Daugiausiai mandatų gavo socialdemokratai. Dėl mero posto toliau varžysis V. Laurinaitis ir A. Jakas

Išankstiniais LR vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, antrame rinkimų ture dėl mero posto mūsų rajone susikaus daugiausiai balsų surinkęs dabartinis Šilutės r. meras Vytautas Laurinaitis ir besibaigiančios kadencijos Tarybos narys Arvydas Jakas. Šis taip pat yra spėjęs pasilepinti mero kėdėje.
Daugiausiai Tarybos narių mandatų – 6 – rinkėjai suteikė Socialdemokratų partijos sąrašo nariams, tik vienu mandatu nuo lyderio atsilieka mero rinkimuose daugiausia balsų surinkusi partija Tvarka ir teisingumas.

Rezultatais džiaugėsi ne visi
VRK duomenimis, Šilutės rajone iš beveik 39 tūkst. rinkėjų balsavime dalyvavo apie 48 procentai. Norint tapti Tarybos nariu, reikėjo surinkti 703 balsus. Mažiausias aktyvumas buvo Macikų rinkimų apylinkėje, kur iš 941 rinkėjo balsavo tik 295, arba 31,4 proc. Aktyviausi rinkėjai buvo Stubrių kaime – iš 267 rinkėjų balsavo 180 (67,4 proc.).
Sekmadienis politikams buvo nelengva dienelė, ypač sunkus vakaras laukiant rinkimų rezultatų. Kandidatai rinkosi kas kur. Vieni – savo būstinėse, kiti restoranuose. Pavyzdžiui, „Magnolijoje“ skirtinguose aukštuose apsistojo Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“. Arvydo Jako vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) okupavo „Gilijos“ restorano antrą aukštą. Kiek keistoka, kad Darbo partijos Šilutės skyrius, užuot laukęs rezultatų „Deims“ restorane, susirinko į priešingoje gatvės pusėje esantį savo štabą. Tilžės gatvėje netoli vieni kitų štabus įkūrę Socialdemokratų bei partijos Tvarka ir teisingumas nariai, dar nepaskelbus tikslesnių rezultatų, lankė vieni kitus ir kartais tik iš partinių simbolių buvo galima suprasti, į kurios partijos štabą patekai…

Dabartinis meras Vytautas Laurinaitis ir anksčiau juo buvęs Arvydas Jakas pateko į antrą tiesioginių mero rinkimų turą. Susidaužę taurėmis, kiekvienas tikriausiai išgėrė už savo sėkmę.

Visuose aplankytuose štabuose tvyrojo vienoda atmosfera. Įnikę į kompiuterių ir televizorių ekranus laukė rinkimų rezultatų ir aptarinėjo naujienas. Kas netilpo prie ekranų, sėdėjo prie stalų vis pasistiprindami ant jų išdėliotomis vaišėmis, nes laukti reikėjo ilgai. Tiesa, nuotaikos tuose susibūrimuose buvo labai nevienodos. Ypatingu džiaugsmu netryško darbiečiai ir, nors ir keista, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) nariai.
Kukliais balsavimo rezultatais tegalinčius pasigirti Darbo partijos atstovus galima suprasti, tačiau A. Jako partija galėjo džiaugtis, kad jos lyderis pateko į antrąjį turą.
Naujos lyderės Sandros Tamašauskienės vedini konservatoriai ir jų kaimynai antrame „Magnolijos“ aukšte politiniai naujokai iš visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ rinkimų rezultatus vertino patenkinamai. Šiedu judėjimai, kaip ir dauguma kitų gavo po du Tarybos nario mandatus.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ nariai šių rinkimų rezultatus vertino patenkinamai.

Kas liko patenkinti
Ypač pakili atmosfera tvyrojo tvarkiečių ir socdemų būstinėse. Abi partijos gavo tai, ką ne kartą deklaravo. Tvarkiečių lyderis Vytautas Laurinaitis – galimybę išlikti mero poste, o socialdemokratai – surinkę daugiausiai Tarybos narių mandatų. Abiejų partijų nariai neneigė, kad susiklosčiusi padėtis juos tenkina.
Vytautas Laurinaitis ne kartą minėjo, kad tapęs meru administracijos direktoriumi norėtų matyti socdemų lyderį Sigitą Šeputį. Kartu surinkusios 11 Tarybos narių mandatų šios abi partijos tampa rajono politiniu branduoliu. Jie turės puikią galimybę rinktis į koaliciją mažiau mandatų gavusių partijų atstovus.
Todėl nebuvo nuostabu, kad išgirdus palankius rezultatus, abiejose būstinėse aidėjo plojimai, o rinkimų dalyviai lankė vieni kitus.
Jau įtikėjęs, kad dalyvaus antrajame Šilutės r. mero rinkimų ture ir patenkintas bendrais rezultatais, Vytautas Laurinaitis su keliais partiečiais patraukė į „Giliją“, kur susitiko su kitu, save jau beveik meru laikančiu, kandidatu Arvydu Jaku. Tiesa, skirtingai nuo V. Laurinaičio, A. Jakas dar nebuvo įsitikinęs, kad pateko į antrąjį rinkimų turą, tačiau buvo kupinas tikėjimo tuo…
Abu kandidatai pasveikino vienas kitą. Ne sykį vienoje koalicijoje dirbę, o dabar tapę varžovais A. Jakas ir V. Laurinaitis įvertino sėkmingus vienas kito ir komandos veiksmus rinkimų metu, tačiau kiekvienas būsimu meru laikė būtent save. Už tai ir sudaužė taures…
Ko gero, liūdniausios nuotaikos tvyrojo Šarūno Laužiko visuomeniniame rinkimų komitete „Šilutės kraštas“. Išankstiniai rinkimų rezultatais, šis komitetas negavo nė vieno Tarybos nario mandato, o kandidatas į merus Š. Laužikas tesurinko mažiausiai balsų.

Taryboje – dešimt naujų veidų
Iš 2011–2015 m. 7-ojo šaukimo Šilutės r. savivaldybės tarybos narių 8-ojo šaukimo Taryboje nebematysime 12-os. Šiuose rinkimuose mandato nebegavo: V. Bubilienė, A. Bumblauskienė, B. Kleinaitė, A. Kubaitis, Š. Laužikas, J. Purlys, J. Sauspreškis, D. Soščeka, P. Tunaitis, E. Vitkauskas, S. Vytuvis. Vienintelė Tarybos narė S. Skutulienė šiuose rinkimuose nedalyvavo.
Kadangi proporcingai sumažėjusiam gyventojų skaičiui, Tarybos narių iš 27 beliko 25, į naujojo šaukimo Tarybą išrinkta 10 prieš tai nebuvusių Taryboje. Tai Sigitas Šeputis, Algis Bekeris, Alfredas Stasys Nausėda, Arūnas Pupšys, Vaidas Bendaravičius, Sandra Tamašauskienė, Arūnas Kurlianskas, Zigmantas Jaunius (buvęs Tarybos nariu, bet ne praėjusią kadenciją), Audrius Endzinas, Raimundas Ambrozaitis.
Tiesa, kai kurie iš šių, rinkėjų pasitikėjimą pelniusiųjų, gali Tarybos nario mandato atsisakyti, norėdami išlaikyti savo darbo vietą. Pavyzdžiui, A. S. Nausėda, dirbantis Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėju. Gali Tarybos nario mandato atsiakyti ir kurie nors kiti, pavyzdžiui, jei bus pasiūlyta administracijos direktoriaus ar pavaduotojo postas. Tokius pakeistų partijos sąraše likę neišrinkti tos pačios partijos sąrašo nariai.

Vaidotas VILKAS

Partijos Tvarka ir teisingumas būstinėje vyravo pakilios nuotaikos, kurios, skelbiant balsavimo rezultatus, kuo toliau, tuo labiau gerėjo.

Darbiečių veidai džiaugsmu netryško dėl kuklių rinkimų rezultatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite