Darbotvarkė iš 79 klausimų

Kovo 31 d. vykusio Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje – 79 svarstomi reikalai. Nuomonės išsiskyrė jau balsuojant dėl darbotvarkės, kuriai 7 opozicijos atstovai nepritarė, ją patvirtino 15 politikų. Iš 25 išrinktųjų posėdyje dalyvavo tai 23, tai 22 politikai.

Ataskaitos – formalumas?
Patvirtinus darbotvarkę, vieną sprendimo projektą atidėjus, plušėti balsuojant teko prie 77. Iš jų 23 – socialinių paslaugų, kultūros, medicinos, turizmo, visuomenės sveikatos įstaigų, trijų Savivaldybės bendrovių vadovų, Savivaldybės tarybos ir mero, Savivaldybės administracijos ir direktoriaus, kitokios 2015 metų veiklos ataskaitos. Rodos, klausimų turėtų rastis tiek daug, kad visos dienos posėdžiui neužtektų. Tačiau užteko ir pusdienio.
Visų vadovų praėjusių metų veiklai pritarta, išskyrus Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus Liutauro Indriuškos. Šios įstaigos ir Savivaldybės ginčą narplioja teismai. 8 Tarybos nariams pritarus, 6 susilaikius, 9 balsavus prieš, L. Indriuškos ataskaitai nepritarta.
Nepritarusi Šilutės PSPC vadovo ataskaitai, Taryba gali pareikšti jam nepasitikėjimą, po to sektų atleidimas iš darbo.
Savivaldybės vadovų ataskaitoms nepritarė opozicija – tai lyg ir savaime suprantama.
Mokyklų likimas
Pašyšių pagrindinė mokykla reorganizuojama į pradinę ir jungiama prie Juknaičių pagrindinės mokyklos. Inkaklių mokykla-daugiafunkcis centras taps Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos Inkaklių skyriumi, jame ir ateityje mokys pradinukus bei ugdys mažesnius vaikus.
Kaip Švietimo ir mokslo ministerija pasiūlė, Traksėdžių pagrindinė mokykla bus prijungta prie Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos kaip progimnazijos skyrius, ugdysiantis ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikus bei 1-8 klasių mokinius.
Gardamo pagrindinė mokykla taps Žemaičių Naumiesčio gimnazijos progimnazijos skyriumi su 1-8 klasių mokiniais. Tokie pokyčiai mokyklose turėtų rastis nuo rugsėjo 1 d.
Eurai sportui
Taryba apsisprendė dėl 29 tūkst. eurų skyrimo sportui. Projektus skirti lėšų pateikė sportininkų ugdymo centrai, sporto klubai, nevyriausybinės sporto organizacijos. Komisija gavo 23 projektus, prašyta 63 700 eurų, lėšų paskirta dvidešimčiai projektų. Olimpinėms sporto šakoms teko 7400 Eur: bokso klubui „Kovotojas“ – 1900 Eur, irklavimo sporto klubui „Pamarys“ ir sunkiosios atletikos klubui „Lokys“ – po 1000 Eur, dar keturiems klubams – 400-700 Eur.
Neolimpinėms sporto šakoms teko 2600 Eur: „Atėnės“ ir „Lūgnės“ klubams – po 800 Eur, rankų lenkimo klubui „Pamarys“ – 1000 Eur. Seniūnijų sporto klubams paskirstyta 1000 Eur: Švėkšnos ir Juknaičių sporto klubams – po 300 Eur, „Usėnams“ ir „Vilkyčių jėgai“ – po 200 Eur. Techninėms sporto šakoms skirs 5000 Eur: automobilių sporto klubas „Vilkyčiai“ gaus 4600 Eur, Šilutės aviacinės technikos konstravimo klubas „Skrydis“ ir Šilutės aeroklubas „Aviacijos sportas“ – po 200 Eur.
Sportininkams skatinti palikta 3000 Eur, rezerve – 10 tūkst. Eur.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite