Darbo ieškančių jaunuolių laukia Jaunimo darbo centras

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriuje – įkurtuvės, čia atidarytas Jaunimo darbo centras. Centras atidarytas Šilutėje, kur darbo ieško apie 1000 jaunų žmonių, nemažai neradusių darbo šalyje yra išvykę į užsienį.

Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas.

 

Jaunimo darbo centras Šilutėje 29-asis Lietuvoje ir trečias Klaipėdos apskrityje. Pirmasis toks centras Klaipėdos darbo biržos teritorijoje 2002 m. buvo įsteigtas Klaipėdoje, antrasis – 2013 m. Palangoje. Per kelerius artimiausius metus tokius centrus planuojama įsteigti visose Lietuvos savivaldybėse.
Jaunimo darbo centrų erdvės skirtos padėti jaunimui integruotis į darbo rinką, ugdyti gebėjimus konkuruoti darbo rinkoje. Į jaunimo centrą atėję jaunuoliai gali bendrauti ir kartu veikti, t. y. ieškoti sau tinkamos profesijos, planuoti savo karjerą, ieškoti norimo darbo, savanoriškos veiklos galimybių ar domėtis individualia veikla. Jaunimo darbo centruose tikimasi glaudaus bendradarbiavimo su jaunimo socialiniais partneriais.
Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas kalbėjo, kad jaunimas privertė visus pasitempti. Atidarant Jaunimo darbo centrą Šilutėje teko pakeisti Šilutės skyriaus patalpų erdvę – prireikė 100 kv. metrų buvusio Darbo biržos skyriaus informacinio centro patalpų. UAB „Tima“ statybininkai dirbo sutelktai ir operatyviai. Pertvarkius patalpas buvo atvertos didesnės erdvės, įrengta moderni klientų aptarnavimo informacinė patalpa.
Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis akcentavo, kad jaunimo darbo centrai pasiruošę padėti jauniems žmonėms surasti darbą. Darbo paieškos ypač aktualios Šilutėje, kur 1000 jaunų žmonių iki 29 m. amžiaus vis neranda darbo. Kita problema, kad 15 proc. ieškančių darbo teturi pagrindinį išsilavinimą. Panašios problemos aktualios visoje Lietuvoje.
Atidarymo šventėje dalyvavęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis priminė, kad neseniai F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo atidarytas jaunimo informacinis taškas, kurio paslaugos skirtos taip pat jaunimui. Meras išreiškė viltį, kad Jaunimo darbo centras deramai pasitarnaus jaunimui, ieškančiam darbo, padės rasti bendrą dialogą su darbdaviais dėl darbo ir dėl atlygio.

Šilutėje atidarytas Jaunimo darbo centras.

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo skyriaus vedėjas Paulius Martinkėnas patikino, kad centre atlieka praktiką aukštųjų mokyklų studentai, čia netrūksta veiklos savanoriams. „Jaunimo darbo centras skirtas jaunimui ne tik darbo paieškoms, bet kartu yra puiki galimybė atlikti praktiką, vykdyti savanorišką veiklą. Centro paslaugomis pasinaudoti verta ne tik tada, kai prispaudžia liga, čia ateikite anksčiau, kol liga neįsigalėjo“, – kalbėjo P. Martinkėnas, patikindamas, kad tokie centrai bus atidaryti visose Klaipėdos apskrities savivaldybėse.
Vydūno gimnazijos ekonomikos ir vokiečių kalbos mokytoja Virginija Kisielienė pasidžiaugė gražia 8 metų bendradarbiavimo patirtimi su Darbo birža. Pasak jos, profesijomis besidominčius gimnazistus visada maloniai sutinka ir visapusišką informaciją suteikia Danė Mongirdienė.
„Per ekonomikos pamokas gimnazistams sakau ieškoti savo svajonės ir būtinai turėti savo pomėgį, kurį galėtų paversti profesija. Įgijus tokią profesiją galima 5 dienas per savaitę užsiiminėti mėgstamu dalyku ir dar už tai gauti atlyginimą“, – sakė V. Kisielienė.
Kartu su mokytoja atvykusi gimnazistė Mantė Abišalaitė linkėjo sėkmingo, produktyvaus darbo, išreikšdama viltį, kad Jaunimo darbo centras padės rasti atsakymus į labai svarbius jaunimui klausimus, padės apsispręsti renkantis profesiją.
Šilutės teritorinės darbo biržos vedėjas Andrius Šašilkinas papasakojo, kad tik prieš mėnesį buvo parengtas projektas, po to darbo ėmėsi statybininkai: „Dar vakar čia vyko darbai. Tai, kas atrodė neįmanoma, tapo įmanoma…“
A. Šašilkinas pasidžiaugė, kad per tokį trumpą laiką įrengtas jaukus ir modernus Jaunimo darbo centras, kuriame jauni žmonės turės galimybę gauti profesionalią pagalbą, prireikus įsidarbinti ar norint įsigyti profesiją.
Simbolinę atidarymo juostą perkirpo Lietuvos DB direktorius Vidas Šlekaitis, Klaipėdos teritorinės DB direktorius Mindaugas Skritulskas ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite