Darbo ieškančių jaunuolių laukia Jaunimo darbo centras

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriuje – įkurtuvės, čia atidarytas Jaunimo darbo centras. Centras atidarytas Šilutėje, kur darbo ieško apie 1000 jaunų žmonių, nemažai neradusių darbo šalyje yra išvykę į užsienį.

Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas.

 

Jaunimo darbo centras Šilutėje 29-asis Lietuvoje ir trečias Klaipėdos apskrityje. Pirmasis toks centras Klaipėdos darbo biržos teritorijoje 2002 m. buvo įsteigtas Klaipėdoje, antrasis – 2013 m. Palangoje. Per kelerius artimiausius metus tokius centrus planuojama įsteigti visose Lietuvos savivaldybėse.
Jaunimo darbo centrų erdvės skirtos padėti jaunimui integruotis į darbo rinką, ugdyti gebėjimus konkuruoti darbo rinkoje. Į jaunimo centrą atėję jaunuoliai gali bendrauti ir kartu veikti, t. y. ieškoti sau tinkamos profesijos, planuoti savo karjerą, ieškoti norimo darbo, savanoriškos veiklos galimybių ar domėtis individualia veikla. Jaunimo darbo centruose tikimasi glaudaus bendradarbiavimo su jaunimo socialiniais partneriais.
Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas kalbėjo, kad jaunimas privertė visus pasitempti. Atidarant Jaunimo darbo centrą Šilutėje teko pakeisti Šilutės skyriaus patalpų erdvę – prireikė 100 kv. metrų buvusio Darbo biržos skyriaus informacinio centro patalpų. UAB „Tima“ statybininkai dirbo sutelktai ir operatyviai. Pertvarkius patalpas buvo atvertos didesnės erdvės, įrengta moderni klientų aptarnavimo informacinė patalpa.
Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis akcentavo, kad jaunimo darbo centrai pasiruošę padėti jauniems žmonėms surasti darbą. Darbo paieškos ypač aktualios Šilutėje, kur 1000 jaunų žmonių iki 29 m. amžiaus vis neranda darbo. Kita problema, kad 15 proc. ieškančių darbo teturi pagrindinį išsilavinimą. Panašios problemos aktualios visoje Lietuvoje.
Atidarymo šventėje dalyvavęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis priminė, kad neseniai F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo atidarytas jaunimo informacinis taškas, kurio paslaugos skirtos taip pat jaunimui. Meras išreiškė viltį, kad Jaunimo darbo centras deramai pasitarnaus jaunimui, ieškančiam darbo, padės rasti bendrą dialogą su darbdaviais dėl darbo ir dėl atlygio.

Šilutėje atidarytas Jaunimo darbo centras.

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo skyriaus vedėjas Paulius Martinkėnas patikino, kad centre atlieka praktiką aukštųjų mokyklų studentai, čia netrūksta veiklos savanoriams. „Jaunimo darbo centras skirtas jaunimui ne tik darbo paieškoms, bet kartu yra puiki galimybė atlikti praktiką, vykdyti savanorišką veiklą. Centro paslaugomis pasinaudoti verta ne tik tada, kai prispaudžia liga, čia ateikite anksčiau, kol liga neįsigalėjo“, – kalbėjo P. Martinkėnas, patikindamas, kad tokie centrai bus atidaryti visose Klaipėdos apskrities savivaldybėse.
Vydūno gimnazijos ekonomikos ir vokiečių kalbos mokytoja Virginija Kisielienė pasidžiaugė gražia 8 metų bendradarbiavimo patirtimi su Darbo birža. Pasak jos, profesijomis besidominčius gimnazistus visada maloniai sutinka ir visapusišką informaciją suteikia Danė Mongirdienė.
„Per ekonomikos pamokas gimnazistams sakau ieškoti savo svajonės ir būtinai turėti savo pomėgį, kurį galėtų paversti profesija. Įgijus tokią profesiją galima 5 dienas per savaitę užsiiminėti mėgstamu dalyku ir dar už tai gauti atlyginimą“, – sakė V. Kisielienė.
Kartu su mokytoja atvykusi gimnazistė Mantė Abišalaitė linkėjo sėkmingo, produktyvaus darbo, išreikšdama viltį, kad Jaunimo darbo centras padės rasti atsakymus į labai svarbius jaunimui klausimus, padės apsispręsti renkantis profesiją.
Šilutės teritorinės darbo biržos vedėjas Andrius Šašilkinas papasakojo, kad tik prieš mėnesį buvo parengtas projektas, po to darbo ėmėsi statybininkai: „Dar vakar čia vyko darbai. Tai, kas atrodė neįmanoma, tapo įmanoma…“
A. Šašilkinas pasidžiaugė, kad per tokį trumpą laiką įrengtas jaukus ir modernus Jaunimo darbo centras, kuriame jauni žmonės turės galimybę gauti profesionalią pagalbą, prireikus įsidarbinti ar norint įsigyti profesiją.
Simbolinę atidarymo juostą perkirpo Lietuvos DB direktorius Vidas Šlekaitis, Klaipėdos teritorinės DB direktorius Mindaugas Skritulskas ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite