Darbo ieškančių jaunuolių laukia Jaunimo darbo centras

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriuje – įkurtuvės, čia atidarytas Jaunimo darbo centras. Centras atidarytas Šilutėje, kur darbo ieško apie 1000 jaunų žmonių, nemažai neradusių darbo šalyje yra išvykę į užsienį.

Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas.

 

Jaunimo darbo centras Šilutėje 29-asis Lietuvoje ir trečias Klaipėdos apskrityje. Pirmasis toks centras Klaipėdos darbo biržos teritorijoje 2002 m. buvo įsteigtas Klaipėdoje, antrasis – 2013 m. Palangoje. Per kelerius artimiausius metus tokius centrus planuojama įsteigti visose Lietuvos savivaldybėse.
Jaunimo darbo centrų erdvės skirtos padėti jaunimui integruotis į darbo rinką, ugdyti gebėjimus konkuruoti darbo rinkoje. Į jaunimo centrą atėję jaunuoliai gali bendrauti ir kartu veikti, t. y. ieškoti sau tinkamos profesijos, planuoti savo karjerą, ieškoti norimo darbo, savanoriškos veiklos galimybių ar domėtis individualia veikla. Jaunimo darbo centruose tikimasi glaudaus bendradarbiavimo su jaunimo socialiniais partneriais.
Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas kalbėjo, kad jaunimas privertė visus pasitempti. Atidarant Jaunimo darbo centrą Šilutėje teko pakeisti Šilutės skyriaus patalpų erdvę – prireikė 100 kv. metrų buvusio Darbo biržos skyriaus informacinio centro patalpų. UAB „Tima“ statybininkai dirbo sutelktai ir operatyviai. Pertvarkius patalpas buvo atvertos didesnės erdvės, įrengta moderni klientų aptarnavimo informacinė patalpa.
Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis akcentavo, kad jaunimo darbo centrai pasiruošę padėti jauniems žmonėms surasti darbą. Darbo paieškos ypač aktualios Šilutėje, kur 1000 jaunų žmonių iki 29 m. amžiaus vis neranda darbo. Kita problema, kad 15 proc. ieškančių darbo teturi pagrindinį išsilavinimą. Panašios problemos aktualios visoje Lietuvoje.
Atidarymo šventėje dalyvavęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis priminė, kad neseniai F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo atidarytas jaunimo informacinis taškas, kurio paslaugos skirtos taip pat jaunimui. Meras išreiškė viltį, kad Jaunimo darbo centras deramai pasitarnaus jaunimui, ieškančiam darbo, padės rasti bendrą dialogą su darbdaviais dėl darbo ir dėl atlygio.

Šilutėje atidarytas Jaunimo darbo centras.

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo skyriaus vedėjas Paulius Martinkėnas patikino, kad centre atlieka praktiką aukštųjų mokyklų studentai, čia netrūksta veiklos savanoriams. „Jaunimo darbo centras skirtas jaunimui ne tik darbo paieškoms, bet kartu yra puiki galimybė atlikti praktiką, vykdyti savanorišką veiklą. Centro paslaugomis pasinaudoti verta ne tik tada, kai prispaudžia liga, čia ateikite anksčiau, kol liga neįsigalėjo“, – kalbėjo P. Martinkėnas, patikindamas, kad tokie centrai bus atidaryti visose Klaipėdos apskrities savivaldybėse.
Vydūno gimnazijos ekonomikos ir vokiečių kalbos mokytoja Virginija Kisielienė pasidžiaugė gražia 8 metų bendradarbiavimo patirtimi su Darbo birža. Pasak jos, profesijomis besidominčius gimnazistus visada maloniai sutinka ir visapusišką informaciją suteikia Danė Mongirdienė.
„Per ekonomikos pamokas gimnazistams sakau ieškoti savo svajonės ir būtinai turėti savo pomėgį, kurį galėtų paversti profesija. Įgijus tokią profesiją galima 5 dienas per savaitę užsiiminėti mėgstamu dalyku ir dar už tai gauti atlyginimą“, – sakė V. Kisielienė.
Kartu su mokytoja atvykusi gimnazistė Mantė Abišalaitė linkėjo sėkmingo, produktyvaus darbo, išreikšdama viltį, kad Jaunimo darbo centras padės rasti atsakymus į labai svarbius jaunimui klausimus, padės apsispręsti renkantis profesiją.
Šilutės teritorinės darbo biržos vedėjas Andrius Šašilkinas papasakojo, kad tik prieš mėnesį buvo parengtas projektas, po to darbo ėmėsi statybininkai: „Dar vakar čia vyko darbai. Tai, kas atrodė neįmanoma, tapo įmanoma…“
A. Šašilkinas pasidžiaugė, kad per tokį trumpą laiką įrengtas jaukus ir modernus Jaunimo darbo centras, kuriame jauni žmonės turės galimybę gauti profesionalią pagalbą, prireikus įsidarbinti ar norint įsigyti profesiją.
Simbolinę atidarymo juostą perkirpo Lietuvos DB direktorius Vidas Šlekaitis, Klaipėdos teritorinės DB direktorius Mindaugas Skritulskas ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 126

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite