Darbo ieškančių jaunuolių laukia Jaunimo darbo centras

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriuje – įkurtuvės, čia atidarytas Jaunimo darbo centras. Centras atidarytas Šilutėje, kur darbo ieško apie 1000 jaunų žmonių, nemažai neradusių darbo šalyje yra išvykę į užsienį.

Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas.

 

Jaunimo darbo centras Šilutėje 29-asis Lietuvoje ir trečias Klaipėdos apskrityje. Pirmasis toks centras Klaipėdos darbo biržos teritorijoje 2002 m. buvo įsteigtas Klaipėdoje, antrasis – 2013 m. Palangoje. Per kelerius artimiausius metus tokius centrus planuojama įsteigti visose Lietuvos savivaldybėse.
Jaunimo darbo centrų erdvės skirtos padėti jaunimui integruotis į darbo rinką, ugdyti gebėjimus konkuruoti darbo rinkoje. Į jaunimo centrą atėję jaunuoliai gali bendrauti ir kartu veikti, t. y. ieškoti sau tinkamos profesijos, planuoti savo karjerą, ieškoti norimo darbo, savanoriškos veiklos galimybių ar domėtis individualia veikla. Jaunimo darbo centruose tikimasi glaudaus bendradarbiavimo su jaunimo socialiniais partneriais.
Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas kalbėjo, kad jaunimas privertė visus pasitempti. Atidarant Jaunimo darbo centrą Šilutėje teko pakeisti Šilutės skyriaus patalpų erdvę – prireikė 100 kv. metrų buvusio Darbo biržos skyriaus informacinio centro patalpų. UAB „Tima“ statybininkai dirbo sutelktai ir operatyviai. Pertvarkius patalpas buvo atvertos didesnės erdvės, įrengta moderni klientų aptarnavimo informacinė patalpa.
Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis akcentavo, kad jaunimo darbo centrai pasiruošę padėti jauniems žmonėms surasti darbą. Darbo paieškos ypač aktualios Šilutėje, kur 1000 jaunų žmonių iki 29 m. amžiaus vis neranda darbo. Kita problema, kad 15 proc. ieškančių darbo teturi pagrindinį išsilavinimą. Panašios problemos aktualios visoje Lietuvoje.
Atidarymo šventėje dalyvavęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis priminė, kad neseniai F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo atidarytas jaunimo informacinis taškas, kurio paslaugos skirtos taip pat jaunimui. Meras išreiškė viltį, kad Jaunimo darbo centras deramai pasitarnaus jaunimui, ieškančiam darbo, padės rasti bendrą dialogą su darbdaviais dėl darbo ir dėl atlygio.

Šilutėje atidarytas Jaunimo darbo centras.

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo skyriaus vedėjas Paulius Martinkėnas patikino, kad centre atlieka praktiką aukštųjų mokyklų studentai, čia netrūksta veiklos savanoriams. „Jaunimo darbo centras skirtas jaunimui ne tik darbo paieškoms, bet kartu yra puiki galimybė atlikti praktiką, vykdyti savanorišką veiklą. Centro paslaugomis pasinaudoti verta ne tik tada, kai prispaudžia liga, čia ateikite anksčiau, kol liga neįsigalėjo“, – kalbėjo P. Martinkėnas, patikindamas, kad tokie centrai bus atidaryti visose Klaipėdos apskrities savivaldybėse.
Vydūno gimnazijos ekonomikos ir vokiečių kalbos mokytoja Virginija Kisielienė pasidžiaugė gražia 8 metų bendradarbiavimo patirtimi su Darbo birža. Pasak jos, profesijomis besidominčius gimnazistus visada maloniai sutinka ir visapusišką informaciją suteikia Danė Mongirdienė.
„Per ekonomikos pamokas gimnazistams sakau ieškoti savo svajonės ir būtinai turėti savo pomėgį, kurį galėtų paversti profesija. Įgijus tokią profesiją galima 5 dienas per savaitę užsiiminėti mėgstamu dalyku ir dar už tai gauti atlyginimą“, – sakė V. Kisielienė.
Kartu su mokytoja atvykusi gimnazistė Mantė Abišalaitė linkėjo sėkmingo, produktyvaus darbo, išreikšdama viltį, kad Jaunimo darbo centras padės rasti atsakymus į labai svarbius jaunimui klausimus, padės apsispręsti renkantis profesiją.
Šilutės teritorinės darbo biržos vedėjas Andrius Šašilkinas papasakojo, kad tik prieš mėnesį buvo parengtas projektas, po to darbo ėmėsi statybininkai: „Dar vakar čia vyko darbai. Tai, kas atrodė neįmanoma, tapo įmanoma…“
A. Šašilkinas pasidžiaugė, kad per tokį trumpą laiką įrengtas jaukus ir modernus Jaunimo darbo centras, kuriame jauni žmonės turės galimybę gauti profesionalią pagalbą, prireikus įsidarbinti ar norint įsigyti profesiją.
Simbolinę atidarymo juostą perkirpo Lietuvos DB direktorius Vidas Šlekaitis, Klaipėdos teritorinės DB direktorius Mindaugas Skritulskas ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite