Darbo grupėje – suinteresuoti asmenys

Rajono politikų Taryba vasario 18 d. nesvarstė bendruomenių protestų sulaukusios mokyklų pertvarkos – tuomet rajono meras Vytautas Laurinaitis pranešė, jog šis reikalas atidedamas vėlesniam posėdžiui, būsianti sudaryta darbo grupė. Tarybos frakcijos paragintos deleguoti į darbo grupę savo atstovus. Ir ką turime?

Trečiadienį į pirmąjį posėdį rinkosi darbo grupė, vadovaujama Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Virgilijaus Pozingio – pradėtas ruošti naujas mokyklų tinklo pertvarkos planas.

Trečiadienį į pirmąjį posėdį rinkosi darbo grupė, vadovaujama Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Virgilijaus Pozingio – pradėtas ruošti naujas mokyklų tinklo pertvarkos planas.

Nuo administracijos

Šilutės rajono mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta 12 asmenų darbo grupė: pirmininkas – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, nariai – Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Personalo ir teisės skyriaus vedėjas Arvydas Bielskis, centralizuotos buhalterijos vyr. specialistė Danutė Kuznecova. Iš B. Tekorienės telefonu išgirdome, kad Savivaldybės administracijoje buvę pasitarta, jog tokių specialistų darbo grupėje reikia.
Į darbo grupę įtraukti Pamario pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Bendžius, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos diretorius Audrius Astasevičius ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys, kurių nedelegavo nei rajono švietimo įstaigų, nei direktorių savivaldos struktūros. Kodėl nėra Traksėdžių, Gardamo, Pašyšių pagrindinių mokyklų ar tų vietų bendruomenių atstovų? Juk būtent šias mokyklas buvo užsimota pertvarkyti į pradines. B. Tekorienė atsakė, kad, ko gero, nepaisant darbo grupėje pateiktų argumentų, jie balsuotų prieš…
Mokyklos jau gyvena konkurencijos sąlygomis. Niekas nė neslepia norų į savo mokyklą pritraukti kuo daugiau mokinių, nes nuo jų skaičiaus priklauso ir mokinio krepšelių lėšos, iš kurių pedagogams mokami atlyginimai. Pernai rajone pritrūko 118 tūkst. Eur mokinio krepšelio, šiemet iš 22 rajono mokyklų šių lėšų trūksta devyniolikai…

B. Tekorienės nuomone, direktoriai J. Bendžius, A. Astasevičius ir L. Genys darbo grupėje yra svarbūs tuo, kad galės pristatyti, ką siūlytų iš Traksėdžių, Gardamo ir Pašyšių pertvarkytų mokyklų ateisiantiems mokiniams. Nėra paslaptis, kad Traksėdžių mokyklos vyresniųjų klasių mokiniams būtų siūlomos Šilutės pagrindinės mokyklos, gardamiškiams – Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Pašyšių bendruomenė neslepia, jog kaip protesto formą rinksis Šilutės mokyklas…
Tik ar direktorių suinteresuotumas prisitraukti daugiau mokinių nesukliudys bešališkai, objektyviai vertinti situaciją ir balsuoti?

B. Tekorienė net kreipėsi į Vyriausybės atstovo Klaipėdos apkrityje įstaigą ir teiravosi, ar dėl sudarytos darbo grupės nekils problemų. Buvo atsakyta, kad minimų mokyklų vadovai gali dirbti šioje darbo grupėje.

Politikai nebijo supainioti interesus?

Pasisekė Žemaičių Naumiesčio gimnazijai, iš jos darbo grupėje dirbs direktorius L. Genys ir direktoriaus pavaduotoja Laimutė Uselienė, kurią, kaip Savivaldybės tarybos narę, delegavo partijos Tvarka ir teisingumas frakcija. Iš viso darbo grupėje yra 5 rajono Tarybos nariai: Laimutė Uselienė, Daiva Žebelienė, Algis Bekeris, Jonas Jatautas ir Sandra Tamašauskienė, beje, dirbanti Šilutės Vydūno gimnazijoje mokytoja. D. Žebelienė ir A. Bekeris yra verslininkai, J. Jatautas – Tauragės Žalgirių gimnazijos direktorius, šios pareigos kitame rajone netrukdo J. Jatautui būti ir Šilutės r. savivaldybės tarybos nariu. Vietos politikų, kurie dirba rajono mokyklose, kišimasis į mokyklų tinklo pertvarką gali pakvipti ir viešųjų bei privačių interesų konfliktu.
V. Pozingis „Pamariui“ teigė nematąs problemų, nes darbo grupė parengs siūlymų, juos pateiks susipažinti visoms rajono švietimo įstaigoms, iki vasario 29 d. išvadas pateiks Savivaldybei. Jeigu vietų bendruomenė nesutiks su siūloma mokyklos pertvarka, jos ir Savivaldybės pozicijos būsią perduotos įvertinti Švietimo ir mokslo ministerijai. Iš ten ateis atsakymai su pasiūlymu.
Mokyklų tinklo pertvarka Šilutės rajone jau pašiepta šalies televizijų laidose, Šilutėje vyko pedagogų, mokinių ir jų tėvų piketai. Kol kas jokių susitarimų nėra.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite