Darbo grupėje – suinteresuoti asmenys

Rajono politikų Taryba vasario 18 d. nesvarstė bendruomenių protestų sulaukusios mokyklų pertvarkos – tuomet rajono meras Vytautas Laurinaitis pranešė, jog šis reikalas atidedamas vėlesniam posėdžiui, būsianti sudaryta darbo grupė. Tarybos frakcijos paragintos deleguoti į darbo grupę savo atstovus. Ir ką turime?

Trečiadienį į pirmąjį posėdį rinkosi darbo grupė, vadovaujama Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Virgilijaus Pozingio – pradėtas ruošti naujas mokyklų tinklo pertvarkos planas.

Trečiadienį į pirmąjį posėdį rinkosi darbo grupė, vadovaujama Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Virgilijaus Pozingio – pradėtas ruošti naujas mokyklų tinklo pertvarkos planas.

Nuo administracijos

Šilutės rajono mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta 12 asmenų darbo grupė: pirmininkas – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, nariai – Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Personalo ir teisės skyriaus vedėjas Arvydas Bielskis, centralizuotos buhalterijos vyr. specialistė Danutė Kuznecova. Iš B. Tekorienės telefonu išgirdome, kad Savivaldybės administracijoje buvę pasitarta, jog tokių specialistų darbo grupėje reikia.
Į darbo grupę įtraukti Pamario pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Bendžius, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos diretorius Audrius Astasevičius ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys, kurių nedelegavo nei rajono švietimo įstaigų, nei direktorių savivaldos struktūros. Kodėl nėra Traksėdžių, Gardamo, Pašyšių pagrindinių mokyklų ar tų vietų bendruomenių atstovų? Juk būtent šias mokyklas buvo užsimota pertvarkyti į pradines. B. Tekorienė atsakė, kad, ko gero, nepaisant darbo grupėje pateiktų argumentų, jie balsuotų prieš…
Mokyklos jau gyvena konkurencijos sąlygomis. Niekas nė neslepia norų į savo mokyklą pritraukti kuo daugiau mokinių, nes nuo jų skaičiaus priklauso ir mokinio krepšelių lėšos, iš kurių pedagogams mokami atlyginimai. Pernai rajone pritrūko 118 tūkst. Eur mokinio krepšelio, šiemet iš 22 rajono mokyklų šių lėšų trūksta devyniolikai…

B. Tekorienės nuomone, direktoriai J. Bendžius, A. Astasevičius ir L. Genys darbo grupėje yra svarbūs tuo, kad galės pristatyti, ką siūlytų iš Traksėdžių, Gardamo ir Pašyšių pertvarkytų mokyklų ateisiantiems mokiniams. Nėra paslaptis, kad Traksėdžių mokyklos vyresniųjų klasių mokiniams būtų siūlomos Šilutės pagrindinės mokyklos, gardamiškiams – Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Pašyšių bendruomenė neslepia, jog kaip protesto formą rinksis Šilutės mokyklas…
Tik ar direktorių suinteresuotumas prisitraukti daugiau mokinių nesukliudys bešališkai, objektyviai vertinti situaciją ir balsuoti?

B. Tekorienė net kreipėsi į Vyriausybės atstovo Klaipėdos apkrityje įstaigą ir teiravosi, ar dėl sudarytos darbo grupės nekils problemų. Buvo atsakyta, kad minimų mokyklų vadovai gali dirbti šioje darbo grupėje.

Politikai nebijo supainioti interesus?

Pasisekė Žemaičių Naumiesčio gimnazijai, iš jos darbo grupėje dirbs direktorius L. Genys ir direktoriaus pavaduotoja Laimutė Uselienė, kurią, kaip Savivaldybės tarybos narę, delegavo partijos Tvarka ir teisingumas frakcija. Iš viso darbo grupėje yra 5 rajono Tarybos nariai: Laimutė Uselienė, Daiva Žebelienė, Algis Bekeris, Jonas Jatautas ir Sandra Tamašauskienė, beje, dirbanti Šilutės Vydūno gimnazijoje mokytoja. D. Žebelienė ir A. Bekeris yra verslininkai, J. Jatautas – Tauragės Žalgirių gimnazijos direktorius, šios pareigos kitame rajone netrukdo J. Jatautui būti ir Šilutės r. savivaldybės tarybos nariu. Vietos politikų, kurie dirba rajono mokyklose, kišimasis į mokyklų tinklo pertvarką gali pakvipti ir viešųjų bei privačių interesų konfliktu.
V. Pozingis „Pamariui“ teigė nematąs problemų, nes darbo grupė parengs siūlymų, juos pateiks susipažinti visoms rajono švietimo įstaigoms, iki vasario 29 d. išvadas pateiks Savivaldybei. Jeigu vietų bendruomenė nesutiks su siūloma mokyklos pertvarka, jos ir Savivaldybės pozicijos būsią perduotos įvertinti Švietimo ir mokslo ministerijai. Iš ten ateis atsakymai su pasiūlymu.
Mokyklų tinklo pertvarka Šilutės rajone jau pašiepta šalies televizijų laidose, Šilutėje vyko pedagogų, mokinių ir jų tėvų piketai. Kol kas jokių susitarimų nėra.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite