Darbo grupėje – suinteresuoti asmenys

Rajono politikų Taryba vasario 18 d. nesvarstė bendruomenių protestų sulaukusios mokyklų pertvarkos – tuomet rajono meras Vytautas Laurinaitis pranešė, jog šis reikalas atidedamas vėlesniam posėdžiui, būsianti sudaryta darbo grupė. Tarybos frakcijos paragintos deleguoti į darbo grupę savo atstovus. Ir ką turime?

Trečiadienį į pirmąjį posėdį rinkosi darbo grupė, vadovaujama Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Virgilijaus Pozingio – pradėtas ruošti naujas mokyklų tinklo pertvarkos planas.

Trečiadienį į pirmąjį posėdį rinkosi darbo grupė, vadovaujama Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Virgilijaus Pozingio – pradėtas ruošti naujas mokyklų tinklo pertvarkos planas.

Nuo administracijos

Šilutės rajono mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta 12 asmenų darbo grupė: pirmininkas – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, nariai – Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Personalo ir teisės skyriaus vedėjas Arvydas Bielskis, centralizuotos buhalterijos vyr. specialistė Danutė Kuznecova. Iš B. Tekorienės telefonu išgirdome, kad Savivaldybės administracijoje buvę pasitarta, jog tokių specialistų darbo grupėje reikia.
Į darbo grupę įtraukti Pamario pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Bendžius, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos diretorius Audrius Astasevičius ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys, kurių nedelegavo nei rajono švietimo įstaigų, nei direktorių savivaldos struktūros. Kodėl nėra Traksėdžių, Gardamo, Pašyšių pagrindinių mokyklų ar tų vietų bendruomenių atstovų? Juk būtent šias mokyklas buvo užsimota pertvarkyti į pradines. B. Tekorienė atsakė, kad, ko gero, nepaisant darbo grupėje pateiktų argumentų, jie balsuotų prieš…
Mokyklos jau gyvena konkurencijos sąlygomis. Niekas nė neslepia norų į savo mokyklą pritraukti kuo daugiau mokinių, nes nuo jų skaičiaus priklauso ir mokinio krepšelių lėšos, iš kurių pedagogams mokami atlyginimai. Pernai rajone pritrūko 118 tūkst. Eur mokinio krepšelio, šiemet iš 22 rajono mokyklų šių lėšų trūksta devyniolikai…

B. Tekorienės nuomone, direktoriai J. Bendžius, A. Astasevičius ir L. Genys darbo grupėje yra svarbūs tuo, kad galės pristatyti, ką siūlytų iš Traksėdžių, Gardamo ir Pašyšių pertvarkytų mokyklų ateisiantiems mokiniams. Nėra paslaptis, kad Traksėdžių mokyklos vyresniųjų klasių mokiniams būtų siūlomos Šilutės pagrindinės mokyklos, gardamiškiams – Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Pašyšių bendruomenė neslepia, jog kaip protesto formą rinksis Šilutės mokyklas…
Tik ar direktorių suinteresuotumas prisitraukti daugiau mokinių nesukliudys bešališkai, objektyviai vertinti situaciją ir balsuoti?

B. Tekorienė net kreipėsi į Vyriausybės atstovo Klaipėdos apkrityje įstaigą ir teiravosi, ar dėl sudarytos darbo grupės nekils problemų. Buvo atsakyta, kad minimų mokyklų vadovai gali dirbti šioje darbo grupėje.

Politikai nebijo supainioti interesus?

Pasisekė Žemaičių Naumiesčio gimnazijai, iš jos darbo grupėje dirbs direktorius L. Genys ir direktoriaus pavaduotoja Laimutė Uselienė, kurią, kaip Savivaldybės tarybos narę, delegavo partijos Tvarka ir teisingumas frakcija. Iš viso darbo grupėje yra 5 rajono Tarybos nariai: Laimutė Uselienė, Daiva Žebelienė, Algis Bekeris, Jonas Jatautas ir Sandra Tamašauskienė, beje, dirbanti Šilutės Vydūno gimnazijoje mokytoja. D. Žebelienė ir A. Bekeris yra verslininkai, J. Jatautas – Tauragės Žalgirių gimnazijos direktorius, šios pareigos kitame rajone netrukdo J. Jatautui būti ir Šilutės r. savivaldybės tarybos nariu. Vietos politikų, kurie dirba rajono mokyklose, kišimasis į mokyklų tinklo pertvarką gali pakvipti ir viešųjų bei privačių interesų konfliktu.
V. Pozingis „Pamariui“ teigė nematąs problemų, nes darbo grupė parengs siūlymų, juos pateiks susipažinti visoms rajono švietimo įstaigoms, iki vasario 29 d. išvadas pateiks Savivaldybei. Jeigu vietų bendruomenė nesutiks su siūloma mokyklos pertvarka, jos ir Savivaldybės pozicijos būsią perduotos įvertinti Švietimo ir mokslo ministerijai. Iš ten ateis atsakymai su pasiūlymu.
Mokyklų tinklo pertvarka Šilutės rajone jau pašiepta šalies televizijų laidose, Šilutėje vyko pedagogų, mokinių ir jų tėvų piketai. Kol kas jokių susitarimų nėra.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite