Darbo grupėje – suinteresuoti asmenys

Rajono politikų Taryba vasario 18 d. nesvarstė bendruomenių protestų sulaukusios mokyklų pertvarkos – tuomet rajono meras Vytautas Laurinaitis pranešė, jog šis reikalas atidedamas vėlesniam posėdžiui, būsianti sudaryta darbo grupė. Tarybos frakcijos paragintos deleguoti į darbo grupę savo atstovus. Ir ką turime?

Trečiadienį į pirmąjį posėdį rinkosi darbo grupė, vadovaujama Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Virgilijaus Pozingio – pradėtas ruošti naujas mokyklų tinklo pertvarkos planas.

Trečiadienį į pirmąjį posėdį rinkosi darbo grupė, vadovaujama Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Virgilijaus Pozingio – pradėtas ruošti naujas mokyklų tinklo pertvarkos planas.

Nuo administracijos

Šilutės rajono mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta 12 asmenų darbo grupė: pirmininkas – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, nariai – Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Personalo ir teisės skyriaus vedėjas Arvydas Bielskis, centralizuotos buhalterijos vyr. specialistė Danutė Kuznecova. Iš B. Tekorienės telefonu išgirdome, kad Savivaldybės administracijoje buvę pasitarta, jog tokių specialistų darbo grupėje reikia.
Į darbo grupę įtraukti Pamario pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Bendžius, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos diretorius Audrius Astasevičius ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktorius Liudvikas Genys, kurių nedelegavo nei rajono švietimo įstaigų, nei direktorių savivaldos struktūros. Kodėl nėra Traksėdžių, Gardamo, Pašyšių pagrindinių mokyklų ar tų vietų bendruomenių atstovų? Juk būtent šias mokyklas buvo užsimota pertvarkyti į pradines. B. Tekorienė atsakė, kad, ko gero, nepaisant darbo grupėje pateiktų argumentų, jie balsuotų prieš…
Mokyklos jau gyvena konkurencijos sąlygomis. Niekas nė neslepia norų į savo mokyklą pritraukti kuo daugiau mokinių, nes nuo jų skaičiaus priklauso ir mokinio krepšelių lėšos, iš kurių pedagogams mokami atlyginimai. Pernai rajone pritrūko 118 tūkst. Eur mokinio krepšelio, šiemet iš 22 rajono mokyklų šių lėšų trūksta devyniolikai…

B. Tekorienės nuomone, direktoriai J. Bendžius, A. Astasevičius ir L. Genys darbo grupėje yra svarbūs tuo, kad galės pristatyti, ką siūlytų iš Traksėdžių, Gardamo ir Pašyšių pertvarkytų mokyklų ateisiantiems mokiniams. Nėra paslaptis, kad Traksėdžių mokyklos vyresniųjų klasių mokiniams būtų siūlomos Šilutės pagrindinės mokyklos, gardamiškiams – Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Pašyšių bendruomenė neslepia, jog kaip protesto formą rinksis Šilutės mokyklas…
Tik ar direktorių suinteresuotumas prisitraukti daugiau mokinių nesukliudys bešališkai, objektyviai vertinti situaciją ir balsuoti?

B. Tekorienė net kreipėsi į Vyriausybės atstovo Klaipėdos apkrityje įstaigą ir teiravosi, ar dėl sudarytos darbo grupės nekils problemų. Buvo atsakyta, kad minimų mokyklų vadovai gali dirbti šioje darbo grupėje.

Politikai nebijo supainioti interesus?

Pasisekė Žemaičių Naumiesčio gimnazijai, iš jos darbo grupėje dirbs direktorius L. Genys ir direktoriaus pavaduotoja Laimutė Uselienė, kurią, kaip Savivaldybės tarybos narę, delegavo partijos Tvarka ir teisingumas frakcija. Iš viso darbo grupėje yra 5 rajono Tarybos nariai: Laimutė Uselienė, Daiva Žebelienė, Algis Bekeris, Jonas Jatautas ir Sandra Tamašauskienė, beje, dirbanti Šilutės Vydūno gimnazijoje mokytoja. D. Žebelienė ir A. Bekeris yra verslininkai, J. Jatautas – Tauragės Žalgirių gimnazijos direktorius, šios pareigos kitame rajone netrukdo J. Jatautui būti ir Šilutės r. savivaldybės tarybos nariu. Vietos politikų, kurie dirba rajono mokyklose, kišimasis į mokyklų tinklo pertvarką gali pakvipti ir viešųjų bei privačių interesų konfliktu.
V. Pozingis „Pamariui“ teigė nematąs problemų, nes darbo grupė parengs siūlymų, juos pateiks susipažinti visoms rajono švietimo įstaigoms, iki vasario 29 d. išvadas pateiks Savivaldybei. Jeigu vietų bendruomenė nesutiks su siūloma mokyklos pertvarka, jos ir Savivaldybės pozicijos būsią perduotos įvertinti Švietimo ir mokslo ministerijai. Iš ten ateis atsakymai su pasiūlymu.
Mokyklų tinklo pertvarka Šilutės rajone jau pašiepta šalies televizijų laidose, Šilutėje vyko pedagogų, mokinių ir jų tėvų piketai. Kol kas jokių susitarimų nėra.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite