Darbo birža padeda plėtoti verslą

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriuje, kaip ir kasmet, apžvelgti įgyvendinti Vietinių užimtumo iniciatyvų (VUI) projektus. Per praėjusius metus Šilutės rajone įgyvendinti 7 tokie projektai, sukūrę 22 naujas darbo vietas.

Susitikime dalyvavo kelių įmonių ir Šilutės r. savivaldybės atstovai. Sulaukta svečių iš Skuodo.

Susitikimą pradėjęs Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus vedėjas Andrius Šašilkinas pasakojo, kad Šilutės darbo birža VUI projektus įgyvendina nuo 2007 metų. Tačiau pirmasis Darbo biržos ir verslininkų bendradarbiavimo pavyzdys – 2003 m. įrengta skerdykla. Tuomet pavyko įsteigti tris naujas darbo vietas.
Vienu sėkmingiausių bendradarbiavimo pavyzdžių vis minimas privačių senelių namų „Senjorų Eldoradas“ steigimas. Šiek tiek netradicinė verslo šaka padėjo sukurti ne vieną darbo vietą. Tiesa, 2009–2010 m. dėl finansinės krizės VUI projektai nebuvo įgyvendinami, tačiau, krizei prislopus, veikla tęsiama toliau.
Anot Andriaus Šašilkino, dažniausiai įgyvendinat projektą įsteigiamos 4 darbo vietos. Tų darbo vietų galėtų rastis ir daugiau – tai padidintų projektų konkurencingumą ir atsirastų didesnė tikimybė sulaukti finansavimo. 2001–2016 metų laikotarpiu buvo įgyvendinti 24 VUI projektai, įsteigtos 106 darbo vietos.

Apie Vietinių užimtumo iniciatyvų projektus pasakojo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus Užimtumo rėmimo skyriaus vedėja Daiva Onaitienė.

Plačiau apie VUI projektus papasakojo Užimtumo rėmimo skyriaus vedėja Daiva Onaitienė. Ji paaiškino, kad Vietinių užimtumo iniciatyvų projektų tikslas – steigti naujas darbo vietas atskirose savivaldybių ar seniūnijų teritorijose bedarbiams neterminuotai įdarbinti, telkiant vietos bendruomenės ir socialinių partnerių pastangas didinti gyventojų užimtumą.
Vieno projekto finansavimas gali siekti iki 100 tūkst. eurų, o vienai darbo vietai įsteigti skiriama iki 15 tūkst. eurų. Darbo užmokestis negali keistis bent trejus metus. Parama skiriama vyresnio amžiaus žmonių darbo vietoms steigti, ilgalaikiams bei jauniems, neįgaliems ir vaikus auginantiems bedarbiams.
Tik 7 naujose darbo vietose mokamas minimalus darbo užmokestis, kitur jis didesnis. Beveik visos darbo vietos skirtos darbininkiškų profesijų atstovams. Vyrauja medienos apdirbimo profesija. Projektus įgyvendinantys darbdaviai darbų pradžiai gauna avansą. Svarbiausia, kad būtų tvarkingai parengti dokumentai, sudarytos draudimo sutartys. Jeigu įgyvendinant projektą priimtas darbuotojas išeina iš darbo, per 30 dienų į jo vietą reikia surasti kitą darbuotoją.

UAB „Fusis“, veikiančios Švėkšnoje, savininkas Vaidotas Šernius papasakojo apie keturias jo įmonėje įsteigtas darbo vietas.

Patirtimi dalijosi ir darbo vietų steigėjai. Tiesa, iš daugelio įmonių atvyko tik jų atstovai, o ne savininkai, todėl jie nelabai turėjo ką pasakyti. Susitikime dalyvavęs Švėkšnoje veikiančios UAB „Fusis“ savininkas Vaidotas Šernius papasakojo, kaip sekėsi jam. Šioje įmonėje įsteigtos 4 naujos darbo vietos. Bendra projekto vertė 68,2 tūkst. eurų, įmonės indėlis – 24,6 tūkstančio. V. Šernius pasakojo, kad jų įmonė tiekia medieną: apdoroja, sutvarko rąstus ir siunčia į užsienį. Anksčiau darbuotojus ir įrangą samdydavo.
„Pamačiau, kad yra galimybės plėtrai. Įsigijome malkų skaldymo stakles, džiovyklą. Su Darbo biržos pagalba pavyko sukurti 4 naujas darbo vietas ir įdarbinti žmones iš Saugų, Švėkšnos ir Inkaklių. Šiais metais planuoju dar labiau plėsti gamybą ir priimti dar daugiau žmonių“, – pasakojo V. Šernius. Anot jo, liūdniausia, kad sunku rasti tinkamų darbuotojų, mat daug jų yra išvykę darbuotis į užsienį.
Patirtimi pasidalijo ir svečiai iš Skuodo. Tiesa, Skuodo savivaldybėje 2016 m. įgyvendintas tik vienas projektas. Jį įgyvendino telekomunikacijų srityje besispecializuojanti UAB „Paltela“. Įmonės vadovas Arūnas Venspolis pasakojo, kad buvo įsigytas nedidelis ekskavatorius ir suteikta darbo vieta patyrusiam vairuotojui. Artėjant pensijai, žmogus mebenorėjo vairuoti sunkiasvorio transporto ir, pasimokęs, tapo ekskavatoriaus operatoriumi.
Pasak A. Venspolio, žmogus sėkmingai dirba, įmonė taip pat patenkinta nauju darbuotoju. Šiam projektui įgyvendinti investuota 26 tūkst. eurų.
Pasak Daivos Onaitienės, VUI projektų konkursas vyksta ir šiemet. Savo projektus darbdaviai turi pateikti iki vasario 15 dienos.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite