Darbo birža padeda plėtoti verslą

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriuje, kaip ir kasmet, apžvelgti įgyvendinti Vietinių užimtumo iniciatyvų (VUI) projektus. Per praėjusius metus Šilutės rajone įgyvendinti 7 tokie projektai, sukūrę 22 naujas darbo vietas.

Susitikime dalyvavo kelių įmonių ir Šilutės r. savivaldybės atstovai. Sulaukta svečių iš Skuodo.

Susitikimą pradėjęs Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus vedėjas Andrius Šašilkinas pasakojo, kad Šilutės darbo birža VUI projektus įgyvendina nuo 2007 metų. Tačiau pirmasis Darbo biržos ir verslininkų bendradarbiavimo pavyzdys – 2003 m. įrengta skerdykla. Tuomet pavyko įsteigti tris naujas darbo vietas.
Vienu sėkmingiausių bendradarbiavimo pavyzdžių vis minimas privačių senelių namų „Senjorų Eldoradas“ steigimas. Šiek tiek netradicinė verslo šaka padėjo sukurti ne vieną darbo vietą. Tiesa, 2009–2010 m. dėl finansinės krizės VUI projektai nebuvo įgyvendinami, tačiau, krizei prislopus, veikla tęsiama toliau.
Anot Andriaus Šašilkino, dažniausiai įgyvendinat projektą įsteigiamos 4 darbo vietos. Tų darbo vietų galėtų rastis ir daugiau – tai padidintų projektų konkurencingumą ir atsirastų didesnė tikimybė sulaukti finansavimo. 2001–2016 metų laikotarpiu buvo įgyvendinti 24 VUI projektai, įsteigtos 106 darbo vietos.

Apie Vietinių užimtumo iniciatyvų projektus pasakojo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus Užimtumo rėmimo skyriaus vedėja Daiva Onaitienė.

Plačiau apie VUI projektus papasakojo Užimtumo rėmimo skyriaus vedėja Daiva Onaitienė. Ji paaiškino, kad Vietinių užimtumo iniciatyvų projektų tikslas – steigti naujas darbo vietas atskirose savivaldybių ar seniūnijų teritorijose bedarbiams neterminuotai įdarbinti, telkiant vietos bendruomenės ir socialinių partnerių pastangas didinti gyventojų užimtumą.
Vieno projekto finansavimas gali siekti iki 100 tūkst. eurų, o vienai darbo vietai įsteigti skiriama iki 15 tūkst. eurų. Darbo užmokestis negali keistis bent trejus metus. Parama skiriama vyresnio amžiaus žmonių darbo vietoms steigti, ilgalaikiams bei jauniems, neįgaliems ir vaikus auginantiems bedarbiams.
Tik 7 naujose darbo vietose mokamas minimalus darbo užmokestis, kitur jis didesnis. Beveik visos darbo vietos skirtos darbininkiškų profesijų atstovams. Vyrauja medienos apdirbimo profesija. Projektus įgyvendinantys darbdaviai darbų pradžiai gauna avansą. Svarbiausia, kad būtų tvarkingai parengti dokumentai, sudarytos draudimo sutartys. Jeigu įgyvendinant projektą priimtas darbuotojas išeina iš darbo, per 30 dienų į jo vietą reikia surasti kitą darbuotoją.

UAB „Fusis“, veikiančios Švėkšnoje, savininkas Vaidotas Šernius papasakojo apie keturias jo įmonėje įsteigtas darbo vietas.

Patirtimi dalijosi ir darbo vietų steigėjai. Tiesa, iš daugelio įmonių atvyko tik jų atstovai, o ne savininkai, todėl jie nelabai turėjo ką pasakyti. Susitikime dalyvavęs Švėkšnoje veikiančios UAB „Fusis“ savininkas Vaidotas Šernius papasakojo, kaip sekėsi jam. Šioje įmonėje įsteigtos 4 naujos darbo vietos. Bendra projekto vertė 68,2 tūkst. eurų, įmonės indėlis – 24,6 tūkstančio. V. Šernius pasakojo, kad jų įmonė tiekia medieną: apdoroja, sutvarko rąstus ir siunčia į užsienį. Anksčiau darbuotojus ir įrangą samdydavo.
„Pamačiau, kad yra galimybės plėtrai. Įsigijome malkų skaldymo stakles, džiovyklą. Su Darbo biržos pagalba pavyko sukurti 4 naujas darbo vietas ir įdarbinti žmones iš Saugų, Švėkšnos ir Inkaklių. Šiais metais planuoju dar labiau plėsti gamybą ir priimti dar daugiau žmonių“, – pasakojo V. Šernius. Anot jo, liūdniausia, kad sunku rasti tinkamų darbuotojų, mat daug jų yra išvykę darbuotis į užsienį.
Patirtimi pasidalijo ir svečiai iš Skuodo. Tiesa, Skuodo savivaldybėje 2016 m. įgyvendintas tik vienas projektas. Jį įgyvendino telekomunikacijų srityje besispecializuojanti UAB „Paltela“. Įmonės vadovas Arūnas Venspolis pasakojo, kad buvo įsigytas nedidelis ekskavatorius ir suteikta darbo vieta patyrusiam vairuotojui. Artėjant pensijai, žmogus mebenorėjo vairuoti sunkiasvorio transporto ir, pasimokęs, tapo ekskavatoriaus operatoriumi.
Pasak A. Venspolio, žmogus sėkmingai dirba, įmonė taip pat patenkinta nauju darbuotoju. Šiam projektui įgyvendinti investuota 26 tūkst. eurų.
Pasak Daivos Onaitienės, VUI projektų konkursas vyksta ir šiemet. Savo projektus darbdaviai turi pateikti iki vasario 15 dienos.
Vaidotas VILKAS

Hits: 553

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite