Darbo birža padeda plėtoti verslą

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriuje, kaip ir kasmet, apžvelgti įgyvendinti Vietinių užimtumo iniciatyvų (VUI) projektus. Per praėjusius metus Šilutės rajone įgyvendinti 7 tokie projektai, sukūrę 22 naujas darbo vietas.

Susitikime dalyvavo kelių įmonių ir Šilutės r. savivaldybės atstovai. Sulaukta svečių iš Skuodo.

Susitikimą pradėjęs Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus vedėjas Andrius Šašilkinas pasakojo, kad Šilutės darbo birža VUI projektus įgyvendina nuo 2007 metų. Tačiau pirmasis Darbo biržos ir verslininkų bendradarbiavimo pavyzdys – 2003 m. įrengta skerdykla. Tuomet pavyko įsteigti tris naujas darbo vietas.
Vienu sėkmingiausių bendradarbiavimo pavyzdžių vis minimas privačių senelių namų „Senjorų Eldoradas“ steigimas. Šiek tiek netradicinė verslo šaka padėjo sukurti ne vieną darbo vietą. Tiesa, 2009–2010 m. dėl finansinės krizės VUI projektai nebuvo įgyvendinami, tačiau, krizei prislopus, veikla tęsiama toliau.
Anot Andriaus Šašilkino, dažniausiai įgyvendinat projektą įsteigiamos 4 darbo vietos. Tų darbo vietų galėtų rastis ir daugiau – tai padidintų projektų konkurencingumą ir atsirastų didesnė tikimybė sulaukti finansavimo. 2001–2016 metų laikotarpiu buvo įgyvendinti 24 VUI projektai, įsteigtos 106 darbo vietos.

Apie Vietinių užimtumo iniciatyvų projektus pasakojo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus Užimtumo rėmimo skyriaus vedėja Daiva Onaitienė.

Plačiau apie VUI projektus papasakojo Užimtumo rėmimo skyriaus vedėja Daiva Onaitienė. Ji paaiškino, kad Vietinių užimtumo iniciatyvų projektų tikslas – steigti naujas darbo vietas atskirose savivaldybių ar seniūnijų teritorijose bedarbiams neterminuotai įdarbinti, telkiant vietos bendruomenės ir socialinių partnerių pastangas didinti gyventojų užimtumą.
Vieno projekto finansavimas gali siekti iki 100 tūkst. eurų, o vienai darbo vietai įsteigti skiriama iki 15 tūkst. eurų. Darbo užmokestis negali keistis bent trejus metus. Parama skiriama vyresnio amžiaus žmonių darbo vietoms steigti, ilgalaikiams bei jauniems, neįgaliems ir vaikus auginantiems bedarbiams.
Tik 7 naujose darbo vietose mokamas minimalus darbo užmokestis, kitur jis didesnis. Beveik visos darbo vietos skirtos darbininkiškų profesijų atstovams. Vyrauja medienos apdirbimo profesija. Projektus įgyvendinantys darbdaviai darbų pradžiai gauna avansą. Svarbiausia, kad būtų tvarkingai parengti dokumentai, sudarytos draudimo sutartys. Jeigu įgyvendinant projektą priimtas darbuotojas išeina iš darbo, per 30 dienų į jo vietą reikia surasti kitą darbuotoją.

UAB „Fusis“, veikiančios Švėkšnoje, savininkas Vaidotas Šernius papasakojo apie keturias jo įmonėje įsteigtas darbo vietas.

Patirtimi dalijosi ir darbo vietų steigėjai. Tiesa, iš daugelio įmonių atvyko tik jų atstovai, o ne savininkai, todėl jie nelabai turėjo ką pasakyti. Susitikime dalyvavęs Švėkšnoje veikiančios UAB „Fusis“ savininkas Vaidotas Šernius papasakojo, kaip sekėsi jam. Šioje įmonėje įsteigtos 4 naujos darbo vietos. Bendra projekto vertė 68,2 tūkst. eurų, įmonės indėlis – 24,6 tūkstančio. V. Šernius pasakojo, kad jų įmonė tiekia medieną: apdoroja, sutvarko rąstus ir siunčia į užsienį. Anksčiau darbuotojus ir įrangą samdydavo.
„Pamačiau, kad yra galimybės plėtrai. Įsigijome malkų skaldymo stakles, džiovyklą. Su Darbo biržos pagalba pavyko sukurti 4 naujas darbo vietas ir įdarbinti žmones iš Saugų, Švėkšnos ir Inkaklių. Šiais metais planuoju dar labiau plėsti gamybą ir priimti dar daugiau žmonių“, – pasakojo V. Šernius. Anot jo, liūdniausia, kad sunku rasti tinkamų darbuotojų, mat daug jų yra išvykę darbuotis į užsienį.
Patirtimi pasidalijo ir svečiai iš Skuodo. Tiesa, Skuodo savivaldybėje 2016 m. įgyvendintas tik vienas projektas. Jį įgyvendino telekomunikacijų srityje besispecializuojanti UAB „Paltela“. Įmonės vadovas Arūnas Venspolis pasakojo, kad buvo įsigytas nedidelis ekskavatorius ir suteikta darbo vieta patyrusiam vairuotojui. Artėjant pensijai, žmogus mebenorėjo vairuoti sunkiasvorio transporto ir, pasimokęs, tapo ekskavatoriaus operatoriumi.
Pasak A. Venspolio, žmogus sėkmingai dirba, įmonė taip pat patenkinta nauju darbuotoju. Šiam projektui įgyvendinti investuota 26 tūkst. eurų.
Pasak Daivos Onaitienės, VUI projektų konkursas vyksta ir šiemet. Savo projektus darbdaviai turi pateikti iki vasario 15 dienos.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite