Daiva Žebelienė sugrįžta į rajono valdžią?

Birželio 23 d., Joninių šventės išvakarėse, Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje planuojama atleisti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Dalią Rudienę ir paskirti į šias pareigas Daivą Žebelienę. Pastaroji į šios kadencijos Savivaldybės tarybą išrinkta kaip visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovė.

Minėtasis rinkimų komitetas Savivaldybės Taryboje (25 nariai) gavo dvi vietas: buvo išrinkti D. Žebelienė ir Edvardas Jurjonas. Dabar abu priklauso Tarybos valdančiajai daugumai. Opozicijoje yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio atstovai. Visų kitų politinių jėgų atstovai yra valdančiojoje daugumoje: Tvarkos ir teisingumo, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Socialdemokratų partijos, minėtojo visuomeninio rinkimų komiteto bei vėliau prisijungusių Socialdemokratų darbo partijos.

Kai po rinkimų 2019-2023 m. kadencijos valdančioji dauguma skirstėsi postus, dėl mero ginčų nebuvo, nes „tvarkietį“ Vytautą Laurinaitį meru gyventojai išrinko tiesiogiai. Taryba slaptu balsavimu rinko mero pavaduotoją, šios pereigos atiteko socialdemokratui Sigitui Šepučiui, Savivaldybės administracijos direktoriumi buvo išrinktas „valstietis“ Virgilijus Pozingis, administracijos direktoriaus pavaduotoja tapo tuomet Saugų seniūne dirbusi Dalia Rudienė, kurią į šias pareigas pasiūlė visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“.

Dabar 25 narių Taryboje yra 17 valdančiosios daugumos atstovų ir 8 iš opozicijos. Jeigu taryba pritars, D. Rudienę pakeis D. Žebelienė, beje, buvusi merė. Tapusi administracijos direktoriaus pavaduotoja, D. Žebelienė neteks Savivaldybės tarybos nario mandato. Ją Taryboje pakeistų kitas visuomeninio rinkimų komiteto sąrašo narys. Šiuo atveju – Vladas Kainovaitis, jau irgi dirbęs Savivaldybės taryboje.

Tarybos sekretoriato vadovas Andrius Jurkus informavo, kad šios dienos posėdyje planuojama atleisti iš pareigų Dalią Rudienę, nes visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ jai pareiškė nepasitikėjimą. „Ko gero, sprendimo dėl Daivos Žebelienės skyrimo Taryba nesvarstys, tai bus nukelta į kitą posėdį, nes dar negauta Specialiųjų tyrimų tarnybos išvados, kuri būtina skiriant asmenį į tokias pareigas“, – paaiškino A. Jurkus.

Visuomeninio rinkimų komiteto atstovas Savivaldybės taryboje Edvardas Jurjonas paaiškino, kad sprendimas dėl Dalios Rudienės nėra naujiena, apie tai komitete kalbėta gal net prieš metus, bet sutrukdė pandemija, karantinas, kiti reikalai.

„Matome kolektyvinio darbo stoką, sakyčiau, „nesusiklijuoja“… Vienbalsiai komitete susirinkę nusprendėme, kad rajono vadovų komandoje turėtų dirbti kitas mūsų atstovas. Į Savivaldybės tarybą sugrįš Vladas Kainovaitis, jis sutinka. Manau, kad Dalia Rudienė susiras kitą darbą“, – paaiškino E. Jurjonas ir patikino, kad valdančioji dauguma Taryboje nesikeičia, darbai vyksta, sutarimas geras.

Į skambutį D. Rudienė atsakė žinute, kad yra posėdyje.

Stasė Skutulienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite