Daiva Žebelienė sugrįžta į rajono valdžią?

Birželio 23 d., Joninių šventės išvakarėse, Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje planuojama atleisti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Dalią Rudienę ir paskirti į šias pareigas Daivą Žebelienę. Pastaroji į šios kadencijos Savivaldybės tarybą išrinkta kaip visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovė.

Minėtasis rinkimų komitetas Savivaldybės Taryboje (25 nariai) gavo dvi vietas: buvo išrinkti D. Žebelienė ir Edvardas Jurjonas. Dabar abu priklauso Tarybos valdančiajai daugumai. Opozicijoje yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio atstovai. Visų kitų politinių jėgų atstovai yra valdančiojoje daugumoje: Tvarkos ir teisingumo, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Socialdemokratų partijos, minėtojo visuomeninio rinkimų komiteto bei vėliau prisijungusių Socialdemokratų darbo partijos.

Kai po rinkimų 2019-2023 m. kadencijos valdančioji dauguma skirstėsi postus, dėl mero ginčų nebuvo, nes „tvarkietį“ Vytautą Laurinaitį meru gyventojai išrinko tiesiogiai. Taryba slaptu balsavimu rinko mero pavaduotoją, šios pereigos atiteko socialdemokratui Sigitui Šepučiui, Savivaldybės administracijos direktoriumi buvo išrinktas „valstietis“ Virgilijus Pozingis, administracijos direktoriaus pavaduotoja tapo tuomet Saugų seniūne dirbusi Dalia Rudienė, kurią į šias pareigas pasiūlė visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“.

Dabar 25 narių Taryboje yra 17 valdančiosios daugumos atstovų ir 8 iš opozicijos. Jeigu taryba pritars, D. Rudienę pakeis D. Žebelienė, beje, buvusi merė. Tapusi administracijos direktoriaus pavaduotoja, D. Žebelienė neteks Savivaldybės tarybos nario mandato. Ją Taryboje pakeistų kitas visuomeninio rinkimų komiteto sąrašo narys. Šiuo atveju – Vladas Kainovaitis, jau irgi dirbęs Savivaldybės taryboje.

Tarybos sekretoriato vadovas Andrius Jurkus informavo, kad šios dienos posėdyje planuojama atleisti iš pareigų Dalią Rudienę, nes visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ jai pareiškė nepasitikėjimą. „Ko gero, sprendimo dėl Daivos Žebelienės skyrimo Taryba nesvarstys, tai bus nukelta į kitą posėdį, nes dar negauta Specialiųjų tyrimų tarnybos išvados, kuri būtina skiriant asmenį į tokias pareigas“, – paaiškino A. Jurkus.

Visuomeninio rinkimų komiteto atstovas Savivaldybės taryboje Edvardas Jurjonas paaiškino, kad sprendimas dėl Dalios Rudienės nėra naujiena, apie tai komitete kalbėta gal net prieš metus, bet sutrukdė pandemija, karantinas, kiti reikalai.

„Matome kolektyvinio darbo stoką, sakyčiau, „nesusiklijuoja“… Vienbalsiai komitete susirinkę nusprendėme, kad rajono vadovų komandoje turėtų dirbti kitas mūsų atstovas. Į Savivaldybės tarybą sugrįš Vladas Kainovaitis, jis sutinka. Manau, kad Dalia Rudienė susiras kitą darbą“, – paaiškino E. Jurjonas ir patikino, kad valdančioji dauguma Taryboje nesikeičia, darbai vyksta, sutarimas geras.

Į skambutį D. Rudienė atsakė žinute, kad yra posėdyje.

Stasė Skutulienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Įamžinama seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje

2023 m. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija įgyvendina projektą „Šv. Jokūbo festivalis Švėkšnoje: seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje“. Projekto tikslas – įamžinti vienuolės Antaninos Žemgulytės-Bonitos bei seserų elzbietiečių veiklą Lietuvoje ir Švėkšnoje. Po Pirmo pasaulinio karo nepriklausomoje Lietuvoje susiklostė palankios sąlygos augti vienuolijoms. 1918–1940 m. Lietuvoje naujai įsikūrė 11 ordinų ir kongregacijų vienuoliai: vargdienių seserys, kazimierietės, kryžietės, elzbietietės, pranciškonės, jėzuitai, kapucinai, dominikonai, saleziečiai, pranciškietės ir salezietės. 1924 m. į Lietuvą iš Karaliaučiaus, kur buvo įsikūręs kongregacijos provincijos centras su noviciatu,

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Taip pat skaitykite