Daiva Žebelienė sugrįžta į rajono valdžią?

Birželio 23 d., Joninių šventės išvakarėse, Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje planuojama atleisti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Dalią Rudienę ir paskirti į šias pareigas Daivą Žebelienę. Pastaroji į šios kadencijos Savivaldybės tarybą išrinkta kaip visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovė.

Minėtasis rinkimų komitetas Savivaldybės Taryboje (25 nariai) gavo dvi vietas: buvo išrinkti D. Žebelienė ir Edvardas Jurjonas. Dabar abu priklauso Tarybos valdančiajai daugumai. Opozicijoje yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio atstovai. Visų kitų politinių jėgų atstovai yra valdančiojoje daugumoje: Tvarkos ir teisingumo, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Socialdemokratų partijos, minėtojo visuomeninio rinkimų komiteto bei vėliau prisijungusių Socialdemokratų darbo partijos.

Kai po rinkimų 2019-2023 m. kadencijos valdančioji dauguma skirstėsi postus, dėl mero ginčų nebuvo, nes „tvarkietį“ Vytautą Laurinaitį meru gyventojai išrinko tiesiogiai. Taryba slaptu balsavimu rinko mero pavaduotoją, šios pereigos atiteko socialdemokratui Sigitui Šepučiui, Savivaldybės administracijos direktoriumi buvo išrinktas „valstietis“ Virgilijus Pozingis, administracijos direktoriaus pavaduotoja tapo tuomet Saugų seniūne dirbusi Dalia Rudienė, kurią į šias pareigas pasiūlė visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“.

Dabar 25 narių Taryboje yra 17 valdančiosios daugumos atstovų ir 8 iš opozicijos. Jeigu taryba pritars, D. Rudienę pakeis D. Žebelienė, beje, buvusi merė. Tapusi administracijos direktoriaus pavaduotoja, D. Žebelienė neteks Savivaldybės tarybos nario mandato. Ją Taryboje pakeistų kitas visuomeninio rinkimų komiteto sąrašo narys. Šiuo atveju – Vladas Kainovaitis, jau irgi dirbęs Savivaldybės taryboje.

Tarybos sekretoriato vadovas Andrius Jurkus informavo, kad šios dienos posėdyje planuojama atleisti iš pareigų Dalią Rudienę, nes visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ jai pareiškė nepasitikėjimą. „Ko gero, sprendimo dėl Daivos Žebelienės skyrimo Taryba nesvarstys, tai bus nukelta į kitą posėdį, nes dar negauta Specialiųjų tyrimų tarnybos išvados, kuri būtina skiriant asmenį į tokias pareigas“, – paaiškino A. Jurkus.

Visuomeninio rinkimų komiteto atstovas Savivaldybės taryboje Edvardas Jurjonas paaiškino, kad sprendimas dėl Dalios Rudienės nėra naujiena, apie tai komitete kalbėta gal net prieš metus, bet sutrukdė pandemija, karantinas, kiti reikalai.

„Matome kolektyvinio darbo stoką, sakyčiau, „nesusiklijuoja“… Vienbalsiai komitete susirinkę nusprendėme, kad rajono vadovų komandoje turėtų dirbti kitas mūsų atstovas. Į Savivaldybės tarybą sugrįš Vladas Kainovaitis, jis sutinka. Manau, kad Dalia Rudienė susiras kitą darbą“, – paaiškino E. Jurjonas ir patikino, kad valdančioji dauguma Taryboje nesikeičia, darbai vyksta, sutarimas geras.

Į skambutį D. Rudienė atsakė žinute, kad yra posėdyje.

Stasė Skutulienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių. tai rodo naujausi moksliniai tyrimai. Gydytojų kardiologų teigimu, Lietuvoje ir prieširdžių virpėjimas, ir arterinė hipertenzija, tai yra padidėjęs kraujospūdis, yra itin dažnos ir vis dar nepakankamai kontroliuojamos sveikatai pavojingos būklės. Pasak gydytojos kardiologės Julijos Jurgaitytės, prieširdžių virpėjimą itin dažnai sukelia arterinė hipertenzija, tai įrodė ir Europos prevencinės kardiologijos žurnale paskelbti duomenys. Tyrimą atlikę mokslininkai ne tik patvirtino

Plastikinių šiaudelių nebelieka. Ką vertėtų žinoti juos naudojantiems 44 proc. gyventojų?

Nuo liepos pradžios Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, parduotuvėse nebegalima įsigyti vienkartinių plastikinių indų ar šiaudelių. Pastarųjų atsisakyti privalo ir maitinimo įstaigos, taip pat gėrimų ir sulčių gamintojai. Tačiau ar lengva rasti alternatyvą plastikiniams šiaudeliams, prie kurių esame įpratę? 44 proc. šalies gyventojų gerdami gėrimą bent retkarčiais naudoja šiaudelį, rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa. Šiaudelis pasirenkamas dėl įvairių priežasčių. 18 proc. respondentų taip vartoti įvairius gėrimus atrodo patogiau, 17 proc. – skaniau. Patogumą siurbčioti gėrimus per šiaudelį labiausiai

Taip pat skaitykite