Daiva Žebelienė sugrįžta į rajono valdžią?

Birželio 23 d., Joninių šventės išvakarėse, Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje planuojama atleisti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Dalią Rudienę ir paskirti į šias pareigas Daivą Žebelienę. Pastaroji į šios kadencijos Savivaldybės tarybą išrinkta kaip visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovė.

Minėtasis rinkimų komitetas Savivaldybės Taryboje (25 nariai) gavo dvi vietas: buvo išrinkti D. Žebelienė ir Edvardas Jurjonas. Dabar abu priklauso Tarybos valdančiajai daugumai. Opozicijoje yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio atstovai. Visų kitų politinių jėgų atstovai yra valdančiojoje daugumoje: Tvarkos ir teisingumo, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Socialdemokratų partijos, minėtojo visuomeninio rinkimų komiteto bei vėliau prisijungusių Socialdemokratų darbo partijos.

Kai po rinkimų 2019-2023 m. kadencijos valdančioji dauguma skirstėsi postus, dėl mero ginčų nebuvo, nes „tvarkietį“ Vytautą Laurinaitį meru gyventojai išrinko tiesiogiai. Taryba slaptu balsavimu rinko mero pavaduotoją, šios pereigos atiteko socialdemokratui Sigitui Šepučiui, Savivaldybės administracijos direktoriumi buvo išrinktas „valstietis“ Virgilijus Pozingis, administracijos direktoriaus pavaduotoja tapo tuomet Saugų seniūne dirbusi Dalia Rudienė, kurią į šias pareigas pasiūlė visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“.

Dabar 25 narių Taryboje yra 17 valdančiosios daugumos atstovų ir 8 iš opozicijos. Jeigu taryba pritars, D. Rudienę pakeis D. Žebelienė, beje, buvusi merė. Tapusi administracijos direktoriaus pavaduotoja, D. Žebelienė neteks Savivaldybės tarybos nario mandato. Ją Taryboje pakeistų kitas visuomeninio rinkimų komiteto sąrašo narys. Šiuo atveju – Vladas Kainovaitis, jau irgi dirbęs Savivaldybės taryboje.

Tarybos sekretoriato vadovas Andrius Jurkus informavo, kad šios dienos posėdyje planuojama atleisti iš pareigų Dalią Rudienę, nes visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ jai pareiškė nepasitikėjimą. „Ko gero, sprendimo dėl Daivos Žebelienės skyrimo Taryba nesvarstys, tai bus nukelta į kitą posėdį, nes dar negauta Specialiųjų tyrimų tarnybos išvados, kuri būtina skiriant asmenį į tokias pareigas“, – paaiškino A. Jurkus.

Visuomeninio rinkimų komiteto atstovas Savivaldybės taryboje Edvardas Jurjonas paaiškino, kad sprendimas dėl Dalios Rudienės nėra naujiena, apie tai komitete kalbėta gal net prieš metus, bet sutrukdė pandemija, karantinas, kiti reikalai.

„Matome kolektyvinio darbo stoką, sakyčiau, „nesusiklijuoja“… Vienbalsiai komitete susirinkę nusprendėme, kad rajono vadovų komandoje turėtų dirbti kitas mūsų atstovas. Į Savivaldybės tarybą sugrįš Vladas Kainovaitis, jis sutinka. Manau, kad Dalia Rudienė susiras kitą darbą“, – paaiškino E. Jurjonas ir patikino, kad valdančioji dauguma Taryboje nesikeičia, darbai vyksta, sutarimas geras.

Į skambutį D. Rudienė atsakė žinute, kad yra posėdyje.

Stasė Skutulienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite