Dainuojanti bibliotekos direktorė

Nacionalinė bibliotekų savaitė – bene tinkamiausia proga pristatyti „Pamario“ skaitytojams naująją Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorę Mildą Jašinskaitę–Jasevičienę. 27-erių metų moteris šiemet, vasario 14 d., pradėjo vadovauti 16 bibliotekininkų kolektyvui. Pagėgių biblioteka mini 80-uosius veiklos metus.

Naujoji bibliotekos vadovė Milda Jašinskaitė–Jasevičienė su šypsena pasitinka kiekvieną lankytoją.

Pokalbį pradėjome linksma gaida:
– Ar nuo pat vaikystės svajojote būti bibliotekos direktore?
– Niekada. Net ir prieš metus laiko dar nebūčiau pagalvojusi, kad taip atsitiks. Tokių planų nebuvo, net neartima tokia specialybė. Gyvenimas kažkaip man vis pateikia kažkokių staigmenų, netikėtumų.
– Na, o prabėgus keliems pirmiesiems mėnesiams, ar esate patenkinta tuo, ko ėmėtės. O gal taip reikėjo, kažkas liepė ar nebebuvo kitos išeities…
– Ne, nebuvo taip, kad kažkas liepė, kad reikėjo… Tiesiog gal buvo nenoras praleisti tokios gyvenimo galimybės. Nors pirmąją darbo savaitę padvejodavau: ką aš padariau? Bet prabėgo šiek tiek laiko, dirbu, apsiprantu. Atrodo, kad esu savo vietoje.
– Bet jūsų specialybė yra kitokia.
– Esu baigusi lietuvių kalbos filologiją.
– O! Bet juk dar ir dainuojate…
– Taip, bet aš neturiu tokio išsilavinimo. Tik esu baigusi muzikos mokyklą. Visą laiką svajodavau apie muziką, bet gyvenime taip nutiko, kad muzika liko hobiu, nors daina visada šalia manęs.
– Ar dabar dažnai padainuojate?
– Dainuoju kultūros centro merginų ansamblyje. Kartais privačiai padainuoju. Žodžiu, daina mane lydi nuolatos…
– Matyt, ir savo sūnui bei vyrui namuose vis dainuojate. Beje, girdėjau, kad vyras Giedrius išėjo savanoriu į Lietuvos kariuomenę. Ar tiesa?
– Vyras 9 mėnesius savanoriškai atliko privalomąją karinę tarnybą Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione, Sakalinėje (Tauragės r.). Ir pasiliko tarnauti kariškiu. Aš pati gal tik porą kartų darbavausi užsienyje, o mano vyras yra dirbęs ne vienoje šalyje. Sūnui Rokui – penkeri. Nusprendėme šaknis leisti čia, Lietuvoje…
– Kuo teko dirbti prieš tampant mero patarėja (iš šių pareigų M. Jašinskaitė–Jasevičienė konkurso keliu atėjo vadovauti Pagėgių viešajai bibliotekai – red. pastaba)?
– Teko padirbėti socialinių paslaugų centre. Dirbau Airijoje, tokioje mokyklėlėje mokiau vaikus dainuoti. Savivaldybėje dirbau mero patarėja, mero padėjėja, viešųjų ryšių specialiste.
– Jums dar nė trisdešimties metų nėra. Tapusi bibliotekos vadove galėsite, kaip sakoma, kalnus nuversti. Tiesa, ar reikės ką nors versti?
– Versti tikrai nieko nereikės. Buvusi vadovė buvo labai profesionali, veikli (Elena Stankevičienė – red. pastaba). Gavau gerą palikimą. Ir darbuotojos labai geranoriškos, paslaugios, nusiteikusios bendradarbiauti. Atviros naujovėms, kupinos idėjų. Žinoma, bibliotekos veidas vis tiek keičiasi, ne vien dėl mano atėjimo. Bibliotekų progreso svarbiausias variklis – naujosios technologijos. Kuo toliau, tuo labiau knyga lieka šalia viso to informacinių technologijų proveržio. Negalime atsilikti nuo šių procesų.
Gaila, mažai turime darbuotojų, jų tik saujelė, o visos bibliotekos funkcijos lieka kaip ir kitur. O dar vienas kitas projektas, bendradarbiavimas, dalijimasis patirtimi su kolegomis.
Kita vertus, ne IT, ne įranga bibliotekoje yra svarbiausia, o čia užsukęs žmogus. Kiekvieną atėjusį mes pažįstame ir branginame: ar būtų jauniausias lankytojas, ar senjoras, užsukantis kasdien. Šitos politikos niekada nekeisime.
– Kartą teko užsukti į jūsų biblioteką šeštadienį. Skaitytojų aptarnavimo salėje būrys jaunimo sėdėjo prie kompiuterių ekranų. Senyvo amžiaus vyrai vartė spaudą, rinkosi knygas. Ko dažniausiai pagėgiškiai ieško bibliotekoje?
– Biblioteka atlieka ir dienos centro funkcijas – labai daug vaikiukų ateina pamokas paruošti, pabendrauti, praleisti laiką. Beje, senjorai, manyčiau, taip pat neretai ateina norėdami šilto bendravimo, ieškodami žinių, informacijos. Bibliotekininkui tenka būti ir psichologu, ir mokytoju, ir konsultantu…
– Bibliotekoje nuolat eksponuojamos įvairiausios parodos, vyksta literatūriniai renginiai. Ta tradicija, matyt, išliks – Pagėgių biblioteka bus kultūrinio vyksmo sūkuryje?
– Taip, tą lankytojas pajus ir šią savaitę vykstančios Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiuose (dalies renginių anonsas – šiame puslapyje).

Kalbino ir fotografavo Petras Skutulas

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Miškas – ne trasa. Valstybinių miškų urėdija primena lankymosi miške taisykles

Įsibėgėjant aktyviam laisvalaikio gamtoje sezonui, Valstybinių miškų urėdija ragina elgtis atsakingai. Keturračiais ir kitomis motorinėmis transporto priemonėmis miške leidžiama važiuoti tik keliais. Griežtai draudžiama važiuoti kvartalinėmis linijomis, proskynomis, elektros linijų trasomis, raistais, priešgaisrinėmis juostomis, miško paklote ar pažintiniais takais. Miško keliai skirti visiems lankytojams, todėl svarbu gerbti aplinką ir kitus poilsiautojus. Važinėjimas bekele gali padaryti ilgalaikę žalą miško ekosistemoms – pažeisti dirvožemį, sunaikinti augaliją, trikdyti laukinius gyvūnus. Pramogas miškuose dažnai mėgsta pasirinkti keturračių entuziastai. Šių motorinių transporto priemonių vairuotojų ypač

Kraujas iš nosies. Neignoruokite – šis signalas gali išgelbėti gyvybę

vaistininkė

Daugeliui kraujas iš nosies – tik nepatogus, bet laikinas reiškinys. Dažnai pasitaikantis žiemą, kai oras sausas, arba po stipresnio nosies pūtimo per peršalimo ligas. Tačiau kartais už šio iš pažiūros nekalto simptomo gali slypėti kur kas sudėtingesni procesai organizme, o tam tikrais atvejais – ir gyvybei pavojinga būklė. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Evelinos Šeibokaitės, nosies kraujavimo priežastys yra labai įvairios. Dažniausiai jos susijusios su mechaniniu dirginimu – nosies krapštymu, gleivinės pažeidimais ar sausu patalpų oru, ypač šildymo sezono metu. Visgi

Seimas svarstys siūlymą plėsti pilietiškumo ir gynybos įgūdžių ugdymą

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Lauryno Kasčiūno pristatytas Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma palaipsniui plėsti pilietiškumo ir gynybos įgūdžių ugdymą mokyklose. Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių ugdymas Nuo šių 2024-2025 mokslo metų visos mokyklos, vykdančios pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį, I gimnazijų (9 kl.) klasių mokiniams įgyvendina integruotą pilietiškumo ir gynybos įgūdžių ugdymo veiklą. Integruotai ugdymo veiklai įgyvendinti skiriamos 3 ugdymo dienos per mokslo metus. „Kalbame apie atskirą su Šaulių sąjunga vykdomą projektą, kai tris dienas per metus devintokai skirtingais mėnesiais,

Policija tikrina blaivumą, atlieką teisminį tyrimą

policijos

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 19 d. naktį Taikos g., Šilutėje, buvo patikrintas važiuojamojoje kelio dalyje  stovėjęs automobilis BMW X1. Jo vairuotoja buvo neblaivi (1,54 prom.) 45-erių metų moteris. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 15-os naktį Naujakurių g., Šilutėje, neblaivus (2,02 prom.) vyras, gim. 1986 m., vairavo automobilį „Opel Vivaro Van“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 14-os pavakare Macikų k., Šilutės sen., iš matymo pažįstamas vyras sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1987 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 5-6

Taip pat skaitykite