COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė.

Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija.

  • 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose.
  • Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2…

Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų nustatoma 6,5 proc. susirgimo COVID-19 atvejų, Šilutės rajone – 12,8 proc., tai dvigubai daugiau negu Lietuvos vidurkis.

Per dvi savaites Šilutės rajone buvo nustatyti 374 nauji susirgimo atvejai, per savaitę – 194. Rugsėjo 22 d. Lietuvoje buvo nustatyta 1486 nauji susirgimo atvejai, tos dienos duomenimis, Šilutės rajone sirgo 330 asmenų, jau mirė 71 žmogus.

Šis tūkstantį susirgusiųjų Lietuvoje perkopęs skaičius jau minimas nebe pirmą dieną. Mirusiųjų per parą skaičiai irgi jau dviženkliai, dauguma iš jų  buvo neskiepyti. Skelbiama, kad itin sunkiai serga vienas paauglys. Dominuoja „Delta“ viruso atmaina. Ligoninės sparčiai pildosi COVID-19 susirgusiais asmenimis ir plečia jiems gydyti skirtus skyrius, tad atsisakoma kitų skyrių, nukeliamos planinės operacijos. Lieka vis mažiau galimybių gydyti kitas ligas, o tai reiškia, kad ir mirčių daugės.

„Raginu gyventojus skiepytis ir tai padaryti kuo skubiau. Ruduo yra palankus plisti virusams, taip pat ir COVID-19. Būtina vengti didesnių susibūrimų, laikytis visų saugumo priemonių: dėvėti veido kaukes, mūvėti vienkartines pirštines, ypač dažnai plauti rankas, vėdinti patalpas, kosėti ar čiaudėti užsidengus burną ir nosį… Visa tai jau žinome. Be to, prašyčiau gyventojų, kurie pajuto peršalimo simptomus, kai peršti gerklę, kosi, čiaudi, jaučia kitus peršalimo simptomus, likti namuose, skambinti šeimos gydytojui, tartis, konsultuotis, bet jokiu būdu neiti į darbą ar susitikti ir bendrauti su žmonėmis kitoje vietoje. Peršalimo simptomai labai panašūs į COVID-19. Tad atsargumas būtinas. Rūpinkimės savimi, saugokime kitus nuo užkrato“, – sakė R. Jovaišaitė.

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Rugsėjo 23 d. duomenimis, Šilutės ligoninės COVID-19 skyriuje gydoma 18  pacientų, iš kurių nuo COVID-19 ligos paskiepytas tik 1.

  • Šilutės ligoninės COVID-19 skyriuje yra 20 lovų su deguonimi, iš jų 2 – reanimacinės.
  • Ligoninėje ir toliau teikiama būtinoji, ambulatorinė ir stacionarinė pagalba.
  • Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus terminalinės būklės pacientus ir vaikus iki 14 metų.
  • Praėjusią parą Šilutės rajone nustatytas 51 COVID-19 atvejis, šiuo metu rajone serga – 330.

 

Rugsėjo 23 dieną Lietuvoje…

Per praėjusią parą, rugsėjo 23 d., šalyje užfiksuoti 1464 nauji koronaviruso atvejai, 14 žmonių mirė – pranešė Statistikos departamentas. Vienuolika mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

Per parą 3540 žmonių paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 9167 žmonės. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1005 žmonės, 117 iš jų gydomi reanimacijoje.

Nuo ketvirtadienio izoliacijos trukmė sąlytį turėjusiems asmenims trumpėja nuo 14 iki 10 dienų. Kaip ir anksčiau, suteikiama galimybė susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atliktus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, t. y. staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas.

Parengė Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Broniaus Bagdono knygos „Pagėgių krašto kaimai. II dalis“ sutiktuvės Stoniškiuose

Spalio 23 d., stoniškiečiai ir buvę gyventojai, šiuo metu gyvenantys Klaipėdoje, Kaune, rinkosi į jaukiai papuoštą Stoniškių seniūnijos kultūros namų salę. Įvykis neeilinis – pristatoma jau antroji stoniškiečio kultūrininko, pedagogo, literato Broniaus Bagdono surinktos kraštotyrinės medžiagos pagrindu išleista knyga ,,Pagėgių krašto kaimai“ 2 dalis. Pernai, Pagėgių savivaldybės kultūros centro pastangomis, buvo išleista pirmoji leidinio dalis, o šįmet suspėjome išleisti ir antrąją. Didžiausias dėmesys ir pagarba buvo skirta garbaus amžiaus knygos autoriui. Vilniaus folkloro ansamblis „Labingis“ (vad. Milda Ričkutė) savo dainomis,

Norite atrodyti jaunai ir visuomet pasitikėti savimi? Pradėkite nuo rankų… 

Darbo sauga yra labai svarbi, todėl turime darbe ir ne tik elgtis atsakingai. Renkantis darbo drabužius, reikia atkreipti dėmesį į patogumą, prigludimą prie kūno ir palaikymui skirtą temperatūrą. Svarbios drabužių medžiagos ir dizainas padės prisitaikyti prie visų reikalingų įrankių. Renkantis darbo batus, svarbu pasirinkti tinkamą batų dydį ir patogumo lygį, taip pat pasirinkti batus, tinkamus ilgalaikiam nešiojimui.  Turime atkreipti dėmesį ir į savo rankas darbe Svarbu nepamiršti pasirūpinti savo rankomis drėkinamuoju kremu. Jis gali apsaugoti nuo saulės, drėkinti ir apsaugoti

Produktyvumo priešai darbe

Darbo vieta turi skatinti produktyvumą, bet neįmanoma tikėtis, kad darbuotojas taip jausis visas 8 darbo valandas. Deja, tikrovėje darbuotojai išbūna tikrai darbingi vos kelias valandas. Užsitęsus darbui iš namų taip pat pastebėta, kad darbingumas krito. Kokie dalykai labiausiai trukdo susikaupti darbui? Asmeninės žinutės ir pokalbiai. Nebent tai rimtas atvejis, darbo metu telefonu geriau nesinaudoti. Net kelios minutės asmeninei žinutei ar pokalbiui atima iš jūsų produktyvumo. Darbo metu apsiribokite tik komunikacija, reikalinga darbui, o asmeninius reikalus stenkitės palikti iki darbo pabaigos.

Kokybiškos nerūdijančio plieno jungtys

Reikalingos nerūdijančio plieno jungtys, kitos metalo vamzdžių izoliacinės dalys? Pas specializuotus tiekėjus rasite labai daug ir įvairių sau tinkamų. Jungtys iš nerūdijančio plieno yra tvirtos ir patikimos, užtikrina  vamzdžių sandarumą ir gali būti pritaikytos pagal jūsų specifinius pramonės poreikius. Apie visa tai – toliau šiame straipsnyje.   Nerūdijančio plieno privalumai Nerūdijantis plienas yra vienas iš patvariausių ir aplinkos sąlygoms atspariausių metalų, kuriuo galima pasikliauti. Nerūdijančio plieno jungtys atsparios korozijai, jos užtikrina visokeriopą vamzdžių apsaugą ir sandarumą, todėl sistemos veikia sklandžiai,

Taip pat skaitykite