COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė.

Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija.

  • 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose.
  • Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2…

Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų nustatoma 6,5 proc. susirgimo COVID-19 atvejų, Šilutės rajone – 12,8 proc., tai dvigubai daugiau negu Lietuvos vidurkis.

Per dvi savaites Šilutės rajone buvo nustatyti 374 nauji susirgimo atvejai, per savaitę – 194. Rugsėjo 22 d. Lietuvoje buvo nustatyta 1486 nauji susirgimo atvejai, tos dienos duomenimis, Šilutės rajone sirgo 330 asmenų, jau mirė 71 žmogus.

Šis tūkstantį susirgusiųjų Lietuvoje perkopęs skaičius jau minimas nebe pirmą dieną. Mirusiųjų per parą skaičiai irgi jau dviženkliai, dauguma iš jų  buvo neskiepyti. Skelbiama, kad itin sunkiai serga vienas paauglys. Dominuoja „Delta“ viruso atmaina. Ligoninės sparčiai pildosi COVID-19 susirgusiais asmenimis ir plečia jiems gydyti skirtus skyrius, tad atsisakoma kitų skyrių, nukeliamos planinės operacijos. Lieka vis mažiau galimybių gydyti kitas ligas, o tai reiškia, kad ir mirčių daugės.

„Raginu gyventojus skiepytis ir tai padaryti kuo skubiau. Ruduo yra palankus plisti virusams, taip pat ir COVID-19. Būtina vengti didesnių susibūrimų, laikytis visų saugumo priemonių: dėvėti veido kaukes, mūvėti vienkartines pirštines, ypač dažnai plauti rankas, vėdinti patalpas, kosėti ar čiaudėti užsidengus burną ir nosį… Visa tai jau žinome. Be to, prašyčiau gyventojų, kurie pajuto peršalimo simptomus, kai peršti gerklę, kosi, čiaudi, jaučia kitus peršalimo simptomus, likti namuose, skambinti šeimos gydytojui, tartis, konsultuotis, bet jokiu būdu neiti į darbą ar susitikti ir bendrauti su žmonėmis kitoje vietoje. Peršalimo simptomai labai panašūs į COVID-19. Tad atsargumas būtinas. Rūpinkimės savimi, saugokime kitus nuo užkrato“, – sakė R. Jovaišaitė.

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Rugsėjo 23 d. duomenimis, Šilutės ligoninės COVID-19 skyriuje gydoma 18  pacientų, iš kurių nuo COVID-19 ligos paskiepytas tik 1.

  • Šilutės ligoninės COVID-19 skyriuje yra 20 lovų su deguonimi, iš jų 2 – reanimacinės.
  • Ligoninėje ir toliau teikiama būtinoji, ambulatorinė ir stacionarinė pagalba.
  • Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus terminalinės būklės pacientus ir vaikus iki 14 metų.
  • Praėjusią parą Šilutės rajone nustatytas 51 COVID-19 atvejis, šiuo metu rajone serga – 330.

 

Rugsėjo 23 dieną Lietuvoje…

Per praėjusią parą, rugsėjo 23 d., šalyje užfiksuoti 1464 nauji koronaviruso atvejai, 14 žmonių mirė – pranešė Statistikos departamentas. Vienuolika mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

Per parą 3540 žmonių paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 9167 žmonės. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1005 žmonės, 117 iš jų gydomi reanimacijoje.

Nuo ketvirtadienio izoliacijos trukmė sąlytį turėjusiems asmenims trumpėja nuo 14 iki 10 dienų. Kaip ir anksčiau, suteikiama galimybė susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atliktus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, t. y. staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas.

Parengė Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pagėgiams gresia tiesioginis valdymas. Ministrė A. Bilotaitė ragina Pagėgių savivaldybę ieškoti politinio kompromiso

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, nuotoliniu būdu susitikusi su Pagėgių savivaldybės meru, valdančiosios daugumos ir opozicijos atstovais bei Vyriausybės atstovu, paragino kuo greičiau paskirti administracijos direktorių, kad būtų išvengta tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje. Ministrės A. Bilotaitės teigimu, politikai turi elgtis atsakingai rinkėjams ir susitarti dėl Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus paskyrimo. „Tarybai trūksta gebėjimo…“ „Matome, kad Pagėgių savivaldybės tarybos veiklai trūksta gebėjimo per įstatyme nustatytą terminą priimti būtinus sprendimus ir paskirti administracijos direktorių. Susidariusi situacija pažeidžia ir vietos bendruomenės, ir valstybės

Birželio 29-ąją – Petrinės ir Povilinės

Petrinės ir Povilinės – viena iš plačiai minimų ir gerbiamų apaštalų šventųjų Petro ir Povilo šventė, kasmet švenčiama birželio 29 d. Šv. Petras laikomas Dangaus karalystės raktininku. Simbolinę jo vardo prasmę (gr. petros – uola) atskleidžia jo mokytojo Jėzaus žodžiai, kad Petras būsiantis uola, ant kurios jis pastatysiąs savo bažnyčią. Petro svarbą pabrėžia ir kitas Jėzaus posakis: „Aš tau duosiu raktus nuo dangaus karalystės; kas bus sujungta ant žemės, bus sujungta danguje“. Poroje su šv. Petru šv. Povilas (dar pavadinamas

Nacionalinis šienpjovių čempionatas sugrįžta: šienpjoviai į Rupkalvių kaimą rinksis rugpjūčio 6 dieną

Nacionalinis šienpjovių čempionatas kviečia visus, šienaujančius dalgiais, rungtis dėl metų šienpjovio ir metų šienpjovės titulų. Entuziastai, puoselėjantys šį seną amatą, vienintelėms metuose varžytuvėms rinksis rugpjūčio 6 dieną. Antrą kartą vyksiančio čempionato vieta išlieka ta pati: Nemuno deltos pievos, esančios Rupkalvių kaime, Šilutės rajone. Čempionatas vyks meldinės nendrinukės perimvietėse „Šis šiuolaikiniam žmogui egzotiškas renginys neatsitiktinai vyksta Nemuno deltoje. Viena vertus, Nemuno deltos ir Pamario kraštas garsus savita pievininkų kultūra, garsinusia Mažąją Lietuvą ruošiant šieną kaip strateginės reikšmės kurą. Pavyzdžiui, paštas ir

Iš Žemaitijos dvarų kolekcijų

Vilniaus paveikslų galerijoje birželio 30 d., ketvirtadienį, 17 val. atidaroma paroda iš Žemaitijos dvarų kolekcijų. Minima ir Švėkšna.   Iš Žemaičių muziejaus „Alka“ Ši paroda – pirmasis Žemaičių muziejuje „Alka“ saugomų Žemaitijos dvarų kolekcijų pristatymas Lietuvos sostinėje. Kūriniai parodoje eksponuojami pagal dvarus ir savininkus, kuriems kadaise priklausė. Tai eksponatai iš Oginskių, Pliaterių, Šuazelių-Gufjė, Gorskių bei kitų Žemaitijos didikų ir bajorų dvarų. Ekspoziciją papildo įdomesnių kūrinių komentarai, jų restauravimo ir tyrimų medžiaga, į laikus, kai šios vertybės puošė senųjų dvarų interjerus,

Taip pat skaitykite