COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė.

Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija.

  • 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose.
  • Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2…

Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų nustatoma 6,5 proc. susirgimo COVID-19 atvejų, Šilutės rajone – 12,8 proc., tai dvigubai daugiau negu Lietuvos vidurkis.

Per dvi savaites Šilutės rajone buvo nustatyti 374 nauji susirgimo atvejai, per savaitę – 194. Rugsėjo 22 d. Lietuvoje buvo nustatyta 1486 nauji susirgimo atvejai, tos dienos duomenimis, Šilutės rajone sirgo 330 asmenų, jau mirė 71 žmogus.

Šis tūkstantį susirgusiųjų Lietuvoje perkopęs skaičius jau minimas nebe pirmą dieną. Mirusiųjų per parą skaičiai irgi jau dviženkliai, dauguma iš jų  buvo neskiepyti. Skelbiama, kad itin sunkiai serga vienas paauglys. Dominuoja „Delta“ viruso atmaina. Ligoninės sparčiai pildosi COVID-19 susirgusiais asmenimis ir plečia jiems gydyti skirtus skyrius, tad atsisakoma kitų skyrių, nukeliamos planinės operacijos. Lieka vis mažiau galimybių gydyti kitas ligas, o tai reiškia, kad ir mirčių daugės.

„Raginu gyventojus skiepytis ir tai padaryti kuo skubiau. Ruduo yra palankus plisti virusams, taip pat ir COVID-19. Būtina vengti didesnių susibūrimų, laikytis visų saugumo priemonių: dėvėti veido kaukes, mūvėti vienkartines pirštines, ypač dažnai plauti rankas, vėdinti patalpas, kosėti ar čiaudėti užsidengus burną ir nosį… Visa tai jau žinome. Be to, prašyčiau gyventojų, kurie pajuto peršalimo simptomus, kai peršti gerklę, kosi, čiaudi, jaučia kitus peršalimo simptomus, likti namuose, skambinti šeimos gydytojui, tartis, konsultuotis, bet jokiu būdu neiti į darbą ar susitikti ir bendrauti su žmonėmis kitoje vietoje. Peršalimo simptomai labai panašūs į COVID-19. Tad atsargumas būtinas. Rūpinkimės savimi, saugokime kitus nuo užkrato“, – sakė R. Jovaišaitė.

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Rugsėjo 23 d. duomenimis, Šilutės ligoninės COVID-19 skyriuje gydoma 18  pacientų, iš kurių nuo COVID-19 ligos paskiepytas tik 1.

  • Šilutės ligoninės COVID-19 skyriuje yra 20 lovų su deguonimi, iš jų 2 – reanimacinės.
  • Ligoninėje ir toliau teikiama būtinoji, ambulatorinė ir stacionarinė pagalba.
  • Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus terminalinės būklės pacientus ir vaikus iki 14 metų.
  • Praėjusią parą Šilutės rajone nustatytas 51 COVID-19 atvejis, šiuo metu rajone serga – 330.

 

Rugsėjo 23 dieną Lietuvoje…

Per praėjusią parą, rugsėjo 23 d., šalyje užfiksuoti 1464 nauji koronaviruso atvejai, 14 žmonių mirė – pranešė Statistikos departamentas. Vienuolika mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

Per parą 3540 žmonių paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 9167 žmonės. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1005 žmonės, 117 iš jų gydomi reanimacijoje.

Nuo ketvirtadienio izoliacijos trukmė sąlytį turėjusiems asmenims trumpėja nuo 14 iki 10 dienų. Kaip ir anksčiau, suteikiama galimybė susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atliktus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, t. y. staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas.

Parengė Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite