COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė.

Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija.

  • 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose.
  • Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2…

Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų nustatoma 6,5 proc. susirgimo COVID-19 atvejų, Šilutės rajone – 12,8 proc., tai dvigubai daugiau negu Lietuvos vidurkis.

Per dvi savaites Šilutės rajone buvo nustatyti 374 nauji susirgimo atvejai, per savaitę – 194. Rugsėjo 22 d. Lietuvoje buvo nustatyta 1486 nauji susirgimo atvejai, tos dienos duomenimis, Šilutės rajone sirgo 330 asmenų, jau mirė 71 žmogus.

Šis tūkstantį susirgusiųjų Lietuvoje perkopęs skaičius jau minimas nebe pirmą dieną. Mirusiųjų per parą skaičiai irgi jau dviženkliai, dauguma iš jų  buvo neskiepyti. Skelbiama, kad itin sunkiai serga vienas paauglys. Dominuoja „Delta“ viruso atmaina. Ligoninės sparčiai pildosi COVID-19 susirgusiais asmenimis ir plečia jiems gydyti skirtus skyrius, tad atsisakoma kitų skyrių, nukeliamos planinės operacijos. Lieka vis mažiau galimybių gydyti kitas ligas, o tai reiškia, kad ir mirčių daugės.

„Raginu gyventojus skiepytis ir tai padaryti kuo skubiau. Ruduo yra palankus plisti virusams, taip pat ir COVID-19. Būtina vengti didesnių susibūrimų, laikytis visų saugumo priemonių: dėvėti veido kaukes, mūvėti vienkartines pirštines, ypač dažnai plauti rankas, vėdinti patalpas, kosėti ar čiaudėti užsidengus burną ir nosį… Visa tai jau žinome. Be to, prašyčiau gyventojų, kurie pajuto peršalimo simptomus, kai peršti gerklę, kosi, čiaudi, jaučia kitus peršalimo simptomus, likti namuose, skambinti šeimos gydytojui, tartis, konsultuotis, bet jokiu būdu neiti į darbą ar susitikti ir bendrauti su žmonėmis kitoje vietoje. Peršalimo simptomai labai panašūs į COVID-19. Tad atsargumas būtinas. Rūpinkimės savimi, saugokime kitus nuo užkrato“, – sakė R. Jovaišaitė.

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Rugsėjo 23 d. duomenimis, Šilutės ligoninės COVID-19 skyriuje gydoma 18  pacientų, iš kurių nuo COVID-19 ligos paskiepytas tik 1.

  • Šilutės ligoninės COVID-19 skyriuje yra 20 lovų su deguonimi, iš jų 2 – reanimacinės.
  • Ligoninėje ir toliau teikiama būtinoji, ambulatorinė ir stacionarinė pagalba.
  • Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus terminalinės būklės pacientus ir vaikus iki 14 metų.
  • Praėjusią parą Šilutės rajone nustatytas 51 COVID-19 atvejis, šiuo metu rajone serga – 330.

 

Rugsėjo 23 dieną Lietuvoje…

Per praėjusią parą, rugsėjo 23 d., šalyje užfiksuoti 1464 nauji koronaviruso atvejai, 14 žmonių mirė – pranešė Statistikos departamentas. Vienuolika mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

Per parą 3540 žmonių paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 9167 žmonės. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1005 žmonės, 117 iš jų gydomi reanimacijoje.

Nuo ketvirtadienio izoliacijos trukmė sąlytį turėjusiems asmenims trumpėja nuo 14 iki 10 dienų. Kaip ir anksčiau, suteikiama galimybė susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atliktus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, t. y. staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas.

Parengė Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite