COVID-19: nuo spalio 1 d. patalpose privaloma dėvėti veido kaukę, o dirbti rekomenduojama nuotoliniu būdu

Vyriausybė trečiadienį vykusiame posėdyje patvirtino naujas COVID-19 pandemijos valdymo priemones. Nuo spalio 1-osios gyventojai uždarose patalpose privalės dėvėti kaukes, rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu.

Veido kaukes (respiratorius ar kitas priemones) privalomai reikės dėvėti uždarose patalpose, kai teikiamos ar gaunamos paslaugos, perkamos prekės, darbo metu, dalyvaujant renginiuose. Kaukes turės dėvėti net ir turintieji galimybių pasus, tai yra turintieji imunitetą koronavirusui. Iki šiol (iki rugsėjo pabaigos) tai buvo tik rekomendacija. Jeigu asmenys nepaisys šio sugriežtinto reikalavimo, jiems ir teks atsakomybė. Pavyzdžiui, jeigu parduotuvėje asmuo renkasi prekes neužsidėjęs veido kaukės, bauda gresia jam, o ne parduotuvės savininkui.

Kaip ir anksčiau, kaukių nereikės dėvėti negalintiems to daryti dėl sveikatos būklės, taip pat sportuojant, valgant ir kai paslaugos negalima suteikti asmeniui būnant su kauke. Taip pat jos bus neprivalomos atlikėjams, pranešėjams, sportininkams, renginių vedėjams repeticijų, renginių ar transliacijų metu.

Paslaugų teikėjai apie prievolę dėvėti kaukes turės skelbti matomose vietose, įspėti nedėvinčius kaukių asmenis ir neteikti jiems paslaugų. Atsakomybė už kaukių dėvėjimo reikalavimo nesilaikymą tektų patiems klientams ir paslaugų gavėjams.

Praėjusią savaitę aktyvių COVID-19 protrūkių įregistruota 30 proc. daugiau. Rugsėjo 29 d. nustatyti 1847 nauji COVID-19 atvejai, 14 žmonių mirė.

Ypač grėsmingai užkratas plinta Vakarų Lietuvoje: čia visos savivaldybės jau pateko į juodąją zoną, Šilutės rajonas – irgi.

Trečiadienį Vyriausybė taip pat įtvirtino rekomendaciją, skirtą tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus darbuotojams, dirbti nuotoliniu būdu.

Koronaviruso delta atmainos atvejai plinta esant tinkamoms klimato sąlygoms, neužtikrinant tinkamo patalpų vėdinimo, dirbant uždarose erdvėse, tai yra darbo kolektyvuose, jai būdingas apie 60 proc. didesnis užkrečiamumas, virusui perduoti užtenka ir trumpesnio laiko, ir mažesnio jo kiekio.

Šiuo metu Lietuvoje imunitetą nuo COVID-19 turi 67,7 proc. gyventojų.

Šalies valdžios institucijos ragina gyventojus skiepytis ir taip saugoti save bei kitus.

Parengta pagal Vyriausybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite