Comenius projekto „Future me“ dalyvių viešnagė Suomijoje

Kovo pabaigoje Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai Gerda Pakalniškytė, Gustavas Zongaila, Evelina Zarambaitė, Gabija Bergner, Matas Degutis ir Arnas Macaitis su anglų kalbos mokytojomis Aušra Zongailiene ir Gitana Degutiene dalyvavo Comenius projekto „Future me!“ antrajame partnerių susitikime Suomijos Suininlahten mokykloje. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su savo šalies ir kitų šalių populiariausiomis profesijomis bei padėti išsirinkti teisingą karjeros kelią.

Mokiniai gamino įvairių šalių patiekalus.

 

Moksleiviai ir mokytojai bendravo ir dirbo su partneriais iš Vokietijos, Ispanijos, Norvegijos ir dviejų Suomijos mokyklų. Susitikimo Suomijoje tema – darbas komandoje. Mokiniai dirbo grupėse, o mokytojai visos viešnagės metu dalijosi idėjomis ir projekto patirtimi. Šeimininkai parengė labai įdomią ir turiningą pažintinę programą: aplankėme Kuopio oro uostą, Puijo bokštą, Saurum juvelyrinę, Matsakoulu stovyklavietę, apžiūrėjome Kuopio miestą.
Kadangi šio projekto tikslas – supažindinti mokinius su profesijomis ir karjeros galimybėmis, dalyviams buvo organizuoti susitikimai su aviatoriais ir juvelyrais. Darbuotojai papasakojo, ko reikia, norint įgyti šias profesijas, pristatė lėktuvus, demonstravo visą papuošalų gamybos procesą. Mokiniai taip pat gamino įvairių šalių patiekalus. Visi buvo sužavėti lietuvių pagamintais patiekalais — ,,tinginiu” ir balandėliais. Sporto dieną surengtas varžybas laimėjo Pagėgių A. Mackaus gimnazijos komanda! Paskutinę dieną vyko atsisveikinimo vakarėlis.
Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dalyvauti projekte „Future me!“, išvykti į užsienį, nes tai, mano nuomone, kiekvieno mokinio svajonė. Projektas suteikė man daug žinių apie profesijas, praplėtė akiratį. Ypač patiko gaminti maistą su kitų šalių mokiniais ir ragauti jų tradicinius patiekalus. Daug dalyvių domėjosi Lietuva, nekantrauja atvykti į mūsų šalį. Suomija sužavėjo savo gamta, kultūra ir labai nuoširdžiais bei geranoriškais žmonėmis. Visi puikiai praleidome laiką, pagilinome anglų kalbos žinias, susipažinome su karjeros galimybėmis, susiradome naujų draugų. Džiaugiuosi, kad gyvenome suomių šeimose, nes taip dar labiau susipažinome su suomių šeimos tradicijomis, išmokome keletą suomių kalbos žodžių.
Tikiuosi, kad ir ateityje turėsiu galimybę aplankyti kitas šalis.
Projekte dalyvaujantys pagėgiškiai turėjo galimybę susipažinti ne tik su suomiais, bet ir su norvegais, vokiečiais ir ispanais. Trečias susitikimas vyks Pagėgiuose spalio mėnesį – tikėkimės, kad jis bus toks pat šiltas ir turiningas.

Evelina Zarambaitė, Iicg

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite