Šiltiems namams – kokybiški briketai

briketaiŠildymo sezonas daugumai žmonių yra tikras galvos skausmas, nes asocijuojasi su didelėmis išlaidomis. Tenka rūpintis, kur įsigyti kuro šildymui, kur jį sandėliuoti. Rinkdamiesi, kuo šildyti namus, daug kas renkasi iš medžio atliekų gaminamus briketus. Šį pavadinimą tikrai esame girdėję ne kartą. Kas gi  yra tie „briketai“?

Kas yra briketai ir iš ko jie gaminami?

Briketai – kietojo kuro rūšis, gaminama iš medžio pjuvenų ir kitų medienos atliekų. Briketai yra visiškai natūralus gaminys, tinkamas naudoti visuose kietojo kuro katiluose ir židiniuose. Iš lapuočių, pavyzdžiui, beržo, ąžuolo, uosio ir t. t., gaminami briketai yra panašios išvaizdos, tačiau gali skirtis savo savybėmis, t. y., kaitrumu, pelenų kiekiu (sudeginus briketą) ir drėgme.

Mūsų šalyje briketai yra gaminami iš ąžuolo, uosio, beržo ir kietmedžio. Pažymėtina, kad Lietuvoje kietmedžio briketų sudėtyje yra ne vienos rūšies pjuvenų: tokiu būdu jie būna aukštesnės kokybės ir jų kaina yra gana konkurencinga.

Briketų savybės

Briketų kaitrumas priklauso nuo to, iš kokio medžio pjuvenų jie pagaminti. Medžiai pasižymi skirtingu kaitrumo rodikliu. Kaitrumą lemia medienos tankis ir drėgnumas. Pažymėtina, kad pjuvenų briketai šiuo metu yra ta kietojo kuro rūšis, kurios drėgnis yra mažiausias.

Kokią reikšmę turi briketo drėgmė? Atsakymas paprasta: kuo mažesnė drėgmė, tuo didesnis kaitrumas.

O ką apie briketus pasako pelenų kiekis, likęs jiems sudegus? Atsakymas irgi paprastas: kuo mažiau pelenų, tuo ilgiau  tarnaus jūsų katilas ar krosnis.

Esaurida parduodami briketai mažai tepalieka pelenų, todėl jums nereikės dažnai jaudintis dėl katilo ar židinio valymo.

Briketų privalumai

Galima išvardinti bent penkis šios kietojo kuro rūšies privalumus:

  1. Pirmasis, jau ne kartą minėtas mažas peleningumas.
  2. Antras privalumas – briketai, neišskirdami jokių kenksmingų lakiųjų medžiagų, tausoja aplinką, o peleniai yra naudinga trąša sodo augalams.
  3. Trečiasis privalumas – mažesnės katilų, krosnių ir židinių valymo išlaidos bei ilgesnis jų tarnavimo laikas.
  4. Ketvirtasis – briketai yra pigesni nei malkos.
  5. Ir, galiausiai, iš nužievintų pjuvenų gaminami briketai yra itin aukštos kokybės, nes jų sudėtyje nėra pašalinių priemaišų, kurios galėtų teršti aplinką.

Kuo skiriasi malkų ir briketų laikymas?

Malkos – ta kietojo kuro rūšis, kurią gyventojai dažniausiai yra įpratę sandėliuoti lauke ar patalpoje, kurioje galima užtikrinti gerą vėdinimą. Briketai, nors ir nekaupia drėgmės, nėra pritaikyti sandėliuoti lauke. Briketai yra įpakuoti į polietileno maišelius. Atsiradus įplyšimams šiuose maišeliuose, juos būtina užklijuoti, kad briketai nebūtų veikiami nepalankių aplinkos sąlygų.

Manote, kad neturite galimybės sandėliuoti didesnio kiekio briketų?

Žinoma, nepatogu, bet tikrai nėra problema. Jeigu gyvenate Klaipėdoje arba netoli Klaipėdos, norimą briketų kiekį „Saurida“ pristatys jūsų nurodytu adresu. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai apsispręsti, iš kokios medienos pjuvenų ir kitų medienos atliekų pagamintų briketų ir kokio jų kiekio pageidaujate.

pr2021/135

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite