Šiltiems namams – kokybiški briketai

briketaiŠildymo sezonas daugumai žmonių yra tikras galvos skausmas, nes asocijuojasi su didelėmis išlaidomis. Tenka rūpintis, kur įsigyti kuro šildymui, kur jį sandėliuoti. Rinkdamiesi, kuo šildyti namus, daug kas renkasi iš medžio atliekų gaminamus briketus. Šį pavadinimą tikrai esame girdėję ne kartą. Kas gi  yra tie „briketai“?

Kas yra briketai ir iš ko jie gaminami?

Briketai – kietojo kuro rūšis, gaminama iš medžio pjuvenų ir kitų medienos atliekų. Briketai yra visiškai natūralus gaminys, tinkamas naudoti visuose kietojo kuro katiluose ir židiniuose. Iš lapuočių, pavyzdžiui, beržo, ąžuolo, uosio ir t. t., gaminami briketai yra panašios išvaizdos, tačiau gali skirtis savo savybėmis, t. y., kaitrumu, pelenų kiekiu (sudeginus briketą) ir drėgme.

Mūsų šalyje briketai yra gaminami iš ąžuolo, uosio, beržo ir kietmedžio. Pažymėtina, kad Lietuvoje kietmedžio briketų sudėtyje yra ne vienos rūšies pjuvenų: tokiu būdu jie būna aukštesnės kokybės ir jų kaina yra gana konkurencinga.

Briketų savybės

Briketų kaitrumas priklauso nuo to, iš kokio medžio pjuvenų jie pagaminti. Medžiai pasižymi skirtingu kaitrumo rodikliu. Kaitrumą lemia medienos tankis ir drėgnumas. Pažymėtina, kad pjuvenų briketai šiuo metu yra ta kietojo kuro rūšis, kurios drėgnis yra mažiausias.

Kokią reikšmę turi briketo drėgmė? Atsakymas paprasta: kuo mažesnė drėgmė, tuo didesnis kaitrumas.

O ką apie briketus pasako pelenų kiekis, likęs jiems sudegus? Atsakymas irgi paprastas: kuo mažiau pelenų, tuo ilgiau  tarnaus jūsų katilas ar krosnis.

Esaurida parduodami briketai mažai tepalieka pelenų, todėl jums nereikės dažnai jaudintis dėl katilo ar židinio valymo.

Briketų privalumai

Galima išvardinti bent penkis šios kietojo kuro rūšies privalumus:

  1. Pirmasis, jau ne kartą minėtas mažas peleningumas.
  2. Antras privalumas – briketai, neišskirdami jokių kenksmingų lakiųjų medžiagų, tausoja aplinką, o peleniai yra naudinga trąša sodo augalams.
  3. Trečiasis privalumas – mažesnės katilų, krosnių ir židinių valymo išlaidos bei ilgesnis jų tarnavimo laikas.
  4. Ketvirtasis – briketai yra pigesni nei malkos.
  5. Ir, galiausiai, iš nužievintų pjuvenų gaminami briketai yra itin aukštos kokybės, nes jų sudėtyje nėra pašalinių priemaišų, kurios galėtų teršti aplinką.

Kuo skiriasi malkų ir briketų laikymas?

Malkos – ta kietojo kuro rūšis, kurią gyventojai dažniausiai yra įpratę sandėliuoti lauke ar patalpoje, kurioje galima užtikrinti gerą vėdinimą. Briketai, nors ir nekaupia drėgmės, nėra pritaikyti sandėliuoti lauke. Briketai yra įpakuoti į polietileno maišelius. Atsiradus įplyšimams šiuose maišeliuose, juos būtina užklijuoti, kad briketai nebūtų veikiami nepalankių aplinkos sąlygų.

Manote, kad neturite galimybės sandėliuoti didesnio kiekio briketų?

Žinoma, nepatogu, bet tikrai nėra problema. Jeigu gyvenate Klaipėdoje arba netoli Klaipėdos, norimą briketų kiekį „Saurida“ pristatys jūsų nurodytu adresu. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai apsispręsti, iš kokios medienos pjuvenų ir kitų medienos atliekų pagamintų briketų ir kokio jų kiekio pageidaujate.

pr2021/135

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite