Šiltiems namams – kokybiški briketai

briketaiŠildymo sezonas daugumai žmonių yra tikras galvos skausmas, nes asocijuojasi su didelėmis išlaidomis. Tenka rūpintis, kur įsigyti kuro šildymui, kur jį sandėliuoti. Rinkdamiesi, kuo šildyti namus, daug kas renkasi iš medžio atliekų gaminamus briketus. Šį pavadinimą tikrai esame girdėję ne kartą. Kas gi  yra tie „briketai“?

Kas yra briketai ir iš ko jie gaminami?

Briketai – kietojo kuro rūšis, gaminama iš medžio pjuvenų ir kitų medienos atliekų. Briketai yra visiškai natūralus gaminys, tinkamas naudoti visuose kietojo kuro katiluose ir židiniuose. Iš lapuočių, pavyzdžiui, beržo, ąžuolo, uosio ir t. t., gaminami briketai yra panašios išvaizdos, tačiau gali skirtis savo savybėmis, t. y., kaitrumu, pelenų kiekiu (sudeginus briketą) ir drėgme.

Mūsų šalyje briketai yra gaminami iš ąžuolo, uosio, beržo ir kietmedžio. Pažymėtina, kad Lietuvoje kietmedžio briketų sudėtyje yra ne vienos rūšies pjuvenų: tokiu būdu jie būna aukštesnės kokybės ir jų kaina yra gana konkurencinga.

Briketų savybės

Briketų kaitrumas priklauso nuo to, iš kokio medžio pjuvenų jie pagaminti. Medžiai pasižymi skirtingu kaitrumo rodikliu. Kaitrumą lemia medienos tankis ir drėgnumas. Pažymėtina, kad pjuvenų briketai šiuo metu yra ta kietojo kuro rūšis, kurios drėgnis yra mažiausias.

Kokią reikšmę turi briketo drėgmė? Atsakymas paprasta: kuo mažesnė drėgmė, tuo didesnis kaitrumas.

O ką apie briketus pasako pelenų kiekis, likęs jiems sudegus? Atsakymas irgi paprastas: kuo mažiau pelenų, tuo ilgiau  tarnaus jūsų katilas ar krosnis.

Esaurida parduodami briketai mažai tepalieka pelenų, todėl jums nereikės dažnai jaudintis dėl katilo ar židinio valymo.

Briketų privalumai

Galima išvardinti bent penkis šios kietojo kuro rūšies privalumus:

  1. Pirmasis, jau ne kartą minėtas mažas peleningumas.
  2. Antras privalumas – briketai, neišskirdami jokių kenksmingų lakiųjų medžiagų, tausoja aplinką, o peleniai yra naudinga trąša sodo augalams.
  3. Trečiasis privalumas – mažesnės katilų, krosnių ir židinių valymo išlaidos bei ilgesnis jų tarnavimo laikas.
  4. Ketvirtasis – briketai yra pigesni nei malkos.
  5. Ir, galiausiai, iš nužievintų pjuvenų gaminami briketai yra itin aukštos kokybės, nes jų sudėtyje nėra pašalinių priemaišų, kurios galėtų teršti aplinką.

Kuo skiriasi malkų ir briketų laikymas?

Malkos – ta kietojo kuro rūšis, kurią gyventojai dažniausiai yra įpratę sandėliuoti lauke ar patalpoje, kurioje galima užtikrinti gerą vėdinimą. Briketai, nors ir nekaupia drėgmės, nėra pritaikyti sandėliuoti lauke. Briketai yra įpakuoti į polietileno maišelius. Atsiradus įplyšimams šiuose maišeliuose, juos būtina užklijuoti, kad briketai nebūtų veikiami nepalankių aplinkos sąlygų.

Manote, kad neturite galimybės sandėliuoti didesnio kiekio briketų?

Žinoma, nepatogu, bet tikrai nėra problema. Jeigu gyvenate Klaipėdoje arba netoli Klaipėdos, norimą briketų kiekį „Saurida“ pristatys jūsų nurodytu adresu. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai apsispręsti, iš kokios medienos pjuvenų ir kitų medienos atliekų pagamintų briketų ir kokio jų kiekio pageidaujate.

pr2021/135

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite