Šiltiems namams – kokybiški briketai

briketaiŠildymo sezonas daugumai žmonių yra tikras galvos skausmas, nes asocijuojasi su didelėmis išlaidomis. Tenka rūpintis, kur įsigyti kuro šildymui, kur jį sandėliuoti. Rinkdamiesi, kuo šildyti namus, daug kas renkasi iš medžio atliekų gaminamus briketus. Šį pavadinimą tikrai esame girdėję ne kartą. Kas gi  yra tie „briketai“?

Kas yra briketai ir iš ko jie gaminami?

Briketai – kietojo kuro rūšis, gaminama iš medžio pjuvenų ir kitų medienos atliekų. Briketai yra visiškai natūralus gaminys, tinkamas naudoti visuose kietojo kuro katiluose ir židiniuose. Iš lapuočių, pavyzdžiui, beržo, ąžuolo, uosio ir t. t., gaminami briketai yra panašios išvaizdos, tačiau gali skirtis savo savybėmis, t. y., kaitrumu, pelenų kiekiu (sudeginus briketą) ir drėgme.

Mūsų šalyje briketai yra gaminami iš ąžuolo, uosio, beržo ir kietmedžio. Pažymėtina, kad Lietuvoje kietmedžio briketų sudėtyje yra ne vienos rūšies pjuvenų: tokiu būdu jie būna aukštesnės kokybės ir jų kaina yra gana konkurencinga.

Briketų savybės

Briketų kaitrumas priklauso nuo to, iš kokio medžio pjuvenų jie pagaminti. Medžiai pasižymi skirtingu kaitrumo rodikliu. Kaitrumą lemia medienos tankis ir drėgnumas. Pažymėtina, kad pjuvenų briketai šiuo metu yra ta kietojo kuro rūšis, kurios drėgnis yra mažiausias.

Kokią reikšmę turi briketo drėgmė? Atsakymas paprasta: kuo mažesnė drėgmė, tuo didesnis kaitrumas.

O ką apie briketus pasako pelenų kiekis, likęs jiems sudegus? Atsakymas irgi paprastas: kuo mažiau pelenų, tuo ilgiau  tarnaus jūsų katilas ar krosnis.

Esaurida parduodami briketai mažai tepalieka pelenų, todėl jums nereikės dažnai jaudintis dėl katilo ar židinio valymo.

Briketų privalumai

Galima išvardinti bent penkis šios kietojo kuro rūšies privalumus:

  1. Pirmasis, jau ne kartą minėtas mažas peleningumas.
  2. Antras privalumas – briketai, neišskirdami jokių kenksmingų lakiųjų medžiagų, tausoja aplinką, o peleniai yra naudinga trąša sodo augalams.
  3. Trečiasis privalumas – mažesnės katilų, krosnių ir židinių valymo išlaidos bei ilgesnis jų tarnavimo laikas.
  4. Ketvirtasis – briketai yra pigesni nei malkos.
  5. Ir, galiausiai, iš nužievintų pjuvenų gaminami briketai yra itin aukštos kokybės, nes jų sudėtyje nėra pašalinių priemaišų, kurios galėtų teršti aplinką.

Kuo skiriasi malkų ir briketų laikymas?

Malkos – ta kietojo kuro rūšis, kurią gyventojai dažniausiai yra įpratę sandėliuoti lauke ar patalpoje, kurioje galima užtikrinti gerą vėdinimą. Briketai, nors ir nekaupia drėgmės, nėra pritaikyti sandėliuoti lauke. Briketai yra įpakuoti į polietileno maišelius. Atsiradus įplyšimams šiuose maišeliuose, juos būtina užklijuoti, kad briketai nebūtų veikiami nepalankių aplinkos sąlygų.

Manote, kad neturite galimybės sandėliuoti didesnio kiekio briketų?

Žinoma, nepatogu, bet tikrai nėra problema. Jeigu gyvenate Klaipėdoje arba netoli Klaipėdos, norimą briketų kiekį „Saurida“ pristatys jūsų nurodytu adresu. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai apsispręsti, iš kokios medienos pjuvenų ir kitų medienos atliekų pagamintų briketų ir kokio jų kiekio pageidaujate.

pr2021/135

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite