Brangiausi įžymybių papuošalai

Ar kada bandėte skaičiuoti, kiek pinigų išleidžiate papuošalams?

O ar skaičiavote, kiek kainuotų visus turimus papuošalus sudėjus į vieną vietą?

Galime jus nuraminti – net ir sudėjus jūsų, artimųjų ir artimiausių draugų juvelyrikos dėžutes kartu vargu ar pasiektumėte tokią sumą, kokią įžymybės kartais sumoka už vieno vakaro pasirodymą su brangiausiais pasaulio papuošalais…

Ne paslaptis, jog kartais įžymybėms taip pat sumokama už tai, jog jie atstovautų kuriam nors iš žymiausių juvelyrinių dirbinių gamintojų. Žinant, kiek jų kūriniai kainuoja – nieko keista, jog moterį, dėvinčią brangiausius grožius, kartais lydi net du ar trys apsaugininkai.

Kodėl minime tik moterį? Nes tarp brangiausių pasaulio papuošalų, kol kas, tik moteriški juvelyriniai dirbiniai. Paskaičiuokime svetimus pinigus kartu!

Raudonasis kilimas – pagrindinė vieta, kur demonstruojami brangiausi juvelyriniai dirbiniai

2019 metais pasaulinio garso atlikėja Lady Gaga „Academy Awards“ renginyje pasirodė su išskirtiniu vėriniu, kurio akcentas – 128,54 karato geltonasis Tiffany deimantas. Tiffany papuošalai yra žinomi nuo 1837 metų ir savo dizainu išsiskyrė visais laikais. Vis dėlto, šis „Tiffany & Co“ kūrinys įvertintas net 30 milijonų Amerikos dolerių dėl dar vienos priežasties – jį taip pat dėvėjo Audrey Hepburn, kuomet buvo viešinamas vienas garsiausių visų laikų filmų „Pusryčiai pas Tifani“.

Dar vienas išskirtinis vėrinys papuošė Charlize Theron kaklą, kai jį žengė to paties „Academy Awards“ raudonuoju kilimu, tik keliais metais anksčiau. 2014 m. ant jos kaklo puikavosi net 15,8 milijono JAV dolerių įvertintas Harry Winston kūrinys. Verta paminėti, jog Harry Winston kaip ir Tiffany & Co papuošalai patenka į TOP 5  pačių brangiausių papuošalų gamintojų sąrašą. Jis taip pat yra sukūręs visų laikų garsiausią ir brangiausią „Vilties deimantą“ (Ang. Hope diamond), kuris iki šių dienų neturi konkurentų. Jo vertė siekia 250 milijonų dolerių, o deimantų žinovai spėjo jį apipinti mistinėmis istorijomis, taip sukeldami dar didesnį visuomenės susidomėjimą.

Nors vėriniai visuomet yra tarp brangiausių papuošalų, verta žinoti, jog 2014 metais Grammy apdovanojimuose garsi dainininkė Beyonce pasirodė su įspūdingais, deimantais puoštais ir 10 milijonų dolerių įvertintais auskarais ir tos pačios kūrėjos Lorraine Schwartz žiedais. Šios moters kurtais juvelyriniais dirbiniais taip pat puošėsi Angelina Jolie, Blake Lively, Kim Kardashian ir visuomet sumos būdavo milijoninės.

Filmų įtaka papuošalams – beveik neįkainojama

„Pusryčiai pas Tifani“ išgarsino Tiffany prekinį ženklą Amerikoje, bet to „Tiffany & Co“ atstovai viešai padėkojo filmo „Didysis Getsbis“ komandai, nes būtent po šio filmo garsiojo prekinio ženklo papuošalus pradėjo užsakinėti ne tik milijonieriai iš Amerikos, bet ir Azijos bei Europos. Tad vienareikšmiškai galima teigti, jog filmai daro labai didelę įtaką pardavimams.

Jei kada nors pamanėte, jog filmuose yra naudojami muliažai, labai klystate. Pavyzdžiui, 2001 metų garsiąjame miuzikle „Moulin Rouge“ pagrindinį vaidmenį atliekančiai Nicole Kidman ant kaklo buvo uždėtas Stefano Canturi kurtas vėrinys, kurį sudarė net 1308 vienetų 134 karatų deimantų. Jis buvo įvertintas 1 milijonu JAV dolerių ir tapo vienu brangiausiu visų laikų filmuose panaudotu papuošalu.

„Žiedų valdovo“ komanda taip pat pasistengė – iš filmo brošiūrų ir plakatų pažįstamą auksinį žiedą iš tikrųjų „suvaidino“ net 15 skirtingų, 18 karatų aukso žiedų, kurie filmavimuose būdavo naudojami priklausomai nuo reikalingo dydžio. Beje, šių žiedų kūrėjų Jens Hansen Gold & Silversmith internetinėje svetainėje galima įsigyti analogiškus žiedus, kurie yra pritaikyti įvairiausiam biudžetui ir progai – vestuvėms, sužadėtuvėms ar nešioti kasdien.

Itay Malkin 2008 metais sukūrė sužadėtuvių žiedą vieno garsiausių serialų „Seksas ir miestas“ pagrindinei veikėjai Carrie Bradshaw ir nuo to laiko šios juvelyrinių dirbinių įmonės istorija pasikeitė. 10 000 JAV dolerių kainavęs žiedas tapo vienu populiariausiu ir jo užsinorėjo šimtai būsimų nuotakų. 80 permatomų mažų deimantų ir vienas gana masyvus juodasis deimantas – toks dizainas išskyrė šį žiedą iš visų iki šiol filmuose ir realybėje naudotų sužadėtuvių žiedų.

4 milijonų dolerių vertės Harry Winstono rožinis stačiakampio formos deimanto žiedas, sveriantis 6,10 karato, apjuostas dviem deimantais, padengtais bagete, ir pritvirtintas prie platinos ir 18 karatų rožinio aukso. Nuotrauka iš https://dujour.com.

Brangiausi pasaulio įžymybių vestuviniai žiedai

Sugrįžkime į realybę – ne mūsų, bet pasaulinio lygio žvaigždžių. Juk papuošalai skirti ne tik puoštis renginiuose ir filmuose. Papuošalai – gyvenimo dalis ir yra tapę gana dažna dovana įvairioms progoms paminėti bei savo mylimąją nudžiuginti. Viena iš svarbiausių progų, žinoma, yra sužadėtuvės. Brangiausius papuošalus dėvi karalienės – taip yra pasakęs „Asscher cut“ juvelyras, sukūręs sužadėtuvių žiedą pasaulio primadonai Elizabeth Taylor. Šio žiedo kaina siekė 8.8 milijono JAV dolerių ir po jos mirties aukciono metu buvo labai greitai nupirktas iki šiol nežinomo kolekcininko iš Azijos.

Panašu, jog dainininkė Beyonce tikrai mėgsta deimantus. Jos vyras – garsus Amerikos repo atlikėjas ir muzikos prodiuseris Jay Z padovanojo jai 18 karatų deimanto ir platinos žiedą, kurio kaina 5 milijonai JAV dolerių. Į brangiausių sužadėtuvių žiedų penketuką taip pat patenka Paris Hilton. Jos žiedo vertė siekė 4,7 milijono dolerių ir be jokių sentimentų buvo parduotas nuo uragano Katrinos nukentėjusiems žmonėms aukas renkančiame aukcione.

Nors praėjo jau 50 metų, Grace Kelly sužadėtuvių žiedas vis dar išlieka viena brangiausių visų laikų dovana. Monako princas Rainier padovanojo Cartier firmos deimantais puoštą žiedą, kurio vertė 4,06 milijono. O šį prabangų penketuką užbaigia Jeniffer Lopez. Rodos, šiai moteriai tikrai labai sekasi pritraukti prabangą. Sužadėtuvių su Marc Anthony metu ji gavo 5 karatų šviesiai mėlyno deimanto žiedą, kurį sukūrė Neil Lane už 4 milijonus JAV dolerių. O štai ruošiantis antrąjai santuokai su Ben Affleck – jos pirštą papuošė 1,2 milijono kainavęs jau minėto Harry Winston žiedas su 1,6 karato rožiniu deimantu.

Milijonus kainavę papuošalai atnešė laimę ne kiekvienam

Nors stebint įžymybių pasaulį retkarčiais sukyla noras pavydėti ir bent akimirkai atsidurti jų gyvenime, verta susimąstyti, jog galimybė nešioti milijonus kainuojančius papuošalus negarantuoja šeimyninės laimės, ilgalaikės santuokos, abipusės meilės ar amžinos šlovės. Visi puikiai žinome garsiosios deimantų karalienės Merilyn Monroe ar princesės Dianos istoriją. Po brangiais deimantais ir žiedais iš aukso kartais slepiasi gilios ir niekam nežinomos paslaptys – depresija, neištikimybė, vaikystės traumos bei taip ir nesusiformavusi meilė sau. Kad ir kokios vertės papuošalais puoštumėmės, svarbiausia, kokią savo vertę jaučiame kiekvieną dieną. Net jei didžiąją dalį jūsų papuošalų dėžutės sudaro bižuterija, galbūt meilės, atsipalaidavimo ir džiaugsmo jūsų gyvenime yra kur kas daugiau nei jų turi brangenybių savininkai.

pr2021/13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite