Brangiausi įžymybių papuošalai

Ar kada bandėte skaičiuoti, kiek pinigų išleidžiate papuošalams?

O ar skaičiavote, kiek kainuotų visus turimus papuošalus sudėjus į vieną vietą?

Galime jus nuraminti – net ir sudėjus jūsų, artimųjų ir artimiausių draugų juvelyrikos dėžutes kartu vargu ar pasiektumėte tokią sumą, kokią įžymybės kartais sumoka už vieno vakaro pasirodymą su brangiausiais pasaulio papuošalais…

Ne paslaptis, jog kartais įžymybėms taip pat sumokama už tai, jog jie atstovautų kuriam nors iš žymiausių juvelyrinių dirbinių gamintojų. Žinant, kiek jų kūriniai kainuoja – nieko keista, jog moterį, dėvinčią brangiausius grožius, kartais lydi net du ar trys apsaugininkai.

Kodėl minime tik moterį? Nes tarp brangiausių pasaulio papuošalų, kol kas, tik moteriški juvelyriniai dirbiniai. Paskaičiuokime svetimus pinigus kartu!

Raudonasis kilimas – pagrindinė vieta, kur demonstruojami brangiausi juvelyriniai dirbiniai

2019 metais pasaulinio garso atlikėja Lady Gaga „Academy Awards“ renginyje pasirodė su išskirtiniu vėriniu, kurio akcentas – 128,54 karato geltonasis Tiffany deimantas. Tiffany papuošalai yra žinomi nuo 1837 metų ir savo dizainu išsiskyrė visais laikais. Vis dėlto, šis „Tiffany & Co“ kūrinys įvertintas net 30 milijonų Amerikos dolerių dėl dar vienos priežasties – jį taip pat dėvėjo Audrey Hepburn, kuomet buvo viešinamas vienas garsiausių visų laikų filmų „Pusryčiai pas Tifani“.

Dar vienas išskirtinis vėrinys papuošė Charlize Theron kaklą, kai jį žengė to paties „Academy Awards“ raudonuoju kilimu, tik keliais metais anksčiau. 2014 m. ant jos kaklo puikavosi net 15,8 milijono JAV dolerių įvertintas Harry Winston kūrinys. Verta paminėti, jog Harry Winston kaip ir Tiffany & Co papuošalai patenka į TOP 5  pačių brangiausių papuošalų gamintojų sąrašą. Jis taip pat yra sukūręs visų laikų garsiausią ir brangiausią „Vilties deimantą“ (Ang. Hope diamond), kuris iki šių dienų neturi konkurentų. Jo vertė siekia 250 milijonų dolerių, o deimantų žinovai spėjo jį apipinti mistinėmis istorijomis, taip sukeldami dar didesnį visuomenės susidomėjimą.

Nors vėriniai visuomet yra tarp brangiausių papuošalų, verta žinoti, jog 2014 metais Grammy apdovanojimuose garsi dainininkė Beyonce pasirodė su įspūdingais, deimantais puoštais ir 10 milijonų dolerių įvertintais auskarais ir tos pačios kūrėjos Lorraine Schwartz žiedais. Šios moters kurtais juvelyriniais dirbiniais taip pat puošėsi Angelina Jolie, Blake Lively, Kim Kardashian ir visuomet sumos būdavo milijoninės.

Filmų įtaka papuošalams – beveik neįkainojama

„Pusryčiai pas Tifani“ išgarsino Tiffany prekinį ženklą Amerikoje, bet to „Tiffany & Co“ atstovai viešai padėkojo filmo „Didysis Getsbis“ komandai, nes būtent po šio filmo garsiojo prekinio ženklo papuošalus pradėjo užsakinėti ne tik milijonieriai iš Amerikos, bet ir Azijos bei Europos. Tad vienareikšmiškai galima teigti, jog filmai daro labai didelę įtaką pardavimams.

Jei kada nors pamanėte, jog filmuose yra naudojami muliažai, labai klystate. Pavyzdžiui, 2001 metų garsiąjame miuzikle „Moulin Rouge“ pagrindinį vaidmenį atliekančiai Nicole Kidman ant kaklo buvo uždėtas Stefano Canturi kurtas vėrinys, kurį sudarė net 1308 vienetų 134 karatų deimantų. Jis buvo įvertintas 1 milijonu JAV dolerių ir tapo vienu brangiausiu visų laikų filmuose panaudotu papuošalu.

„Žiedų valdovo“ komanda taip pat pasistengė – iš filmo brošiūrų ir plakatų pažįstamą auksinį žiedą iš tikrųjų „suvaidino“ net 15 skirtingų, 18 karatų aukso žiedų, kurie filmavimuose būdavo naudojami priklausomai nuo reikalingo dydžio. Beje, šių žiedų kūrėjų Jens Hansen Gold & Silversmith internetinėje svetainėje galima įsigyti analogiškus žiedus, kurie yra pritaikyti įvairiausiam biudžetui ir progai – vestuvėms, sužadėtuvėms ar nešioti kasdien.

Itay Malkin 2008 metais sukūrė sužadėtuvių žiedą vieno garsiausių serialų „Seksas ir miestas“ pagrindinei veikėjai Carrie Bradshaw ir nuo to laiko šios juvelyrinių dirbinių įmonės istorija pasikeitė. 10 000 JAV dolerių kainavęs žiedas tapo vienu populiariausiu ir jo užsinorėjo šimtai būsimų nuotakų. 80 permatomų mažų deimantų ir vienas gana masyvus juodasis deimantas – toks dizainas išskyrė šį žiedą iš visų iki šiol filmuose ir realybėje naudotų sužadėtuvių žiedų.

4 milijonų dolerių vertės Harry Winstono rožinis stačiakampio formos deimanto žiedas, sveriantis 6,10 karato, apjuostas dviem deimantais, padengtais bagete, ir pritvirtintas prie platinos ir 18 karatų rožinio aukso. Nuotrauka iš https://dujour.com.

Brangiausi pasaulio įžymybių vestuviniai žiedai

Sugrįžkime į realybę – ne mūsų, bet pasaulinio lygio žvaigždžių. Juk papuošalai skirti ne tik puoštis renginiuose ir filmuose. Papuošalai – gyvenimo dalis ir yra tapę gana dažna dovana įvairioms progoms paminėti bei savo mylimąją nudžiuginti. Viena iš svarbiausių progų, žinoma, yra sužadėtuvės. Brangiausius papuošalus dėvi karalienės – taip yra pasakęs „Asscher cut“ juvelyras, sukūręs sužadėtuvių žiedą pasaulio primadonai Elizabeth Taylor. Šio žiedo kaina siekė 8.8 milijono JAV dolerių ir po jos mirties aukciono metu buvo labai greitai nupirktas iki šiol nežinomo kolekcininko iš Azijos.

Panašu, jog dainininkė Beyonce tikrai mėgsta deimantus. Jos vyras – garsus Amerikos repo atlikėjas ir muzikos prodiuseris Jay Z padovanojo jai 18 karatų deimanto ir platinos žiedą, kurio kaina 5 milijonai JAV dolerių. Į brangiausių sužadėtuvių žiedų penketuką taip pat patenka Paris Hilton. Jos žiedo vertė siekė 4,7 milijono dolerių ir be jokių sentimentų buvo parduotas nuo uragano Katrinos nukentėjusiems žmonėms aukas renkančiame aukcione.

Nors praėjo jau 50 metų, Grace Kelly sužadėtuvių žiedas vis dar išlieka viena brangiausių visų laikų dovana. Monako princas Rainier padovanojo Cartier firmos deimantais puoštą žiedą, kurio vertė 4,06 milijono. O šį prabangų penketuką užbaigia Jeniffer Lopez. Rodos, šiai moteriai tikrai labai sekasi pritraukti prabangą. Sužadėtuvių su Marc Anthony metu ji gavo 5 karatų šviesiai mėlyno deimanto žiedą, kurį sukūrė Neil Lane už 4 milijonus JAV dolerių. O štai ruošiantis antrąjai santuokai su Ben Affleck – jos pirštą papuošė 1,2 milijono kainavęs jau minėto Harry Winston žiedas su 1,6 karato rožiniu deimantu.

Milijonus kainavę papuošalai atnešė laimę ne kiekvienam

Nors stebint įžymybių pasaulį retkarčiais sukyla noras pavydėti ir bent akimirkai atsidurti jų gyvenime, verta susimąstyti, jog galimybė nešioti milijonus kainuojančius papuošalus negarantuoja šeimyninės laimės, ilgalaikės santuokos, abipusės meilės ar amžinos šlovės. Visi puikiai žinome garsiosios deimantų karalienės Merilyn Monroe ar princesės Dianos istoriją. Po brangiais deimantais ir žiedais iš aukso kartais slepiasi gilios ir niekam nežinomos paslaptys – depresija, neištikimybė, vaikystės traumos bei taip ir nesusiformavusi meilė sau. Kad ir kokios vertės papuošalais puoštumėmės, svarbiausia, kokią savo vertę jaučiame kiekvieną dieną. Net jei didžiąją dalį jūsų papuošalų dėžutės sudaro bižuterija, galbūt meilės, atsipalaidavimo ir džiaugsmo jūsų gyvenime yra kur kas daugiau nei jų turi brangenybių savininkai.

pr2021/13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Patarimai, kurie perkant televizorių padės išleisti mažiau

Televizoriai mūsų svetainėse ar netgi miegamuosiuose dažniausiai stovi pakankamai ilgus metus, todėl norisi, kad naujasis pirkinys visapusiškai pateisintų visus lūkesčius. Visgi, tuo pačiu už šią įrangą nesinori permokėti – nors jos vertė dažniausiai priklauso nuo suteikiamų galimybių, yra keletas gudrybių, kurios gali padėti sutaupyti. Siūlome su jomis susipažinti. Pirkite ankstesnių metų modelius Tuomet, kai rinkoje pasirodo naujesni atitinkamų produktų modeliai, senesniųjų kaina ganėtinai nukrenta – tai pasakytina ne tik apie televizorius, bet ir apie daugelį kitų buitinės technikos ir elektronikos

Itin slaptas detektyvas Šilutės rajono savivaldybėje

2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko… Lyg ir buvo susirinkusi ši komisija. Kadangi jos pirmininkė Diana Andrijauskienė nuo rugsėjo 17 d. turi nedarbingumo pažymą, komisijai vadovaus Birutė Ačienė, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ teisininkė. Tą pasakė Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotoja Judita Subačienė, kadangi D. Andrijauskienė serga, komisijai vadovaus B. Ačienė, su žiniasklaida irgi bendraus B. Ačienė. Kontrolės ir audito tarnybos vyr. specialistė Rasa

Rytoj, rugsėjo 22 d., – Tarptautinė diena be automobilio

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad 2021 m. rugsėjo 22 d. Europos judumo savaitę užbaigia Tarptautinė diena be automobilio. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinama prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo – bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių: eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu. Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio“ buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. O 2000 m. ji jau vyko 760-yje Europos miestų. 2001

Geliniai priauginimai privers jus visam laikui atsisakyti akrilo

Tik nedaugelis dalykų man teikia didesnį pasitenkinimą ir atpalaiduoja labiau nei kelionė į nagų saloną, kad galėčiau pasidaryti naujus akrilinius nagus. Tai smulkmenos, kurių laukiu su nekantrumu, ir kurios daro jį tokį mielą. Nuo nagų lako spalvos pasirinkimo iki nagų apdirbimo įrankių išlyginančio nagų nelygumus, burzgimo garso ir, žinoma, išėjimo su šviežiai dengtais nagais, kuriais galėsiu baksnoti, baksnoti, baksnoti į kiekvieną paviršių, pro kurį praeisiu. Paskui ateina ne tokia džiuginanti dalis, pavyzdžiui, nagas lūžta per pusę arba visiškai nulūžta; skausmingas

Taip pat skaitykite