Birželį ilgiausiai saulė švietė Šilutėje

Liepos 15 d. įpusėja vasara. Ir Šilutės kraštas gavo lietaus, buvo ir 30 laipsnių viršijančių karščių. Hidrometeorologijos tarnybos parengtoje birželio mėnesio apžvalgoje minima ir Šilutė, ir Pagėgių bei Šilutės rajono vietovės.  

Birželio, pirmojo vasaros mėnesio, vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo +17,3°C: nuo +16,5–17,0°C šiaurės vakariniuose rajonuose, iki +17,5–18,0°C pietrytinėje dalyje, Pamaryje ir Kuršių nerijoje bei Jurbarko ir Tauragės apylinkėse.

  • Aukščiausia oro temperatūra siekė +29,9–33,6°C. Birželio 27 ir 28 d. pasiekti nauji šių parų karščio rekordai – atitinkamai +33,2 ir +33,6°C (Kretinga). Nuo 25 d. prasidėjo kaitra – stichinis meteorologinis reiškinys. Aukščiausia paros oro temperatūra užregistruota 28 d. Kretingoje +33,6°C, žemiausia – 4 d. Rietave tik +3,4°C.
  • Birželio mėnesio vidutinis kritulių kiekis Lietuvoje buvo apie 98,3 mm, tačiau pasiskirstė labai netolygiai.

Pirmomis mėnesio dienomis stichinio meteorologinio reiškinio – ilgo lietingo laikotarpio rodikliai buvo pasiekti Vilkaviškio rajone, taip pat dalyje Alytaus, Panevėžio, Kėdainių ir Lazdijų rajonų, o vėliau po kiekvienos didesnės liūties stichijos apimtų rajonų tik daugėjo. Iki Joninių šis stichinis meteorologinis reiškinys buvo fiksuotas jau didesnėje šalies dalyje – Alytaus, Birštono, Dotnuvos, Elektrėnų, Jonavos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kauno, Kazlų Rūdos, Kėdainių, Marijampolės, Panevėžio, Prienų, Radviliškio, Raseinių, Šakių, Šalčininkų, Šiaulių, Širvintų, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilkaviškio ir Vilniaus rajonuose, taip pat dalyje Lazdijų, Pakruojo ir Zarasų rajonų. Po liūčių, fiksuotų paskutinėmis mėnesio dienomis, situacija nepasikeitė.

Birželio mėnesį saulės spindėjimo vidutinė trukmė Lietuvoje buvo 280 val., ilgiausiai Saulė švietė Šilutėje 303,5 val., trumpiausiai – Dotnuvoje 261 val.

Didžiausias vėjo greitis siekė 10,8-16,3 m/s, vietomis 17,8-21,1 m/s.

Nors daug kam atrodė, kad vasara šiais metais vėlyva, tačiau meteorologinė vasara, arba laikotarpis, kai vidutinė paros oro temperatūra pasiekia +15°C arba daugiau, visoje šalyje prasidėjo birželio 4-6 d.

Šių metų birželį sulaukėme net dviejų vienas už kitą didesnių lietaus poplūdžių.

Mėnesio pradžioje pasirodžius pirmam lietaus poplūdžiui 7 vandens matavimo stotyse buvo pasiekti birželio mėnesio aukščiausio vandens lygio rekordai: Minijoje ties Priekule 187 cm (buvęs – 177 cm), Gėgėje ties Plaškiais 323 cm (buvęs – 278 cm), Leitėje ties Kūlynais 208 cm (buvęs – 195 cm) bei kt.

Antrasis poplūdis Lietuvos upėse pasirodė birželio 16-23 d. Šio poplūdžio metu 10 vandens matavimo stočių buvo pasiekti nauji aukščiausi vandens lygiai: Šyšoje ties Šilute 145 cm (buvęs – 143 cm), Leitėje ties Kūlynais 217 cm (buvęs 208 cm), Gėgėje ties Plaškiais 343 cm (buvęs – 323 cm). Kritinis vandens lygis šio poplūdžio metu pasiektas: Nemune ties Šilininkais (227 cm), Atmatoje ties Rusne (261 cm), Gėgėje ties Plaškiais (343 cm), Leitėje ties Kūlynais.

Paskutinę birželio dieną vandens temperatūra upėse siekė 19,0-24,6°C, ežeruose 23,5-27,1°C, o Kuršių mariose ir Baltijos jūroje – 21,0-22,9°C.

Hidrometeorologijos tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite