Bikavėnuose – ženklas Lietuvos valstybės 100-mečiui

Šį rugpjūtį bikavėniškiai 20-ąjį kartą organizavo tarptautinį muzikos ir šokių festivalį „Grajikit, Bikavos žiogeliai“. Koncertavo rajono meno kolektyvai, atvyko svečių iš kaimyninės Pagėgių savivaldybės, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos. Bikavėnų Šv. Roko koplyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, iškilmingai atidengtas atminimo ženklas, skirtas Lietuvos valstybės šimtmečiui.

Editos Šukytės nuotr.

Atminimo ženklas
Po Šv. Mišių Šv. Roko koplyčioje kartu su muzikantais ir svečiais visi susirinko prie Bikavėnų centre pastatyto atminimo ženklo, skirto Lietuvos valstybės šimtmečiui. Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus priminė, kad Lietuvos šimtmečio jubiliejus pradėtas švęsti liepos 6-ąją, kai žmonės, susirinkę ant 100 piliakalnių, giedojo „Tautišką giesmę“, akcentavo šio jubiliejaus svarbą kiekvienam žmogui, kad ši sukaktis įpareigoja visus daryti tik gerus darbus. Nepamiršo padėkoti visiems, padėjusiems įgyvendinti šį sumanymą.
Kartu su Bikavėnų seniūnaite Sigita Ežerinskiene seniūnas įteikė padėkas rėmėjams: ponui Vladui už padovanotą ąžuolą, juknaitiškiui medžio drožėjui Edmundui Naujokui – už sumeistrautą koplytstulpį.
Simbolinę tautinę juostelę atrišo kultūros centro direktorė M. Matevičienė, Vainuto seniūnas V. Mockus ir Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis. Kunigas Dainoras Židackas pašventino Lietuvos šimtmečiui skirtąjį atminimo ženklą, sugiedotas valstybės himnas.
Marytė Matevičienė, dabar kaip Bikavėnų bendruomenės pirmininkė, pasidžiaugė visais bendruomenės nariais, jų susitelkimu. Padėkojo, kad kiekvienas prisidėjo kuo galėjo: kas pynimus pynė, kas pyragus kepė, kas apnakvydino svečius. „Dėkoju visiems už supratimą, pagalbą ir palaikymą. Kitaip tokios šventės neįvyktų“, – kalbėjo M. Matevičienė ir pakvietė visus kartu, skambant „Lolytėlės“ kapelos muzikai, eiti į aikštę, kur laukė šventei papuošta scena ir susirinkę žiūrovai.

Sveikinimai
Renginio vedėjai – Tauragės literatų klubo pirmininkas, dainų tekstų ir kelių poezijos knygų autorius Eugenijus Šaltis bei Violeta Girdžiuvienė, buvusi ilgametė šio festivalio organizatorė, trumpai papasakojo festivalio ir jo pavadinimo atsiradimo istoriją. Žodį gavęs meras V. Laurinaitis pasveikino visus, pasidžiaugęs, kad šis gražus renginys jau daug metų sukviečia kaimyninių valstybių meno kolektyvus, kartu tapdamas ir strateginiu mūsų Savivaldybės renginiu. Meras V. Laurinaitis padėkojo centro direktorei Marytei Matevičienei, seniūnaitei Sigitai Ežerinskienei už jų nuoširdų triūsą, padovanojo japonišką šermukšnį.
Dainos ir šokiai
Pirmasis į sceną išėjo Bikavėnų moterų ansamblis „Žolyna“ (vadovė Loreta Mieliulytė). Po to šoko Švėkšnos vyresnio amžiaus žmonių šokių kolektyvas „Šalna“ (vadovė A. Sapetkienė). Gan ilgam laikui sceną užkariavo liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“, vadovaujama Kazimiero Budrio, su solistėmis Gražina ir Indre.
Šventės vedėjai 20-ojo festivalio proga sukurtus puodelius dovanojo šventės svečiams ir šventėje dalyvavusiems Rokams. Juos už mažuosius ir dar nedrąsius bikavėniškius atsiimti atėjo jų močiutės.
Koncerte dalyvavo svečiai: kapela iš Latvijos „Paurupite“ (vad. I. Jauniciema), tradicinės muzikos kapela iš Baltarusijos (vad. Sviatlana Vaškevič) ir liaudiškos muzikos ansamblis iš Ukrainos „Vesnianka“ (vad. Dandali Stepanyda).
Svečiai susirinkusius džiugino ir plačiomis šypsenomis, ir spalvingais tautiniais rūbais. Taip pat grojo Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ (vad. V. Armonas). Vakaro koncerte žiūrovus linksmino grupės „Gintarai“ ir „Husarai“.
Pievoje čirškė žiogai, sukosi poros, dar ilgai skambėjo linksma muzika.

Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite