Bikavėnuose – ženklas Lietuvos valstybės 100-mečiui

Šį rugpjūtį bikavėniškiai 20-ąjį kartą organizavo tarptautinį muzikos ir šokių festivalį „Grajikit, Bikavos žiogeliai“. Koncertavo rajono meno kolektyvai, atvyko svečių iš kaimyninės Pagėgių savivaldybės, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos. Bikavėnų Šv. Roko koplyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, iškilmingai atidengtas atminimo ženklas, skirtas Lietuvos valstybės šimtmečiui.

Editos Šukytės nuotr.

Atminimo ženklas
Po Šv. Mišių Šv. Roko koplyčioje kartu su muzikantais ir svečiais visi susirinko prie Bikavėnų centre pastatyto atminimo ženklo, skirto Lietuvos valstybės šimtmečiui. Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus priminė, kad Lietuvos šimtmečio jubiliejus pradėtas švęsti liepos 6-ąją, kai žmonės, susirinkę ant 100 piliakalnių, giedojo „Tautišką giesmę“, akcentavo šio jubiliejaus svarbą kiekvienam žmogui, kad ši sukaktis įpareigoja visus daryti tik gerus darbus. Nepamiršo padėkoti visiems, padėjusiems įgyvendinti šį sumanymą.
Kartu su Bikavėnų seniūnaite Sigita Ežerinskiene seniūnas įteikė padėkas rėmėjams: ponui Vladui už padovanotą ąžuolą, juknaitiškiui medžio drožėjui Edmundui Naujokui – už sumeistrautą koplytstulpį.
Simbolinę tautinę juostelę atrišo kultūros centro direktorė M. Matevičienė, Vainuto seniūnas V. Mockus ir Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis. Kunigas Dainoras Židackas pašventino Lietuvos šimtmečiui skirtąjį atminimo ženklą, sugiedotas valstybės himnas.
Marytė Matevičienė, dabar kaip Bikavėnų bendruomenės pirmininkė, pasidžiaugė visais bendruomenės nariais, jų susitelkimu. Padėkojo, kad kiekvienas prisidėjo kuo galėjo: kas pynimus pynė, kas pyragus kepė, kas apnakvydino svečius. „Dėkoju visiems už supratimą, pagalbą ir palaikymą. Kitaip tokios šventės neįvyktų“, – kalbėjo M. Matevičienė ir pakvietė visus kartu, skambant „Lolytėlės“ kapelos muzikai, eiti į aikštę, kur laukė šventei papuošta scena ir susirinkę žiūrovai.

Sveikinimai
Renginio vedėjai – Tauragės literatų klubo pirmininkas, dainų tekstų ir kelių poezijos knygų autorius Eugenijus Šaltis bei Violeta Girdžiuvienė, buvusi ilgametė šio festivalio organizatorė, trumpai papasakojo festivalio ir jo pavadinimo atsiradimo istoriją. Žodį gavęs meras V. Laurinaitis pasveikino visus, pasidžiaugęs, kad šis gražus renginys jau daug metų sukviečia kaimyninių valstybių meno kolektyvus, kartu tapdamas ir strateginiu mūsų Savivaldybės renginiu. Meras V. Laurinaitis padėkojo centro direktorei Marytei Matevičienei, seniūnaitei Sigitai Ežerinskienei už jų nuoširdų triūsą, padovanojo japonišką šermukšnį.
Dainos ir šokiai
Pirmasis į sceną išėjo Bikavėnų moterų ansamblis „Žolyna“ (vadovė Loreta Mieliulytė). Po to šoko Švėkšnos vyresnio amžiaus žmonių šokių kolektyvas „Šalna“ (vadovė A. Sapetkienė). Gan ilgam laikui sceną užkariavo liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“, vadovaujama Kazimiero Budrio, su solistėmis Gražina ir Indre.
Šventės vedėjai 20-ojo festivalio proga sukurtus puodelius dovanojo šventės svečiams ir šventėje dalyvavusiems Rokams. Juos už mažuosius ir dar nedrąsius bikavėniškius atsiimti atėjo jų močiutės.
Koncerte dalyvavo svečiai: kapela iš Latvijos „Paurupite“ (vad. I. Jauniciema), tradicinės muzikos kapela iš Baltarusijos (vad. Sviatlana Vaškevič) ir liaudiškos muzikos ansamblis iš Ukrainos „Vesnianka“ (vad. Dandali Stepanyda).
Svečiai susirinkusius džiugino ir plačiomis šypsenomis, ir spalvingais tautiniais rūbais. Taip pat grojo Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ (vad. V. Armonas). Vakaro koncerte žiūrovus linksmino grupės „Gintarai“ ir „Husarai“.
Pievoje čirškė žiogai, sukosi poros, dar ilgai skambėjo linksma muzika.

Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spalio 23 d., šeštadienį, NKL rungtynės: susitinka ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)

Spalio 23 d. 16.00 val. Šilutės Vydūno gimnazijos krepšinio sporto salėje (Atgimimo al. 3, Šilutė) vyks NKL rungtynės:  ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)     Minutės pertraukėlių metu šoks krepšinio komandos šokėjos. Generalinis rėmėjas: Šilutės rajono savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Šilutės polderiai“, UAB „Klasmann-Deilmann“, UAB „Budriko“, UAB „Šilutės vandens turizmo centras“, UAB „Žiblanga“, UAB „Šilutės autobusų parkas“, UAB „Įtampa“, Šilutės Vydūno gimnazija, UAB „Mano būstas VAKARAI“, UAB ,,Autostoma‘‘. Rėmimo partneriai: VPC „Šilutė Plius“, UAB „Šarūno reklama“, sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“, UAB

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Taip pat skaitykite