Bikavėnuose – ženklas Lietuvos valstybės 100-mečiui

Šį rugpjūtį bikavėniškiai 20-ąjį kartą organizavo tarptautinį muzikos ir šokių festivalį „Grajikit, Bikavos žiogeliai“. Koncertavo rajono meno kolektyvai, atvyko svečių iš kaimyninės Pagėgių savivaldybės, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos. Bikavėnų Šv. Roko koplyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, iškilmingai atidengtas atminimo ženklas, skirtas Lietuvos valstybės šimtmečiui.

Editos Šukytės nuotr.

Atminimo ženklas
Po Šv. Mišių Šv. Roko koplyčioje kartu su muzikantais ir svečiais visi susirinko prie Bikavėnų centre pastatyto atminimo ženklo, skirto Lietuvos valstybės šimtmečiui. Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus priminė, kad Lietuvos šimtmečio jubiliejus pradėtas švęsti liepos 6-ąją, kai žmonės, susirinkę ant 100 piliakalnių, giedojo „Tautišką giesmę“, akcentavo šio jubiliejaus svarbą kiekvienam žmogui, kad ši sukaktis įpareigoja visus daryti tik gerus darbus. Nepamiršo padėkoti visiems, padėjusiems įgyvendinti šį sumanymą.
Kartu su Bikavėnų seniūnaite Sigita Ežerinskiene seniūnas įteikė padėkas rėmėjams: ponui Vladui už padovanotą ąžuolą, juknaitiškiui medžio drožėjui Edmundui Naujokui – už sumeistrautą koplytstulpį.
Simbolinę tautinę juostelę atrišo kultūros centro direktorė M. Matevičienė, Vainuto seniūnas V. Mockus ir Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis. Kunigas Dainoras Židackas pašventino Lietuvos šimtmečiui skirtąjį atminimo ženklą, sugiedotas valstybės himnas.
Marytė Matevičienė, dabar kaip Bikavėnų bendruomenės pirmininkė, pasidžiaugė visais bendruomenės nariais, jų susitelkimu. Padėkojo, kad kiekvienas prisidėjo kuo galėjo: kas pynimus pynė, kas pyragus kepė, kas apnakvydino svečius. „Dėkoju visiems už supratimą, pagalbą ir palaikymą. Kitaip tokios šventės neįvyktų“, – kalbėjo M. Matevičienė ir pakvietė visus kartu, skambant „Lolytėlės“ kapelos muzikai, eiti į aikštę, kur laukė šventei papuošta scena ir susirinkę žiūrovai.

Sveikinimai
Renginio vedėjai – Tauragės literatų klubo pirmininkas, dainų tekstų ir kelių poezijos knygų autorius Eugenijus Šaltis bei Violeta Girdžiuvienė, buvusi ilgametė šio festivalio organizatorė, trumpai papasakojo festivalio ir jo pavadinimo atsiradimo istoriją. Žodį gavęs meras V. Laurinaitis pasveikino visus, pasidžiaugęs, kad šis gražus renginys jau daug metų sukviečia kaimyninių valstybių meno kolektyvus, kartu tapdamas ir strateginiu mūsų Savivaldybės renginiu. Meras V. Laurinaitis padėkojo centro direktorei Marytei Matevičienei, seniūnaitei Sigitai Ežerinskienei už jų nuoširdų triūsą, padovanojo japonišką šermukšnį.
Dainos ir šokiai
Pirmasis į sceną išėjo Bikavėnų moterų ansamblis „Žolyna“ (vadovė Loreta Mieliulytė). Po to šoko Švėkšnos vyresnio amžiaus žmonių šokių kolektyvas „Šalna“ (vadovė A. Sapetkienė). Gan ilgam laikui sceną užkariavo liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“, vadovaujama Kazimiero Budrio, su solistėmis Gražina ir Indre.
Šventės vedėjai 20-ojo festivalio proga sukurtus puodelius dovanojo šventės svečiams ir šventėje dalyvavusiems Rokams. Juos už mažuosius ir dar nedrąsius bikavėniškius atsiimti atėjo jų močiutės.
Koncerte dalyvavo svečiai: kapela iš Latvijos „Paurupite“ (vad. I. Jauniciema), tradicinės muzikos kapela iš Baltarusijos (vad. Sviatlana Vaškevič) ir liaudiškos muzikos ansamblis iš Ukrainos „Vesnianka“ (vad. Dandali Stepanyda).
Svečiai susirinkusius džiugino ir plačiomis šypsenomis, ir spalvingais tautiniais rūbais. Taip pat grojo Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ (vad. V. Armonas). Vakaro koncerte žiūrovus linksmino grupės „Gintarai“ ir „Husarai“.
Pievoje čirškė žiogai, sukosi poros, dar ilgai skambėjo linksma muzika.

Birutė Morkevičienė

Hits: 323

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite