Bendruomenės pareigūnė

Rima Buinauskienė – Tauragės aps. VPK Pagėgių policijos komisariato viešosios policijos poskyrio prevencinės grupės vyresnioji specialistė, trumpiau vadinama bendruomenės pareigūne. Nuo vasario šias pareigas einanti pareigūnė yra laukiama viešnia Pagėgių krašto mokyklose, kitose įstaigose ar organizacijose.

Rima Buinauskienė vasarį išrinkta Tarptautinės policijos asociacijos Pagėgių poskyrio pirmininke.

Iki kovo vidurio bendruomenės pareigūnė Rita Buinauskienė dažnai su Pagėgių policijos komisariato viršininku Artūru Mikalausku dalyvavo jau šešiolikoje susitikimų ir pokalbių: mokyklose, vaikų globos namuose, socialinių paslaugų centre, senelių globos namuose, medicinos įstaigose, bendravo su nevyriausybinėmis organizacijomis.
Tik parašų betrūksta bendradarbiavimo sutartyje su Pagėgių socialinių paslaugų centru, kurio direktorė Nijolė Kovaliova ir kolektyvas daug rūpinasi probleminių šeimų vaikais, skatina jaunimą draugauti su tokiais vaikais ir jiems padėti. Mokyklose vyksta teisės žinių, piešinių konkursai. Tai domina vaikus ir jaunimą, nes Policijos komisariato vadovas atvyksta su prizais, dovanomis. Uniformuotų pareigūnų laukia Pagėgių A. Mackaus gimnazijos auklėtiniai, nes įdomu išgirsti, kaip dirba policija, kur panorusieji galėtų mokytis šios specialybės. Kovo 19 d. šioje gimnazijoje vyko teisinių žinių konkurso „Temidė“ antras etapas, jame varžėsi keturios komandos iš Stoniškių, Lumpėnų, Vilkyškių ir A. Mackaus gimnazijos. Nugalėjo Vilkyškių J. Bobrovskio vidurinės mokyklos komanda „Kodėl?“, kuri pelnė teisę dalyvauti trečiajame šio konkurso etape.
Rima Buinauskienė studijoms paskyrė 13 metų: yra teisės magistrė, baigusi Mykolo Romerio universitetą, diplomuota finansininkė, Žemės ūkio universitete baigusi ekonomikos studijas. 18 metų išdirbo vyr. buhaltere, 7 metus tarnauja policijoje. R. Buinauskienė – tikra pagėgiškė, su Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirbančiu vyru Egidijumi užauginusi dvi dukras: 24 m. Laurą ir 16 m. Eglę.
„Tai mūsų Pagėgių moteris, mes ją gerai pažįstame, su ja lengva ir malonu bendrauti, ji tikrai suartins policiją ir bendruomenę, nes tokių ryšių reikia visiems mums. Gal bus lengviau gintis nuo nusikaltėlių, gal vaikai noriau rinksis policininko profesiją, daugiau žinosime, suprasime ir kartu padarysime“, – tarsi susitarę gyrė naująją bendruomenės pareigūnę kalbinti pedagogai, socialiniai darbuotojai ir garbaus amžiaus pagėgiškiai.
Vilkyškiuose išgirdome, kad J. Bobrovskio vidurinė mokykla jau pasirašė sutartį su policijos komisariatu, planuojama bendrų projektų, įvairios bendros veiklos, kuri labiausiai gali pasitarnauti vaikams ir jaunimui.

S. Rimaitė

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite