Bendruomenės pareigūnė

Rima Buinauskienė – Tauragės aps. VPK Pagėgių policijos komisariato viešosios policijos poskyrio prevencinės grupės vyresnioji specialistė, trumpiau vadinama bendruomenės pareigūne. Nuo vasario šias pareigas einanti pareigūnė yra laukiama viešnia Pagėgių krašto mokyklose, kitose įstaigose ar organizacijose.

Rima Buinauskienė vasarį išrinkta Tarptautinės policijos asociacijos Pagėgių poskyrio pirmininke.

Iki kovo vidurio bendruomenės pareigūnė Rita Buinauskienė dažnai su Pagėgių policijos komisariato viršininku Artūru Mikalausku dalyvavo jau šešiolikoje susitikimų ir pokalbių: mokyklose, vaikų globos namuose, socialinių paslaugų centre, senelių globos namuose, medicinos įstaigose, bendravo su nevyriausybinėmis organizacijomis.
Tik parašų betrūksta bendradarbiavimo sutartyje su Pagėgių socialinių paslaugų centru, kurio direktorė Nijolė Kovaliova ir kolektyvas daug rūpinasi probleminių šeimų vaikais, skatina jaunimą draugauti su tokiais vaikais ir jiems padėti. Mokyklose vyksta teisės žinių, piešinių konkursai. Tai domina vaikus ir jaunimą, nes Policijos komisariato vadovas atvyksta su prizais, dovanomis. Uniformuotų pareigūnų laukia Pagėgių A. Mackaus gimnazijos auklėtiniai, nes įdomu išgirsti, kaip dirba policija, kur panorusieji galėtų mokytis šios specialybės. Kovo 19 d. šioje gimnazijoje vyko teisinių žinių konkurso „Temidė“ antras etapas, jame varžėsi keturios komandos iš Stoniškių, Lumpėnų, Vilkyškių ir A. Mackaus gimnazijos. Nugalėjo Vilkyškių J. Bobrovskio vidurinės mokyklos komanda „Kodėl?“, kuri pelnė teisę dalyvauti trečiajame šio konkurso etape.
Rima Buinauskienė studijoms paskyrė 13 metų: yra teisės magistrė, baigusi Mykolo Romerio universitetą, diplomuota finansininkė, Žemės ūkio universitete baigusi ekonomikos studijas. 18 metų išdirbo vyr. buhaltere, 7 metus tarnauja policijoje. R. Buinauskienė – tikra pagėgiškė, su Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirbančiu vyru Egidijumi užauginusi dvi dukras: 24 m. Laurą ir 16 m. Eglę.
„Tai mūsų Pagėgių moteris, mes ją gerai pažįstame, su ja lengva ir malonu bendrauti, ji tikrai suartins policiją ir bendruomenę, nes tokių ryšių reikia visiems mums. Gal bus lengviau gintis nuo nusikaltėlių, gal vaikai noriau rinksis policininko profesiją, daugiau žinosime, suprasime ir kartu padarysime“, – tarsi susitarę gyrė naująją bendruomenės pareigūnę kalbinti pedagogai, socialiniai darbuotojai ir garbaus amžiaus pagėgiškiai.
Vilkyškiuose išgirdome, kad J. Bobrovskio vidurinė mokykla jau pasirašė sutartį su policijos komisariatu, planuojama bendrų projektų, įvairios bendros veiklos, kuri labiausiai gali pasitarnauti vaikams ir jaunimui.

S. Rimaitė

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite