Bendruomenės pareigūnė

Rima Buinauskienė – Tauragės aps. VPK Pagėgių policijos komisariato viešosios policijos poskyrio prevencinės grupės vyresnioji specialistė, trumpiau vadinama bendruomenės pareigūne. Nuo vasario šias pareigas einanti pareigūnė yra laukiama viešnia Pagėgių krašto mokyklose, kitose įstaigose ar organizacijose.

Rima Buinauskienė vasarį išrinkta Tarptautinės policijos asociacijos Pagėgių poskyrio pirmininke.

Iki kovo vidurio bendruomenės pareigūnė Rita Buinauskienė dažnai su Pagėgių policijos komisariato viršininku Artūru Mikalausku dalyvavo jau šešiolikoje susitikimų ir pokalbių: mokyklose, vaikų globos namuose, socialinių paslaugų centre, senelių globos namuose, medicinos įstaigose, bendravo su nevyriausybinėmis organizacijomis.
Tik parašų betrūksta bendradarbiavimo sutartyje su Pagėgių socialinių paslaugų centru, kurio direktorė Nijolė Kovaliova ir kolektyvas daug rūpinasi probleminių šeimų vaikais, skatina jaunimą draugauti su tokiais vaikais ir jiems padėti. Mokyklose vyksta teisės žinių, piešinių konkursai. Tai domina vaikus ir jaunimą, nes Policijos komisariato vadovas atvyksta su prizais, dovanomis. Uniformuotų pareigūnų laukia Pagėgių A. Mackaus gimnazijos auklėtiniai, nes įdomu išgirsti, kaip dirba policija, kur panorusieji galėtų mokytis šios specialybės. Kovo 19 d. šioje gimnazijoje vyko teisinių žinių konkurso „Temidė“ antras etapas, jame varžėsi keturios komandos iš Stoniškių, Lumpėnų, Vilkyškių ir A. Mackaus gimnazijos. Nugalėjo Vilkyškių J. Bobrovskio vidurinės mokyklos komanda „Kodėl?“, kuri pelnė teisę dalyvauti trečiajame šio konkurso etape.
Rima Buinauskienė studijoms paskyrė 13 metų: yra teisės magistrė, baigusi Mykolo Romerio universitetą, diplomuota finansininkė, Žemės ūkio universitete baigusi ekonomikos studijas. 18 metų išdirbo vyr. buhaltere, 7 metus tarnauja policijoje. R. Buinauskienė – tikra pagėgiškė, su Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirbančiu vyru Egidijumi užauginusi dvi dukras: 24 m. Laurą ir 16 m. Eglę.
„Tai mūsų Pagėgių moteris, mes ją gerai pažįstame, su ja lengva ir malonu bendrauti, ji tikrai suartins policiją ir bendruomenę, nes tokių ryšių reikia visiems mums. Gal bus lengviau gintis nuo nusikaltėlių, gal vaikai noriau rinksis policininko profesiją, daugiau žinosime, suprasime ir kartu padarysime“, – tarsi susitarę gyrė naująją bendruomenės pareigūnę kalbinti pedagogai, socialiniai darbuotojai ir garbaus amžiaus pagėgiškiai.
Vilkyškiuose išgirdome, kad J. Bobrovskio vidurinė mokykla jau pasirašė sutartį su policijos komisariatu, planuojama bendrų projektų, įvairios bendros veiklos, kuri labiausiai gali pasitarnauti vaikams ir jaunimui.

S. Rimaitė

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kontroliuos, kaip parduodamos, laikomos ir naudojamos pirotechnikos priemonės

Tauragės apskr. VPK pareigūnai nuo gruodžio 10 d. iki kitų metų sausio 4 d. vykdys civilinių pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolę. Visu šiuo laikotarpiu policijos pareigūnai tikrins fizinius ir juridinius asmenis, importuojančius bei prekiaujančius minėtomis priemonėmis, bei galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėto prekybos ir naudojimo vietas. Raginame gyventojus naudojant pirotechnikos priemones laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir instrukcijų, nurodytų ant pakuotės. Būkite itin atsargūs bandydami įsigyti pirotechnikos priemonių. Perkant tokias priemones iš nepatikimų, neturinčių leidimo užsiimti tokia veikla

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Taip pat skaitykite