Balandžio 27-ąją minima Medicinos darbuotojų diena   

Tai profesinė medicinos darbuotojų šventė. Šventė Lietuvoje pradėta minėti 2004 m. LR Sveikatos apsaugos ministro Juozo Oleko iniciatyva. Jis pasiūlė šia diena papildyti atmintinų dienų sąrašą.

Balandžio 27–oji pasirinkta todėl, kad 1918 metų balandžio 27 d. Lietuvos Respublikos valstybės taryba sudarė Sveikatos komisiją, kurios nariais tapo daktaras Jonas Basanavičius, inžinierius profesorius Steponas Kairys ir kunigas Justinas Staugaitis. Vėliau į jos veiklą įsitraukė iš Rusijos sugrįžęs daktaras Jurgis Alekna, paskirtas Vidaus reikalų ministerijos Sveikatos departamento direktoriumi. Šią dieną rengiami medikų susibūrimai, konferencijos, dalijamasi darbo patirtimi.

Įvairiose pasaulio šalyse medicinos darbuotojų profesijai skirta diena švenčiama skirtingu metu ir remiasi skirtinga istorija. Jungtinėse Amerikos Valstijose gydytojo diena pirmą kartą paminėta Džordžijoje 1932 m. kovo 30 d. Šią dieną gydytojai gauna atvirukų, taip pat lankomi mirusių gydytojų kapai. Raudoni gvazdikai JAV laikomi Gydytojų dienos simboliu. Kovo 30-oji JAV pasirinkta todėl, kad šią dieną pirmą kartą atlikta operacija bendrinėje nejautroje. 1842 m. šią dieną Crawford W. Long operavo pacientą, kakle turėjusį naviką, ir anestezijai panaudojo eterį. Pacientas vėliau teigė, kad operacijos metu nieko nejautė.

Indijoje gydytojams skirta liepos 1-oji. Šia dieną 1882 m. gimė garsus indų gydytojas Bidhan Chandra Roy. Įdomu yra tai, kad jis mirė 1962 m., taip pat liepos 1-ają.

pamarys.eu inf.

 

Prezidentas pasveikino medikus:

jaučiame Jums nuoširdžią pagarbą ir dėkingumą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su profesine švente pasveikino medicinos darbuotojus.

„Lenkiu galvą kiekvienam Jūsų, kuris savo gyvenimą pašventė tarnystei žmogui ir pareigai, kiekvienam, kuris aukojate save tam, kad padėtumėte kitiems. Tai yra aukščiausia meilės žmogui ir atsidavimo mediko profesijai išraiška“, – sakė valstybės vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad pastarieji dveji metai buvo kaip niekada sudėtingi medicinos darbuotojams, tačiau kartu dar kartą parodė, kokia svarbi visuomenei yra jų pasirinkta profesija.

„Šiandien Jūs tie, kurie ne tik kasdieniais darbai kuriate žmonių gerovę, bet ir esate pirmose fronto linijose įveikiant beprecedenčius iššūkius. Esate kovotojai su koronaviruso pandemija. Esate tie, kurie padedate į Lietuvą nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Ir tie, kurie vykstate į Ukrainą padėti kolegoms karo akivaizdoje. Už tai jaučiame Jums nuoširdžią pagarbą ir dėkingumą“, – sakė Prezidentas.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad Lietuvos politikų ir institucijų pareiga yra sukurti kokybiškas darbo sąlygas šalies gydytojams ir slaugytojams, nes tai lemia sveikatos priežiūros kokybę ir pacientų gerovę.

Prezidento komunikacijos grupė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite