Avis užpuolė vilkai

Daugiausia avių auginanti Pagėgių krašto ūkininkė Laima Aleknavičienė trečiadienio rytą išgyveno siaubą – nuskubėjusi patikrinti elektrinio aptvaro aptiko vieną papjautą avį, toliau – kitą… Ši perkąsta gerkle avis dar stovėjo. Buvo ir daugiau apkandžiotų avių. Atrodo, į bandą buvo įsisukę vilkai. 250 Lietuvos juodgalvių veislės avių auginanti moteris vakar sulaukė komisijos, kuri skaičiavo, kiek avių yra sveikų, kiek jų vilkai sudraskė, apkandžiojo.

Su Laima Aleknavičiene telefonu kalbėjomės trečiadienio rytą. Į ūkį jau buvo atvykę specialistų, Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis. Moteris pasakojo, kad avis iš ganyklos vakare pargina ir nakčiai jas uždaro į daržinę. Antradienį jau beveik temstant avys parbėgo iš ganyklos į sodybą pačios… Ūkininkė sakė dėl to nebuvo labai nustebusi – kartais tiesiog neapsaugo elektrinis aptvaras, o ji irgi tą dieną nesuskubo į ganyklą laiku.
Tad trečiadienio rytą susiruošė į ganyklą pažiūrėti, gal sugadintas elektrinis ganyklos aptvaras. Žiūri, guli viena negyva avis, toliau – kita, viena stovi perkąsta gerkle, kita irgi apkandžiota. Kai į sodybą parbėga visa 250 avių banda, bene sužiūrėsi, ar visos yra. Netrukus ūkyje jau sukinėjosi Pagėgių savivaldybės specialistų komisija ir su avių šeimininke vaikščiodami po ganyklą skaičiavo nuostolius.
„Kol kas nieko tiksliai nežinau, tačiau kai sužiūrėsime visas sveikas avis, visas apkandžiotas bei galbūt dingusias, bus aiškūs ir nuostoliai“, – kalbėjo L. Aleknavičienė.
Įprasta, kad parsiginti avių vakare į ganyklą eina arba pati šeimininkė, arba dukra. „Einu ir vėlai, net temstant. O ką dabar manyti? Jeigu vilkai tiek avių išpjovė, gali ir žmogų užpulti, jeigu pasitaikytume tuo metu, kai jie ateina grobio. Pernai irgi mūsų krašte vilkai veršelius pjovė. Vilkų yra. Visi tai žinome. O kai einu vakare į ganyklą avių, mūsų šuo kartais kažką nusiveja, aploja, net labai piktai. Gal kiškį, gal stirną, o gal vilką? Aš nemačiau, bet dabar jau baimės bus daug“, – atvirai kalbėjo moteris. Keleriškių kaime, Vilkyškių seniūnijoje, ji augina didžiausią bandą avių – tokios neturi nė vienas kitas Pagėgių krašto ūkininkas.
Kaip tvarkytis?
Pagėgių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas, valstybinis veterinarijos inspektorius Zenonas Komskis, vadovaujantis ir Rambyno medžiotojų klubo valdybai, telefonu „Pamariui“ pripažino, kad Rambyno girininkijos valdose yra vilkų, kasmet jie susilaukia vilkiukų, buvo atvejis, kai užpuolė ir išpjovė veršelius. Sumedžiota tiek vilkų, kiek leidžia limitas, o ką dabar daryti, neaišku. Žmonės pastebi vilkų, jie yra pridarę bėdų ir anksčiau, ir štai dabar išpjovė avis. Ūkininkams tai kelia didelį pavojų.
Vilkyškių seniūnas D. Jurkšaitis po apsilankymo L. Aleknavičienės ūkyje, avių ganykloje, pasakojo, kad ir pernai vilkai papjovė kelis veršelius, jų čia yra. Gali būti, kad šie į avių bandą įsisukę vilkai atsibastė iš kitur, galimas atvejis, kad net perplaukę Nemuną iš Kaliningrado krašto. Nuostabą kelia tai, kad pernai vilkai puolė antroje vasaros pusėje, kai vilkės jau moko medžioti vilkiukus, o šįkart – anksti.
Į ūkininkės Laimos Aleknavičienės avių bandą, ko gero, įsisuko ne vienas plėšrūnas. Vėliau atvykusi komisija nustatė, kad papjautos 5 didelės avys, 2 stipriai sukandžiotos, o trys maži ėriukai visiškai sudraskyti – pavyko rasti tik vieną kitą kūno dalį. Pastebėta, kad visais atvejais taikyta kąsti į kaklą. Stipriai sužalotoms avims prireikė veterinaro pagalbos. Užpultos buvo ganykloje likusios avys, kai dauguma parbėgo į sodybą.
Ganykla aptverta trijų eilių viela, elektrinio aptvaro paprastai bijo ir gyvuliai, ir žvėrys. Tad kyla daug klausimų. Anot seniūno, nuostolius įprasta atlyginti, o dėl vilkų medžioklės turi spręsti tie, kuriems tai daryti priklauso.
Galbūt institucijos ir specialistai, įvertinę situaciją Laimos Aleknavičienės ūkyje, padarys išvadų, Savivaldybė kompensuos patirtą žalą ir ūkininkai sulauks pagalbos – bus apginti nuo puolančių vilkų. Žinoma, jeigu tikrai puola vilkai.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite