Auksinio rudens džiaugsmai ir rūpesčiai

Lapus prie Šilutės seniūnijos sugrėbė Rolandas ir Petras. Su traktoriumi išvežė Modestas Mikaitis.

Aukso spalvomis sutviskęs ruduo vieniems yra pasigėrėjimo vertas natiurmortas, kitiems gi karštas darbymetis.

Lapų kritimo metas
Šiųmetis ruduo kaip niekada ilgai džiugina spalvų įvairove. Pastarosiomis dienomis žemę užklojo spalvotų lapų kilimas, o dangus retai būna apniukęs. Net iš miesto neišvažiuojantiems yra kur akis paganyti, pasidžiaugti krintančiais lapais, pabraidyti po lapų jūrą, galima stebėti į grindinį bumbsinčius kaštonus.
Šilutiškė Rita džiaugiasi rudeniškų spalvų nudažytu miestu, ji įsitikinusi, kad tokie kasdieniniai natiurmortai turi ir estetinį, ir terapinį poveikį. „Ruduo galėtų tęstis iki Kalėdų, mažiau būtų sergančių sielos ligomis“, – sakė Rita.
Lapų čiuožykla
Tačiau lapai, palaistyti lietumi, kelių, gatvių, šaligatvių dangą paverčia pavojingai slidžia. Taip nutiko ir sekmadienį, kai sausą lapų kilimą permerkė lietus. Vėjas lapų buvo prižarstęs ir gatvėse, ir šaligatviuose. Lietus lapų kilimą bemat pavertė čiuožykla. Šilutės ligoninės vyriausias gydytojas Darius Steponkus primena, kad mokėtume mėgautis gražiu metų laiku, o gatvėse, šaligatviuose būtume vieni kitiems dėmesingi, atsargūs.
Šį savaitgalį į medikus turėjo kreiptis viena šilutiškė, paslydusi ant šlapių lapų dangos.

UAB „Šilutės komunalininkas“ gatvių valytojas Zigmas Radavičius su šluota ir grėbliu darbuojasi Liepų, Jakšto, Kęstučio gatvėse.

Seniūnijos rūpestis
Šilutės seniūnija rūpinasi viešosiomis miesto erdvėmis: parkais, alėjomis, gatvėmis. Šioms teritorijoms valyti pasitelkiami gaunantieji socialines pašalpas. Pirmadienį tokių dirbančių buvo apie 10. Vieni darbavosi su grėbliais, šluotomis prie Šilutės seniūnijos, miesto parke, parkelyje su fontanu, kiti rinko šiukšles gatvėse. Daugiausia šiukšlių surenkama Dirvų, Cintjoniškių gatvėse. Miestiečiai nelaukdami, kada bus nušluotos vejos prie jų namų patys skuba į talką. Apie sušluotų lapų krūvas praneša Šilutės seniūnijai. Įstaigų teritorijų švara rūpinasi pačios įstaigos.
Šilutės seniūnija tvarko vienišų žmonių niekieno nelankomus kapelius Šilutės miesto naujųjų kapinių pakraštyje. Tradiciškai artėjant Visų šventųjų dienai ir Vėlinėms ant šių kapelių bus uždegta žvakelių.
Septyniolika kiemsargių
Miesto gatves, šaligatvius valo UAB „Šilutės komunalininko“ gatvių valytojai. Jiems į talką atskuba įmonės darbuotojų pritaikytas buldozeriukas šiukšlėms stumdyti. Dauguma gatvių valytojų – moterys, ne viena jų dirba norėdamos prisidurti prie pensijos.
UAB „Šilutės komunalininkas“ apželdinimo meistrė Danutė Meškienė sakė, kad norinčių valyti gatves neatsiliepia net į skelbimus. Naktį, kol miestas miega 17 gatvių valytojų išskuba į savo prižiūrimas teritorijas. Šluotomis, grėbliais nugrėbia medžių lapus, šiukšles.

Rudeninės Šilutės spalvos.

Anksčiausiai, jau antrą nakties, pradeda valyti miesto centrinę gatvę. Kitas gatves valo nuo 4 val. ryto. Kiek laiko tenka mojuoti šluotomis priklauso ir nuo šiukšlių gausos, ir valytojo miklumo. Gatvių valytojams dirbti trukdo gatvėse paliekami automobiliai. Pastebima, kad yra automobilių, kurie nejudinami iš vietos mėnesių mėnesiais. Gatvių valytojai negali valyti, o riedančių automobilių vairuotojai neieško laisvų vietų, automobilius stato net ant sušluotų lapų krūvų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite