Auksinio rudens džiaugsmai ir rūpesčiai

Lapus prie Šilutės seniūnijos sugrėbė Rolandas ir Petras. Su traktoriumi išvežė Modestas Mikaitis.

Aukso spalvomis sutviskęs ruduo vieniems yra pasigėrėjimo vertas natiurmortas, kitiems gi karštas darbymetis.

Lapų kritimo metas
Šiųmetis ruduo kaip niekada ilgai džiugina spalvų įvairove. Pastarosiomis dienomis žemę užklojo spalvotų lapų kilimas, o dangus retai būna apniukęs. Net iš miesto neišvažiuojantiems yra kur akis paganyti, pasidžiaugti krintančiais lapais, pabraidyti po lapų jūrą, galima stebėti į grindinį bumbsinčius kaštonus.
Šilutiškė Rita džiaugiasi rudeniškų spalvų nudažytu miestu, ji įsitikinusi, kad tokie kasdieniniai natiurmortai turi ir estetinį, ir terapinį poveikį. „Ruduo galėtų tęstis iki Kalėdų, mažiau būtų sergančių sielos ligomis“, – sakė Rita.
Lapų čiuožykla
Tačiau lapai, palaistyti lietumi, kelių, gatvių, šaligatvių dangą paverčia pavojingai slidžia. Taip nutiko ir sekmadienį, kai sausą lapų kilimą permerkė lietus. Vėjas lapų buvo prižarstęs ir gatvėse, ir šaligatviuose. Lietus lapų kilimą bemat pavertė čiuožykla. Šilutės ligoninės vyriausias gydytojas Darius Steponkus primena, kad mokėtume mėgautis gražiu metų laiku, o gatvėse, šaligatviuose būtume vieni kitiems dėmesingi, atsargūs.
Šį savaitgalį į medikus turėjo kreiptis viena šilutiškė, paslydusi ant šlapių lapų dangos.

UAB „Šilutės komunalininkas“ gatvių valytojas Zigmas Radavičius su šluota ir grėbliu darbuojasi Liepų, Jakšto, Kęstučio gatvėse.

Seniūnijos rūpestis
Šilutės seniūnija rūpinasi viešosiomis miesto erdvėmis: parkais, alėjomis, gatvėmis. Šioms teritorijoms valyti pasitelkiami gaunantieji socialines pašalpas. Pirmadienį tokių dirbančių buvo apie 10. Vieni darbavosi su grėbliais, šluotomis prie Šilutės seniūnijos, miesto parke, parkelyje su fontanu, kiti rinko šiukšles gatvėse. Daugiausia šiukšlių surenkama Dirvų, Cintjoniškių gatvėse. Miestiečiai nelaukdami, kada bus nušluotos vejos prie jų namų patys skuba į talką. Apie sušluotų lapų krūvas praneša Šilutės seniūnijai. Įstaigų teritorijų švara rūpinasi pačios įstaigos.
Šilutės seniūnija tvarko vienišų žmonių niekieno nelankomus kapelius Šilutės miesto naujųjų kapinių pakraštyje. Tradiciškai artėjant Visų šventųjų dienai ir Vėlinėms ant šių kapelių bus uždegta žvakelių.
Septyniolika kiemsargių
Miesto gatves, šaligatvius valo UAB „Šilutės komunalininko“ gatvių valytojai. Jiems į talką atskuba įmonės darbuotojų pritaikytas buldozeriukas šiukšlėms stumdyti. Dauguma gatvių valytojų – moterys, ne viena jų dirba norėdamos prisidurti prie pensijos.
UAB „Šilutės komunalininkas“ apželdinimo meistrė Danutė Meškienė sakė, kad norinčių valyti gatves neatsiliepia net į skelbimus. Naktį, kol miestas miega 17 gatvių valytojų išskuba į savo prižiūrimas teritorijas. Šluotomis, grėbliais nugrėbia medžių lapus, šiukšles.

Rudeninės Šilutės spalvos.

Anksčiausiai, jau antrą nakties, pradeda valyti miesto centrinę gatvę. Kitas gatves valo nuo 4 val. ryto. Kiek laiko tenka mojuoti šluotomis priklauso ir nuo šiukšlių gausos, ir valytojo miklumo. Gatvių valytojams dirbti trukdo gatvėse paliekami automobiliai. Pastebima, kad yra automobilių, kurie nejudinami iš vietos mėnesių mėnesiais. Gatvių valytojai negali valyti, o riedančių automobilių vairuotojai neieško laisvų vietų, automobilius stato net ant sušluotų lapų krūvų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite