Auksinio rudens džiaugsmai ir rūpesčiai

Lapus prie Šilutės seniūnijos sugrėbė Rolandas ir Petras. Su traktoriumi išvežė Modestas Mikaitis.

Aukso spalvomis sutviskęs ruduo vieniems yra pasigėrėjimo vertas natiurmortas, kitiems gi karštas darbymetis.

Lapų kritimo metas
Šiųmetis ruduo kaip niekada ilgai džiugina spalvų įvairove. Pastarosiomis dienomis žemę užklojo spalvotų lapų kilimas, o dangus retai būna apniukęs. Net iš miesto neišvažiuojantiems yra kur akis paganyti, pasidžiaugti krintančiais lapais, pabraidyti po lapų jūrą, galima stebėti į grindinį bumbsinčius kaštonus.
Šilutiškė Rita džiaugiasi rudeniškų spalvų nudažytu miestu, ji įsitikinusi, kad tokie kasdieniniai natiurmortai turi ir estetinį, ir terapinį poveikį. „Ruduo galėtų tęstis iki Kalėdų, mažiau būtų sergančių sielos ligomis“, – sakė Rita.
Lapų čiuožykla
Tačiau lapai, palaistyti lietumi, kelių, gatvių, šaligatvių dangą paverčia pavojingai slidžia. Taip nutiko ir sekmadienį, kai sausą lapų kilimą permerkė lietus. Vėjas lapų buvo prižarstęs ir gatvėse, ir šaligatviuose. Lietus lapų kilimą bemat pavertė čiuožykla. Šilutės ligoninės vyriausias gydytojas Darius Steponkus primena, kad mokėtume mėgautis gražiu metų laiku, o gatvėse, šaligatviuose būtume vieni kitiems dėmesingi, atsargūs.
Šį savaitgalį į medikus turėjo kreiptis viena šilutiškė, paslydusi ant šlapių lapų dangos.

UAB „Šilutės komunalininkas“ gatvių valytojas Zigmas Radavičius su šluota ir grėbliu darbuojasi Liepų, Jakšto, Kęstučio gatvėse.

Seniūnijos rūpestis
Šilutės seniūnija rūpinasi viešosiomis miesto erdvėmis: parkais, alėjomis, gatvėmis. Šioms teritorijoms valyti pasitelkiami gaunantieji socialines pašalpas. Pirmadienį tokių dirbančių buvo apie 10. Vieni darbavosi su grėbliais, šluotomis prie Šilutės seniūnijos, miesto parke, parkelyje su fontanu, kiti rinko šiukšles gatvėse. Daugiausia šiukšlių surenkama Dirvų, Cintjoniškių gatvėse. Miestiečiai nelaukdami, kada bus nušluotos vejos prie jų namų patys skuba į talką. Apie sušluotų lapų krūvas praneša Šilutės seniūnijai. Įstaigų teritorijų švara rūpinasi pačios įstaigos.
Šilutės seniūnija tvarko vienišų žmonių niekieno nelankomus kapelius Šilutės miesto naujųjų kapinių pakraštyje. Tradiciškai artėjant Visų šventųjų dienai ir Vėlinėms ant šių kapelių bus uždegta žvakelių.
Septyniolika kiemsargių
Miesto gatves, šaligatvius valo UAB „Šilutės komunalininko“ gatvių valytojai. Jiems į talką atskuba įmonės darbuotojų pritaikytas buldozeriukas šiukšlėms stumdyti. Dauguma gatvių valytojų – moterys, ne viena jų dirba norėdamos prisidurti prie pensijos.
UAB „Šilutės komunalininkas“ apželdinimo meistrė Danutė Meškienė sakė, kad norinčių valyti gatves neatsiliepia net į skelbimus. Naktį, kol miestas miega 17 gatvių valytojų išskuba į savo prižiūrimas teritorijas. Šluotomis, grėbliais nugrėbia medžių lapus, šiukšles.

Rudeninės Šilutės spalvos.

Anksčiausiai, jau antrą nakties, pradeda valyti miesto centrinę gatvę. Kitas gatves valo nuo 4 val. ryto. Kiek laiko tenka mojuoti šluotomis priklauso ir nuo šiukšlių gausos, ir valytojo miklumo. Gatvių valytojams dirbti trukdo gatvėse paliekami automobiliai. Pastebima, kad yra automobilių, kurie nejudinami iš vietos mėnesių mėnesiais. Gatvių valytojai negali valyti, o riedančių automobilių vairuotojai neieško laisvų vietų, automobilius stato net ant sušluotų lapų krūvų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 72

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite