Auksinio rudens džiaugsmai ir rūpesčiai

Lapus prie Šilutės seniūnijos sugrėbė Rolandas ir Petras. Su traktoriumi išvežė Modestas Mikaitis.

Aukso spalvomis sutviskęs ruduo vieniems yra pasigėrėjimo vertas natiurmortas, kitiems gi karštas darbymetis.

Lapų kritimo metas
Šiųmetis ruduo kaip niekada ilgai džiugina spalvų įvairove. Pastarosiomis dienomis žemę užklojo spalvotų lapų kilimas, o dangus retai būna apniukęs. Net iš miesto neišvažiuojantiems yra kur akis paganyti, pasidžiaugti krintančiais lapais, pabraidyti po lapų jūrą, galima stebėti į grindinį bumbsinčius kaštonus.
Šilutiškė Rita džiaugiasi rudeniškų spalvų nudažytu miestu, ji įsitikinusi, kad tokie kasdieniniai natiurmortai turi ir estetinį, ir terapinį poveikį. „Ruduo galėtų tęstis iki Kalėdų, mažiau būtų sergančių sielos ligomis“, – sakė Rita.
Lapų čiuožykla
Tačiau lapai, palaistyti lietumi, kelių, gatvių, šaligatvių dangą paverčia pavojingai slidžia. Taip nutiko ir sekmadienį, kai sausą lapų kilimą permerkė lietus. Vėjas lapų buvo prižarstęs ir gatvėse, ir šaligatviuose. Lietus lapų kilimą bemat pavertė čiuožykla. Šilutės ligoninės vyriausias gydytojas Darius Steponkus primena, kad mokėtume mėgautis gražiu metų laiku, o gatvėse, šaligatviuose būtume vieni kitiems dėmesingi, atsargūs.
Šį savaitgalį į medikus turėjo kreiptis viena šilutiškė, paslydusi ant šlapių lapų dangos.

UAB „Šilutės komunalininkas“ gatvių valytojas Zigmas Radavičius su šluota ir grėbliu darbuojasi Liepų, Jakšto, Kęstučio gatvėse.

Seniūnijos rūpestis
Šilutės seniūnija rūpinasi viešosiomis miesto erdvėmis: parkais, alėjomis, gatvėmis. Šioms teritorijoms valyti pasitelkiami gaunantieji socialines pašalpas. Pirmadienį tokių dirbančių buvo apie 10. Vieni darbavosi su grėbliais, šluotomis prie Šilutės seniūnijos, miesto parke, parkelyje su fontanu, kiti rinko šiukšles gatvėse. Daugiausia šiukšlių surenkama Dirvų, Cintjoniškių gatvėse. Miestiečiai nelaukdami, kada bus nušluotos vejos prie jų namų patys skuba į talką. Apie sušluotų lapų krūvas praneša Šilutės seniūnijai. Įstaigų teritorijų švara rūpinasi pačios įstaigos.
Šilutės seniūnija tvarko vienišų žmonių niekieno nelankomus kapelius Šilutės miesto naujųjų kapinių pakraštyje. Tradiciškai artėjant Visų šventųjų dienai ir Vėlinėms ant šių kapelių bus uždegta žvakelių.
Septyniolika kiemsargių
Miesto gatves, šaligatvius valo UAB „Šilutės komunalininko“ gatvių valytojai. Jiems į talką atskuba įmonės darbuotojų pritaikytas buldozeriukas šiukšlėms stumdyti. Dauguma gatvių valytojų – moterys, ne viena jų dirba norėdamos prisidurti prie pensijos.
UAB „Šilutės komunalininkas“ apželdinimo meistrė Danutė Meškienė sakė, kad norinčių valyti gatves neatsiliepia net į skelbimus. Naktį, kol miestas miega 17 gatvių valytojų išskuba į savo prižiūrimas teritorijas. Šluotomis, grėbliais nugrėbia medžių lapus, šiukšles.

Rudeninės Šilutės spalvos.

Anksčiausiai, jau antrą nakties, pradeda valyti miesto centrinę gatvę. Kitas gatves valo nuo 4 val. ryto. Kiek laiko tenka mojuoti šluotomis priklauso ir nuo šiukšlių gausos, ir valytojo miklumo. Gatvių valytojams dirbti trukdo gatvėse paliekami automobiliai. Pastebima, kad yra automobilių, kurie nejudinami iš vietos mėnesių mėnesiais. Gatvių valytojai negali valyti, o riedančių automobilių vairuotojai neieško laisvų vietų, automobilius stato net ant sušluotų lapų krūvų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite