Atostogos kartu ar atskirai: geriausiai pailsime su artimaisiais

Rugpjūtį ištuštėjantys Lietuvos miestai ir gyvenvietės rodo, kad atostogų sezonas – pačiame įkarštyje. Šįkart atidžiau pažvelgėme, kaip ir su kuo geriausiai pailsi Baltijos šalių gyventojai bei kaip skiriasi mūsų ir artimiausių kaimynų įpročiai.

Baltijos šalių gyventojai laiką su artimaisiais ir šeima įvardija emocinės gerovės pagrindu. Tokią tendenciją rodo draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ atlikta Baltijos šalių gyventojų apklausa.

Net 44 proc. Lietuvos, 46 proc. Latvijos ir 45 proc. Estijos gyventojų teigia, kad laikas su savo artimiausiais žmonėmis yra būdas pasirūpinti savo emocine sveikata ir atsigauti.

Antroje vietoje yra hobiai – knygos, muzika, kelionės ir pan. 38 proc. Lietuvos, 34 proc. Latvijos ir 45 proc. Estijos gyventojų pabrėžia, kad galimybė užsiimti savo mėgstama veikla yra svarbi gero poilsio ir geros savijautos dalis.

„Atostogos yra laikas, kurį trokštame praleisti su artimiausiais žmonėmis. Dažnai oro uostuose ir kurortuose matome poilsiauti išsiruošusias net kelias giminės kartas, draugų kompanijas. Žmonės per atostogas nori būti su tais, kurie jiems suteikia saugumo ir ramybės. Tuo tarpu įsisukę į darbus ir rutiną, būtent šiems žmonėms laiko ir dėmesio pritrūkstame“, – pastebi „Gjensidige” komunikacijos vadovė Baltijos šalims Jovita Aukštuolytė – Minderienė.

Psichologė Inga Būdvytytė sako, kad tyrimas atskleidžia labai svarbią tendenciją – būtent stiprūs šeimos ir socialiniai santykiai užtikrina stipresnį žmogaus saugumo jausmą.

„Kiek mes jaučiamės priklausantys šeimai, bendruomenei, kiek mes turime artimų žmonių, su kuriais sieja tvirti emociniai ryšiai, tiek tvirti ir saugūs mes jaučiamės savo gyvenime. Todėl noras praleisti atostogas su šeima ir skirti daugiau laiko savo artimiesiems yra išties svarbus mūsų emocinei savijautai, mūsų stipresniems tarpusavio ryšiams ir mūsų saugumui. Šeima, artimieji yra svarbiausiais žmogaus emocinio saugumo garantas”, – pabrėžia Inga Būdvytytė.

Psichologė pataria susiplanuoti atostogas taip, kad galėtumėte skirti daugiau kokybiško laiko vieni kitiems. Ne taip svarbu, kokias atostogas pasirenkate – ar aktyvias keliones, ar ramų poilsį, svarbu, kad turėtumėte progų bendravimui, pasidalinimui įspūdžiais, nuomonėmis, emocijomis.

Vertindama nuomonę, kaip geriau atostogauti – kartu su artimaisiais ar atskirai, specialistė pabrėžia, kad tai priklauso nuo žmonių santykių. Jeigu šeimoje nesutariama, tuomet bendros atostogos gali virsti dar viena neigiamų emocijų lavina. O tai tikrai nesukurs bendrumo jausmo.

Psichologė pataria gerai įvertinti, kaip per bendras atostogas jausis kiekvienas iš šeimos narių, ir pasirinkti tokį poilsio būdą, kuris daugiau ar mažiau patenkintų visų poreikius. Jei vienas iš artimųjų nori kopti į kalnus, o kitas mėgsta leisti laiką paplūdimyje, vertėtų tarpusavyje aptarti, kaip suderinti visų interesus, antraip kažkuris iš atostogautojų liks nepatenkintas atostogomis.

„Vis dėlto atostogos yra skirtos kiekvienam iš mūsų pailsėti, tad turime pasirinkti tokį atostogavimo būdą, kuris leistų kokybiškai praleisti laisvą nuo darbo laiką. Tikrai neverta aukotis dėl kitų šeimos narių interesų, nes iš atostogų grįšite dar labiau pavargę ir nepatenkinti”, – sako psichologė. Ji pataria per atostogas taip pat nepamiršti savęs ir savo poreikių. Reprezentatyvi „NielsenIQ“ apklausa buvo atlikta apklausiant 1 600 mūsų šalyje gyvenančių žmonių.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite