Atostogos kartu ar atskirai: geriausiai pailsime su artimaisiais

Rugpjūtį ištuštėjantys Lietuvos miestai ir gyvenvietės rodo, kad atostogų sezonas – pačiame įkarštyje. Šįkart atidžiau pažvelgėme, kaip ir su kuo geriausiai pailsi Baltijos šalių gyventojai bei kaip skiriasi mūsų ir artimiausių kaimynų įpročiai.

Baltijos šalių gyventojai laiką su artimaisiais ir šeima įvardija emocinės gerovės pagrindu. Tokią tendenciją rodo draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ atlikta Baltijos šalių gyventojų apklausa.

Net 44 proc. Lietuvos, 46 proc. Latvijos ir 45 proc. Estijos gyventojų teigia, kad laikas su savo artimiausiais žmonėmis yra būdas pasirūpinti savo emocine sveikata ir atsigauti.

Antroje vietoje yra hobiai – knygos, muzika, kelionės ir pan. 38 proc. Lietuvos, 34 proc. Latvijos ir 45 proc. Estijos gyventojų pabrėžia, kad galimybė užsiimti savo mėgstama veikla yra svarbi gero poilsio ir geros savijautos dalis.

„Atostogos yra laikas, kurį trokštame praleisti su artimiausiais žmonėmis. Dažnai oro uostuose ir kurortuose matome poilsiauti išsiruošusias net kelias giminės kartas, draugų kompanijas. Žmonės per atostogas nori būti su tais, kurie jiems suteikia saugumo ir ramybės. Tuo tarpu įsisukę į darbus ir rutiną, būtent šiems žmonėms laiko ir dėmesio pritrūkstame“, – pastebi „Gjensidige” komunikacijos vadovė Baltijos šalims Jovita Aukštuolytė – Minderienė.

Psichologė Inga Būdvytytė sako, kad tyrimas atskleidžia labai svarbią tendenciją – būtent stiprūs šeimos ir socialiniai santykiai užtikrina stipresnį žmogaus saugumo jausmą.

„Kiek mes jaučiamės priklausantys šeimai, bendruomenei, kiek mes turime artimų žmonių, su kuriais sieja tvirti emociniai ryšiai, tiek tvirti ir saugūs mes jaučiamės savo gyvenime. Todėl noras praleisti atostogas su šeima ir skirti daugiau laiko savo artimiesiems yra išties svarbus mūsų emocinei savijautai, mūsų stipresniems tarpusavio ryšiams ir mūsų saugumui. Šeima, artimieji yra svarbiausiais žmogaus emocinio saugumo garantas”, – pabrėžia Inga Būdvytytė.

Psichologė pataria susiplanuoti atostogas taip, kad galėtumėte skirti daugiau kokybiško laiko vieni kitiems. Ne taip svarbu, kokias atostogas pasirenkate – ar aktyvias keliones, ar ramų poilsį, svarbu, kad turėtumėte progų bendravimui, pasidalinimui įspūdžiais, nuomonėmis, emocijomis.

Vertindama nuomonę, kaip geriau atostogauti – kartu su artimaisiais ar atskirai, specialistė pabrėžia, kad tai priklauso nuo žmonių santykių. Jeigu šeimoje nesutariama, tuomet bendros atostogos gali virsti dar viena neigiamų emocijų lavina. O tai tikrai nesukurs bendrumo jausmo.

Psichologė pataria gerai įvertinti, kaip per bendras atostogas jausis kiekvienas iš šeimos narių, ir pasirinkti tokį poilsio būdą, kuris daugiau ar mažiau patenkintų visų poreikius. Jei vienas iš artimųjų nori kopti į kalnus, o kitas mėgsta leisti laiką paplūdimyje, vertėtų tarpusavyje aptarti, kaip suderinti visų interesus, antraip kažkuris iš atostogautojų liks nepatenkintas atostogomis.

„Vis dėlto atostogos yra skirtos kiekvienam iš mūsų pailsėti, tad turime pasirinkti tokį atostogavimo būdą, kuris leistų kokybiškai praleisti laisvą nuo darbo laiką. Tikrai neverta aukotis dėl kitų šeimos narių interesų, nes iš atostogų grįšite dar labiau pavargę ir nepatenkinti”, – sako psichologė. Ji pataria per atostogas taip pat nepamiršti savęs ir savo poreikių. Reprezentatyvi „NielsenIQ“ apklausa buvo atlikta apklausiant 1 600 mūsų šalyje gyvenančių žmonių.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite