Atlygio už kraują donorai prašo vis rečiau

Nacionalinio kraujo centro (NKC) Klaipėdos filialo komanda spalio 21 d. lankėsi Pagėgiuose. Kultūros centro patalpose įsikūrę medikai laukė donorų – tiek už atlygį, tiek už dyką norinčių duoti kraujo.

Pagėgiuose neatlygintinai kraują davusi pagėgiškė Snieguolė Bytautaitė sakė tai daranti ne pirmą kartą.

 

Nuo 18 iki 65 metų
Prieš pietus aplankyti NKC atstovai sakė jau sulaukę 15 kraujo donorų, kurių dauguma tai darė neatlygintinai. Pasak gydytojo Gintaro Jankausko, geranoriškai savo kraują aukojančių vis daugėja.
„Kraujo poreikis yra nemažas, jo reikia visada. Nežinia kada gali įvykti skaudi nelaimė, kurioje gali nukentėti jūsų draugai ar artimieji, todėl nelikite abejingi ir tapkite kraujo donorais – jūsų pagalba jiems gali būti itin reikalinga. Tuo labiau kad artėjant žiemai, keliuose nutinka daug skaudžių nelaimių, padaugėja eismo įvykių.
Lietuvoje trūksta kraujo. Kiekvienas kraujo davęs žmogus iš karto padeda trims kitiems, kuriems tokios pagalbos reikia. Tiek jaunimas, tiek suaugusieji supranta neatlygintinos kraujo donorystės svarbą. Ši tendencija mus džiugina. Mes tikimės, kad ateityje nemokamų donorų tik daugės, nes vis daugiau žmonių supras šio reikalo svarbą“, – sakė G. Jankauskas.
Jis drąsino žmones nebijoti ateiti duoti kraujo, nes laikantis numatytų taisyklių sveiko žmogaus organizmui kraujo donorystė jokio neigiamo poveikio nedaro. Procedūra yra saugi ir neskausminga, jos metu paimamas nedidelis kiekis kraujo – 470 ml. Paimto kraujo tūris donoro organizme atsistato per dvi paras.
Kraujo donorais norintys tapti žmonės turi būti sulaukę 18 metų ir ne vyresni nei 65-erių. Jie turi būti sveiki, nesergantys tam tikromis ligomis. Pagėgiuose neatlygintinai kraujo davusi pagėgiškė Snieguolė Bytautaitė sakė, kad tai daro nebe pirmą kartą. Jos teigimu procedūra neskausminga, tik prieš tai ji šiek tiek jaudinosi. Pirmą kartą kraujo ji davė už atlygį, o šį kartą – be atlygio.
Nuolatiniai donorai
NKC filialai yra Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Jų veikla apima visą Lietuvos teritoriją. Pagėgiuose minėtos įstaigos darbuotojai lankėsi ne pirmą kartą, jie čia atvyksta reguliariai. Anot Klaipėdos filialo atstovų, juos atvykti kviečia į įvairius miestelius, apie tokius vizitus jie praneša iš anksto.
NKC Klaipėdos filialo gydytojas G. Jankauskas patikino, kad donorų duotas kraujas naudojamas įvairiems kraujo preparatams gaminti ir jam perpilti. Donorų kraujas tinka įvairaus amžiaus grupių ligoniams – nuo kūdikių iki suaugusiųjų. Pastaruoju metu didėjant žmonių sergamumui įvairiomis ligomis, didėja ir donorų kraujo poreikis.
Pasak G. Jankausko, į NKC filialą Klaipėdoje ateina nuolatiniai kraujo donorai, kurie kraujo duoda nuolatos, kas keli mėnesiai. Pasak G. Jankausko, dauguma nuolatinių neatlygintinų donorų supranta, kad kada nors donorų kraujo gali prireikti ir jiems patiems.
Visi norintys, bet nespėję duoti kraujo, laukiami pirmadienį, spalio 27 d., Šilutės ligoninėje. Čia Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo medikai darbuosis nuo 10 iki 14 val. Kraujo bus galima duoti tiek nemokamai, tiek už atlygį.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite