Atlygio už kraują donorai prašo vis rečiau

Nacionalinio kraujo centro (NKC) Klaipėdos filialo komanda spalio 21 d. lankėsi Pagėgiuose. Kultūros centro patalpose įsikūrę medikai laukė donorų – tiek už atlygį, tiek už dyką norinčių duoti kraujo.

Pagėgiuose neatlygintinai kraują davusi pagėgiškė Snieguolė Bytautaitė sakė tai daranti ne pirmą kartą.

 

Nuo 18 iki 65 metų
Prieš pietus aplankyti NKC atstovai sakė jau sulaukę 15 kraujo donorų, kurių dauguma tai darė neatlygintinai. Pasak gydytojo Gintaro Jankausko, geranoriškai savo kraują aukojančių vis daugėja.
„Kraujo poreikis yra nemažas, jo reikia visada. Nežinia kada gali įvykti skaudi nelaimė, kurioje gali nukentėti jūsų draugai ar artimieji, todėl nelikite abejingi ir tapkite kraujo donorais – jūsų pagalba jiems gali būti itin reikalinga. Tuo labiau kad artėjant žiemai, keliuose nutinka daug skaudžių nelaimių, padaugėja eismo įvykių.
Lietuvoje trūksta kraujo. Kiekvienas kraujo davęs žmogus iš karto padeda trims kitiems, kuriems tokios pagalbos reikia. Tiek jaunimas, tiek suaugusieji supranta neatlygintinos kraujo donorystės svarbą. Ši tendencija mus džiugina. Mes tikimės, kad ateityje nemokamų donorų tik daugės, nes vis daugiau žmonių supras šio reikalo svarbą“, – sakė G. Jankauskas.
Jis drąsino žmones nebijoti ateiti duoti kraujo, nes laikantis numatytų taisyklių sveiko žmogaus organizmui kraujo donorystė jokio neigiamo poveikio nedaro. Procedūra yra saugi ir neskausminga, jos metu paimamas nedidelis kiekis kraujo – 470 ml. Paimto kraujo tūris donoro organizme atsistato per dvi paras.
Kraujo donorais norintys tapti žmonės turi būti sulaukę 18 metų ir ne vyresni nei 65-erių. Jie turi būti sveiki, nesergantys tam tikromis ligomis. Pagėgiuose neatlygintinai kraujo davusi pagėgiškė Snieguolė Bytautaitė sakė, kad tai daro nebe pirmą kartą. Jos teigimu procedūra neskausminga, tik prieš tai ji šiek tiek jaudinosi. Pirmą kartą kraujo ji davė už atlygį, o šį kartą – be atlygio.
Nuolatiniai donorai
NKC filialai yra Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Jų veikla apima visą Lietuvos teritoriją. Pagėgiuose minėtos įstaigos darbuotojai lankėsi ne pirmą kartą, jie čia atvyksta reguliariai. Anot Klaipėdos filialo atstovų, juos atvykti kviečia į įvairius miestelius, apie tokius vizitus jie praneša iš anksto.
NKC Klaipėdos filialo gydytojas G. Jankauskas patikino, kad donorų duotas kraujas naudojamas įvairiems kraujo preparatams gaminti ir jam perpilti. Donorų kraujas tinka įvairaus amžiaus grupių ligoniams – nuo kūdikių iki suaugusiųjų. Pastaruoju metu didėjant žmonių sergamumui įvairiomis ligomis, didėja ir donorų kraujo poreikis.
Pasak G. Jankausko, į NKC filialą Klaipėdoje ateina nuolatiniai kraujo donorai, kurie kraujo duoda nuolatos, kas keli mėnesiai. Pasak G. Jankausko, dauguma nuolatinių neatlygintinų donorų supranta, kad kada nors donorų kraujo gali prireikti ir jiems patiems.
Visi norintys, bet nespėję duoti kraujo, laukiami pirmadienį, spalio 27 d., Šilutės ligoninėje. Čia Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo medikai darbuosis nuo 10 iki 14 val. Kraujo bus galima duoti tiek nemokamai, tiek už atlygį.

Simonas SKUTULAS

Hits: 49

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Ką valgyti netoleruojantiems fruktozės?

Užvalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja fruktozės.  Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 proc. gyventojų. Laimė, kad ne visuose vaisiuose, daržovėse ar uogose gausu fruktozės, todėl tiems, kurie jos netoleruoja – svarbu žinoti kiek ir ko valgyti.   „Yra dvi fruktozės netoleravimo formos: įgimtas arba įgytas fruktozės netoleravimas. Žmonėms, kurie netoleruoja fruktozės pavalgius tam tikrų produktų gali atsirasti nemalonių

Kur šiuo metu važiuoja „Google Street View“ automobilis?

„Google Street View“ automobiliai keliaus per daugelį šalies miestų. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google“ žemėlapių platformoje. Google Street View“ dėka vartotojai turi galimybę virtualiai aplankyti daugumą Lietuvos miestų, istorinius paminklus, pilis, taip pat kurortus prie jūros ir nacionalinius parkus. „Google“ pastebi, kad infrastruktūra miestuose bei tarp jų laikui bėgant keičiasi, vystosi, todėl žemėlapyje matomus vaizdus svarbu reguliariai atnaujinti, o nauji vaizdai vartotojams padės dar geriau orientuotis įvairiose vietovėse. „Street View“ funkcija suteikia

Taip pat skaitykite