Arvydo Švagždžio fotografijų paroda „Rusnės gamtos apsupty…“

Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje 17-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės išvakarėse atidaryta rusniškio Arvydo Švagždžio fotografijų paroda „Rusnės gamtos apsupty…“ Tai antroji šio autoriaus paroda. Prieš kelerius metus rusniškiai jau galėjo pasigrožėti A. Švagždžio fotografijomis.

Fotografijos turi atskleisti akimirkos žavesį – įsitikinęs fotografuoti mėgstantis mokslininkas Arvydas Švagždys.

Šiųmetėje parodoje – Rusnėje ir kitose rajono apylinkėse užfiksuoti gamtos vaizdai.
Ir darbas, ir hobis
Arvydas Švagždys – ekologijos ir aplinkotyros mokslų daktaras, apgynė disertaciją „Gamtinių ir antropogeninių veiksnių įtaka žuvų sugavimų kaitai Kuršių mariose“. Dėsto Klaipėdos universitete, yra Žuvininkystės tarnybos prie ŽŪM Žvejybos Baltijos jūroje reguliavimo skyriaus vyriausiasis specialistas, prieš tris savaites kalbėjęs LR Seimo Kaimo reikalų komiteto išvažiuojamajame posėdyje, Šilutės r. savivaldybėje, kur išvardijo svarbiausias žuvininkytės problemas.
Gamtos ir ekologijos temos šiam žmogui gerai pažįstamos, jis mėgsta Pamario kraštą. „Pamarys – tai vieta, kur lyg akvarelėje susilieja keturios stichijos: žemė, oras, vanduo ir saulė. Čia gamta yra neklystantis dailininkas, kasmet, kasdien, kiekvieną minutę kuriantis nepakartojamus, neaprašomus, nenuspėjamus paveikslus, kaskart išnykstančius tam, kad vėl atgimtų vis kitu pavidalu. Šie vaizdai yra lyg mandala, vaizduojanti šios žemės baltišką dvasinę ir kosminę harmoniją. Taip kuriamas tobulas grožis…“
Paklaustas, kada susidomėjo gamtovaizdžio fotografavimu, A. Švagždys papasakojo: „Šiandien daug kas fotografuoja. Ypač nuo tada, kai atsirado skaitmeniniai fotoaparatai. Smagu buvo fotografuoti sūnų Dovydą. Užfiksuodavau gražiausias akimirkas, dalindavausi jomis su artimaisiais, daug džiaugsmo suteikdamas ir jiems. Žmona Rasa yra suklijavusi storiausius albumus. Daug nuotraukų saugau kompiuteryje. Nesu baigęs jokių fotografavimo mokslų, tačiau noriu parodyti ir kitiems tą grožį, kurį matau. Šiandien man fotografavimas – tik hobis“.
Įkvėpėjas – Linas Jankus
„Mano mokytojas ir įkvėpėjas buvo dailininkas iš Pjaulių kaimo, šalia Drevernos, Linas Julijonas Jankus, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Dailės katedros vedėjas, gyvenantis šalia Kuršių marių, gamtos apsuptyje. Kai kartą lankiausi jo jaukiuose namuose (susipažinome 2000 m.), jis ir paskatino mane imtis rimtai fotografuoti, tačiau ir ieškoti tokių akimirkų ir vaizdų, kurie slėptų kažkokią paslaptį, kurią žiūrintieji nuotraukas, turės patys pamatyti ir atspėti. Gal to daug kas to ir nežino, bet Linas daug darbų nutapė Rusnėje. Šis žmogus buvo labai talentingas. Džiaugiuosi, kad mūsų namų sienas puošia vienas jo paveikslas. Kai Jankus atvažiuodavo į Rusnę, mes ilgai kalbėdavomės įvairiomis temomis. Gyvenant Rusnėje gražių vaizdų netenka toli ieškoti – jų padovanoja kiekvienas metų laikas, reikia tik suspėti pamatyti tinkamą akimirką. Antai ankstyvą vasaros rytą tekant saulei, žiūrėdamas į ją nuo Atmatos tilto, gali išvysti prie didžiulės žydinčios obels atpėdinančią juodmargę. O šalikelėse savo šukuosenas demonstruoja išdidūs gluosniai – juos apkarpo, o jie sau auga toliau…“ – sakė A. Švagžys.

A. Švagždys su žmona Rasa ir sūnumi Dovydu.

Tai, kas šalia mūsų
,,Fotografuoju daugiausiai gamtą – tai, ką pažįstu, kas artima. Nuotraukų neryškinu jokiomis specialiomis programomis. Patinka natūralumas, – pasakojo Arvydas Švagždys. – Mano mokytojas ir įkvėpėjas Linas Jankus (šis talentingas žmogus 2014 metais iškeliavo Anapilin) mokė mane, kad kiekvienoje nuotraukoje būtų ekspresijos – akimirka, kuri atspindi realybės nepastovumą. Kitaip žiūrovui nebus įdomu“.
Bibliotekininkė Aldona Norbutienė, susitikimo pradžioje pakvietusi autorių papasakoti apie savo parodą, „papriekaištavo“ jam, kad tiek ilgai slėpė savo fotografijas: „Kiek daug žmonių jau būtų galėję jomis pasidžiaugti. Jūs puikiai galite reprezentuoti mūsų rajoną“.
Investicija, suteikianti emocijų
„Rusnės niekas neįsivaizduoja be laivų, be kurėnų. Juos fotografuodavau ir dalyvaudavau Šaktarpio mugėje. Neįtikėtina, bet žmonės pirko mano fotografijas, nes norėjo turėti gražių pažįstamų vaizdų savo namuose. Taip atsirado lėšų rėmeliams ir pirmosioms fotografijoms, kurias galima eksponuoti parodose. Tačiau turėjo praeiti ne vieneri metai, kol gimė pirmoji paroda. Ši paroda man labai svarbi“ – kalbėjo fotografas.
A. Švagždys dėkojo susirinkusiems, kurie rado laiko ir atėjo pasižiūrėti jo darbų, mielai atsakinėjo į klausimus. Dėkojo Rusnės salos etnokultūros centro direktorei Birutei Servienei, kuri vertina jo pomėgį ir skatina rengti parodas.
Niekas neskubėjo palikti svetingos bibliotekos, girdėjosi klausimų ir atsakymų, bėgiojo vaikai, blyksėjo fotoaparatų blykstės.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite