Artėjant Klaipėdos metams atgyja Mažosios Lietuvos muzikinės tradicijos

Šių metų spalio–lapkričio mėnesiais Šilutės kultūros ir pramogų centras įgyvendino projektą „Muzikos ir bendruomeniškumo sintezė“.

Artėjant Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos sukakčiai, kilo idėja įprasminti Klaipėdos krašto kultūrinį–muzikinį palikimą, surengiant mokymus, kuriuose būtų ne tik pristatytas unikalus Mažosios Lietuvos muzikinio palikimo lobynas, bet ir surengtas praktinis kūrybinis mokymų ciklas.  Buvo parengta bei pristatyta chorinės ir instrumentinės muzikos programa.

Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti mėgėjų meno bendruomenių kompetencijas, ugdyti bendruomeniškumą, plėsti kultūrinį akiratį ir gerosios patirties sklaidą tarp kolektyvų narių ir kitų regionų mėgėjų meno bendruomenių. Pasitelkiant muzikos profesionalus, buvo sukurtas naujas  produktas ir išmokta reflektuoti kintančią Mažosios Lietuvos regiono muzikos istorijos raidą, pritaikant ją šiandieninės muzikos formose.

Mokymai vyko trimis etapais

Rugsėjo–spalio mėn. mokymų dalyviai (Klaipėdos ir Šilutės mėgėjų meno kolektyvų vadovai) nuotolinio susitikimo metu aptarė muzikinės programos repertuaro kūrinius. Lektoriai Kazys Daugėla, Alfonsas Vildžiūnas, Algirdas Zigmantas, Gražvydas Raila ir Rasa Golubovskienė, pasiūlė  individualią kūrybiškumo mokymų programą ir aptarė partitūras bei aranžuotes. Buvo sudarytas individualių repeticijų ir konsultacijų kalendorius. Rugsėjo mėn.  mokymų dalyviai Šilutės ir Klaipėdos mėgėjų meno kolektyvai susitiko Alytuje, kur pirmą kartą, etnofestivalio programoje,  viešai pristatė Mažosios Lietuvos vokalinės muzikos programą.

Antrajame etape vyko individualus darbas. Regiono mėgėjų meno kolektyvų vadovai dirbo individualiai su savo kolektyvais. Jie  gilinosi į orkestrinės ir chorinės–vokalinis muzikos specifiką, atliko suplanuotas užduotis savarankiškai ir dalinosi gauta iš meno profesionalų patirtimi su savo kolektyvų nariais.

Trečiame etape mokymų dalyviai susirinko į trijų dienų baigiamąsias kūrybiškumo dirbtuves. Jų metu pristatė savarankiškai atliktas praktines ir individualias užduotis. Kartu su profesionaliu kompozitoriumi, dirigentu, LMTA docentu Kaziu Daugėla buvo parengta finalinė mokymų dalis – muzikinė programa, skirta Klaipėdos krašto 100–mečiui.

Mokymų programa ne tik įprasmino pasiruošimą svarbiai valstybės datai paminėti, bet ir aktualizavo muzikinį Mažosios Lietuvos palikimą bei jį perteikė pasitelkiant šiuolaikinių muzikinių aranžuočių tendencijas. Jos buvo pritaikytos mėgėjų meno atlikėjams, kurie dirbdami kartu su profesionaliais muzikos kūrėjais turėjo galimybę tobulinti savo muzikinius įgūdžius ir siekti profesionalumo.

Mokymus vedė choro dirigentas ir pedagogas, Lietuvos nacionalinio kultūros centro ekspertas Klaipėdos apskričiai Alfonsas Vildžiūnas, kompozitorius, dirigentas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Kazys Daugėla, garso inžinierius, muzikantas aranžuotojas Algirdas Zigmantas, vokalinio ansamblio „Vox Libri“ vadovė, dirigentė Rasa Golubovskienė, varinių pučiamųjų instrumentų orkestro  „Pamarys“ vadovas Gražvydas Raila.

Mėgėjų meno kolektyvų vadovų mokymų metu gautos profesionalumo ir kultūrinio akiračio plėtros patirtys buvo perduotos kolektyvų nariams dalinantis gerąja patirtimi.

Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šilutės rajono savivaldybė

pr2022/217

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite