Artėjant gripo pikui, ministerija ragina gyventojus skiepytis

Per šį sezoną – rugsėjo-lapkričio mėnesiais – jau sunaudota 83 proc. valstybės įsigytos vakcinos nuo gripo, kuriomis nemokamai skiepijami 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, nėščiosios, socialinės globos ir slaugos įstaigų gyventojai, sergantieji lėtinėmis ligomis ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Sveikatos apsaugos ministerija kviečia visus dar nesiskiepijusius minėtoms rizikos grupėms priklausančius asmenis suskubti ir pasiskiepyti, juolab kad didžiausias gripo sergamumo pikas, kuris įprastai fiksuojamas sausį-vasarį, tikėtina, bus pasiektas anksčiau.

Nuo gripo skiepijasi noriai, ypač senjorai

Šiemet šalies gydymo įstaigos gavo daugiau nei 202 tūkst. gripo vakcinos dozių, skirtų rizikos grupių asmenų skiepijimui. Iš viso šį sezoną pasiskiepijo 168 529 rizikos grupėms priklausantys asmenys. Iš jų 68 proc. sudarė 65 metų amžiaus ir vyresni šalies gyventojai, daugiau nei 21 proc. – asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis, 7,6 proc.– sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, 2,2 proc. – asmenys, gyvenantys socialinės globos bei slaugos įstaigose, ir beveik 0,5 proc. – nėščiosios.

Sveikatos apsaugos viceministrės Aušros Bilotienės Motiejūnienės teigimu, sergamumas gripu, ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 šiuo metu Lietuvoje kas savaitę didėja, tačiau tai yra gripo sezonui įprastas sergamumo augimas, tiesa, šiemet jis prasidėjo šiek tiek anksčiau nei ankstesniais gripo sezonais, tad šiuo metu registruojami vakcinacijos mastai ir gyventojų aktyvumas išties džiugina.

„Akivaizdu, kad gripo vakcina šiuo metu yra itin populiari: praėjusį gripo sezoną iš viso sunaudota 66,2 proc. valstybės lėšomis įsigytos vakcinos, o šiemet jau dabar – sezonui tik įsibėgėjant – sunaudota 83 proc. Kol kas gydymo įstaigose dar yra likę vakcinos, skirtos rizikos grupių asmenų skiepijimui nuo gripo, tačiau jos sparčiai mąžta, todėl reikėtų nedvejoti ir pasinaudoti galimybe užbėgti už akių šiai klastingai ligai ir jos komplikacijoms“, – sako viceministrė.

A. Bilotienė Motiejūnienė primena, kad vieno vizito metu galite nemokamai pasiskiepyti ir nuo kitos itin pavojingos sveikatai ar net gyvybei ligos – COVID-19, ir pabrėžia – nors abi ligos ir turi panašių simptomų, tai yra skirtingi susirgimai, tad ir vakcinos yra skirtingos.

Epidemijos dar neskelbia

Nors sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sparčiai auga, sveikatos apsaugos viceministrė A. Bilotienė Motiejūnienė atmeta galimybę šiuo metu skelbti epidemiją šalies mastu.

Primename, kad rizikos grupėms priklausantys asmenys valstybės lėšomis Lietuvoje pradėti skiepyti nuo 2008-2009 m. gripo sezono. Nėščiosios į rizikos grupių sąrašą įtrauktos ir pradėtos skiepyti nuo 2011-2012 m. gripo sezono.

Epidemiologai bei kiti sveikatos priežiūros specialistai ir toliau rekomenduoja, net ir nesant paskelbtos epidemijos, taikyti visiems įprastas priemones – ypač svarbu, kad ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomus jaučiantys asmenys liktų namuose ir dėvėtų kaukę, jei tenka bendrauti su kitais asmenimis.

Taip pat rekomenduojama laikytis kitų bendrųjų prevencijos priemonių – vėdinti patalpas, laikytis atstumo, kruopščiai plauti ar dezinfekuoti rankas, uždarose erdvėse, kuriose renkasi daug žmonių, su kuriais įprastai nebendraujama, dėvėti kaukes, ypač asmenims, turintiems didelę riziką sirgti sunkiai.

Sveikatos apsaugos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite