Ar naudinga savivaldybei turėti skolų?

Keistoje padėtyje šiemet atsidūrė Šilutės rajono savivaldybė. Nors jos skolos ir sumažėjo, tačiau ir pasiskolinti pinigų šiemet ji begali mažiau negu ankstesniais metais. Tai susiję su valstybės finansų politikos pokyčiais. Apie šiuos bei kitus reikalus kalbėta Šilutės r. savivaldybės tarybos nariams bei administracijos vadovams pristatant 2017 m. Šilutės r. savivaldybės biudžetą.

Skolų nebegali daugėti
Su šių metų savivaldybės biudžetu supažindino Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė, o komentavo meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Paskelbta, kad pernai gražinta 0,98 milijono eurų skolų. Dar negrąžintų paskolų likutis sudaro 8,82 mln. eurų.

Pagal įstatymą, skolintis galima, kol skolos dydis neviršija 70 proc. savivaldybės biudžeto. Šilutės skola sudaro apie 49 proc. biudžeto, tad skolintis būtų galima dar apie 3,9 mln. Deja, pernai taip buvo galima elgtis, bet nebe šiemet. Finansų rodiklių įstatyme atsirado nuoroda, kad naujos skolos suma negali būti didesnė, negu praėjusių metų biudžete. Taigi, įsiskolinimas negali didėti.
Tai reiškia, kad šiemet Šilutės rajono savivaldybė gali skolintis tik tiek, kiek atidavė pernai, – 0,98 milijono. Tarybos narys Arūnas Pupšys pasiteiravo, ar savivaldybė galėtų skolintis, jeigu visai neturėtų skolų. „Šiais metais ne“, – atsakė Janina Valienė, nes tai susiję su fiskaline drausme, įsipareigojimais Europai ir t. t.
Vis dėlto, pasirodo, išeitis yra. „Įkurta VIPA – viešųjų investicijų plėtros agentūra. Ji suteikia finansavimą ES struktūrinių fondų remiamiems projektams koofinansuoti. Tai reiškia, kad reikiamo dydžio įnašą, kurį turi į ES finansuojamą projektą įnešti savivaldybė, galima gauti iš ten. Ir sąlygos geros – paskola beprocentinė, jos gražinimas atidedamas 5 metams“, – paaiškino Administracijos direktorius Sigitas Šeputis.
Jis įspėjo Tarybos narius, kad savivaldybė pasistengs pasinaudoti šia galimybe. Tarybos narys Steponas Kazlauskas pasidomėjo, kokias palūkanas šiuo metu savivaldybė moka už esamas skolas. Jam paaiškino, kad palūkanų dydis šiuo metu yra 1,5-2,3 procento. To pasiekti pavyko laiku sėkmingai paėmus paskolų esamoms skoloms grąžinti.
Biudžetas panašus į pernykštį

Apie šių metų Šilutės rajono savivaldybės biudžetą renginio dalyviams pasakojo Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė.

Komentuodama 2017 m. biudžetą, Janina Valienė sakė, kad jis gana panašus į pernykštį: numatyta 36,8 mln. eurų pajamų. Didžiausią jų dalį sudarys gyventojų pajamų mokestis. Šiemet jo numatyta surinkti 3,6 proc. daugiau negu pernai. Anot Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos, tai realūs skaičiai.
Kokia tvarka šias lėšas Valstybinė mokesčių inspekcija grąžins savivaldybei, kol kas nelabai aišku. Numatyta, kad į rajono biudžetą jos bus pervedamos 2 kartus per mėnesį. Tačiau šiuo metu mokesčių inspekcija pavedimus daro tada, kai ten gaunami sumokėti mokesčiai, nors ir kasdien.
Biudžeto išlaidos taip pat panašios į pernykštes. Labiausiai padidėjo darbo užmokesčiui skirta suma.
Pasak Savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, numatyta, kad pedagogų atlyginimai didės 3 procentais. Skirtingai negu anksčiau, šis padidėjimas jau numatytas formuojant biudžetą. Taip pat numatyta nupirkti naujų kompiuterių M. Jankaus, Pamario pagrindinėms mokykloms, Šilutės pirmajai ir Vydūno gimnazijoms (turimi kompiuteriai yra 10 metų senumo). Taip pat numatoma lizingo ar nuomos būdu įsigyti mokyklinių autobusiukų, kurių parkas taip pat sparčiai sensta.
Tarybos nariai teiravosi, ar bus skiriama daugiau lėšų kovai su smurtu šeimose. Administracijos direktorius Sigitas Šeputis paaiškino, kad tai ne pačios savivaldybės, o deleguota funkcija, tačiau teigiamų pasikeitimų šioje srityje esama. Atsirado daugiau socialinių darbuotojų ir jie prižiūri nebe po 16, kaip buvo anksčiau, o po 10 socialinės rizikos šeimų. Jau kitą savaitę bus atgabenti 5 nauji jiems skirti automobiliai. Ateityje tų automobilių dar gausės, mat siekiama, kad socialiniams darbuotojams nebereikėtų darbui naudoti nuosavo transporto.

Šilutės rajono tarybos nariai bei administracijos vadovai aptarė 2017 metų Šilutės rajono savivaldybės biudžetą.

Šilutės rajono savivaldybės 2017 m. biudžeto projektą numatoma svarstyti ir tvirtinti Tarybos posėdyje, kuris vyks vasario 23 d. Iki to laiko politikai jį dar nagrinės komitetų posėdžiuose kitą savaitę.
Vaidotas VILKAS

 

Hits: 292

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite