Ar naudinga savivaldybei turėti skolų?

Keistoje padėtyje šiemet atsidūrė Šilutės rajono savivaldybė. Nors jos skolos ir sumažėjo, tačiau ir pasiskolinti pinigų šiemet ji begali mažiau negu ankstesniais metais. Tai susiję su valstybės finansų politikos pokyčiais. Apie šiuos bei kitus reikalus kalbėta Šilutės r. savivaldybės tarybos nariams bei administracijos vadovams pristatant 2017 m. Šilutės r. savivaldybės biudžetą.

Skolų nebegali daugėti
Su šių metų savivaldybės biudžetu supažindino Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė, o komentavo meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Paskelbta, kad pernai gražinta 0,98 milijono eurų skolų. Dar negrąžintų paskolų likutis sudaro 8,82 mln. eurų.

Pagal įstatymą, skolintis galima, kol skolos dydis neviršija 70 proc. savivaldybės biudžeto. Šilutės skola sudaro apie 49 proc. biudžeto, tad skolintis būtų galima dar apie 3,9 mln. Deja, pernai taip buvo galima elgtis, bet nebe šiemet. Finansų rodiklių įstatyme atsirado nuoroda, kad naujos skolos suma negali būti didesnė, negu praėjusių metų biudžete. Taigi, įsiskolinimas negali didėti (daugiau galite rasti skolų išieškojimas).
Tai reiškia, kad šiemet Šilutės rajono savivaldybė gali skolintis tik tiek, kiek atidavė pernai, – 0,98 milijono. Tarybos narys Arūnas Pupšys pasiteiravo, ar savivaldybė galėtų skolintis, jeigu visai neturėtų skolų. „Šiais metais ne“, – atsakė Janina Valienė, nes tai susiję su fiskaline drausme, įsipareigojimais Europai ir t. t.
Vis dėlto, pasirodo, išeitis yra. „Įkurta VIPA – viešųjų investicijų plėtros agentūra. Ji suteikia finansavimą ES struktūrinių fondų remiamiems projektams koofinansuoti. Tai reiškia, kad reikiamo dydžio įnašą, kurį turi į ES finansuojamą projektą įnešti savivaldybė, galima gauti iš ten. Ir sąlygos geros – paskola beprocentinė, jos gražinimas atidedamas 5 metams“, – paaiškino Administracijos direktorius Sigitas Šeputis.
Jis įspėjo Tarybos narius, kad savivaldybė pasistengs pasinaudoti šia galimybe. Tarybos narys Steponas Kazlauskas pasidomėjo, kokias palūkanas šiuo metu savivaldybė moka už esamas skolas. Jam paaiškino, kad palūkanų dydis šiuo metu yra 1,5-2,3 procento. To pasiekti pavyko laiku sėkmingai paėmus paskolų esamoms skoloms grąžinti.

Biudžetas panašus į pernykštį

Apie šių metų Šilutės rajono savivaldybės biudžetą renginio dalyviams pasakojo Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė.

Komentuodama 2017 m. biudžetą, Janina Valienė sakė, kad jis gana panašus į pernykštį: numatyta 36,8 mln. eurų pajamų. Didžiausią jų dalį sudarys gyventojų pajamų mokestis. Šiemet jo numatyta surinkti 3,6 proc. daugiau negu pernai. Anot Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos, tai realūs skaičiai.
Kokia tvarka šias lėšas Valstybinė mokesčių inspekcija grąžins savivaldybei, kol kas nelabai aišku. Numatyta, kad į rajono biudžetą jos bus pervedamos 2 kartus per mėnesį. Tačiau šiuo metu mokesčių inspekcija pavedimus daro tada, kai ten gaunami sumokėti mokesčiai, nors ir kasdien.
Biudžeto išlaidos taip pat panašios į pernykštes. Labiausiai padidėjo darbo užmokesčiui skirta suma.
Pasak Savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, numatyta, kad pedagogų atlyginimai didės 3 procentais. Skirtingai negu anksčiau, šis padidėjimas jau numatytas formuojant biudžetą. Taip pat numatyta nupirkti naujų kompiuterių M. Jankaus, Pamario pagrindinėms mokykloms, Šilutės pirmajai ir Vydūno gimnazijoms (turimi kompiuteriai yra 10 metų senumo). Taip pat numatoma lizingo ar nuomos būdu įsigyti mokyklinių autobusiukų, kurių parkas taip pat sparčiai sensta.
Tarybos nariai teiravosi, ar bus skiriama daugiau lėšų kovai su smurtu šeimose. Administracijos direktorius Sigitas Šeputis paaiškino, kad tai ne pačios savivaldybės, o deleguota funkcija, tačiau teigiamų pasikeitimų šioje srityje esama. Atsirado daugiau socialinių darbuotojų ir jie prižiūri nebe po 16, kaip buvo anksčiau, o po 10 socialinės rizikos šeimų. Jau kitą savaitę bus atgabenti 5 nauji jiems skirti automobiliai. Ateityje tų automobilių dar gausės, mat siekiama, kad socialiniams darbuotojams nebereikėtų darbui naudoti nuosavo transporto.

Šilutės rajono tarybos nariai bei administracijos vadovai aptarė 2017 metų Šilutės rajono savivaldybės biudžetą.

Šilutės rajono savivaldybės 2017 m. biudžeto projektą numatoma svarstyti ir tvirtinti Tarybos posėdyje, kuris vyks vasario 23 d. Iki to laiko politikai jį dar nagrinės komitetų posėdžiuose kitą savaitę.
Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite