Apsisprendė dėl gatvių apšvietimo

Daugiausiai aistrų rajono Tarybos posėdyje sukėlė sprendimo projektai dėl mokyklų pertvarkos ir metinio biudžeto, tad paskubomis priimtas sprendimas dėl Šilutės miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo liko beveik nepastebėtas. Šiam projektui pritarta, už jį balsavus 13 iš 20 posėdyje dalyvavusių Šilutės rajono tarybos narių.

Renovacijos metu LED žibintai sumontuoti Ventės rage.

Renovacijos metu LED žibintai sumontuoti Ventės rage.

 

Svarstant Šilutės miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projektą daugiausiai ginčų kilo, kieno lėšomis jis bus įgyvendinamas. Svarstyti Tarybai pateiktame sprendimo projekte numatoma, kad projektas bus įgyvendinamas tik Savivaldybės skolintomis lėšomis, numatant paskolos grąžinimo terminą – 20 metų. Be to, lėšų šio projekto įgyvendinimui patvirtintame šių metų biudžeto projekte nenumatyta.
Tarybos narys Arvydas Jakas prieštaravo tokiam tarybos sprendimui teigdamas, kad administracija eina neteisingu keliu, investuodama į apšvietimo įrangą. Pasak politiko, reikia pirkti ne šviestuvus ir jais rūpintis, o šviesą. Tuomet, kaip viską sutvarkyti ir įrengti, rūpėtų ne Savivaldybės administracijai, o privačiam verslui. Anot administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, rengiant Tarybos sprendimo projektą, nagrinėti įvairūs variantai ir nuspręsta, kad geriau imti paskolą, juo labiau kad garantu bus Energetikos ministerija. Jam antrino ir meras Vytautas Laurinaitis, teigdamas, kad dabartinėmis sąlygomis su esamomis palūkanų normomis Savivaldybei naudingiau turėti nuosavą gatvių apšvietimo sistemą.
2015 m. rugpjūčio 27 d. Šilutės rajono taryba patvirtino „Šilutės miesto ir seniūnijų gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimo“ galimybių studiją, kurioje išanalizuota esama šios infrastruktūros būklė, pasiūlytos alternatyvos jai modernizuoti bei galimi finansavimo būdai. Galimybių studijoje apžvelgtos pagrindinės šiuo metu Šilutėje (ir aplinkiniuose kaimuose – Traksėdžiuose, Grabupiuose, Macikuose, Pagryniuose) apšvietimo sistemos problemos: nusidėvėjusi ir neefektyvi dabartinė gatvių apšvietimo sistema, eismo įvykių tamsiu paros metu bei nusikalstamumo rizika, aplinkos tarša. Projekto „Šilutės miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimas“ įgyvendinimas padėtų sutvarkyti šias problemas.
Savivaldybė turi skubėti, nes šiuo metu UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra pagal patvirtintą Garantijų teikimo miestų gatvių apšvietimo sistemų modernizavimui tvarkos aprašą renka paraiškas finansinėms garantijoms gauti. Pasibaigus paraiškų teikimo laikui, Šilutė gali likti be ministerijos finansinių garantijų. Tai dar labiau komplikuotų ir atitolintų gatvių apšvietimo modernizavimą. Jeigu bus gauta garantija, projekto įgyvendinimo metu planuojama Šilutės mieste, Traksėdžių, Pagrynių, Grabupių, Macikų gyvenvietėse pakeisti susidėvėjusias apšvietimo sistemos dalis: 1389 šviestuvus, 937 atramas, apšviesti 5 perėjas, pakeisti 1,2 km kabelio, pakeisti 18 apšvietimo energijos valdiklių.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite