Apsisprendė dėl gatvių apšvietimo

Daugiausiai aistrų rajono Tarybos posėdyje sukėlė sprendimo projektai dėl mokyklų pertvarkos ir metinio biudžeto, tad paskubomis priimtas sprendimas dėl Šilutės miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo liko beveik nepastebėtas. Šiam projektui pritarta, už jį balsavus 13 iš 20 posėdyje dalyvavusių Šilutės rajono tarybos narių.

Renovacijos metu LED žibintai sumontuoti Ventės rage.

Renovacijos metu LED žibintai sumontuoti Ventės rage.

 

Svarstant Šilutės miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projektą daugiausiai ginčų kilo, kieno lėšomis jis bus įgyvendinamas. Svarstyti Tarybai pateiktame sprendimo projekte numatoma, kad projektas bus įgyvendinamas tik Savivaldybės skolintomis lėšomis, numatant paskolos grąžinimo terminą – 20 metų. Be to, lėšų šio projekto įgyvendinimui patvirtintame šių metų biudžeto projekte nenumatyta.
Tarybos narys Arvydas Jakas prieštaravo tokiam tarybos sprendimui teigdamas, kad administracija eina neteisingu keliu, investuodama į apšvietimo įrangą. Pasak politiko, reikia pirkti ne šviestuvus ir jais rūpintis, o šviesą. Tuomet, kaip viską sutvarkyti ir įrengti, rūpėtų ne Savivaldybės administracijai, o privačiam verslui. Anot administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, rengiant Tarybos sprendimo projektą, nagrinėti įvairūs variantai ir nuspręsta, kad geriau imti paskolą, juo labiau kad garantu bus Energetikos ministerija. Jam antrino ir meras Vytautas Laurinaitis, teigdamas, kad dabartinėmis sąlygomis su esamomis palūkanų normomis Savivaldybei naudingiau turėti nuosavą gatvių apšvietimo sistemą.
2015 m. rugpjūčio 27 d. Šilutės rajono taryba patvirtino „Šilutės miesto ir seniūnijų gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimo“ galimybių studiją, kurioje išanalizuota esama šios infrastruktūros būklė, pasiūlytos alternatyvos jai modernizuoti bei galimi finansavimo būdai. Galimybių studijoje apžvelgtos pagrindinės šiuo metu Šilutėje (ir aplinkiniuose kaimuose – Traksėdžiuose, Grabupiuose, Macikuose, Pagryniuose) apšvietimo sistemos problemos: nusidėvėjusi ir neefektyvi dabartinė gatvių apšvietimo sistema, eismo įvykių tamsiu paros metu bei nusikalstamumo rizika, aplinkos tarša. Projekto „Šilutės miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimas“ įgyvendinimas padėtų sutvarkyti šias problemas.
Savivaldybė turi skubėti, nes šiuo metu UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra pagal patvirtintą Garantijų teikimo miestų gatvių apšvietimo sistemų modernizavimui tvarkos aprašą renka paraiškas finansinėms garantijoms gauti. Pasibaigus paraiškų teikimo laikui, Šilutė gali likti be ministerijos finansinių garantijų. Tai dar labiau komplikuotų ir atitolintų gatvių apšvietimo modernizavimą. Jeigu bus gauta garantija, projekto įgyvendinimo metu planuojama Šilutės mieste, Traksėdžių, Pagrynių, Grabupių, Macikų gyvenvietėse pakeisti susidėvėjusias apšvietimo sistemos dalis: 1389 šviestuvus, 937 atramas, apšviesti 5 perėjas, pakeisti 1,2 km kabelio, pakeisti 18 apšvietimo energijos valdiklių.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite