Aplinkos ministerija atkreipė dėmesį į atliekų rūšiavimą

Praėjusį ketvirtadienį Pagėgių kultūros centre veikė unikalus ekomiestelis. Tai buvo ketvirtasis Aplinkos ministerijos remiamo projekto „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk!“ renginys. Prieš tai toks pat ekomiestelis veikė Šilalėje, Klaipėdoje ir Telšiuose. Projekto „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk!“ tikslas – skatinti rūšiuoti atliekas ir kūrybiškiau jas panaudoti, siekiant taupyti gamtos išteklius, mažinti išlaidas pakuotėms gaminti, sąvartynams tvarkyti.

Ekomiestelyje mokiniams netrūko veiklos.

 

Atliekos tvarkomos šiuolaikiškai
Pagėgių ekomiestelyje apsilankę moksleiviai galėjo sužinoti, kaip tinkamai rūšiuoti atliekas, kaip iš senų marškinėlių pasigaminti naudingų daiktų. Atsinešę senų baterijų, metalo, popieriaus ar plastiko pakuočių, renginio dalyviai galėjo jas išrūšiuoti į specialius konteinerius. Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) specialistai aptarė atliekų tvarkymo aktualijas Pagėgiuose ir atsakė į susirinkusiųjų klausimus.
„Atliekų tvarkymo centras buvo sukurtas daugiau nei prieš 10 metų. Jį įkūrė susigrupavusios keturios savivaldybės – Tauragės, Jurbarko, Pagėgių ir Šilalės, kad būtų organizuojama atliekų tvarkymo sistema šiame regione. Panaudojant ES paramos lėšas, pastatytos stambiųjų, perdirbimui tinkamų bei suįrančių atliekų tvarkymo aikštelės, pastatytas šiuolaikinis regioninis sąvartynas, uždaryti senieji“, – pasakojo TRATC atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė.
Renginio dalyviai galėjo dalyvauti čia veikusiose ekodirbtuvėse, vaikai – piešti jiems skirtame kampelyje, iš seno popieriaus jie gamino įvairias gėles, iš senų rūbų siuvo krepšius pirkiniams. Lankytojai išmoko persiūti ir pritaikyti naujoms funkcijoms tekstilės dirbinius, galėjo mainytis nusibodusiais drabužiais, knygomis, aksesuarais. Vyko atliekų rūšiavimo varžybos, kurių laimėtojai apdovanoti prizais.

Projektas „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk!“ sulaukė deramo Pagėgių savivaldybės ugdymo įstaigų dėmesio.

Atsiras rūšiavimo konteineriai
Projekto „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk!“ koordinatorė Jūratė Morkvėnaitė – Paulauskienė sakė, kad šis LR aplinkos ministerijos inicijuotas renginys vyks 30 Lietuvos miestų. „Pagrindinis renginio tikslas – skatinti visuomenę rušiuoti atliekas. Prie šių renginių kviečiame prisidėti ne tik mokyklas, bet ir seniūnijas, įvairias nevyriausybines organizacijas. Pagėgių moksleiviai itin aktyvūs, į renginį jie sunešė net dvi dėžes nebetinkamų naudoti elementų (baterijų). Jaučiamas didelis susidomėjimas dėl šiukšlių rūšiavimo. Renginiuose dalyvaujantys moksleiviai domisi, kaip tinkamai reikėtų rūšiuoti įvairius buityje atliekančius daiktus, o šia informacija jie greičiausiai pasidalija ir su savo tėvais.
Bendraujant su įvairių miestų savivaldybėmis, pastebima tendencija, kad kasmet žmonės vis daugiau dėmesio skiria atliekoms rūšiuoti. Norėčiau priminti,kad norinčios gauti rūšiuojamų atliekų dėžes mokyklos turėtų rašyti prašymus internetiniame puslapyje žaliasistaškas.lt ir joms bus atsiųsta tokių dėžių. Įgyvendinant projektą „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk!“, Aplinkos ministerija Pagėgiams skirs lėšų rūšiavimo konteineriams pastatyti prie privačių namų“, – pasakojo J. Morkvėnaitė-Paulauskienė
Į renginį atvykusiems moksleiviams nuobodžiauti neleido dainuojančių mimų grupė „Neteisėtai padaryti“, pristatę įdomią muzikinę programą „Išgirsti gamtą“. Visi norintieji Ekomiestelyje galėjo stebėti „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą pelniusio režisieriaus Mindaugo Survilos filmą „Stebuklų laukas“.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite