Apie svarbiausius rugsėjo įvykius prie kavos puodelio

Tęsdami tradiciją, Šilutės savivaldybės vadovai trečiadienį prie kavos puodelio susitiko su vietos žiniasklaidos atstovais. Meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis aptarė svarbiausius rugsėjo įvykius.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Lėšos bendruomenėms
Meras pasidžiaugė sėkmingai prasidėjusiais mokslo metais. Pasak jo, visose, net ir daugumoje reorganizuojamų mokyklų mokslai prasidėjo sklandžiai, normaliu tempu. Remonto darbai užsitęsė tik Pašyšių mokykloje, bet iki šildymo sezono pradžios jie turėtų būti baigti.
Meras pasidžiaugė vienu didžiausių Šilutės miesto renginių – Žuvienės virimo čempionatu. Nors šiemet jis neišsiskyrė dalyvių gausa, bet sulaukė nemažo susidomėjimo iš užsienio šalių partnerių. Renginyje svečiavosi Lenkijos, Turkijos, Latvijos, Ukrainos bei Karaliaučiaus srities delegacijos.
Rugsėjį buvo atidarytas UAB „Šilutės vėjo projektai“ vėjo jėgainių parkas. Meras atkreipė dėmesį, Lietuvos kariuomenei pasistačius oro erdvės stebėjimo radarą Degučiuose, Šilutės rajonas buvo paskelbtas raudonaja zona – vieta, kur nereikėtų statyti vėjo jėgainių, mat jos trikdytų minėto kariuomenės įrenginio darbą. Likęs galimas vėjo jėgainių parkų statyboms skirtas plotas ribojasi su Šilutės miestu, todėl tai stabdo analogiškų parkų atsiradimą.
V. Laurinaitis patikino, jog verslininkai turėtų nenuleisti rankų ir ieškoti privačios žemės, kur būtų galima statyti vėjo jėgaines. Tai būtų naudinga abiem pusėms. Minėtasis naujai atidarytas vėjo jėgainių parkas per metus Usėnų, Katyčių ir Juknaičių bendruomenėms skirs 70-80 tūkst. eurų.
H. Zudermano muziejus
Papildydamas merą, V. Pozingis sakė, jog Šilutės rajonas yra perspektyviausia vieta vėjo energijai išgauti. „Kreipsimės į kariškius ir aiškinsimės, kokiu pagrindu Šilutės rajonas paskelbtas raudonąja zona. Tiek savivaldybei, tiek fiziniams asmenims, sudaranties nuomos sutartis, vėjo jėgainių parkai atneša daug naudos. Čia iki šiolei veikia 3 vėjo jėgainių parkai, kurie netrukdo. Kapitaliai sutvarkyti kai kurie vietinės reikšmės keliai, kuriais naudojasi ir gyventojai. Jie dabar yra savivaldybės žinioje. Vėjo jėgainių statytojai kariuomenei net skyrė lėšų įsigyti mobiliems radarams. Be to, visos vėjo jegainės turi konkrečias koordinates ir niekur nejuda, tad kaip jos gali trukdyti stebėti oro erdvę?“, – kalbėjo V. Pozingis.
Rugsėjo 15 d. V. Pozingis vyko į Vilnių, kur susitiko su visuomenininkais aptarti Hermano Zudermano muziejaus likimą. Administracijos direktoriaus pavaduotojas išsakė Šilutės savivaldybės poziciją ir paaiškino siūlymą dėl ekspozicijos perkėlimo į H. Šojaus dvarą. Jis patikino, jog tai nėra galutinis sprendimas, galima ieškoti alternatyvų, priimtinų visoms pusėms.
Susitikimo Vilniuje dalyviai siūlė H. Zudermano muziejaus ekspoziciją palikti toje pačioje vietoje ar net išplėsti jo patalpas, nuperkant papildomų patalpų, o gal ir visą namą. Pasiūlymų būtą nemažai, bet niekas neatsakė į klausimą, iš kokių lėšų juos būtų galima įgyvendinti.
„Šis klausimas su visuomenininkais ir steigiamos H. Zudermano draugijos nariais bus sprendžiamas lapkritį. Svečiams bus paruoštas pristatymas ir aptartos muziejaus likimo galimybės. Išklausysime abiejų pusių nuomonę ir ieškosime kompromiso, kad muziejaus patalpos veiktų ir pritrauktų lankytojų“, –patikino V. Pozingis.
Bendradarbiavimo sutartis
Kalbėdami apie Šilutės kultūros namų remontą, rajono vadovai neslėpė, jog 2017-2018 m. Kultūros ministerija nėra numačiusi tam lėšų. Šio pastato renovacijai dalinio finansavimo iš ministerijos prašoma jau 12 metų. Pastatui sutvarkyti Šilutės savivaldybė yra gavusi tik 150 tūkst. eurų ES paramos. Panašu, jog naujų kultūros namų dar ilgai neturėsime, o bus tvarkomi esami.
Gera žinia, kad Šilutėję rugsėjo 15 d. lankęsis susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pažadėjo, jog kitais metais bus išasfaltuotas kelias į Minijos kaimą. Meras sakė, kad šis kelias prioritetiniu būdu yra įtrauktas į kitų metų Šilutės rajono plėtros planą. Planuojama išasfaltuoti kelią į Minijos kaimą nuo Kintų pusės.
Savivaldybės vadovai priminė neseniai sugrįžę iš Ukrainos, Skadovskio miesto, kur pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šio miesto delegacija buvo atvykusi į Šilutės miesto šventę. Įvairių sričių bendradarbiavimo sutartis buvo suderinta iš anksto. Kita ukrainiečių delegacija buvo atvykusi iš Tarutino. Su jais taip pat vedamos derybos dėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymo.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite