Apie svarbiausius rugsėjo įvykius prie kavos puodelio

Tęsdami tradiciją, Šilutės savivaldybės vadovai trečiadienį prie kavos puodelio susitiko su vietos žiniasklaidos atstovais. Meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis aptarė svarbiausius rugsėjo įvykius.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Lėšos bendruomenėms
Meras pasidžiaugė sėkmingai prasidėjusiais mokslo metais. Pasak jo, visose, net ir daugumoje reorganizuojamų mokyklų mokslai prasidėjo sklandžiai, normaliu tempu. Remonto darbai užsitęsė tik Pašyšių mokykloje, bet iki šildymo sezono pradžios jie turėtų būti baigti.
Meras pasidžiaugė vienu didžiausių Šilutės miesto renginių – Žuvienės virimo čempionatu. Nors šiemet jis neišsiskyrė dalyvių gausa, bet sulaukė nemažo susidomėjimo iš užsienio šalių partnerių. Renginyje svečiavosi Lenkijos, Turkijos, Latvijos, Ukrainos bei Karaliaučiaus srities delegacijos.
Rugsėjį buvo atidarytas UAB „Šilutės vėjo projektai“ vėjo jėgainių parkas. Meras atkreipė dėmesį, Lietuvos kariuomenei pasistačius oro erdvės stebėjimo radarą Degučiuose, Šilutės rajonas buvo paskelbtas raudonaja zona – vieta, kur nereikėtų statyti vėjo jėgainių, mat jos trikdytų minėto kariuomenės įrenginio darbą. Likęs galimas vėjo jėgainių parkų statyboms skirtas plotas ribojasi su Šilutės miestu, todėl tai stabdo analogiškų parkų atsiradimą.
V. Laurinaitis patikino, jog verslininkai turėtų nenuleisti rankų ir ieškoti privačios žemės, kur būtų galima statyti vėjo jėgaines. Tai būtų naudinga abiem pusėms. Minėtasis naujai atidarytas vėjo jėgainių parkas per metus Usėnų, Katyčių ir Juknaičių bendruomenėms skirs 70-80 tūkst. eurų.
H. Zudermano muziejus
Papildydamas merą, V. Pozingis sakė, jog Šilutės rajonas yra perspektyviausia vieta vėjo energijai išgauti. „Kreipsimės į kariškius ir aiškinsimės, kokiu pagrindu Šilutės rajonas paskelbtas raudonąja zona. Tiek savivaldybei, tiek fiziniams asmenims, sudaranties nuomos sutartis, vėjo jėgainių parkai atneša daug naudos. Čia iki šiolei veikia 3 vėjo jėgainių parkai, kurie netrukdo. Kapitaliai sutvarkyti kai kurie vietinės reikšmės keliai, kuriais naudojasi ir gyventojai. Jie dabar yra savivaldybės žinioje. Vėjo jėgainių statytojai kariuomenei net skyrė lėšų įsigyti mobiliems radarams. Be to, visos vėjo jegainės turi konkrečias koordinates ir niekur nejuda, tad kaip jos gali trukdyti stebėti oro erdvę?“, – kalbėjo V. Pozingis.
Rugsėjo 15 d. V. Pozingis vyko į Vilnių, kur susitiko su visuomenininkais aptarti Hermano Zudermano muziejaus likimą. Administracijos direktoriaus pavaduotojas išsakė Šilutės savivaldybės poziciją ir paaiškino siūlymą dėl ekspozicijos perkėlimo į H. Šojaus dvarą. Jis patikino, jog tai nėra galutinis sprendimas, galima ieškoti alternatyvų, priimtinų visoms pusėms.
Susitikimo Vilniuje dalyviai siūlė H. Zudermano muziejaus ekspoziciją palikti toje pačioje vietoje ar net išplėsti jo patalpas, nuperkant papildomų patalpų, o gal ir visą namą. Pasiūlymų būtą nemažai, bet niekas neatsakė į klausimą, iš kokių lėšų juos būtų galima įgyvendinti.
„Šis klausimas su visuomenininkais ir steigiamos H. Zudermano draugijos nariais bus sprendžiamas lapkritį. Svečiams bus paruoštas pristatymas ir aptartos muziejaus likimo galimybės. Išklausysime abiejų pusių nuomonę ir ieškosime kompromiso, kad muziejaus patalpos veiktų ir pritrauktų lankytojų“, –patikino V. Pozingis.
Bendradarbiavimo sutartis
Kalbėdami apie Šilutės kultūros namų remontą, rajono vadovai neslėpė, jog 2017-2018 m. Kultūros ministerija nėra numačiusi tam lėšų. Šio pastato renovacijai dalinio finansavimo iš ministerijos prašoma jau 12 metų. Pastatui sutvarkyti Šilutės savivaldybė yra gavusi tik 150 tūkst. eurų ES paramos. Panašu, jog naujų kultūros namų dar ilgai neturėsime, o bus tvarkomi esami.
Gera žinia, kad Šilutėję rugsėjo 15 d. lankęsis susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pažadėjo, jog kitais metais bus išasfaltuotas kelias į Minijos kaimą. Meras sakė, kad šis kelias prioritetiniu būdu yra įtrauktas į kitų metų Šilutės rajono plėtros planą. Planuojama išasfaltuoti kelią į Minijos kaimą nuo Kintų pusės.
Savivaldybės vadovai priminė neseniai sugrįžę iš Ukrainos, Skadovskio miesto, kur pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šio miesto delegacija buvo atvykusi į Šilutės miesto šventę. Įvairių sričių bendradarbiavimo sutartis buvo suderinta iš anksto. Kita ukrainiečių delegacija buvo atvykusi iš Tarutino. Su jais taip pat vedamos derybos dėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymo.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite