Apie svarbiausius rugsėjo įvykius prie kavos puodelio

Tęsdami tradiciją, Šilutės savivaldybės vadovai trečiadienį prie kavos puodelio susitiko su vietos žiniasklaidos atstovais. Meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis aptarė svarbiausius rugsėjo įvykius.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Lėšos bendruomenėms
Meras pasidžiaugė sėkmingai prasidėjusiais mokslo metais. Pasak jo, visose, net ir daugumoje reorganizuojamų mokyklų mokslai prasidėjo sklandžiai, normaliu tempu. Remonto darbai užsitęsė tik Pašyšių mokykloje, bet iki šildymo sezono pradžios jie turėtų būti baigti.
Meras pasidžiaugė vienu didžiausių Šilutės miesto renginių – Žuvienės virimo čempionatu. Nors šiemet jis neišsiskyrė dalyvių gausa, bet sulaukė nemažo susidomėjimo iš užsienio šalių partnerių. Renginyje svečiavosi Lenkijos, Turkijos, Latvijos, Ukrainos bei Karaliaučiaus srities delegacijos.
Rugsėjį buvo atidarytas UAB „Šilutės vėjo projektai“ vėjo jėgainių parkas. Meras atkreipė dėmesį, Lietuvos kariuomenei pasistačius oro erdvės stebėjimo radarą Degučiuose, Šilutės rajonas buvo paskelbtas raudonaja zona – vieta, kur nereikėtų statyti vėjo jėgainių, mat jos trikdytų minėto kariuomenės įrenginio darbą. Likęs galimas vėjo jėgainių parkų statyboms skirtas plotas ribojasi su Šilutės miestu, todėl tai stabdo analogiškų parkų atsiradimą.
V. Laurinaitis patikino, jog verslininkai turėtų nenuleisti rankų ir ieškoti privačios žemės, kur būtų galima statyti vėjo jėgaines. Tai būtų naudinga abiem pusėms. Minėtasis naujai atidarytas vėjo jėgainių parkas per metus Usėnų, Katyčių ir Juknaičių bendruomenėms skirs 70-80 tūkst. eurų.
H. Zudermano muziejus
Papildydamas merą, V. Pozingis sakė, jog Šilutės rajonas yra perspektyviausia vieta vėjo energijai išgauti. „Kreipsimės į kariškius ir aiškinsimės, kokiu pagrindu Šilutės rajonas paskelbtas raudonąja zona. Tiek savivaldybei, tiek fiziniams asmenims, sudaranties nuomos sutartis, vėjo jėgainių parkai atneša daug naudos. Čia iki šiolei veikia 3 vėjo jėgainių parkai, kurie netrukdo. Kapitaliai sutvarkyti kai kurie vietinės reikšmės keliai, kuriais naudojasi ir gyventojai. Jie dabar yra savivaldybės žinioje. Vėjo jėgainių statytojai kariuomenei net skyrė lėšų įsigyti mobiliems radarams. Be to, visos vėjo jegainės turi konkrečias koordinates ir niekur nejuda, tad kaip jos gali trukdyti stebėti oro erdvę?“, – kalbėjo V. Pozingis.
Rugsėjo 15 d. V. Pozingis vyko į Vilnių, kur susitiko su visuomenininkais aptarti Hermano Zudermano muziejaus likimą. Administracijos direktoriaus pavaduotojas išsakė Šilutės savivaldybės poziciją ir paaiškino siūlymą dėl ekspozicijos perkėlimo į H. Šojaus dvarą. Jis patikino, jog tai nėra galutinis sprendimas, galima ieškoti alternatyvų, priimtinų visoms pusėms.
Susitikimo Vilniuje dalyviai siūlė H. Zudermano muziejaus ekspoziciją palikti toje pačioje vietoje ar net išplėsti jo patalpas, nuperkant papildomų patalpų, o gal ir visą namą. Pasiūlymų būtą nemažai, bet niekas neatsakė į klausimą, iš kokių lėšų juos būtų galima įgyvendinti.
„Šis klausimas su visuomenininkais ir steigiamos H. Zudermano draugijos nariais bus sprendžiamas lapkritį. Svečiams bus paruoštas pristatymas ir aptartos muziejaus likimo galimybės. Išklausysime abiejų pusių nuomonę ir ieškosime kompromiso, kad muziejaus patalpos veiktų ir pritrauktų lankytojų“, –patikino V. Pozingis.
Bendradarbiavimo sutartis
Kalbėdami apie Šilutės kultūros namų remontą, rajono vadovai neslėpė, jog 2017-2018 m. Kultūros ministerija nėra numačiusi tam lėšų. Šio pastato renovacijai dalinio finansavimo iš ministerijos prašoma jau 12 metų. Pastatui sutvarkyti Šilutės savivaldybė yra gavusi tik 150 tūkst. eurų ES paramos. Panašu, jog naujų kultūros namų dar ilgai neturėsime, o bus tvarkomi esami.
Gera žinia, kad Šilutėję rugsėjo 15 d. lankęsis susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pažadėjo, jog kitais metais bus išasfaltuotas kelias į Minijos kaimą. Meras sakė, kad šis kelias prioritetiniu būdu yra įtrauktas į kitų metų Šilutės rajono plėtros planą. Planuojama išasfaltuoti kelią į Minijos kaimą nuo Kintų pusės.
Savivaldybės vadovai priminė neseniai sugrįžę iš Ukrainos, Skadovskio miesto, kur pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šio miesto delegacija buvo atvykusi į Šilutės miesto šventę. Įvairių sričių bendradarbiavimo sutartis buvo suderinta iš anksto. Kita ukrainiečių delegacija buvo atvykusi iš Tarutino. Su jais taip pat vedamos derybos dėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymo.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite