Apie svarbiausius rugsėjo įvykius prie kavos puodelio

Tęsdami tradiciją, Šilutės savivaldybės vadovai trečiadienį prie kavos puodelio susitiko su vietos žiniasklaidos atstovais. Meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis aptarė svarbiausius rugsėjo įvykius.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Lėšos bendruomenėms
Meras pasidžiaugė sėkmingai prasidėjusiais mokslo metais. Pasak jo, visose, net ir daugumoje reorganizuojamų mokyklų mokslai prasidėjo sklandžiai, normaliu tempu. Remonto darbai užsitęsė tik Pašyšių mokykloje, bet iki šildymo sezono pradžios jie turėtų būti baigti.
Meras pasidžiaugė vienu didžiausių Šilutės miesto renginių – Žuvienės virimo čempionatu. Nors šiemet jis neišsiskyrė dalyvių gausa, bet sulaukė nemažo susidomėjimo iš užsienio šalių partnerių. Renginyje svečiavosi Lenkijos, Turkijos, Latvijos, Ukrainos bei Karaliaučiaus srities delegacijos.
Rugsėjį buvo atidarytas UAB „Šilutės vėjo projektai“ vėjo jėgainių parkas. Meras atkreipė dėmesį, Lietuvos kariuomenei pasistačius oro erdvės stebėjimo radarą Degučiuose, Šilutės rajonas buvo paskelbtas raudonaja zona – vieta, kur nereikėtų statyti vėjo jėgainių, mat jos trikdytų minėto kariuomenės įrenginio darbą. Likęs galimas vėjo jėgainių parkų statyboms skirtas plotas ribojasi su Šilutės miestu, todėl tai stabdo analogiškų parkų atsiradimą.
V. Laurinaitis patikino, jog verslininkai turėtų nenuleisti rankų ir ieškoti privačios žemės, kur būtų galima statyti vėjo jėgaines. Tai būtų naudinga abiem pusėms. Minėtasis naujai atidarytas vėjo jėgainių parkas per metus Usėnų, Katyčių ir Juknaičių bendruomenėms skirs 70-80 tūkst. eurų.
H. Zudermano muziejus
Papildydamas merą, V. Pozingis sakė, jog Šilutės rajonas yra perspektyviausia vieta vėjo energijai išgauti. „Kreipsimės į kariškius ir aiškinsimės, kokiu pagrindu Šilutės rajonas paskelbtas raudonąja zona. Tiek savivaldybei, tiek fiziniams asmenims, sudaranties nuomos sutartis, vėjo jėgainių parkai atneša daug naudos. Čia iki šiolei veikia 3 vėjo jėgainių parkai, kurie netrukdo. Kapitaliai sutvarkyti kai kurie vietinės reikšmės keliai, kuriais naudojasi ir gyventojai. Jie dabar yra savivaldybės žinioje. Vėjo jėgainių statytojai kariuomenei net skyrė lėšų įsigyti mobiliems radarams. Be to, visos vėjo jegainės turi konkrečias koordinates ir niekur nejuda, tad kaip jos gali trukdyti stebėti oro erdvę?“, – kalbėjo V. Pozingis.
Rugsėjo 15 d. V. Pozingis vyko į Vilnių, kur susitiko su visuomenininkais aptarti Hermano Zudermano muziejaus likimą. Administracijos direktoriaus pavaduotojas išsakė Šilutės savivaldybės poziciją ir paaiškino siūlymą dėl ekspozicijos perkėlimo į H. Šojaus dvarą. Jis patikino, jog tai nėra galutinis sprendimas, galima ieškoti alternatyvų, priimtinų visoms pusėms.
Susitikimo Vilniuje dalyviai siūlė H. Zudermano muziejaus ekspoziciją palikti toje pačioje vietoje ar net išplėsti jo patalpas, nuperkant papildomų patalpų, o gal ir visą namą. Pasiūlymų būtą nemažai, bet niekas neatsakė į klausimą, iš kokių lėšų juos būtų galima įgyvendinti.
„Šis klausimas su visuomenininkais ir steigiamos H. Zudermano draugijos nariais bus sprendžiamas lapkritį. Svečiams bus paruoštas pristatymas ir aptartos muziejaus likimo galimybės. Išklausysime abiejų pusių nuomonę ir ieškosime kompromiso, kad muziejaus patalpos veiktų ir pritrauktų lankytojų“, –patikino V. Pozingis.
Bendradarbiavimo sutartis
Kalbėdami apie Šilutės kultūros namų remontą, rajono vadovai neslėpė, jog 2017-2018 m. Kultūros ministerija nėra numačiusi tam lėšų. Šio pastato renovacijai dalinio finansavimo iš ministerijos prašoma jau 12 metų. Pastatui sutvarkyti Šilutės savivaldybė yra gavusi tik 150 tūkst. eurų ES paramos. Panašu, jog naujų kultūros namų dar ilgai neturėsime, o bus tvarkomi esami.
Gera žinia, kad Šilutėję rugsėjo 15 d. lankęsis susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pažadėjo, jog kitais metais bus išasfaltuotas kelias į Minijos kaimą. Meras sakė, kad šis kelias prioritetiniu būdu yra įtrauktas į kitų metų Šilutės rajono plėtros planą. Planuojama išasfaltuoti kelią į Minijos kaimą nuo Kintų pusės.
Savivaldybės vadovai priminė neseniai sugrįžę iš Ukrainos, Skadovskio miesto, kur pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šio miesto delegacija buvo atvykusi į Šilutės miesto šventę. Įvairių sričių bendradarbiavimo sutartis buvo suderinta iš anksto. Kita ukrainiečių delegacija buvo atvykusi iš Tarutino. Su jais taip pat vedamos derybos dėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymo.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite