Apie svarbiausius rugsėjo įvykius prie kavos puodelio

Tęsdami tradiciją, Šilutės savivaldybės vadovai trečiadienį prie kavos puodelio susitiko su vietos žiniasklaidos atstovais. Meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis aptarė svarbiausius rugsėjo įvykius.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Lėšos bendruomenėms
Meras pasidžiaugė sėkmingai prasidėjusiais mokslo metais. Pasak jo, visose, net ir daugumoje reorganizuojamų mokyklų mokslai prasidėjo sklandžiai, normaliu tempu. Remonto darbai užsitęsė tik Pašyšių mokykloje, bet iki šildymo sezono pradžios jie turėtų būti baigti.
Meras pasidžiaugė vienu didžiausių Šilutės miesto renginių – Žuvienės virimo čempionatu. Nors šiemet jis neišsiskyrė dalyvių gausa, bet sulaukė nemažo susidomėjimo iš užsienio šalių partnerių. Renginyje svečiavosi Lenkijos, Turkijos, Latvijos, Ukrainos bei Karaliaučiaus srities delegacijos.
Rugsėjį buvo atidarytas UAB „Šilutės vėjo projektai“ vėjo jėgainių parkas. Meras atkreipė dėmesį, Lietuvos kariuomenei pasistačius oro erdvės stebėjimo radarą Degučiuose, Šilutės rajonas buvo paskelbtas raudonaja zona – vieta, kur nereikėtų statyti vėjo jėgainių, mat jos trikdytų minėto kariuomenės įrenginio darbą. Likęs galimas vėjo jėgainių parkų statyboms skirtas plotas ribojasi su Šilutės miestu, todėl tai stabdo analogiškų parkų atsiradimą.
V. Laurinaitis patikino, jog verslininkai turėtų nenuleisti rankų ir ieškoti privačios žemės, kur būtų galima statyti vėjo jėgaines. Tai būtų naudinga abiem pusėms. Minėtasis naujai atidarytas vėjo jėgainių parkas per metus Usėnų, Katyčių ir Juknaičių bendruomenėms skirs 70-80 tūkst. eurų.
H. Zudermano muziejus
Papildydamas merą, V. Pozingis sakė, jog Šilutės rajonas yra perspektyviausia vieta vėjo energijai išgauti. „Kreipsimės į kariškius ir aiškinsimės, kokiu pagrindu Šilutės rajonas paskelbtas raudonąja zona. Tiek savivaldybei, tiek fiziniams asmenims, sudaranties nuomos sutartis, vėjo jėgainių parkai atneša daug naudos. Čia iki šiolei veikia 3 vėjo jėgainių parkai, kurie netrukdo. Kapitaliai sutvarkyti kai kurie vietinės reikšmės keliai, kuriais naudojasi ir gyventojai. Jie dabar yra savivaldybės žinioje. Vėjo jėgainių statytojai kariuomenei net skyrė lėšų įsigyti mobiliems radarams. Be to, visos vėjo jegainės turi konkrečias koordinates ir niekur nejuda, tad kaip jos gali trukdyti stebėti oro erdvę?“, – kalbėjo V. Pozingis.
Rugsėjo 15 d. V. Pozingis vyko į Vilnių, kur susitiko su visuomenininkais aptarti Hermano Zudermano muziejaus likimą. Administracijos direktoriaus pavaduotojas išsakė Šilutės savivaldybės poziciją ir paaiškino siūlymą dėl ekspozicijos perkėlimo į H. Šojaus dvarą. Jis patikino, jog tai nėra galutinis sprendimas, galima ieškoti alternatyvų, priimtinų visoms pusėms.
Susitikimo Vilniuje dalyviai siūlė H. Zudermano muziejaus ekspoziciją palikti toje pačioje vietoje ar net išplėsti jo patalpas, nuperkant papildomų patalpų, o gal ir visą namą. Pasiūlymų būtą nemažai, bet niekas neatsakė į klausimą, iš kokių lėšų juos būtų galima įgyvendinti.
„Šis klausimas su visuomenininkais ir steigiamos H. Zudermano draugijos nariais bus sprendžiamas lapkritį. Svečiams bus paruoštas pristatymas ir aptartos muziejaus likimo galimybės. Išklausysime abiejų pusių nuomonę ir ieškosime kompromiso, kad muziejaus patalpos veiktų ir pritrauktų lankytojų“, –patikino V. Pozingis.
Bendradarbiavimo sutartis
Kalbėdami apie Šilutės kultūros namų remontą, rajono vadovai neslėpė, jog 2017-2018 m. Kultūros ministerija nėra numačiusi tam lėšų. Šio pastato renovacijai dalinio finansavimo iš ministerijos prašoma jau 12 metų. Pastatui sutvarkyti Šilutės savivaldybė yra gavusi tik 150 tūkst. eurų ES paramos. Panašu, jog naujų kultūros namų dar ilgai neturėsime, o bus tvarkomi esami.
Gera žinia, kad Šilutėję rugsėjo 15 d. lankęsis susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pažadėjo, jog kitais metais bus išasfaltuotas kelias į Minijos kaimą. Meras sakė, kad šis kelias prioritetiniu būdu yra įtrauktas į kitų metų Šilutės rajono plėtros planą. Planuojama išasfaltuoti kelią į Minijos kaimą nuo Kintų pusės.
Savivaldybės vadovai priminė neseniai sugrįžę iš Ukrainos, Skadovskio miesto, kur pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šio miesto delegacija buvo atvykusi į Šilutės miesto šventę. Įvairių sričių bendradarbiavimo sutartis buvo suderinta iš anksto. Kita ukrainiečių delegacija buvo atvykusi iš Tarutino. Su jais taip pat vedamos derybos dėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymo.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip sumažinti paskolos mėnesio įmoką?

Paskola geromis sąlygomis yra labai svarbi. Vienas iš būdų sumažinti paskolos išlaidas yra pereiti prie paskolos su pigesnėmis palūkanomis. Kaip aš galiu sumažinti savo paskolas? Yra dviejų tipų paskolos: su užstatu (kai skolinatės naudodami turtą, pavyzdžiui, namą kaip užstatą), neužtikrinta (kai tarp jūsų ir skolintojo yra sudaryta oficiali sutartis). Asmeninė paskola yra be užstato, o tai reiškia, kad jūsų namams negresia pavojus. Tai gana nebrangi paskola, kurią grąžinate per nustatytą terminą (paprastai nuo vienerių iki septynerių metų) reguliariai mokėdami mėnesinius

Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones. ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė

Kodėl verta rinkti roletus langams uždengti?

Daugelis žmonių nekreipia daug dėmesio į langų uždengimą ir dažnai pasirenka bet kokias žaliuzes ar roletus, kurios yra jų namuose. Jie praranda galimybę pakeisti savo erdvę, sukurti reikiamą funkcionalumą ir sukurti norimą išvaizdą. Taip yra todėl, kad puikiai parinkti roletai gali papildyti jūsų namų dizainą ir suteikti stilių. Alternatyva tradicinėms langų užuolaidoms yra langų roletai, tinkantys bet kurioje erdvėje. Jie yra ne tik praktiškas būdas padidinti kambario privatumą, bet ir puikus būdas valdyti šviesą ir temperatūrą. Protingai parinktos langų žaliuzės

Baldų furnitūra: kodėl lankstai tokie svarbūs?

Šiandien baldai neįsivaizduojami be furnitūros. Tai gali būti, pavyzdžiui, lankstai ir jų komponentai, kurie užtikrina gaminio funkcionalumą. Ar spintelė yra spintelė, jei jos durelės  tinkamai nesivarsto? Būtent durelių lankstai, spintelių lankstai bei panaši baldų furnitūra garantuoja baldo panaudojimo kokybę ir patvarumą.  Kaip išsirinkti tinkamus lankstus? Pagal tvirtinimo būdą ir vietą lankstai gali šiek tiek skirtis. Priklausomai nuo durelių atidarymo ir baldo konstrukcinių ypatumų, lankstai baldams būna įvairūs ir atitinka skirtingą atidarymo kampą. Taigi, standartinis kampas yra 105–110 laipsnių, o specialaus

Taip pat skaitykite