Apie saugumą Šilutėje, renginius be alkoholio ir „ePoliciją“

Liepos 5-sios vakare apie 20.45 val. Liepų g., Šilutėje, neblaivus jaunuolis sukėlė fizinį skausmą 20-mečiui. Po kelių dienų muštynės vyko Lietuvininkų ir Cintjoniškių gatvėse. Šią savaitę pareigūnams pranešta ir apie keletą vagysčių, sulaikytas ne vienas girtas vairuotojas. Neretai šilutiškiai skundžiasi ir dėl triukšmo gatvėse ypač naktimis. Spėlioja, jog tai girtaujantis jaunimas, kuris dar ir negarbingai elgiasi. Pavyzdžiui, apmėto langus kiaušiniais ar demonstratyviai šlapinasi po gyventojų langais.

Šilutės policijos padalinyje domėjomės, ar šilutiškiai gali jaustis saugiai tiek mieste, tiek Šilutės rajone.

„Taip. Praėjusiais metais mūsų apskritis buvo įvertinta kaip saugiausia. Džiaugiamės, nes tai gyventojų nuomonė. Žinoma, ne tik pas mus, visur nutinka įvairių išpuolių: kažkam dienos metu rankinuką iš rankų išplėšė, kitą užpuolė, tačiau tai nėra vyraujantys nusikaltimai. Nėra pas mus didelio nusikalstamumo…“, – tikino Tauragės apskr. VPK Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

Pasak viršininko, per ketverius metus Šilutės rajone nusikalstamų veikų sumažėjo. A. Mikalausko pastebėjimu, anksčiau vyraudavo vagystės, pastaruoju metu vyrauja smurtiniai nusikaltimai, nemažai užfiksuojama ir girtų vairuotojų (daugiau negu 1,5 prom. alkoholio). „Rajono seniūnijose fiksuojami panašūs nusikaltimai, įvairūs kiti pažeidimai. Vienur daugiau iškvietimų dėl smurto artimoje aplinkoje, kitur vyrauja girti vairuotojai ar vagystės“, – pasakojo A. Mikalauskas.

„Kada surinkote 112 numerį ir pranešėte apie pažeidimą, kurį užfiksavote?“ – retoriškai klausia Tauragės apskr. VPK Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

Dėl triukšmingo jaunimo
Po teiginių, jog naktimis Šilutės gatvėmis slampinėja įkaušę jaunuoliai, trikdantys miestelėnų nakties poilsį, Šilutės r. policijos komisariato viršininkas patikino, jog daugelis tautiečių tik skundžiasi, užuot ėmęsi veiksmų: „Kada surinkote 112 numerį ir pranešėte apie pažeidimą, kurį užfiksavote?“

Tačiau kol atvyks iškviesti pareigūnai, tikėtina chuliganų pėdos seniai bus ataušusios. Kita vertus, ir žala tik moralinė, jei namo sieną apšlapino ar kiaušiniu tėškė į langą…

Anot viršininko, dalis visuomenės yra įsitikinusi, kad išgėręs žmogus jau nusikaltėlis, tačiau anot jo, derėtų suprasti, jog girto žmogaus pasirodymas gatvėje, nėra nusikaltimas ar pažeidimas. „Ne. Įstatymo leidėjas aiškiai suponuoja normą, kad girtas žmogus turi kažką padaryti, kelti kitų pasipiktinimą, elgtis netinkamai, griuvinėti… Tačiau, jei jis tik girtas, tai dar nereiškia, kad jau pažeidėjas“, – patikino A. Mikalauskas. Jis sakė dažnai sulaukiantis klausimų dėl gatvėmis slampinėjančių girtuoklių, tačiau: „Alkoholizmo šalyje pareigūnai nesumažins. Su tuo ir su kitais pažeidimais, vyraujančiais mieste, turi kovoti pati visuomenė…“

„Būkite aktyvesni“
A. Mikalauskas akcentuoja, kad patys žmonės turi prisiimti daugiau atsakomybės ir reaguoti, kai mato pažeidimus. Policijos komisariato vadovas dalijosi pastebėjimais, jog daugelis didžiuojasi užsienio pareigūnų pavyzdžiais: į Vokietiją lietuvis atvyko nuosavu automobiliu, ir nedelsiant prie jo prisistatė policijos pareigūnas; užsienyje svetimšalis numetė šiukšlę ir bemat jo sudrausminti atvyko policininkas. Kaip sužinojo? A. Mikalausko teigimu, patys žmonės ten skambina ir praneša pareigūnams apie vieną ar kitą atvejį.

„Jeigu mes matome gerus pavyzdžius užsienyje, pritaikykime juos ir sau. Norėčiau, kad visuomenė būtų aktyvesnė. Jeigu užfiksuojame pažeidimą – praneškite apie jį“, – pataria A. Mikalauskas, pridurdamas, kad tam pakanka tik surinkti telefono numerį 112, kuris nuo liepos 1 d. vadinamas skubiosios pagalbos telefonu. Jam antrino Reagavimo skyriaus viršininkas Marius Mulskis.

Renginiai be alkoholio?
Pareigūnams darbo gerokai padaugėja masiniuose renginiuose, šventėse gausiai vartojamo alkoholio. Anot M. Mulskio, derindami leidimus prekiauti alkoholiu renginių metu, jų organizatoriams rekomenduojama riboti prekybą alkoholiu. Tik ne visi tokiam siūlymui pritaria. „Renginiai tikrai nebūna prastesnės kokybės, ko gero, dar geresni, nes susirenka sąmoningi žmonės… Teko dirbti Vainute. Supratau, kad mūsų žmonės tikrai dar nėra sąmoningi…“– kalbėjo M. Mulskis.

Reagavimo skyriaus viršininkas Marius Mulskis pristatė programėlę „ePolicija“, kuria gali naudotis kiekvienas tautietis.

Verslininkai ir švenčių organizatoriai baiminasi, kad uždraudus prekiauti alkoholiu šventėse, jose neliks ir lankytojų. A. Mikalauskas su tuo nesutinka, atvirkščiai – jis įsitikinęs, kad vieni išeis iš renginio, užtat ateis supratingesni. „Reikia tikėtis, kad žmonių vis tiek susirinks, užtat sumažės alkoholio suvartojimas“, – sakė pareigūnas. Pavyzdžiu pareigūnas nurodė Juknaičių seniūnija, kurios šventėje alkoholiu nebuvo prekiaujama. Nebus prekiaujama alkoholiu ir rytoj prasidėsiančiame Kintų muzikos festivalyje.
„Palaikome tokias iniciatyvas ir džiaugiamės“, – sakė A. Mikalauskas.

Sumažėjo po 20 val.
Policijos pareigūnų tvirtinimu, uždraudus prekybą alkoholiu po 20 val. vakaro, sumažėjo ir iškvietimų. Pastebima, kad mažiau alkoholio suvartoja ir jaunimas, vis populiaresnis tampa nealkoholis alus. „Kai nebegali įsigyti alkoholio, tuomet vartoja nealkoholinį alų ar kitus gaiviuosius gėrimus“, – sakė A. Mikalauskas. Žinoma, vis dar yra tokių, kuriems draudimas įsigyti vakare alkoholio nereikšmingas – gėrė ir, tikėtina, toliau gers. Panašu, anot viršininko, dalis visuomenės prisitaikė prie esamos tvarkos ir vieni nusiperka svaigiųjų gėrimų likus kelioms valandoms iki draudimo, kiti – iškenčia iki ryto.

Programėlė „ePolicija“
M. Mulskis informavo ir apie naujovę, kurią gali pasinaudoti kiekvienas šalies gyventojas. Tiek puslapyje www.epolicija.lt, tiek telefono programėlėje pavadintoje „ePolicija“ galima pranešti apie užfiksuotą įvykį. Pavyzdžiui, apie ne vietoje pastatytą automobilį. Ši naujovė, anot M. Mulskio, skirta tam, kad visuomenė pati galėtų operatyviai pranešti apie nusižengimus. Taip esą taupomas ir policijos pareigūnų laikas. Galima nufotografuoti, nufilmuoti ir tiesiai iš telefono siųsti turimą įrodymą į „ePoliciją“.

„Mes gauname informaciją ir nedelsdami išrašome protokolą tam pažeidėjui. Taupome vienas kitų laiką. Gyventojas mato, jog kažkas negerai vyksta ir turi įrodymų, tuomet reaguojame ir taikome priemones“, – paaiškino M. Mulskis.

Viktorija SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite