Apgavystėmis suramstytas kortų namelis sugriuvo

Rinkimų rezultatai Šilutės rajone pripažinti negaliojančiais. Birželio 21 d. Šilutės rajone vyks pakartotiniai rinkimai – iš naujo bus renkami 24 Savivaldybės tarybos nariai ir tiesiogiai Tarybos narys-meras. Birželio 21 d. neišrinkus mero, dėl šio posto antrajame ture varžysis daugiausia rinkėjų balsų gavę du kandidatai. Jeigu dėl šiurkščių pažeidimų būtų panaikinti ir pakartotinių rinkimų rezultatai, Šilutės rajone būtų įvestas tiesioginis valdymas iki kitų savivaldos rinkimų, kurie vyks po ketverių metų.

Ar partijos išsaugojo agitacinius plakatus? Jie dar gali praversti. Petro Skutulo nuotr.

„Už“– 13 iš 16 narių
Šeštadienį vykusį Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdį buvo galima internete stebėti tiesiogiai. Daugiausiai komisijos narių kalbėjo būtent apie situaciją Šilutėje: ką pamatė, sužinojo ir patyrė apsilankę ir tikrinę Šilutės rinkimų apygardos komisijos darbą, kuriai vadovavo jos pirmininkas socialdemokratas Arvydas Gorodeckas, demonstravęs aroganciją, iš pradžių net nenorėjęs pateikti prašomų dokumentų, girdi, iš Vilniaus atvykę atstovai – ne kriminalistai… Išaiškėjo apgailėtina dokumentų apskaita: trūko biuletenių, vokų, hologramų (lipdukai, kuriais užklijuojami vokai su išankstinio balsavimo biuleteniais) ir t. t.
Po kelių komisijos narių pasisakymų VRK primininkas Zenonas Vaigauskas pratarė: „Situacija visiškai aiški“. Iš 16 posėdyje dalyvavusių narių 13 balsavo už tai, kad Šilutės rinkimų apygardoje per rinkimus padaryta šiurkščių pažeidimų ir rinkimų rezultatai pripažįstami negaliojančiais. Trys komisijos nariai balsavo prieš.
Iš pasisakymų
VRK narys Rokas Stabingis supažindino su darbo grupės, tyrusios situaciją Šilutės rinkimų apygardoje, pažyma. Jis informavo, kad rinkimuose dalyvavusios partijos, rinkimų komitetai bei kandidatai pateikė 9 skundus. Gauta pareiškimų ir iš apylinkių komisijų. Ne kartą VRK atstovai vyko aiškintis į Šilutę, dalyvavo apygardos rinkimų komisijos posėdyje, buvo perskaičiuoti kelių apylinkių balsavimo biuleteniai.
Paaiškėjo, kad trūksta beveik 500 lipdukų išankstinio balsavimo vokams ženklinti, jų šiek tiek atsirado… Panašu, kad išankstinio balsavimo vokai buvę atplėšti, galbūt biuleteniuose keista rinkėjų valia, nauji vokai užklijuoti kitokiais lipdukais. Pasigesta net biuletenių, vėliau dalis jų atsirado, dingo ir kvitų, vokų. Pastebėta biuletenių, kuriuose į pirmumo balsams skirtus langelius surašyti tie patys kandidatų numeriai. Tačiau komisijos nariai neturėjo galimybių ištirti, ar rašyta ta pačia ranka. Be to, pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl galimo rinkėjų vežimo ir papirkimo. Darbo grupės nuomone, nustatyti pažeidimai laikytini šiurkščiais, turėjusiais įtakos rinkimų rezultatams.
Du kartus Šilutėje lankęsis VRK narys Donatas Laurinavičius pasakojo, kad iš pradžių buvo nustatytas ne balsavimo biuletenių trūkumas, bet jų perteklius… Pasigesta balsavimo biuletenių apskaitos.
„Net lipdukų nerodė, iš pradžių jų trūko 600, vėliau šiek tiek atsirado, bet 459 taip ir nėra… Čia blogiau negu Trakuose. Aš už tai, kad būtų panaikinti visi rinkimų rezultatai Šilutės rajone“, – kalbėjo Šilutėje lankęsis kitas VRK narys Algis Urbonas, pasipiktinęs Šilutės policijos atstovo elgesiu Šilutėje vykusiame posėdyje, kai pareigūnas nieko nepaaiškino, neatsakė į klausimus. „Arogantiškai ignoravo mūsų klausimus dėl pradėtų ikiteisminių tyrimų. Gal reikėtų informuoti generalinį policijos komisarą, kad ateityje būtų galima pasikliauti policija“, – siūlė A. Urbonas.
Iš pradžių buvo siūlymų Šilutės rinkimų apygardoje naikinti tik išankstinio balsavimo rezultatus – 2265 rinkėjų išreikštą valią.

Ar partijos išsaugojo agitacinius plakatus? Jie dar gali praversti.

Nebuvo tvarkos
Komisijos narė Živilė Verbylaitė akcentavo, kad Šilutėje nebuvo biuletenių, hologramų, vokų, biuletenių išdavimo apskaitos, tvarkos, iš pradžių pasirodė biuletenių perteklius, o vėliau – trūkumas… „Aš būčiau už visų Šilutės rinkimų rezultatų panaikinimą“ – sakė Ž. Verbylaitė, nes išankstinio balsavimo metu savo valią pareiškė ir balsavę gydymo įstaigose, namuose bei kitur. Tad visų išankstinio balsavimo biuletenių negalima pripažinti negaliojančiais.
Komisijos narė Svetlana Misevičienė pritarė, kad Šilutė pareikalavo dėmesio, yra pagrindo manyti, kad būta ir dokumentų klastojimo, tie patys kandidatų numeriai pasitaikė ne tik balsuojant už socialdemokratus, bet ir už kitas partijas, be to, būta ir galimo rinkėjų papirkimo atvejų, todėl verta naikinti visus rezultatus.
Komisijos narys Jonas Udris pasigedo prokuroro ir prisipažino šiek tiek vartęs dokumentus: esą vyksta du ikiteisminiai tyrimai. Vienas dėl išankstinio balsavimo dieną autobusiuku vežtų rinkėjų galbūt balsuoti už konkretų kandidatą A. Jaką, kitas – dėl galimo rinkėjų papirkimo, už balsą mokant po 5 eurus, esąs aiškus tai organizavęs asmuo (atlygį gavusių asmenų liudijimai ir paaiškinimas), kad balsai galėję būti pirkti ir už kandidatą V. Laurinaitį. Pridėjus tai, kas paaiškėjo Šilutės apygardos rinkimų komisijos darbe, neliko abejonių, kad Šilutėje reikia naikinti visus rinkimų rezultatus. J. Udris atkreipė dėmesį, kad įstatyme nenumatyta galimybė naikinti tik išankstinio balsavimo rezultatų. Kadangi pažeidimai yra šiurkštūs ir turėjo įtakos rinkimų rezultatams, belieka rinkimus pripažinti negaliojančiais.
Z. Vaigausko nuomonė
VRK tvirtins naują Šilutės rinkimų apygardos komisiją, matyt, ir naują pirmininką.
Po posėdžio žurnalistams Z. Vaigauskas paaiškino, kad trijose savivaldybėse rinkimai bus rengiami iš naujo. Ir čia didelio dėmesio sulaukė Šilutė: atplėšinėti ir naujais lipdukais paženklinti išankstinio balsavimo vokai, dingo per 450 lipdukų, per 800 vokų, beveik 100 lipdukų nesutampa su voke esančiais dokumentais, dingo 200 kvitų, dingo balsavimo biuletenių, pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl rinkėjų vežimo balsuoti už konkretų kandidatą bei galimo balsų pirkimo.
Šalies žiniasklaida vėl linksniuoja Šilutę.

Kas toliau?
Kaip bus įvertintas socialdemokrato A. Gorodecko vadovavimas Šilutės rinkimų apygardai, kitų komisijos narių darbas?
Kuo baigsis su A. Jaku galimai siejamo rinkėjų vežimo balsuoti ir su meru V. Laurinaičiu siejamo galimo balsų prikimo tyrimai?
Balandžio 15 d. kadenciją baigia dabartinė Šilutės r. savivaldybės taryba. Galioja nuostata, kad ši Taryba baigia kadenciją, kai susirenka į pirmąjį posėdį naujai išrinkta Taryba. Tad dabartiniai politikai, ko gero, dirbs ne tik iki birželio 21 d. vyksiančių rinkimų, bet ir vėliau, jeigu merui tiesiogiai išrinkti reikės antrojo rinkimų turo, o po to dar teks palaukti, ar VRK partvirtins rinkimų rezultatus. Tad naujos valdžios galima tikėtis tik įpusėjus vasarai.
Toks pasirinkimas…
Taip susiklosčius situacijai Šilutės rajone, rinkėjams verta atkreipti dėmesį į kovo 1 ir 15 dienomis vykusių rinkimų rezultatus. Iš 27 dabartinės Tarybos narių rinkimuose nedalyvavo tik viena, visi kiti 26 vėl siekė mandato. Tarp jų yra Tarybos narių, „triūsiančių“ po du dešimtmečius ar šiek tiek trumpiau. Tačiau rinkėjai buvo atlaidūs: iš 26 rinkimuose dalyvavusių senbuvių net 14 vėl buvo išrinkta į Tarybą, o meru – „tvarkietis“ V. Laurinaitis, įveikęs LLS (liberalų) atstovą A. Jaką. 12 dabartinių Tarybos narių mandatų nebegavo.
Valdžios rūmuose nedirbusių ir Taryboje nebuvusių tikrų politikos naujokų – teišrinkti 5… Nors partijų ir rinkimų komitetų siūlomų kandidatų sąrašuose buvo iš viso per 300 kandidatų, rinkėjai pirmenybę teikė senbuviams, tradiciškai surašytiems sąrašų „viršūnėse“.
Partijoms ir visuomeniniams rinkimų komitetams pagal gautų balsų skaičių teko: po 6 mandatus socialdemokratams bei partijai „Tvarka ir teisingumas“, trys – konservatoriams, po du – Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, Darbo partijai, Liberalų sąjūdžiui, Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams), rinkimų komitetui „Už žmonių valdžią“.
„Tvarkiečiai“ šventė pergalę ir mero rinkimuose. Su socialdemokratais ir „valstiečiais“ buvo sutarta formuoti valdančiąją 14 Tarybos narių daugumą. Radosi norinčių pritapti prie tokios daugumos, tačiau kortų namelis netikėtai sugriuvo…
Ar į pakartotinius rinkimus balsuoti atėję Šilutės rajono gyventojai pritars tokiam pat vietinės politikos scenarijui?

„Pamario“ inf.

29 komentarai

 • gerbemieji

  kada ateis gerbiamas Putinas,tokius antžmogius išvaikyti,nes daugiau nebėra kam.

  • europietis

   Antžmogis Putinas ant blakstienų pusę pasaulio pastatęs dabar laiko, branduolines raketas apsižergęs, tavo, ‘negerbiamasis“, blūdo negirdi.
   Šilutės rajono meru pakaktų išrinkti buvusį prokurorą- be partinių ir mafijinių saitų,- ir kaip mat sutraukytų tą partinių čiuptuvų ,apraizgiusį savivaldybę, aštuonkojį. Jei palaikytume -visiems laikams nusausintų politinę purvynę aplink iždą, ir jo tvarkymas prasidėtų mūsų, o ne partinių klanų naudai. Kito kelio į švarius vandenis tiesiog nėra.

 • Negerbiamajam

  Labai labai labai liūdna, kad tamsta ilgiesi Putino. Čia jau be komentarų… O savo gerą valdžią galite išsirinkti, jeigu: visi ateitumėte balsuoti; neparsiduotumėte už eurocentus; nebalsuotumėte už butelį. MES – galime išsirinkti gerą valdžią, nes birželio 21 d. galėsime rinkti 24 tarybos narius daugiau negu iš 300 rajono žmonių, surašytų į sąrašus. Dar rinksimės ir merą tiesiogiai. VISI, VISI atėję balsuoti nusvertų ir tuos „vergetas“, sunaštus ir sutemptus, ir visus kitus niekadėjus.

 • Raginu

  Eisiu balsuoti ir visus gimines, draugus, kolegas iš darbo ir kaimynus bei pažįstamus raginsiu. Tik mes visi spręsime, kokia bus valdžia. Šitie nuvylė, apgaudinėjo, rinksime naujus. Reikia permainų.

 • Taip

  Merą rinksiu tik tą, kuriuo pasitikiu, kuris ismano ir moka dirbti. O kandidatų sąrašą žiūrėsiu tą, kur rasiu bent 5 žmones, kuriuos noriu matyti valdžioje – jų numerius surašysiu į tuos langelius biuletenio apačioje. Pritariu, kad mes ne kokie pastumdėliai ir galime visi išsirinkti valdžią. Agituokime kuo daugiau žmonių balsuoti, nes jei ateis mažai, tai jie mums ir primes savo išrinktuosius.

 • Sugalvojau

  Sueisim saviskiai su draugais ir kitais, pažiūrėsim visus sarasus, aptarsim, kas tinkamas ir būriu eisim už tuos balsuoti. Nuo mūsų visų aktyvumo priklausys ir kas bus valdžia. Neiklausysiu jokių reklamų, agitacijų. Aš čia gyvenu daug metu, pažistu žmones. Turiu galvą ant pečiu. O tu turi?

 • Jo jo

  Atsibudot jau kai visi is Silutes šaiposi. Gerai atsibusti. Tik nepramiegot rinkimų.

 • Kaip ten?

  Pabudome ir kelkimės, pamario krasto žmones

 • gana

  Cia tik keiktis noris paskaičius. Bet negi viesai keiksiuos. Jūs ten sukčiautojai dar gausit atpildą.

 • Lietuvis

  Lietuviai lietuvius mulkina ir apgaudineja o kazkoks kvailys Putino šauliasi. Išsipagiriok.

 • Pagegiai

  Tai jau nesisaipot is pagegių? Jau atsipo dantys. Matai Siluteje daugiau demokratijos, skaidrumo, laisvės?

 • Valio

  Sukciai suvystyti, isvaikyti, dabar tikrai ateina rinkėju valanda.

 • 24358

  Mes parasyime naują valdžios scinariju. Mes, o ne jie sau viską isidalys.

 • Jonis

  Nu apie putiną tai čia nuisapaliojimas broluziai. bet yra gi kvailiu, kai net pasposyt nemoka. Patylekit, nes bjauru ir skaityt. kai tiek jau atsibudote, tai gal su Dievo padėjimu ir atsistosime. Būtik žmones, nusmeskit vergu jungą

 • Naujiena

  Tas apygardos rinkimų komisijos pirmininkas Gorodeckas jau ne socialdemokratas. Atsikratė.

 • Naujiena 2

  O ką toj rinkimų komisijoj dirbo visi jos nariai, kad Gorodeckis siautėjo ar ką ten dare. Susiulo ten visokius neismanelius ir pensininkus, taip ir išeina. lauk juos visus, ir jiems algu nemoket. Nes neužsidirbo algu juk rinkimai panaikinti.

  • eurobalsas

   Toje rinkimų komisijoje, be odiozinio Gorodecko, buvo dar du ‘šeputiniai“ – Šilutės savivaldybės administracijos direktoriaus socdemo Sigito Šepučio(teisto pagal BK) deleguoti valdininkai -Steponkus ir Balčėnienė. Jie sumazgotino iki padurkų visos administracijos(privalančios jį gerinti ir garsinti) įvaizdį. Įtariu, kad Gorodeckui metodinius nurodymus- kaip, ką, kuo, kada, kiek – galėjo teikti ilgametis rinkimų apygardos komisijos vadas socdemas Steponkus. Tad naujokas, virdamas mutinį, manau, nebuvo vienišas. Tik dabar, kai atsakomybės valanda išaušo, dėjo į kojas.
   Socdemai išmetė iš partijos Gorodecką? Nuo Šepučio reikėjo pradėti, nuo valdininko, kuris dešimtmečius buvo ir yra atsakingas už tai, kad per išpūstas statybų sąmatas kaip vanduo į smėlį tekėjo mūsų, mokesčių mokėtojų, į biudžetus suneštos lėšos, o per partinę liniją jis užtikrintai darė karjerą pats ir kėlė gorodeckinius lūzerius aukštyn.

   • XXX

    Kadangi tai yra įžeidžiančio ir šmeižikiško pobūdžio komentaras „Gorodeckui metodinius nurodymus- kaip, ką, kuo, kada, kiek – galėjo teikti ilgametis rinkimų apygardos komisijos vadas socdemas Steponkus. Tad naujokas, virdamas mutinį, manau, nebuvo vienišas“, manau, kad gerb. seniūnas turėtų kreiptis į teisėsaugą dėl asmens rašiusio šį komentarą nustatymo ir kreiptis į teismą.

 • Gėda

  Man geda ir kalbet su draugais iš kitų rajonu. jie sako, kad Šilutėj jau amžinas saules ir menulio bei žvaigždždių užtemimas, kai ir protai patamsėja.

 • Jes

  Pagaliau gavot niuksą ir jau prazvalėjot. Taip ir toliau

 • stasys

  O kodel gerbEmajam paciam pas ji neisvykus ?

 • joo

  Manau kad VRK buvo politizuota, veikė formaliais pagrindais,ignoravo teisingumo ir protingumo kriterijus.Pirmiausia rinkimų įstatymas nedraudžia naikinti tai tą rikimų dalį (išankstinius balsavimus) kuri yra esminių pažeidimų, galimai turinčių įtakos mandatų pasiskirstymui. Jako ir Laurinaičio pirkti viso 6 balsai nors ir šiurkštus pažeidimas, bet tie balsai neturi absoliučiai jokios įtakos rinkimų rezultatams. Todėl rinkimus laimėjusi partija arba prokuroras gindamas viešajį interesą turėtų VRK apskūsti teismui nes toks VRK sprendimas neša nuostolius ne tik partijoms bei rinkimų komitetams bet ir valstybės biudžetui. Korupcija Lietuvoje prasideda nuo VRK.

  • Obalsis

   „Formalūs VRK veikimo pagrindai“ – tai kas ? Joo, tamsta ar esi bukas,ar tokiu apsimeti?Įsijunk VRK posėdžio įrašą, peržiūrėk, perklausyk.Man, rinkėjui, aišku, kad vienas iš komisijos narių, šilutiškis Laurinavičius, buvusio ‘tvarkiečio“ Mazuronio komandos žmogus, maklės , vykusios rinkimų komisijose, skaičiuojant balsus, nevertina kaip balsavimo klastočių. Ir tai – esminis to neva „teisininko“ šališkumo įrodymas. Jei jis būtų buvęs principingas, jau po pirmojo rinkimų turo VRK posėdžiui būtų pasiūlęs(pats tikrino) naikinti rezultatus, kaip iškreipiančius objektyvią tiesą. Deja. Net ir po antrojo turo liko mažumos pusėje – kad dalį, ne visus rezultatus naikintų.Ir kas iš to?Kad tos pačios komisijos toliau maklę virtų?Joo, žodyje ‘apskųsti“ (ir kt.) nedaryk klaidų, gėda. Kaltini korupcija(kyšininkavimu) VRK be jokių įrodymų.Taip pat – gėda.

 • Obalsiui

  Raštingasis Obalsi, praplėsiu tamstos akiratį: Korupcija (lot. corruptio – „gadinimas“, „papirkimas“) – piktnaudžiavimas patikėta galia siekiant asmeninės naudos. Korupcija gali reikštis įvairiose srityse: versle, sporte, religinėse organizacijose, žiniasklaidoje. Dažniausiai pasitaikančios korupcijos formos yra kyšininkavimas, piktnaudžiavimas tarnyba, prekyba įtaka, protekcionizmas, nepotizmas, mokesčių vengimas, sukčiavimas, karteliniai susitarimai. Neseniai girdėjome prezidentės priekaištus VRK pirmininkui ir ketinimą jį atleisti, netiesioginį agitavimą už ką balsuoti. Kaip tik, Šilutėje ne tie laimėjo… na, dar rinkimų pažeidimų nustatyta… Skaičiuosi balsus vienaip, ar kitaip, ar net galimai suklastotus balsus atmesi,arba galimai suklastotus balsus pralaimėjusiems padalinsi, rinkimų laimėtojas tas pats, būsima koalicija ta pati. Įprasta taktika Obalsi, kai nebeturi argumentų, prikiši rašybos klaidas, reiški nepagarbą kitai nuomonei. Lyg tos klaidos keistų mano pasakymo esmę. Matau, puikiai supratai kad norėjau parašyti tamstos minimą žodį. Betgi kalba eina ne apie tai. Formalūs pagrindai išdėstyti ankstesniame komentare, tereikia įsiskaityti ir palavinti asmeniškai ten, kur po skrybėle. Ne vienas jūsų įvardytas rinkimų komisijos narys mano kitaip,todėl esate šališkas, neįvardijate kam kiti atstovauja. Pimiausiai gėda turėtų būti tamstai kad įžeidinėji ir įžeidinėdamas viešai reiški nepagarbą kitai nuomonei

 • to joo

  Išeitų, kad nė balsuoti neverta .Viskas aišku iš anksto. Pažeidimai, kokie jie bebūtų, nekeičia rezultatų….
  Kaip Stalino laikais. Teisingai balsavus visai tautai nesusipratėliai pradeda trukdyti. Todėl geriasiai juos likviduoti…Pažeidimai? Juk balsavo ir sąmoningai – visa Tauta. Ji neklysta.
  Tokią išvadą galima nesunkiai padaryti iš peršamos ,,nuomonės“.

 • Voras

  Visi rezga, pina, mina, šaukia, kniaukia, loja, kanda, spardosi, šnypščia – ir visi apie tą pati: kad kiti kalti, bet ne aš. Bjaurūs tie vežę ir pirkę balsus, bjaurūs parsidavinėję už butelį, euriuką ir kąsnį, apsileidėliai dirbo toj centrinej komisijoj, nieko verti ten susodinti partijų ir kiti atstovai, VRk irgi ne šventuoliai, nes nubaudė visą rajoną, o ne kaltus už visas machinacijas. Ir ko dabar ardotės: birželio 21 d. parodysit, kai bus rinkimai, ko pasimokėte, nes vėl šliaušit tų pačių rinkti. Gerbčiau krašto žmones, jeigu kaip tikri broliai lietuviai sueitų visi iki vieno į rinkimus ir išrinktų naują visai naują valdžią be nė vieno iš dabartinių. Tegul eina balon šitie visi, kurie siekia tik naudos sau. Mes jiems niekada nerūpime.

 • Joo

  Niekas nuomonės neperša, tačiau kiekvienas turi teisę į SAVO nuomonę ir ją išsakyti viešai, Gerbiant oponentą, į jo klausimus (su klaustuku), taip pat mandagu atsakyti.
  Balsuoti visada reikia ir verta, tik niekada nereikia pykti, visaip reikštis ir keršyti kai tampi mažumoje. Stalinas čia nė prie ko,aktyvūs piliečiai ėjo balavo ir reikia gerbti jų pasirinkimą. Jeigu jie pasirinko ne tai ko jūs norėjote, vadinasi per mažai purvo užmaišėte, žmonės tiksliai pastebėjo kas yra kas.

  • To joo

   Kaip ne prie ko Stalinas? Jis taip pat klastojo rinkimus (žinoma per savo parankinius(, o po to tuos, kurie bandė suskaičiuoti sustatė prie sienos… Ir ne tik tuos, bet ir tuos, kurie norėjo turėti SAVO nuomonę…
   Metodas – klastotė – tas pats.
   Dabar prie sienos dar nestato. Tačiau, kaip pavadinti suklastotų rinkimų rezultatus?
   Jūsų nuomone – gerbtinu pasirinkimu ir pagarba rinkėjams. Mano – apgavyste arba tiesiog klastote.
   Akivaizdu ir kas klastojo arba pritaikė seną bolševikinį\ komunistinį metodą. Pasirodo tai nemaru…
   Kiti postringavimai – paprasčiausia demagogoja.

 • Shikengruberis

  teisingus rinkimus Siluteje pamatysit kaip savo ausis. Cia atskira „respublika“ Lietuvos respublikoje ir veikia savi istatymai: chebra uz chebrą, dantis uz dantį ! O ant viso kitko – dedam skersą……

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite