Angelai į Šilutę atnešė Gerąją žinią

Kalėdų eglutės įžiebimo šventės režisierių sumanymas pranoko net jų pačių lūkesčius. Gerokai prieš pradedant sekti pasaką „Dvylika mėnesių“, Šilutėje į miestą pabiro pirmosios snaigės… Didelės baltos lyg plunksnos nuklojo kalėdinių eglučių alėją, pirmaisiais žiemos pranašais džiaugėsi tiek mažieji, tiek vyresnieji.

2015 m. Kalėdų eglutė Šilutėje.

2015 m. Kalėdų eglutė Šilutėje.

 

Kalėdų eglutės įžiebimo šventė prasidėjo prie Hugo Šojaus dvaro rūmų. Čia nuo pat ryto buvo išrikiuota kasmetinė eglučių alėja. Eglutes iš savo miško dovanojo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Papuošti eglutes savo rankomis sukurtais žaislais atskubėjo ne tik ikimokyklinių įstaigų atstovai, moksleiviai iš viso rajono – eglutes puošė ir įmonių, organizacijų atstovai. Papuošta apie 60 eglučių. Čia pat duris atvėrė spalvingas namelis, kuriame buvo įsikūręs Kalėdų senelio paštas. Kad mažieji miestelėnai galėtų užsukti į Kalėdų senelio paštą, pasirūpino AB „Šilutės baldai“. Po pusiaudienio pradėjo veikti kalėdinė mugė, kurioje siūlyta įvairiausių skanėstų ir kalėdinių aksesuarų.
Vakarop miestelėnai rinkosi į Kalėdų eglutės įžiebimo šventę. Ekrane buvo rodomas animacinis filmas „Dvylika mėnesių“. Visų nuostabai sekama pasaka virto realybe. Pūga į šventę atbloškė pasakos personažą Našlaitę, kurią pamotė išvarė per pūgą parnešti žibučių. Įspūdį gilino paslaptingi šviesų efektai, melodingai besikeičiantys dvaro rūmų languose.
Du angelai, įsitaisę ant Kultūros ir pramogų centro stogo, į miestą atnešė gerąją žinią. Nuo Angelų sklindanti stebuklinga šviesa užliejo miestą. Stebuklai tęsėsi. Iš pasakos atkeliavusi ant šventinės scenos pririnko pilną krepšelį žibuoklių. Sniego pusnimis papuoštoje scenoje suskambo jungtinio Šilutės vaikų popchoro „Spindulys“ ir Pamario pagrindinės mokyklos „Saulytė“ choro atliekama daina. Ją išgirdę į šventę atskubėjo Snieguolės, Nykštukai ir Kalėdų Senelis. Labai lauktą svečią į sceną palydėjo rajono ir miesto vadovai Vytautas Laurinaitis ir Raimondas Steponkus. Pasipylė sveikinimai. Kalėdų Senelis palinkėjo visiems kuo didžiausios sėkmės.

Kalėdų Senelis linkėjo linksmų švenčių, pažadėjo išpildyti miestelėnų svajones.

Kalėdų Senelis linkėjo linksmų švenčių, pažadėjo išpildyti miestelėnų svajones.

Meras V. Laurinaitis pasveikino puošusius Eglučių alėją, įspūdingomis saldžiomis dovanomis pamalonino Šilutės Vydūno gimnazijos, Rusnės seniūnijos puošėjus pasivadinusius „Rusniškiai“, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos, Šilutės vaikų lopšelio darželio „Pušelė“ puošėjus. Eglučių alėjos globėjas meras pagrindinį prizą įteikė Šilutės šeimų klubui.
Stebuklai nesibaigė kaip ir siautėjantis sniegas. Angelų skleidžiama šviesa nusileido į žemę ir įžiebė Kalėdų eglę, o dangų nuplieskė fejerverkai. Šventės dalyviams sušalti neleido Klaipėdos Mažojo Jaunimo teatro „Atvirkštukai“ aktoriai, parengę nuotaikingą programą, o Angelai patikino, kad jie miestą globos iki Trijų karalių.

Laima PUTRIUVIENĖ

Pūga į šventę atbloškė pasakos personažą Našlaitę.

Pūga į šventę atbloškė pasakos personažą Našlaitę.

Šilutės vaikų popchoras „Spindulys“.

Šilutės vaikų popchoras „Spindulys“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite