Angelai į Šilutę atnešė Gerąją žinią

Kalėdų eglutės įžiebimo šventės režisierių sumanymas pranoko net jų pačių lūkesčius. Gerokai prieš pradedant sekti pasaką „Dvylika mėnesių“, Šilutėje į miestą pabiro pirmosios snaigės… Didelės baltos lyg plunksnos nuklojo kalėdinių eglučių alėją, pirmaisiais žiemos pranašais džiaugėsi tiek mažieji, tiek vyresnieji.

2015 m. Kalėdų eglutė Šilutėje.

2015 m. Kalėdų eglutė Šilutėje.

 

Kalėdų eglutės įžiebimo šventė prasidėjo prie Hugo Šojaus dvaro rūmų. Čia nuo pat ryto buvo išrikiuota kasmetinė eglučių alėja. Eglutes iš savo miško dovanojo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Papuošti eglutes savo rankomis sukurtais žaislais atskubėjo ne tik ikimokyklinių įstaigų atstovai, moksleiviai iš viso rajono – eglutes puošė ir įmonių, organizacijų atstovai. Papuošta apie 60 eglučių. Čia pat duris atvėrė spalvingas namelis, kuriame buvo įsikūręs Kalėdų senelio paštas. Kad mažieji miestelėnai galėtų užsukti į Kalėdų senelio paštą, pasirūpino AB „Šilutės baldai“. Po pusiaudienio pradėjo veikti kalėdinė mugė, kurioje siūlyta įvairiausių skanėstų ir kalėdinių aksesuarų.
Vakarop miestelėnai rinkosi į Kalėdų eglutės įžiebimo šventę. Ekrane buvo rodomas animacinis filmas „Dvylika mėnesių“. Visų nuostabai sekama pasaka virto realybe. Pūga į šventę atbloškė pasakos personažą Našlaitę, kurią pamotė išvarė per pūgą parnešti žibučių. Įspūdį gilino paslaptingi šviesų efektai, melodingai besikeičiantys dvaro rūmų languose.
Du angelai, įsitaisę ant Kultūros ir pramogų centro stogo, į miestą atnešė gerąją žinią. Nuo Angelų sklindanti stebuklinga šviesa užliejo miestą. Stebuklai tęsėsi. Iš pasakos atkeliavusi ant šventinės scenos pririnko pilną krepšelį žibuoklių. Sniego pusnimis papuoštoje scenoje suskambo jungtinio Šilutės vaikų popchoro „Spindulys“ ir Pamario pagrindinės mokyklos „Saulytė“ choro atliekama daina. Ją išgirdę į šventę atskubėjo Snieguolės, Nykštukai ir Kalėdų Senelis. Labai lauktą svečią į sceną palydėjo rajono ir miesto vadovai Vytautas Laurinaitis ir Raimondas Steponkus. Pasipylė sveikinimai. Kalėdų Senelis palinkėjo visiems kuo didžiausios sėkmės.

Kalėdų Senelis linkėjo linksmų švenčių, pažadėjo išpildyti miestelėnų svajones.

Kalėdų Senelis linkėjo linksmų švenčių, pažadėjo išpildyti miestelėnų svajones.

Meras V. Laurinaitis pasveikino puošusius Eglučių alėją, įspūdingomis saldžiomis dovanomis pamalonino Šilutės Vydūno gimnazijos, Rusnės seniūnijos puošėjus pasivadinusius „Rusniškiai“, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos, Šilutės vaikų lopšelio darželio „Pušelė“ puošėjus. Eglučių alėjos globėjas meras pagrindinį prizą įteikė Šilutės šeimų klubui.
Stebuklai nesibaigė kaip ir siautėjantis sniegas. Angelų skleidžiama šviesa nusileido į žemę ir įžiebė Kalėdų eglę, o dangų nuplieskė fejerverkai. Šventės dalyviams sušalti neleido Klaipėdos Mažojo Jaunimo teatro „Atvirkštukai“ aktoriai, parengę nuotaikingą programą, o Angelai patikino, kad jie miestą globos iki Trijų karalių.

Laima PUTRIUVIENĖ

Pūga į šventę atbloškė pasakos personažą Našlaitę.

Pūga į šventę atbloškė pasakos personažą Našlaitę.

Šilutės vaikų popchoras „Spindulys“.

Šilutės vaikų popchoras „Spindulys“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite