Angelai į Šilutę atnešė Gerąją žinią

Kalėdų eglutės įžiebimo šventės režisierių sumanymas pranoko net jų pačių lūkesčius. Gerokai prieš pradedant sekti pasaką „Dvylika mėnesių“, Šilutėje į miestą pabiro pirmosios snaigės… Didelės baltos lyg plunksnos nuklojo kalėdinių eglučių alėją, pirmaisiais žiemos pranašais džiaugėsi tiek mažieji, tiek vyresnieji.

2015 m. Kalėdų eglutė Šilutėje.

2015 m. Kalėdų eglutė Šilutėje.

 

Kalėdų eglutės įžiebimo šventė prasidėjo prie Hugo Šojaus dvaro rūmų. Čia nuo pat ryto buvo išrikiuota kasmetinė eglučių alėja. Eglutes iš savo miško dovanojo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Papuošti eglutes savo rankomis sukurtais žaislais atskubėjo ne tik ikimokyklinių įstaigų atstovai, moksleiviai iš viso rajono – eglutes puošė ir įmonių, organizacijų atstovai. Papuošta apie 60 eglučių. Čia pat duris atvėrė spalvingas namelis, kuriame buvo įsikūręs Kalėdų senelio paštas. Kad mažieji miestelėnai galėtų užsukti į Kalėdų senelio paštą, pasirūpino AB „Šilutės baldai“. Po pusiaudienio pradėjo veikti kalėdinė mugė, kurioje siūlyta įvairiausių skanėstų ir kalėdinių aksesuarų.
Vakarop miestelėnai rinkosi į Kalėdų eglutės įžiebimo šventę. Ekrane buvo rodomas animacinis filmas „Dvylika mėnesių“. Visų nuostabai sekama pasaka virto realybe. Pūga į šventę atbloškė pasakos personažą Našlaitę, kurią pamotė išvarė per pūgą parnešti žibučių. Įspūdį gilino paslaptingi šviesų efektai, melodingai besikeičiantys dvaro rūmų languose.
Du angelai, įsitaisę ant Kultūros ir pramogų centro stogo, į miestą atnešė gerąją žinią. Nuo Angelų sklindanti stebuklinga šviesa užliejo miestą. Stebuklai tęsėsi. Iš pasakos atkeliavusi ant šventinės scenos pririnko pilną krepšelį žibuoklių. Sniego pusnimis papuoštoje scenoje suskambo jungtinio Šilutės vaikų popchoro „Spindulys“ ir Pamario pagrindinės mokyklos „Saulytė“ choro atliekama daina. Ją išgirdę į šventę atskubėjo Snieguolės, Nykštukai ir Kalėdų Senelis. Labai lauktą svečią į sceną palydėjo rajono ir miesto vadovai Vytautas Laurinaitis ir Raimondas Steponkus. Pasipylė sveikinimai. Kalėdų Senelis palinkėjo visiems kuo didžiausios sėkmės.

Kalėdų Senelis linkėjo linksmų švenčių, pažadėjo išpildyti miestelėnų svajones.

Kalėdų Senelis linkėjo linksmų švenčių, pažadėjo išpildyti miestelėnų svajones.

Meras V. Laurinaitis pasveikino puošusius Eglučių alėją, įspūdingomis saldžiomis dovanomis pamalonino Šilutės Vydūno gimnazijos, Rusnės seniūnijos puošėjus pasivadinusius „Rusniškiai“, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos, Šilutės vaikų lopšelio darželio „Pušelė“ puošėjus. Eglučių alėjos globėjas meras pagrindinį prizą įteikė Šilutės šeimų klubui.
Stebuklai nesibaigė kaip ir siautėjantis sniegas. Angelų skleidžiama šviesa nusileido į žemę ir įžiebė Kalėdų eglę, o dangų nuplieskė fejerverkai. Šventės dalyviams sušalti neleido Klaipėdos Mažojo Jaunimo teatro „Atvirkštukai“ aktoriai, parengę nuotaikingą programą, o Angelai patikino, kad jie miestą globos iki Trijų karalių.

Laima PUTRIUVIENĖ

Pūga į šventę atbloškė pasakos personažą Našlaitę.

Pūga į šventę atbloškė pasakos personažą Našlaitę.

Šilutės vaikų popchoras „Spindulys“.

Šilutės vaikų popchoras „Spindulys“.

Hits: 63

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite