Akcija „Poilsiauk atsakingai“. Ką svarbu žinoti poilsiautojams?  

Liepą prasidėjo aplinkosauginė akcija „Poilsiauk atsakingai“, kuri tęsis iki vasaros pabaigos. Per akciją Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai aktyviai tikrins vandens telkinius, kaip poilsiautojai laikosi aplinkosauginių reikalavimų plaukiodami plaukiojimo priemonėmis. Be to, ypatingas dėmesys bus skiriamas vandens telkinių pakrantėms, miškams ir saugomoms teritorijoms.  

Tikrins poilsiautojus

„Vasaros metu poilsiautojai norėdami atsigaivinti vyksta prie vandens telkinių arba lanko kitus gražius šalies kampelius miškuose bei saugomose teritorijose. Jei norime ir toliau grožėtis Lietuvos gamta, labai svarbu kiekvienam lankytojui laikytis aplinkosauginių teisės aktų reikalavimų, būti sąmoningiems bei rūpintis aplinka“, –  sako Ukmergės aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnas Vidmantas Zablackas.

Taip pat vasaros laikotarpiu atgyja ir vandens pramogos, o pasiplaukiojimas savaeige plaukiojimo priemone – viena iš jų. Todėl svarbu žinoti, kad ne visada ir ne visuose vandens telkiniuose tai daryti galima.

„Nusprendus paplaukioti savaeige plaukiojimo priemone, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kur, kada ir kaip galima tai daryti. Todėl per akciją bus vykdomi reidai ir stebėsena tiek vandens telkiniuose, tiek miškuose ar kitose šalies vietovėse“,– pabrėžia V. Zablackas.

Trys taisyklės

Pasak aplinkosaugininkų, poilsiaujant svarbu laikytis 3 pagrindinių taisyklių.

Prie ežero vykstantiems automobiliu, reikėtų nepamiršti pakrančių apsaugos juostos reikalavimų – nestatyti automobilio arčiau kaip 25 metrai nuo vandens telkinio kranto. Pasitikrinti ar telkinys yra saugomoje teritorijoje galima Saugomų teritorijų valstybės kadastre.

Keliaujantiems automobiliu po miškingas teritorijas, svarbi taisyklė – transporto priemonėmis galima važinėti tik miško keliais. Statyti jas miškuose galima tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinant galimybę keliu važiuoti kitoms transporto priemonėms. Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, būtina stengtis neužvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų.

Taip pat vairuotojai turi būti atidūs – teritorija, kurioje, dažnai važinėjama ar statomos motorinės transporto priemonės, nėra laikoma keliu ar aikštele. Šiukšles po poilsio gamtoje būtina susirinkti kiekvienam poilsiautojui.

Žvejams prieš pradedant žvejybą ir žvejybos metu reikia surinkti šiukšles 5 metrų spinduliu aplink žvejybos vietą ir išvežti jas į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.

Apsistoti poilsiui miškuose ir kūrenti laužus galima tik įrengtuose viešojo naudojimo poilsio objektuose. Nakvynei gamtoje (pvz., statant palapines) svarbu rinktis poilsiavietes, atokvėpio vietas, stovyklavietes, kempingus, kitus rekreacinės paskirties inžinerinius statinius. O laužus kūrenti tik atitinkamai pažymėtose laužavietėse.

Susiruošusiems plaukioti plaukiojimo priemonėmis vandens telkiniuose svarbu pirmiausia įvertinti pagal vandens telkinio dydį ir vietą kokiomis plaukiojimo priemonėmis galima plaukioti.

Vandens motociklininkams

Vandens motociklai plaukioti gali tik 7 vandens telkiniuose ( Baltijos jūroje, Elektrėnų mariose, Dūkštų ežere, Talkšos ežere, Didžiulio (Daugų) ežere, Galuonų ežere, Kauno mariose). Ir tik laikantis Aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis reikalavimų priede nurodytų sąlygų.

Baudos

Už pakrančių apsaugos juostų pažeidimą gresia įspėjimą arba 30–140 eurų bauda.

Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis – įspėjimas arba 20–140 eurų bauda.

Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis, kai dėl to žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta, užtraukia 140–300 eurų baudą.

Nesutvarkius šiukšlių žvejybos vietoje ir taip pažeidžiant Mėgėjų žvejybos taisykles taikomas įspėjimas arba 10–60 eurų bauda. Poilsiautojai už šiukšlinimą gali gauti įspėjimą arba 20–50 eurų baudą.

Asmenims netinkamose vietose kūrenantiems laužus ar naudojantiems atvirą ugnį gresia įspėjimas arba 20–50 eurų bauda. Taip pat gali būti skiriama 50–110 eurų bauda juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims.

Jei aplinka nedelsiant nesutvarkoma ir nustatoma, kad padaryta reali žala, pažeidėjai turi atlyginti aplinkai padarytą žalą.

Nesilaikantiems aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis, priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio gali būti skiriama bauda nuo 150 iki 3000 eurų. Taip pat už tam tikro pobūdžio pažeidimus gali būti skiriamas savaeigės plaukiojimo priemonės konfiskavimas.

Pagal Aplinkos apsaugos dep. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite