Abiturientams – darbymetis

Gegužę prasidėjo pagrindinė brandos egzaminų sesija. Abiturientai jau laikė užsienio kalbų valstybinį brandos egzaminą, o birželio 2-ą – privalomą lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį ir mokyklinį brandos egzaminus.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas prasidėjęs lygiai 9 val. ir tęsėsi 4 valandas. Per tą laiką tiek valstybinį, tiek mokyklinį brandos egzaminą laikantys abiturientai turėjo parašyti rašinį. Jiems buvo pateiktos dvi samprotavimo ir dvi literatūrinio rašinio temos. Prie kiekvienos temos – po 3 privalomus lietuvių literatūros autorius.
Ir abiturientus, ir pedagogus nustebino, kad į egzamino užduotis nebuvo įtraukta Kristijono Donelaičio, kurio 300 m. sukaktį švenčiame, kūryba.
Šilutės rajono abiturientai privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikė Šilutės pirmojoje gimnazijoje. Prie gimnazijos įrengtuose stenduose abiturientai rado jiems reikalingą informaciją, o viduje juos pasitiko į pagalbą skubantys pedagogai. Į egzaminą buvo įleidžiami su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais. Kaip ir kasmet, gimnazijos sporto salėje rinkosi abiturientai, pasirinkę laikyti valstybinį brandos egzaminą.
Ketvirtadienį abiturientai laikė matematikos, o kitą pirmadienį bus chemijos valstybinis brandos egzaminas.
Pasak Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotojos Rasos Žemailienės, šiemet laikyti lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą pasirinko 322, mokyklinį – 278 rajono abiturientai. Penki abiturientai laikyti egzamino neatvyko. Jei neatvykimo priežastys yra rimtos, jiems sudarytos sąlygas egzaminą laikyti per pakartotiną egzaminų sesiją. Valstybinį egzaminą bus galima laikyti birželio 20 d., mokyklinį – liepos 7 d.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite