Abiturientai verčia naują gyvenimo knygos lapą

Ir Šilutės rajono abiturientams jau nuskambėjo paskutinis skambutis. Gimnazijose vyko smagios šventės. Šilutės pirmoji gimnazija savo interneto svetainėje pasidalijo jaunimo mintimis per paskutinę literatūros pamoką „Kokia norėtum būti knyga?“ (mokiniai galėjo pasirinkti, ar jie pasirašys, ar liks anonimais).

Norėčiau būti Vinco Mykolaičio-Putino romanu „Altorių šešėly“, kur vykstantys konfliktai būdingi man, nes dar nežinau, ko noriu iš gyvenimo baigusi mokyklą. (Junita Barškietytė)

Aš norėčiau būti psichologiniu romanu „Gyvenimas ir aš“. Romano temos: gyvenimo samprata bei savęs analizavimas, meilė sau bei kitiems.

Aš būčiau istorinė biografija „Pasiklydusi mergaitė“. Temos: gyvenimo nuopuoliai, pakilimai, mirtis, meilė be atsako, savęs ieškojimas, žmogaus nepritapimas prie visuomenės standartų. Tai būtų mergaitės istorija nuo 2004 iki 2023 metų. Kodėl tokia knyga? Nes šiuo metu esu pasiklydusi tarp gyvenimo pasirinkimų. (Izabelė Sudeikytė)

Mano gyvenimo knyga vadintųsi „Paklydęs salos kryžkelėj“ (komedija, siaubo, romantinis, detektyvas). Turinys: žmonės paklydę nežinomoje saloje. Kiekvieną dieną vis mažiau lieka žmonių grupėje. Jie nesiryžta išsiaiškinti, kur visi dingsta ir kodėl jie vis dar čia…

Aš būčiau knyga, pavadinta „Jausmų sūkury“, žanras – drama arba tragikomedija. Drama būtų apie greitai besikeičiančius jausmus ir mintis. Veikėjai išgyvena tragediją, o aplinkui žmogaus tragediją kiti mato kaip komediją. (Kamilė Dulkytė)

Aš būčiau psichologinė knyga „Blykstelėjęs tunelis“, kai tunelio gale matyti tikslas – šviesa. (Mantas Urniežius)

Drama „(Ne)viltis“. Temos: gyvenimo iššūkiai, jų įveikimas, prisitaikymas, lūžio taškas. Turinys: jaunuolių patiriami iššūkiai- išbandymai mokykloje, asmeniniame gyvenime. Kodėl tokia knyga? Manau, kad daugelis jaunų žmonių jaučiasi panašiai kaip aš.

Jeigu būčiau knyga, ji vadintųsi „Mano dienoraštis“. Būčiau romanas arba drama dienoraščio forma. Ten būtų aprašytas mano gyvenimas ir su kokiais sunkumais aš susiduriu. Temos: šeimos santykiai, pasirinkimai, draugystė. (Monika Kudžiūtė)

Žanras: novelė vaikams. Pavadinimas: „Mergaitė kaime“. Tema: vaiko susipažinimas su pasauliu, gamta.

Mano knygos pavadinimas: „Cheminės reakcijos“, o žanras – mokslinė fantazija, gal net pagal ją kuriamas miuziklas. Tema – paauglio sunkumai. Turinys: vieną dieną paauglys, vykdydamas eksperimentus, netyčia apsinuodija ir įgyja galią realybę paversti miuziklu…

Jeigu būčiau knyga, būčiau knyga apie išgyvenimus ir atsigavimą. Yra daug įdomių dalykų, kuriuos galime sužinoti apie žmonių stiprybę ir pasiaukojimą. Pavadinimas „Išgyvenimo paslaptys“. (Paulina Miliūtė)

Norėčiau būti knyga, kurios pavadinimas būtų „Gyvenimo kalneliai“.

Jei būčiau knyga, jos pavadinimas būtų „Akimirka“ (komedija).

Jei būčiau knyga, vadinčiausi „Naujas gyvenimas“. Šios knygas žanras – drama, o temos – savęs ieškojimas, nuotykiai ir ateitis. (Goda Girgždytė)

Norėčiau būti detektyvu, nes mano gyvenimas būtų kupinas nuotykių. (Agnė Stulgaitė)

Aš būčiau romanas. Tema – kaip būti savimi? Turinys – mergina stengiasi būti savimi, o ne tokia, kokią nori ją matyti kiti. Būčiau „sava“ knyga. (Greisė Butkutė)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite