Abiturientai verčia naują gyvenimo knygos lapą

Ir Šilutės rajono abiturientams jau nuskambėjo paskutinis skambutis. Gimnazijose vyko smagios šventės. Šilutės pirmoji gimnazija savo interneto svetainėje pasidalijo jaunimo mintimis per paskutinę literatūros pamoką „Kokia norėtum būti knyga?“ (mokiniai galėjo pasirinkti, ar jie pasirašys, ar liks anonimais).

Norėčiau būti Vinco Mykolaičio-Putino romanu „Altorių šešėly“, kur vykstantys konfliktai būdingi man, nes dar nežinau, ko noriu iš gyvenimo baigusi mokyklą. (Junita Barškietytė)

Aš norėčiau būti psichologiniu romanu „Gyvenimas ir aš“. Romano temos: gyvenimo samprata bei savęs analizavimas, meilė sau bei kitiems.

Aš būčiau istorinė biografija „Pasiklydusi mergaitė“. Temos: gyvenimo nuopuoliai, pakilimai, mirtis, meilė be atsako, savęs ieškojimas, žmogaus nepritapimas prie visuomenės standartų. Tai būtų mergaitės istorija nuo 2004 iki 2023 metų. Kodėl tokia knyga? Nes šiuo metu esu pasiklydusi tarp gyvenimo pasirinkimų. (Izabelė Sudeikytė)

Mano gyvenimo knyga vadintųsi „Paklydęs salos kryžkelėj“ (komedija, siaubo, romantinis, detektyvas). Turinys: žmonės paklydę nežinomoje saloje. Kiekvieną dieną vis mažiau lieka žmonių grupėje. Jie nesiryžta išsiaiškinti, kur visi dingsta ir kodėl jie vis dar čia…

Aš būčiau knyga, pavadinta „Jausmų sūkury“, žanras – drama arba tragikomedija. Drama būtų apie greitai besikeičiančius jausmus ir mintis. Veikėjai išgyvena tragediją, o aplinkui žmogaus tragediją kiti mato kaip komediją. (Kamilė Dulkytė)

Aš būčiau psichologinė knyga „Blykstelėjęs tunelis“, kai tunelio gale matyti tikslas – šviesa. (Mantas Urniežius)

Drama „(Ne)viltis“. Temos: gyvenimo iššūkiai, jų įveikimas, prisitaikymas, lūžio taškas. Turinys: jaunuolių patiriami iššūkiai- išbandymai mokykloje, asmeniniame gyvenime. Kodėl tokia knyga? Manau, kad daugelis jaunų žmonių jaučiasi panašiai kaip aš.

Jeigu būčiau knyga, ji vadintųsi „Mano dienoraštis“. Būčiau romanas arba drama dienoraščio forma. Ten būtų aprašytas mano gyvenimas ir su kokiais sunkumais aš susiduriu. Temos: šeimos santykiai, pasirinkimai, draugystė. (Monika Kudžiūtė)

Žanras: novelė vaikams. Pavadinimas: „Mergaitė kaime“. Tema: vaiko susipažinimas su pasauliu, gamta.

Mano knygos pavadinimas: „Cheminės reakcijos“, o žanras – mokslinė fantazija, gal net pagal ją kuriamas miuziklas. Tema – paauglio sunkumai. Turinys: vieną dieną paauglys, vykdydamas eksperimentus, netyčia apsinuodija ir įgyja galią realybę paversti miuziklu…

Jeigu būčiau knyga, būčiau knyga apie išgyvenimus ir atsigavimą. Yra daug įdomių dalykų, kuriuos galime sužinoti apie žmonių stiprybę ir pasiaukojimą. Pavadinimas „Išgyvenimo paslaptys“. (Paulina Miliūtė)

Norėčiau būti knyga, kurios pavadinimas būtų „Gyvenimo kalneliai“.

Jei būčiau knyga, jos pavadinimas būtų „Akimirka“ (komedija).

Jei būčiau knyga, vadinčiausi „Naujas gyvenimas“. Šios knygas žanras – drama, o temos – savęs ieškojimas, nuotykiai ir ateitis. (Goda Girgždytė)

Norėčiau būti detektyvu, nes mano gyvenimas būtų kupinas nuotykių. (Agnė Stulgaitė)

Aš būčiau romanas. Tema – kaip būti savimi? Turinys – mergina stengiasi būti savimi, o ne tokia, kokią nori ją matyti kiti. Būčiau „sava“ knyga. (Greisė Butkutė)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite