Abiturientai verčia naują gyvenimo knygos lapą

Ir Šilutės rajono abiturientams jau nuskambėjo paskutinis skambutis. Gimnazijose vyko smagios šventės. Šilutės pirmoji gimnazija savo interneto svetainėje pasidalijo jaunimo mintimis per paskutinę literatūros pamoką „Kokia norėtum būti knyga?“ (mokiniai galėjo pasirinkti, ar jie pasirašys, ar liks anonimais).

Norėčiau būti Vinco Mykolaičio-Putino romanu „Altorių šešėly“, kur vykstantys konfliktai būdingi man, nes dar nežinau, ko noriu iš gyvenimo baigusi mokyklą. (Junita Barškietytė)

Aš norėčiau būti psichologiniu romanu „Gyvenimas ir aš“. Romano temos: gyvenimo samprata bei savęs analizavimas, meilė sau bei kitiems.

Aš būčiau istorinė biografija „Pasiklydusi mergaitė“. Temos: gyvenimo nuopuoliai, pakilimai, mirtis, meilė be atsako, savęs ieškojimas, žmogaus nepritapimas prie visuomenės standartų. Tai būtų mergaitės istorija nuo 2004 iki 2023 metų. Kodėl tokia knyga? Nes šiuo metu esu pasiklydusi tarp gyvenimo pasirinkimų. (Izabelė Sudeikytė)

Mano gyvenimo knyga vadintųsi „Paklydęs salos kryžkelėj“ (komedija, siaubo, romantinis, detektyvas). Turinys: žmonės paklydę nežinomoje saloje. Kiekvieną dieną vis mažiau lieka žmonių grupėje. Jie nesiryžta išsiaiškinti, kur visi dingsta ir kodėl jie vis dar čia…

Aš būčiau knyga, pavadinta „Jausmų sūkury“, žanras – drama arba tragikomedija. Drama būtų apie greitai besikeičiančius jausmus ir mintis. Veikėjai išgyvena tragediją, o aplinkui žmogaus tragediją kiti mato kaip komediją. (Kamilė Dulkytė)

Aš būčiau psichologinė knyga „Blykstelėjęs tunelis“, kai tunelio gale matyti tikslas – šviesa. (Mantas Urniežius)

Drama „(Ne)viltis“. Temos: gyvenimo iššūkiai, jų įveikimas, prisitaikymas, lūžio taškas. Turinys: jaunuolių patiriami iššūkiai- išbandymai mokykloje, asmeniniame gyvenime. Kodėl tokia knyga? Manau, kad daugelis jaunų žmonių jaučiasi panašiai kaip aš.

Jeigu būčiau knyga, ji vadintųsi „Mano dienoraštis“. Būčiau romanas arba drama dienoraščio forma. Ten būtų aprašytas mano gyvenimas ir su kokiais sunkumais aš susiduriu. Temos: šeimos santykiai, pasirinkimai, draugystė. (Monika Kudžiūtė)

Žanras: novelė vaikams. Pavadinimas: „Mergaitė kaime“. Tema: vaiko susipažinimas su pasauliu, gamta.

Mano knygos pavadinimas: „Cheminės reakcijos“, o žanras – mokslinė fantazija, gal net pagal ją kuriamas miuziklas. Tema – paauglio sunkumai. Turinys: vieną dieną paauglys, vykdydamas eksperimentus, netyčia apsinuodija ir įgyja galią realybę paversti miuziklu…

Jeigu būčiau knyga, būčiau knyga apie išgyvenimus ir atsigavimą. Yra daug įdomių dalykų, kuriuos galime sužinoti apie žmonių stiprybę ir pasiaukojimą. Pavadinimas „Išgyvenimo paslaptys“. (Paulina Miliūtė)

Norėčiau būti knyga, kurios pavadinimas būtų „Gyvenimo kalneliai“.

Jei būčiau knyga, jos pavadinimas būtų „Akimirka“ (komedija).

Jei būčiau knyga, vadinčiausi „Naujas gyvenimas“. Šios knygas žanras – drama, o temos – savęs ieškojimas, nuotykiai ir ateitis. (Goda Girgždytė)

Norėčiau būti detektyvu, nes mano gyvenimas būtų kupinas nuotykių. (Agnė Stulgaitė)

Aš būčiau romanas. Tema – kaip būti savimi? Turinys – mergina stengiasi būti savimi, o ne tokia, kokią nori ją matyti kiti. Būčiau „sava“ knyga. (Greisė Butkutė)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota. Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama,

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą. Pasak Šeškinės poliklinikos medicinos psichologės Monikos Zarembaitės, atmintis žmogui yra labai svarbi. Be jos ne tik nieko neišmoktume, bet ir neprisimintume pernykščių vasaros atostogų

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc. arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė. „Citadele“ banko užsakymu „Norstat“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys rodo, kad Lietuvoje, sulaukę pensinio amžiaus pilnu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų.

Apmokės gydymo įstaigoms viršsutartines paslaugas

Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos  ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vykdomas pažadas, duotas gydymo įstaigoms, didesne apimtimi apmokėti už suteiktas sveikatos paslaugas, taip sprendžiant eilių problemą. „Po pandemijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su

Taip pat skaitykite