Seime – paroda M. Jankaus muziejaus 40-mečiui

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus veiklos 40-mečiui skirta paroda antradienį, spalio 19 d., atidaryta LR Seimo II rūmų 1 aukšto galerijoje. Paroda veiks iki lapkričio 3 d. 

Martyno Jankaus muziejaus Parodos atidaryme dalyvavo Seimo narė Aušrinė Norkienė, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, jo pavaduotojas Edgaras Kuturys, M. Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė, Pagėgių savivaldybės, muziejaus darbuotojai, kultūros ir meno žmonės.

„Didžiuojuosi, kad ši paroda eksponuojama Seime. Už tai, kad Pagėgių kraštas garsinamas sostinėje, dėkoju muziejaus direktorei Liudvikai ir visai muziejaus bendruomenei. Nuoširdus ačiū ir Seimo narei Aušrinei Norkienei už pagalbą, kad ši paroda atsirastų čia.

Džiaugiuosi mūsų muziejaus kolektyvu, indėliu puoselėjant krašto kultūros ir istorijos tradicijas. Tai, kad ši paroda atkeliavo čia, dar kartą įrodo, kad nuolatos ieškote galimybių skleisti žinią apie mūsų kraštą“, – sakė Pagėgių savivaldybės meras V. Bendaravičius.

1981 metais pradėjęs veiklą muziejus iš vienos ekspozicinės salės Bitėnų pradinėje mokykloje išaugo iki modernaus šiuolaikiško kultūrinio ir istorinio paveldo saugotojo, įsikūrusio penkiuose pastatuose ir valdančio 4 ha teritoriją.

Parodoje eksponuojamos fotografijos iš Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus fondų, Eugenijaus Skipičio, Aurelijaus Žemgulio ir Sauliaus Sodonio asmeninių archyvų.

Tikimasi, kad paroda sudarys galimybių nors akies krašteliu pažvelgti į žmones, savo kasdieniu, neretai pasiaukojančiu darbu kūrusius Martyno Jankaus muziejų, bandžiusius iškelti šią Mažosios Lietuvos istorijai reikšmingą asmenybę į reikiamas aukštumas.

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus savo gražų veiklos jubiliejų paminėjo rugpjūčio 7 dieną.  Renginyje „Sueiga pas Martyną Jankų“ pirmą kartą ir buvo pristatyta ši paroda, o prof. habil. dr. Domas Kaunas tada supažindino su savo parašyta monografija „Martynas Jankus: tautos vienytojas ir lietuvių spaudos kūrėjas“.

pamarys.eu pagal Pagėgių sav. inf.Martyno Jankaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite