2023 m. „LTG Link“ pervežė 5 mln. keleivių

LTG grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“, preliminariais duomenimis, praėjusiais metais pervežė apie 5 mln. keleivių. 4,7 mln. iš šių keleivių vyko traukiniais Lietuvoje – tai yra 220 tūkst. daugiau nei 2022 m. ir 115 tūkst. daugiau nei iki šiol rekordiniais 2019 m. Tvarias keliones Lietuvoje besirenkantys traukiniautojai praėjusiais metais sutaupė per 22 mln. kg CO2. Traukinio maršrutas Šilutė-Klaipėda pateko į populiariausių sąrašą.

Populiariausiu maršrutu šalyje – Vilnius-Kaunas – keliavo 10 proc. daugiau klientų nei ankstesniais metais (maždaug 1,7 mln.). Tęsiant strategiškai šaliai reikšmingos geležinkelio arterijos Vilnius-Klaipėda elektrifikacijos darbus, tarp sostinės ir pajūrio 2023 m. vyko daugiau kaip 0,6 mln. keleivių.

„Kelionės susisiekimo stuburu – geležinkeliu – sparčiai populiarėja Lietuvoje o traukiniautojų skaičius Lietuvoje pagaliau viršijo iki šiol rekordinius ikipandeminius 2019 m. Pastaraisiais metais stiprinome klientų pasitenkinimą, telkėmės į darnų judumą skatinančių sprendimų kūrimą, tęsėme kalėdinių traukinių tradiciją, vis dažniau keleiviams siūlėme vykti didelio populiarumo sulaukiančiais bendrovės organizuojamais papildomais traukinių reisais, kurių atvykimo ir išvykimo laikas suderinamas su kai kuriais itin dideliais renginiais, o metų pabaigoje pristatėme daugumos itin lauktą naują maršrutą Vilnius-Ryga. Pastarąjį vos per 5 paskutines 2023 m. dienas spėjo išbandyti 1,3 tūkst. keleivių“, – sako Gediminas Šečkus, laikinasis „LTG Link“ vadovas.

Praėjusiais metais reikšmingai išaugo maršrutų Kaunas-Šiauliai, Klaipėda-Šilutė bei Vilnius-Vilniaus oro uostas keleivių srautai. Šiais maršrutais atitinkamai vyko 51 proc., 20 proc. ir 18 proc. daugiau klientų.

2023-aisiais dėmesio sulaukė ir tvari geležinkelio jungtis su tarp Vilniaus ir Varšuvos bei Krokuvos – tarptautiniu jungtiniu maršrutu keliavo maždaug 38 tūkst. traukiniautojų. Šis maršrutas taip pat sulaukė ir tarptautinio pripažinimo – buvo įvertintas „Polish Business Awards“ apdovanojimu kasmetiniame konkurse, kuris organizuojamas bendradarbiaujant su Lenkijos ir Lietuvos prekybos rūmų asociacija ir kuriame apdovanojami abiejose rinkose veikiantys ir prie abipusių ekonominių santykių plėtros prisidėję Lenkijos ir Lietuvos verslai.

Praėjusiais metais poliarumą išsaugojo darnios kelionės traukiniais gabenantis dviračius (35 tūkst. keleivių). Traukiniais tiek Lietuvoje, tiek į kaimynines šalis keliauti galima ir su gyvūnais – praėjusiais metais jai buvo gabenti beveik 8 tūkst. augintinių.

„LTG Link“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos paštas įspėja apie naują sukčių taktiką – smalsumas kainuoja!

Lietuvos paštas atkreipia dėmesį į pastaruoju metu pradėtus vykdyti naujo tipo sukčiavimus. Jais siekiama išvilioti pinigus, pasitelkiant išperkamųjų siuntų siuntimą atsitiktiniams gyventojams. Išperkamoji siunta – tai siunta, už kurią siuntėjo nurodytą sumą siuntos gavėjas sumoka jos atsiėmimo paštomate ar atvykus kurjeriui metu. Sukčiavimo scenarijus paprastas – siunčiamos menkavertės siuntos atsitiktiniams gyventojams. Gyventojas gauna žinutę, kad siunta atkeliavo į paštomatą, ir kviečiama ją atsiimti. Tam, kad atsidarytų paštomato durelės, jis prieš tai turi už siuntą susimokėti. Smalsumo vedinas klientas susimoka ir

Šilutėje gyvenantis Eljotas Zaremba – daugiausia medalių oficialiose varžybose iškovojęs 6-metis sportininkas

„Rekordų akademija“ savo Facebook paskelbė šią naujieną. Paskaitykime. Lietuvos rekordas: Šilutėje gyvenantis Eljotas Zaremba – daugiausia medalių oficialiose varžybose iškovojęs 6-metis sportininkas. Jo sąskaitoje – 61 aukso, 14 sidabro ir 7 bronzos medaliai! Didžioji dalis medalių iškovota Jiu-Jitsu varžybose, vykusiose ne tik Lietuvoje, bet ir įvairiose ES šalyse, taip pat JAV, Šveicarijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Tarp trofėjų – ir 15 taurių bei NAGA čempiono diržas, iškovotas JAV vykusiame čempionate. Medalius Eljotas pelnė ir kitose sporto šakose – motokrosas, keturračiai, bėgimas,

Lietuvos istorija, įamžinta monetose, medaliuose

Jau praėjo 33 metai nuo Sausio 13-osios įvykių. Ši pergalė Lietuvos istorijoje yra viena iš didžiausių ir reikšmingiausių, ji paskatino sovietų imperijos griūtį. Šiai pergalei įamžinti buvo sukurti ir išleisti specialūs apdovanojimai ir monetos. Lietuvos bankas, minėdamas Sausio 13-osios įvykių penkerių metų jubiliejų, 1996 m. išleido kolekcinę proginę 50 litų monetą. Moneta nukaldinta iš 925 prabos sidabro, sveria 23,3 g, monetos skersmuo 34 mm, tiražas – 6 000 vienetų. Monetos averse vaizduojamas Lietuvos Respublikos herbas skyde, iš abiejų jo pusių

Apsemti kelių ruožai sudaro 70 km

Automobilių kelių direkcija vasario 27 d. paskelbė sąrašą kelių ruožų, kurie vis dar apsemti potvynio vandens. Iš viso Lietuvoje po vandeniu tebėra 70 km kelių, daugiausia – Šilutės rajone, Pagėgių savivaldybės teritorijoje. Apsemti kelių ruožai, kuriuose eismas draudžiamas: kelyje Rusnė-Pakalnė-Uostadvaris nuo 4,55 iki 7,09 km vandens gylis 20 cm; kelyje Rusnė-Galzdonai-Plaškiai penkiose atkarpose vandens gylis 40, 60, 30, 60 ir 60 cm; kelyje Juknaičiai-Sausgalviai-Tatamiškiai dviejose atkarpose vandens gylis po 50 cm; kelyje Rusnė-Bevardis upelis nuo 2,60 iki 5 km vandens

Taip pat skaitykite