2019 m. Kintų muzikos festivalis prasidės liepos 12 d. (programa)

Jau aštuntą vasarą Kintuose skambės profesionali muzika, lydima bendruomeniškos festivalio dvasios. Nedidelio miestelio bendruomenė kasmet su nekantrumu laukia ir su džiaugsmu priima festivalį, per daugelį metų tvirtai tapusį Kintų vasaros tradicija. VIII Kintų muzikos festivalis prasidės liepos 12 d. didžiojoje Kintų bažnyčioje. Iš viso šių metų Kintų muzikos festivalyje skambės 19 koncertų..

Festivalio atidarymo koncerte diriguos Elias Peter Btown iš JK.

Nuo pernai ypač išaugo vis besiplečiantys Kintų meninio gyvenimo sparnai, dabar jau apglėbiantys ne tik festivalį, bet ir meno rezidenciją bei kitus projektus. Praėjusią vasarą atidarytos „Kintai Arts“ rezidencijos ištakos – prieš porą metų vykęs dailininkų pleneras bei jaunų kompozitorių ir šiuolaikinės muzikos atlikėjų rezidencijos. Kryptingai besiplečiantis „Kintai Arts“ darbas buvo įvertintas Lietuvos kultūros tarybos (LKT), kuri suteikė strateginį finansavimą trejiems metams – tai leidžia užtikrintai planuoti veiklą ir įgyvendinti kūrybinius sumanymus.

Šiandienos pasaulyje ypač svarbu bendrauti ir bendradarbiauti – pasidalinimas, apsikeitimas idėjomis su kitu gali nuvesti į bendrą kūrybą ir bendrus projektus, kuriems galimybių įgyvendinti visada lengviau rasti drauge. „Kintai Arts“ bendradarbiauja su kitais festivaliais ir meno įstaigomis, o vis augantis festivalio ir rezidencijos ryšys, tikėtina, visai netrukus pavirs šių veiklų simbioze.

Jau dabar festivalio programoje atsispindi rezidencijos projektų veikla – tai „Kintai Arts“ rezidencijoje vyksiančių Martyno Švėgždos von Bekker meistriškumo kursų dalyvių koncertas (liepos 13 d.), jaunų Lietuvos ir užsienio talentų – Austrijoje dėstančio violončelininko Glebo Pyšniako studentų – pristatymas (liepos 18-19 d. ir liepos 25-26 d.). Trečią kartą festivalyje pasirodys senosios muzikos ansamblis „Canto fiorito“, keletą metų iš eilės rezidavęs Kintuose ir atliekantis svarbią edukacinę misiją – ypač retai Lietuvoje girdimą senąją muziką jis pristatys ne tik suaugusiai publikai (rugpjūčio 2 d.), bet ir vaikams (rugpjūčio 1 d.).

Taip pat trečią kartą Kintuose lankysis kompozitorius, pedagogas Vykintas Baltakas, ankstesnėmis vasaromis čia vedęs meistriškumo kursus jauniems kompozitoriams ir šiuolaikinės muzikos atlikėjams. Šiemet festivalyje pasirodys jo vadovaujamos LMTA Šiuolaikinės muzikos programos studentai kartu su violončelininku iš Jungtinės Karalystės Antonu Lukoszevieze (rugpjūčio 8 d.). Dar viena V. Baltako iniciatyva – finalinis festivalio koncertas „Pakirstais sparnais“ su jo vadovaujamo Lietuvos ansamblių tinklo atlikėjais (rugpjūčio 9 d.).

Bendradarbiaujant su Pažaislio festivaliu, Kintų muzikos festivalio scenoje pasirodys tarptautinis kvintetas – atlikėjai iš Šiaurės ir Baltijos šalių, parengę šio regiono šiuolaikinių kompozitorių muzikos koncertą (liepos 14 d.). Baltijos valstybių nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui skirtoje programoje skambės ir pripažintos lietuvių kompozitorės Ramintos Šerkšnytės kūrinio premjera.

Klaipėdos kamerinis orkestras.

Net trys premjeros skambės festivalio atidarymo koncerte (liepos 12 d.) – Klaipėdos kamerinis orkestras (vad. Mindaugas Bačkus) pirmasis interpretuos Gedimino Rimkaus Rimkevičiaus „Saulės planetas“, Monikos Sokaitės „Tris dainas“ ir Kristupo Bubnelio „Tankėjančią šviesą“. Premjera nuskambės ir Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ ir „Giunter Percussion“ koncerte (liepos 20 d.) – tai dar vienas M. Sokaitės kūrinys „Salve Samogitia arba devyni žvilgsniai į Žemaitiją“, skirtas šiemet minimiems Žemaitijos metams.

Šiemet festivalyje netrūks neįprastų ansamblinių sudėčių – tai jau minėtas choro ir perkusijos koncertas, taip pat – LMTA akordeonų orkestras su soliste akordeonininke Sonja Vertainen (liepos 27 d.) bei jos solinis koncertas „Akordeono skrydis“ (liepos 28 d.). Pirmą kartą Kintų muzikos festivalyje suskambės džiazas – „Ventainėje“ koncertą surengs kolektyvas iš JAV „UNO Jazz Combo“ (liepos 21 d.). Ne taip dažnai visiškai vieną skambantį smuiką bus galima išgirsti M. Švėgždos von Bekker rečitalyje „Meditacija smuikui solo“ (liepos 15 d.), o neįprastą kontraboso ir fortepijono duetą įkūnys kontrabosininkas Donatas Bagurskas ir pianistas Denis Grotsky koncerte „4 stygos ir 88 klavišai“ (rugpjūčio 1 d.).
Klasikos mėgėjai džiaugsis vieno ryškiausių Lietuvoje styginių kvarteto „Mettis“ pasirodymu (rugpjūčio 3 d.) – skambės Vienos klasikų Josepho Haydno ir Ludwigo van Beethoveno muzika, kurios kompaniją nuspalvins vieno įtakingiausių šiuolaikinių kompozitorių Philipo Glasso opusas. Tai ne vienintelis „Mettis“ koncertas Kintuose – kvartetas taip pat sudarys draugiją pianistui Alexanderiui Paley‘ui ir violončelininkui Glebui Pyšniakui koncerte „Romantiniai pokalbiai“, kur skambės vien vokiečių romantiko Roberto Schumanno muzika (rugpjūčio 4 d.).

Šiemet festivalio programa kaip niekad gausi ir intensyvi: muzika nuo viduramžių iki šiuolaikinių kūrinių ir džiazo, įvairiausių sudėčių kolektyvai – nuo smuiko ar akordeono solo, styginių kvarteto iki akordeonų orkestro. 19 – tiek koncertų šiemet nuskambės Kintų muzikos festivalyje. Neabejojame, kad kiekvienas galės atrasti „savąją“ muziką – galbūt ji dar nepažinta, tačiau sukels susižavėjimą būtent festivalyje?

Bilietai į mokamus festivalio renginius platinami bilietai.lt.

Organizatorių inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite