2015 metų švėkšniškiu išrinktas Petras Čeliauskas – žmogus, gyvenantis dėl Švėkšnos

Švėkšnos seniūnijos bendruomenė kaip viena didelė šeima rūpinasi krašto ateitimi, jo klestėjimu. Kiekvienas šios šeimos narys stengiasi į Švėkšnos turtų aruodą įberti iš savo saujos. „Subrendusi bendruomenė“, – džiaugiasi Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis. „Išskirtinė, vedančioji, pavyzdys visoms kitoms kaimiškosioms seniūnijų bendruomenėms“, – pripažįsta Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

2015 metų švėkšniškiu išrinktas Petras Čeliauskas (centre).

2015 metų švėkšniškiu išrinktas Petras Čeliauskas (centre).

Pro šalį einantis žmogus gali daug
Kaip ir kasmet, atvertę naują kalendorinių metų puslapį, Švėkšnos seniūnijos žmonės apžvelgia ir praėjusius metus. Ir šiemet buvo kuo pasidžiaugti, kam padėkoti. O dėkota visiems, kurie negailėdami savo laiko, pastangų, finansų prisidėjo prie Švėkšnos gyvenimo. Padėkos vakaras vyko Alseikų kaimo sodyboje „Alsė“, pas svetinguosius Rūtą ir Edvardą Mikelius.
Padėkos dosniesiems vakarą skambėjo nuoširdūs žodžiai, pasveikintas labiausiai Švėkšną garsinantis žmogus. Muzikos garsais sielas glostė populiariosios klasikos duetas „Verona“: solistai Bronius Jonutis ir Martyna Rudelytė. Renginio vedėjų Šarūnės Jankauskaitės ir Remigijaus Oželio išsakytos mintys bei eilės kvietė susimąstyti.
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, padeklamavęs poeto Vacio Reimerio eilėraštį apie žmogų, praeinantį pro šalį, atviravo: „Kiekvienas mūsų esame žmogus, praeinantis pro kitą žmogų. Kartais užtenka šypsenos, dosnios ištiestos rankos, pagalbos. Į jus žiūrėdamas galiu tvirtai atsakyti į klausimą, ką gali žmogus, praeinantis pro šalį – jūsų darbai, jūsų vieta bendruomenėje viską pasako“.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis padėkojo Vaidotui Didžiūnui už moliūgų-žibintų šventę.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis padėkojo Vaidotui Didžiūnui už moliūgų-žibintų šventę.

2015 metų švėkšniškis – pedagogas Petras Čeliauskas
Internetinio leidinio „Švėkšnos naujienos“ savininkas Jonas Girskis prieš paskelbdamas „2015 metų švėkšniškio“ rinkimų rezultatus, padėkojęs talkininkams, priminė, kad šie rinkimai vyko jau trečią kartą. Kandidatus siūlė, už savo favoritus balsavo ir rinko patys internetinio leidinio skaitytojai. Sulaukta 18 pasiūlymų, iš jų išrinkti 5 daugiausia pasiūlymų turėję kandidatai. Tapti „2015 metų švėkšniškiu“ pretendavo: Švėkšnos fotografė Danutė Gailiūnienė už užfiksuotas įsimintinas miestelio akimirkas, Švėkšnos gyvenimo iliustravimą „Švėkšnos naujienose“, kituose leidiniuose; Danguolė Jančauskienė už akciją „Paremkime tuos, kurių nelanko Kalėdų Senelis“, akcija surengta 18 metus iš eilės; pedagogas Vaidotas Didžiūnas už Švėkšną garsinančią akciją „Mes už šviesą“, kuri pernai surengta jau ketvirtą kartą; entuziastingas muzikantas Vytautas Raibys, kurio dėka pernai vykusiame trečiajame vestuvinių muzikantų festivalyje Švėkšna paskelbta vestuvininkų sostine; pedagogas Petras Čeliauskas už knygą „Švėkšnos „Saulė“. Knyga skirta artėjančiai Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos 100 metų sukakčiai.
J. Girskis, užsiminęs, kažin ar yra Švėkšnoje namai, kuriuose nebūtų kurios nors pedagogo Petro Čeliausko knygos, aidint audringiems plojimams, apdovanojimui pakvietė Petrą Čeliauską, pedagogą, gyvenantį ne dėl savęs – dėl Švėkšnos. Netylant plojimams P. Čeliauskui įteiktas „2015 metų švėkšniškio“ apdovanojimas. Garbiajam švėkšniškiui seniūnas A. Šeputis įteikė stiklinę skulptūrą su Švėkšnos simboliais. Metų švėkšniškį sveikino 2014 metų švėkšniškė – „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė. Ji patikino nežinanti kito tokio mokyklai ir vaikams atsidavusio žmogaus.
2015 metų švėkšniškį P. Čeliauską sveikino Savivaldybės meras V. Laurinaitis, į jo švarko atlapą įsegė reprezentacinį savivaldybės ženklą – žuvį.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorės D. Dirgėlienės padėka Danutei Gailiūnienei.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorės D. Dirgėlienės padėka Danutei Gailiūnienei.

Dėkota pagalbininkams ir rėmėjams
Vakaro metu daug nuoširdžių padėkos žodžių išsakyta ir Švėkšnos seniūnijos pagalbininkams, rėmėjams. Švėkšnos medalis įteiktas muziejininkei Monikai Žąsytienei, projekto „Išsaugokime Švėkšnos sinagogą“ iniciatorei. Už iniciatyvumą padėkota Švėkšnos neįgaliųjų draugijos pirmininkei Ingritai Riterienei, už moliūgų-žibintų akciją – pedagogui Vaidotui Didžiūnui. Nesureikšmindamas savo indėlio V. Didžiūnas skubėjo dėkoti visiems talkininkams. Jis, ypač vaizdingai įvertinęs seniūno paramą, pripažino, kad Švėkšnos seniūnas yra vienintelis rajone pretenduojantis tapti visą parą dirbančiu seniūnu. Vytautui Raibiui padėkota už vestuvinių muzikantų festivalio organizavimą, Švėkšnos paskelbimą vestuvininkų sostine bei naujametinį koncertą Švėkšnos širdyje – aikštėje prie bažnyčios.
„Lietuvoje nėra kitos tokios seniūnijos, kurioje Naujieji metai sutinkami taip, kaip Švėkšnoje…“ – patikino seniūnas. Jonui Girskiui padėkota už Švėkšnos gyvenimo atspindėjimą internetiniame laikraštyje „Švėkšnos naujienos“, Violetai Astrauskienei – už kūrybą, Tradicinių amatų centrui – už įsiliejimą į Švėkšnos kultūrinį gyvenimą.
„Esame dalis Švėkšnos bendruomenės“, – patikino padėką atsiimdamas itin aktyvios Švėkšnos seniūnijos bendruomenės „Ašva“ pirmininkas Valentinas Vanagas.
Padėkota ir dideliam būriui rėmėjų: Vytautui Marcinkevičiui, Juozui Mikužiui, Sigučiui Bočkui, Reginai ir Rimui Paulauskams, Aušrai ir Antanui Martinkams, Onutei ir Petrui Šertvyčiams, Violetai ir Algimantui Toliušiams, Rūtai ir Edvardui Mikeliams bei Česlovai ir Simonui Mikeliams, Šilutės rajono savivaldybei, LR Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui.

Petrą Čeliauską sveikino savivaldybės vadovai. Meras dovanojo Savivaldybę reprezentuojantį ženklą.

Petrą Čeliauską sveikino savivaldybės vadovai. Meras dovanojo Savivaldybę reprezentuojantį ženklą.

Švėkšnos įstaigų padėkos
Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos bendruomenės vardu direktorė Dalia Dirgėlienė ir pavaduotoja Rima Poškienė padėkojo gausiam būriui mokyklos rėmėjų. „Jei kam liūdna, pasikvieskite į namus vaikų. Mokykloje jų bemaž 400, kupinų energijos, nemeluojančių. Būkime tokie, kaip jie, mokėkime bet kurioje situacijoje rasti tiesos grūdą. Jie – mūsų vaikai, jie – patys geriausi, tokie, kaip jūs“, – dėkojo D. Dirgėlienė.
Švėkšnos vaikų darželio direktorė Rita Bagdonienė visiems 75 įstaigą lankančių vaikų tėvams padėkojo už nuolatinę paramą, pagalbą, bendradarbiavimą. Padėkos žodžių negailėjo vaikų ugdymo centro „Diemedis“ Švietimo pagalbos ir konsultavimo skyriaus vedėja Aurelija Kasparavičienė ir vyr. buhalterė Daiva Didžiūnienė. Talkininkams padėkojo Švėkšnos neįgaliųjų draugijos pirmininkė I. Riterienė, Šilutės r. Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filialo bibliotekininkė Danutė Litvinienė.
Netrūko ir pašmaikštavimų
Padėkos vakare dalyvavę 3 rajono vadovai pastebėjo, kad švėkšniškiai apdairūs, į valdžią delegavo net 3 seniūnijos atstovus. Meras V. Laurinaitis pašmaikštavo, kad tokia situacija Švėkšnos seniūnui suteikia teisę Savivaldybės duris atidaryti kojomis.
Po padėkų ceremonialo vakaras tęsėsi prie gausaus vaišių stalo.

Laima PUTRIUVIENĖ

Padėkos vakaro dalyviai.

Padėkos vakaro dalyviai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite