2015 metų švėkšniškiu išrinktas Petras Čeliauskas – žmogus, gyvenantis dėl Švėkšnos

Švėkšnos seniūnijos bendruomenė kaip viena didelė šeima rūpinasi krašto ateitimi, jo klestėjimu. Kiekvienas šios šeimos narys stengiasi į Švėkšnos turtų aruodą įberti iš savo saujos. „Subrendusi bendruomenė“, – džiaugiasi Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis. „Išskirtinė, vedančioji, pavyzdys visoms kitoms kaimiškosioms seniūnijų bendruomenėms“, – pripažįsta Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

2015 metų švėkšniškiu išrinktas Petras Čeliauskas (centre).

2015 metų švėkšniškiu išrinktas Petras Čeliauskas (centre).

Pro šalį einantis žmogus gali daug
Kaip ir kasmet, atvertę naują kalendorinių metų puslapį, Švėkšnos seniūnijos žmonės apžvelgia ir praėjusius metus. Ir šiemet buvo kuo pasidžiaugti, kam padėkoti. O dėkota visiems, kurie negailėdami savo laiko, pastangų, finansų prisidėjo prie Švėkšnos gyvenimo. Padėkos vakaras vyko Alseikų kaimo sodyboje „Alsė“, pas svetinguosius Rūtą ir Edvardą Mikelius.
Padėkos dosniesiems vakarą skambėjo nuoširdūs žodžiai, pasveikintas labiausiai Švėkšną garsinantis žmogus. Muzikos garsais sielas glostė populiariosios klasikos duetas „Verona“: solistai Bronius Jonutis ir Martyna Rudelytė. Renginio vedėjų Šarūnės Jankauskaitės ir Remigijaus Oželio išsakytos mintys bei eilės kvietė susimąstyti.
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, padeklamavęs poeto Vacio Reimerio eilėraštį apie žmogų, praeinantį pro šalį, atviravo: „Kiekvienas mūsų esame žmogus, praeinantis pro kitą žmogų. Kartais užtenka šypsenos, dosnios ištiestos rankos, pagalbos. Į jus žiūrėdamas galiu tvirtai atsakyti į klausimą, ką gali žmogus, praeinantis pro šalį – jūsų darbai, jūsų vieta bendruomenėje viską pasako“.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis padėkojo Vaidotui Didžiūnui už moliūgų-žibintų šventę.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis padėkojo Vaidotui Didžiūnui už moliūgų-žibintų šventę.

2015 metų švėkšniškis – pedagogas Petras Čeliauskas
Internetinio leidinio „Švėkšnos naujienos“ savininkas Jonas Girskis prieš paskelbdamas „2015 metų švėkšniškio“ rinkimų rezultatus, padėkojęs talkininkams, priminė, kad šie rinkimai vyko jau trečią kartą. Kandidatus siūlė, už savo favoritus balsavo ir rinko patys internetinio leidinio skaitytojai. Sulaukta 18 pasiūlymų, iš jų išrinkti 5 daugiausia pasiūlymų turėję kandidatai. Tapti „2015 metų švėkšniškiu“ pretendavo: Švėkšnos fotografė Danutė Gailiūnienė už užfiksuotas įsimintinas miestelio akimirkas, Švėkšnos gyvenimo iliustravimą „Švėkšnos naujienose“, kituose leidiniuose; Danguolė Jančauskienė už akciją „Paremkime tuos, kurių nelanko Kalėdų Senelis“, akcija surengta 18 metus iš eilės; pedagogas Vaidotas Didžiūnas už Švėkšną garsinančią akciją „Mes už šviesą“, kuri pernai surengta jau ketvirtą kartą; entuziastingas muzikantas Vytautas Raibys, kurio dėka pernai vykusiame trečiajame vestuvinių muzikantų festivalyje Švėkšna paskelbta vestuvininkų sostine; pedagogas Petras Čeliauskas už knygą „Švėkšnos „Saulė“. Knyga skirta artėjančiai Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos 100 metų sukakčiai.
J. Girskis, užsiminęs, kažin ar yra Švėkšnoje namai, kuriuose nebūtų kurios nors pedagogo Petro Čeliausko knygos, aidint audringiems plojimams, apdovanojimui pakvietė Petrą Čeliauską, pedagogą, gyvenantį ne dėl savęs – dėl Švėkšnos. Netylant plojimams P. Čeliauskui įteiktas „2015 metų švėkšniškio“ apdovanojimas. Garbiajam švėkšniškiui seniūnas A. Šeputis įteikė stiklinę skulptūrą su Švėkšnos simboliais. Metų švėkšniškį sveikino 2014 metų švėkšniškė – „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė. Ji patikino nežinanti kito tokio mokyklai ir vaikams atsidavusio žmogaus.
2015 metų švėkšniškį P. Čeliauską sveikino Savivaldybės meras V. Laurinaitis, į jo švarko atlapą įsegė reprezentacinį savivaldybės ženklą – žuvį.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorės D. Dirgėlienės padėka Danutei Gailiūnienei.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorės D. Dirgėlienės padėka Danutei Gailiūnienei.

Dėkota pagalbininkams ir rėmėjams
Vakaro metu daug nuoširdžių padėkos žodžių išsakyta ir Švėkšnos seniūnijos pagalbininkams, rėmėjams. Švėkšnos medalis įteiktas muziejininkei Monikai Žąsytienei, projekto „Išsaugokime Švėkšnos sinagogą“ iniciatorei. Už iniciatyvumą padėkota Švėkšnos neįgaliųjų draugijos pirmininkei Ingritai Riterienei, už moliūgų-žibintų akciją – pedagogui Vaidotui Didžiūnui. Nesureikšmindamas savo indėlio V. Didžiūnas skubėjo dėkoti visiems talkininkams. Jis, ypač vaizdingai įvertinęs seniūno paramą, pripažino, kad Švėkšnos seniūnas yra vienintelis rajone pretenduojantis tapti visą parą dirbančiu seniūnu. Vytautui Raibiui padėkota už vestuvinių muzikantų festivalio organizavimą, Švėkšnos paskelbimą vestuvininkų sostine bei naujametinį koncertą Švėkšnos širdyje – aikštėje prie bažnyčios.
„Lietuvoje nėra kitos tokios seniūnijos, kurioje Naujieji metai sutinkami taip, kaip Švėkšnoje…“ – patikino seniūnas. Jonui Girskiui padėkota už Švėkšnos gyvenimo atspindėjimą internetiniame laikraštyje „Švėkšnos naujienos“, Violetai Astrauskienei – už kūrybą, Tradicinių amatų centrui – už įsiliejimą į Švėkšnos kultūrinį gyvenimą.
„Esame dalis Švėkšnos bendruomenės“, – patikino padėką atsiimdamas itin aktyvios Švėkšnos seniūnijos bendruomenės „Ašva“ pirmininkas Valentinas Vanagas.
Padėkota ir dideliam būriui rėmėjų: Vytautui Marcinkevičiui, Juozui Mikužiui, Sigučiui Bočkui, Reginai ir Rimui Paulauskams, Aušrai ir Antanui Martinkams, Onutei ir Petrui Šertvyčiams, Violetai ir Algimantui Toliušiams, Rūtai ir Edvardui Mikeliams bei Česlovai ir Simonui Mikeliams, Šilutės rajono savivaldybei, LR Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui.

Petrą Čeliauską sveikino savivaldybės vadovai. Meras dovanojo Savivaldybę reprezentuojantį ženklą.

Petrą Čeliauską sveikino savivaldybės vadovai. Meras dovanojo Savivaldybę reprezentuojantį ženklą.

Švėkšnos įstaigų padėkos
Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos bendruomenės vardu direktorė Dalia Dirgėlienė ir pavaduotoja Rima Poškienė padėkojo gausiam būriui mokyklos rėmėjų. „Jei kam liūdna, pasikvieskite į namus vaikų. Mokykloje jų bemaž 400, kupinų energijos, nemeluojančių. Būkime tokie, kaip jie, mokėkime bet kurioje situacijoje rasti tiesos grūdą. Jie – mūsų vaikai, jie – patys geriausi, tokie, kaip jūs“, – dėkojo D. Dirgėlienė.
Švėkšnos vaikų darželio direktorė Rita Bagdonienė visiems 75 įstaigą lankančių vaikų tėvams padėkojo už nuolatinę paramą, pagalbą, bendradarbiavimą. Padėkos žodžių negailėjo vaikų ugdymo centro „Diemedis“ Švietimo pagalbos ir konsultavimo skyriaus vedėja Aurelija Kasparavičienė ir vyr. buhalterė Daiva Didžiūnienė. Talkininkams padėkojo Švėkšnos neįgaliųjų draugijos pirmininkė I. Riterienė, Šilutės r. Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filialo bibliotekininkė Danutė Litvinienė.
Netrūko ir pašmaikštavimų
Padėkos vakare dalyvavę 3 rajono vadovai pastebėjo, kad švėkšniškiai apdairūs, į valdžią delegavo net 3 seniūnijos atstovus. Meras V. Laurinaitis pašmaikštavo, kad tokia situacija Švėkšnos seniūnui suteikia teisę Savivaldybės duris atidaryti kojomis.
Po padėkų ceremonialo vakaras tęsėsi prie gausaus vaišių stalo.

Laima PUTRIUVIENĖ

Padėkos vakaro dalyviai.

Padėkos vakaro dalyviai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite