2015 metų geradarė – Rusnės seniūnijos bendruomenė

Tiek rusniškių atvyko į apdovanojimo ceremoniją.

26-erius metus gyvuojantis Šilutės Rotary klubas garsėja gerais darbais, tarnavimu visuomenei, kilniomis iniciatyvomis. Darydami gerus darbus, rotariečiai tai daryti skatina ir kitus Šilutės rajono žmones. Jau penktus metus klubo iniciatyva renkamas metų geradarys, nominantui įteikiama Šilutės mecenato Hugo Šojaus statulėlė. Iškilmių metu taip pat padėkojama ir vienkartinėmis stipendijomis paskatinami du gabiausi Šilutės rajono vaikų meno mokyklos auklėtiniai.

Pasitiko prezidentas
Kartą per metus rotariečiai pakviečia miestelėnus, svečius į šventinį vakarą Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje, viename iš gražiausių ir dvasingiausių pastatų Šilutėje, penktus metus iš eilės savo klubų įkūrimo datas pamini Šilutės Rotary ir „Inner Wheel“ klubai.
Pagal rotariečių tradiciją atvykstančiuosius į iškilmes pasitiko ir kiekvienam ranką spaudė, gražios šventės linkėjo dabartinis Šilutės Rotary klubo prezidentas Algis Bekeris, kiti klubo nariai.

2015 metų geradarių nominaciją ir Hugo Šojaus statulėlę Rusnės seniūnei D. Drobnienei ir bendruomenės pirmininkui R. Plikšniui įteikė Rotary klubo prezidentas A. Bekeris.

Priminė Šilutės istoriją
Iškilmingoje aplinkoje skambėjo muzika ir padėkos žodžiai. Rotariečiai nesišvaistė pagyromis apie klubo nuveiktus labdaringus darbus, jie padėkojo žmonėms ženklia labdaryste, mecenavimu ar filantropine veikla prisidedantiems prie Šilutės rajono klestėjimo.
Iškilmingo renginio vedėjas Šilutės Rotary klubo narys Gintaras Verbus skaitė: „Tuokart rašė vieną tūkstantį devynis šimtus dvidešimt šeštuosius. Buvo lapkričio mėnesio 10 diena. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje – šventė: bažnyčios pašventinimo iškilmės. Gausiai susirinkę miestelėnai ir garbūs svečiai džiaugėsi dar dažais kvepiančiais maldos namais, o jų dėmesį labiausiai traukė Karaliaučiaus profesoriaus Richardo Pfeiferio nutapyta altoriaus sienos freska, su 120 originalaus dydžio figūrų. Figūrų, suvaidinusių svarbų vaidmenį bažnyčios ir tuometės Šilokarčemos gyvenime. Tarp jų – ir Hugo Šojus, su bažnyčios maketu rankose. Dvarininkas, filantropas ir mecenatas Hugo Šojus atriekė gabalą savo žemės ir padovanojo jį miestui, bažnyčios statybai“.
Būti dovana pasauliui
Tarptautinės Rotary organizacijos 1462-os Lietuvos apygardos valdytojas Antanas Čepys sveikindamas susirinkusius kalbėjo: „Kiekvienas mūsų iš gyvenimo esame gavę įvairių dovanų – talentų, gebėjimų, patirtį. Ir tik nuo mūsų priklauso, ar šitas dovanas pasiliksime vien sau, ar pasidalinsime su kitais. H. Šojus dalinosi su šilutiškiais. Aš kviečiu visus atrasti būdų, kaip būti dovana pasauliui“.
Šių metų pasaulio rotariečių šūkis yra būtent: „Būk dovana pasauliui!“

Su nominantais nusifotografavo visi renginyje dalyvavę Šilutės Rotary klubo nariai.

Trys pretendentai
Šilutės Rotary klubo prezidentas Algis Bekeris paskelbė, kad rotariečiai, rinkdami labiausiai kraštui nusipelniusį kandidatą, po kelių pradinių balsavimų išrinko 3 kandidatus. Jais tapo: Šilutės kultūros pramogų centras (Jūratė Pancerova) už tęstinį ilgametį profesionalių koncertų ciklą Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje „Muzikinė verdenė“; Juknaičių seniūnijoje, Vyžių kaime gyvuojantis reabilitacijos centras „Gabrielius“, kurio steigėja yra VšĮ „Liuteronų diakonija“ (direktorius Mindaugas Kairys, Valdas Miliauskas) už priklausomybėmis sergančiųjų bei socialinių problemų turinčių žmonių gyvenimo kokybės gerinimą reabilitacijos namuose „Gabrielius“; Rusnės seniūnijos bendruomenė „Rusnės sala“ už pilietišką labdaringą veiklą grąžinant Rusnės salą. Visiems nominantams įteikti specialūs tai patvirtinantys klubo pažymėjimai.

Šilutės „Inner Wheel“ klubo stipendiją prezidentė Aušra Višinskienė įteikė Vaikų meno mokyklos mokinei Emilijai Skrodenytei.

Laikoma paslaptyje
Paslaptis, kam bus skirtas 2015 m. geradario titulas buvo išlaikyta iki pat paskutinės akimirkos. Iki pat iškilmių niekas, net pats klubo prezidentas Algis Bekeris, nežinojo slapto rotariečių balsavimo rezultatų.
Juos suskaičiavęs iškilmių išvakarėse klubo sekretorius Marijus Budraitis užrašė ir užklijavo voke. Voką supakavo į įspūdingo dydžio paketą. Klubo viceprezidento Alekso Kvederio atneštą voką atplėšė ir 2015 metų geradarį paskelbė klubo prezidentas A. Bekeris.
2015-ųjų metų geradare paskelbta Rusnės seniūnijos bendruomenė „Rusnės sala“ (pirmininkas Raimundas Plikšnys, seniūnė dalia Drobnienė). Šiai bendruomenei ir buvo įteikta Hugo Šojaus statulėlė, apie titulą liudijantis pažymėjimas. Statulėlė yra skulptūros, puošiančios H. Šojaus dvaro rūmų prieigas, sumažinta kopija. Skulptorius Erikas Daugulis visas teises į skulptūrėlę yra perdavęs Šilutės Rotary klubui.
Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininkas R. Plikšnys padėkojo rotariečiams, pastebėjusiems rusniškių bendruomeniškumą. Taip pat dėkojo šeimoms, bendruomenei: „Dėkojame visiems žmonėms, kurie yra su mumis, kurie mano, kad mūsų kraštas turi būti toks, kokiu jį patys įsivaizduojame, bandome kurti savo rankomis“.
Rusnės seniūnė D. Drobnienė, dažniausiai nestokojanti šmaikštaus žodžio, šįkart vos tvardė jaudulį, pakvietė visus bažnyčioje buvusius rusniškius, kartu su R. Plikšniu pasveikino ką tik pasaulį išvydusio naujagimio tėvelį Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigą Valdą Miliauską.

„Inner Wheel“ 20-mečio sukakties proga puokštę gėlių meras V. Laurinaitis ir Seimo vicepirmininkas K. Komskis įteikė klubo prezidentei A. Višinskienei.

Sveikinimai Metų geradariams
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad rotariečiai pastebėjo bendruomenes, kurios yra gyvenimo gerovės pagrindas.
Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis linkėjo ir toliau puoselėti gražiausią Lietuvos salą – Rusnę. Seimo narys Artūras Skardžius priminė, kad visai neseniai į Rusnę buvo nukreiptos visų akys, nes Rusnė nutiesė simbolinį tiltą į Indiją, Pietų Afriką, Izraelį…
2015 metų geradarius pasveikino Eugenija Murauskienė, tokį titulą pelniusi 2011-aisiais.
Stipendijos
Šilutės rajono vaikų meno mokykla, šiemet švenčianti veiklos 50-metį, yra išugdžiusi tūkstančius rajono vaikų. Mokyklą ir Rotary klubą sieja ilgametė draugystė. Prieš keletą metų Rotary klubas nusprendė, kad į H. Šojaus nominacijos teikimo iškilmes nekvies koncertuoti profesionalių atlikėjų, o skirs lėšų Meno mokyklos moksleiviams.

Apdovanotuosius pasveikino Seimo narys Artūras Skardžius (dešinėje).

Mokinių koncertas iškilmėse – puiki proga įgyti koncertinės patirties. Rotary klubas savo stipendiją skyrė Meno mokyklos akordeono klasės mokiniui Benui Tarozai (mokytoja Loreta Kabanova). Tą patį vakarą 20-metį šventęs rotariečių žmonų klubas „Inner Wheel“ (prezidentė Aušra Višinskienė) stipendiją įteikė kanklių klasės mokinei Emilijai Skrodenytei (mokytoja Angelė Alšauskienė).
Kad šie mokiniai verti stipendijų, netrukus galėjo įsitikinti visi iškilmių dalyviai, klausę jų grojimo solo bei kartu su bendramoksliais ir mokytojais.
Šaunų koncertą padovanojo Meno mokyklos jaunių choras (vadovė Daiva Pielikienė, chormeisterė Gražina Liaudanskienė, koncertmeisterė Giedrė Augaitytė).

Laima PUTRIUVIENĖ

Ratary klubo stipendija apdovanotas Beną Taroza akordeonu atliko keletą kūrinių.

Renginio vadovas Gintaras Verbus.

2015 metų geradarių nominaciją ir Hugo Šojaus statulėlę Rusnės seniūnei D. Drobnienei ir bendruomenės pirmininkui R. Plikšniui įteikė Rotary klubo prezidentas A. Bekeris.

Hits: 75

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite