2015 metų geradarė – Rusnės seniūnijos bendruomenė

Tiek rusniškių atvyko į apdovanojimo ceremoniją.

26-erius metus gyvuojantis Šilutės Rotary klubas garsėja gerais darbais, tarnavimu visuomenei, kilniomis iniciatyvomis. Darydami gerus darbus, rotariečiai tai daryti skatina ir kitus Šilutės rajono žmones. Jau penktus metus klubo iniciatyva renkamas metų geradarys, nominantui įteikiama Šilutės mecenato Hugo Šojaus statulėlė. Iškilmių metu taip pat padėkojama ir vienkartinėmis stipendijomis paskatinami du gabiausi Šilutės rajono vaikų meno mokyklos auklėtiniai.

Pasitiko prezidentas
Kartą per metus rotariečiai pakviečia miestelėnus, svečius į šventinį vakarą Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje, viename iš gražiausių ir dvasingiausių pastatų Šilutėje, penktus metus iš eilės savo klubų įkūrimo datas pamini Šilutės Rotary ir „Inner Wheel“ klubai.
Pagal rotariečių tradiciją atvykstančiuosius į iškilmes pasitiko ir kiekvienam ranką spaudė, gražios šventės linkėjo dabartinis Šilutės Rotary klubo prezidentas Algis Bekeris, kiti klubo nariai.

2015 metų geradarių nominaciją ir Hugo Šojaus statulėlę Rusnės seniūnei D. Drobnienei ir bendruomenės pirmininkui R. Plikšniui įteikė Rotary klubo prezidentas A. Bekeris.

Priminė Šilutės istoriją
Iškilmingoje aplinkoje skambėjo muzika ir padėkos žodžiai. Rotariečiai nesišvaistė pagyromis apie klubo nuveiktus labdaringus darbus, jie padėkojo žmonėms ženklia labdaryste, mecenavimu ar filantropine veikla prisidedantiems prie Šilutės rajono klestėjimo.
Iškilmingo renginio vedėjas Šilutės Rotary klubo narys Gintaras Verbus skaitė: „Tuokart rašė vieną tūkstantį devynis šimtus dvidešimt šeštuosius. Buvo lapkričio mėnesio 10 diena. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje – šventė: bažnyčios pašventinimo iškilmės. Gausiai susirinkę miestelėnai ir garbūs svečiai džiaugėsi dar dažais kvepiančiais maldos namais, o jų dėmesį labiausiai traukė Karaliaučiaus profesoriaus Richardo Pfeiferio nutapyta altoriaus sienos freska, su 120 originalaus dydžio figūrų. Figūrų, suvaidinusių svarbų vaidmenį bažnyčios ir tuometės Šilokarčemos gyvenime. Tarp jų – ir Hugo Šojus, su bažnyčios maketu rankose. Dvarininkas, filantropas ir mecenatas Hugo Šojus atriekė gabalą savo žemės ir padovanojo jį miestui, bažnyčios statybai“.
Būti dovana pasauliui
Tarptautinės Rotary organizacijos 1462-os Lietuvos apygardos valdytojas Antanas Čepys sveikindamas susirinkusius kalbėjo: „Kiekvienas mūsų iš gyvenimo esame gavę įvairių dovanų – talentų, gebėjimų, patirtį. Ir tik nuo mūsų priklauso, ar šitas dovanas pasiliksime vien sau, ar pasidalinsime su kitais. H. Šojus dalinosi su šilutiškiais. Aš kviečiu visus atrasti būdų, kaip būti dovana pasauliui“.
Šių metų pasaulio rotariečių šūkis yra būtent: „Būk dovana pasauliui!“

Su nominantais nusifotografavo visi renginyje dalyvavę Šilutės Rotary klubo nariai.

Trys pretendentai
Šilutės Rotary klubo prezidentas Algis Bekeris paskelbė, kad rotariečiai, rinkdami labiausiai kraštui nusipelniusį kandidatą, po kelių pradinių balsavimų išrinko 3 kandidatus. Jais tapo: Šilutės kultūros pramogų centras (Jūratė Pancerova) už tęstinį ilgametį profesionalių koncertų ciklą Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje „Muzikinė verdenė“; Juknaičių seniūnijoje, Vyžių kaime gyvuojantis reabilitacijos centras „Gabrielius“, kurio steigėja yra VšĮ „Liuteronų diakonija“ (direktorius Mindaugas Kairys, Valdas Miliauskas) už priklausomybėmis sergančiųjų bei socialinių problemų turinčių žmonių gyvenimo kokybės gerinimą reabilitacijos namuose „Gabrielius“; Rusnės seniūnijos bendruomenė „Rusnės sala“ už pilietišką labdaringą veiklą grąžinant Rusnės salą. Visiems nominantams įteikti specialūs tai patvirtinantys klubo pažymėjimai.

Šilutės „Inner Wheel“ klubo stipendiją prezidentė Aušra Višinskienė įteikė Vaikų meno mokyklos mokinei Emilijai Skrodenytei.

Laikoma paslaptyje
Paslaptis, kam bus skirtas 2015 m. geradario titulas buvo išlaikyta iki pat paskutinės akimirkos. Iki pat iškilmių niekas, net pats klubo prezidentas Algis Bekeris, nežinojo slapto rotariečių balsavimo rezultatų.
Juos suskaičiavęs iškilmių išvakarėse klubo sekretorius Marijus Budraitis užrašė ir užklijavo voke. Voką supakavo į įspūdingo dydžio paketą. Klubo viceprezidento Alekso Kvederio atneštą voką atplėšė ir 2015 metų geradarį paskelbė klubo prezidentas A. Bekeris.
2015-ųjų metų geradare paskelbta Rusnės seniūnijos bendruomenė „Rusnės sala“ (pirmininkas Raimundas Plikšnys, seniūnė dalia Drobnienė). Šiai bendruomenei ir buvo įteikta Hugo Šojaus statulėlė, apie titulą liudijantis pažymėjimas. Statulėlė yra skulptūros, puošiančios H. Šojaus dvaro rūmų prieigas, sumažinta kopija. Skulptorius Erikas Daugulis visas teises į skulptūrėlę yra perdavęs Šilutės Rotary klubui.
Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininkas R. Plikšnys padėkojo rotariečiams, pastebėjusiems rusniškių bendruomeniškumą. Taip pat dėkojo šeimoms, bendruomenei: „Dėkojame visiems žmonėms, kurie yra su mumis, kurie mano, kad mūsų kraštas turi būti toks, kokiu jį patys įsivaizduojame, bandome kurti savo rankomis“.
Rusnės seniūnė D. Drobnienė, dažniausiai nestokojanti šmaikštaus žodžio, šįkart vos tvardė jaudulį, pakvietė visus bažnyčioje buvusius rusniškius, kartu su R. Plikšniu pasveikino ką tik pasaulį išvydusio naujagimio tėvelį Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigą Valdą Miliauską.

„Inner Wheel“ 20-mečio sukakties proga puokštę gėlių meras V. Laurinaitis ir Seimo vicepirmininkas K. Komskis įteikė klubo prezidentei A. Višinskienei.

Sveikinimai Metų geradariams
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad rotariečiai pastebėjo bendruomenes, kurios yra gyvenimo gerovės pagrindas.
Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis linkėjo ir toliau puoselėti gražiausią Lietuvos salą – Rusnę. Seimo narys Artūras Skardžius priminė, kad visai neseniai į Rusnę buvo nukreiptos visų akys, nes Rusnė nutiesė simbolinį tiltą į Indiją, Pietų Afriką, Izraelį…
2015 metų geradarius pasveikino Eugenija Murauskienė, tokį titulą pelniusi 2011-aisiais.
Stipendijos
Šilutės rajono vaikų meno mokykla, šiemet švenčianti veiklos 50-metį, yra išugdžiusi tūkstančius rajono vaikų. Mokyklą ir Rotary klubą sieja ilgametė draugystė. Prieš keletą metų Rotary klubas nusprendė, kad į H. Šojaus nominacijos teikimo iškilmes nekvies koncertuoti profesionalių atlikėjų, o skirs lėšų Meno mokyklos moksleiviams.

Apdovanotuosius pasveikino Seimo narys Artūras Skardžius (dešinėje).

Mokinių koncertas iškilmėse – puiki proga įgyti koncertinės patirties. Rotary klubas savo stipendiją skyrė Meno mokyklos akordeono klasės mokiniui Benui Tarozai (mokytoja Loreta Kabanova). Tą patį vakarą 20-metį šventęs rotariečių žmonų klubas „Inner Wheel“ (prezidentė Aušra Višinskienė) stipendiją įteikė kanklių klasės mokinei Emilijai Skrodenytei (mokytoja Angelė Alšauskienė).
Kad šie mokiniai verti stipendijų, netrukus galėjo įsitikinti visi iškilmių dalyviai, klausę jų grojimo solo bei kartu su bendramoksliais ir mokytojais.
Šaunų koncertą padovanojo Meno mokyklos jaunių choras (vadovė Daiva Pielikienė, chormeisterė Gražina Liaudanskienė, koncertmeisterė Giedrė Augaitytė).

Laima PUTRIUVIENĖ

Ratary klubo stipendija apdovanotas Beną Taroza akordeonu atliko keletą kūrinių.

Renginio vadovas Gintaras Verbus.

2015 metų geradarių nominaciją ir Hugo Šojaus statulėlę Rusnės seniūnei D. Drobnienei ir bendruomenės pirmininkui R. Plikšniui įteikė Rotary klubo prezidentas A. Bekeris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite