11-ajame Kalėdiname Mažosios Lietuvos žąsų turguje riebiausia žąsis svėrė 6,6 kg

Nuo pat ankstyvo gruodžio 18-os ryto Pagėgiuose netrūko šurmulio. Čia visi prieteliai iš įvairiausių pašalių, kaimų, bažnytkaimių, miestų rinkosi į tautinio paveldo sertifikatą turintį unikalų renginį, jau vienuoliktus metus Pagėgių savivaldybės kultūros centro organizuojamą „Kalėdinį žąsų turgų Mažojoje Lietuvoje“.  

Buvo maisto ir žaidimų

Jomarko šukdytojai – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata) kvietė jomarke alasą kelti ir kupčystę riktingai vesti…

Turguje buvo galima įsigyti visko – naminių žąsų, vištų, kalakutų artėjančių švenčių stalui; gydomųjų galių turinčio naminio medaus; šviežių sūrių; tikrų naminių „baronkų“; baumkūcheno; Mažojoje Lietuvoje rinktų arbatžolių ir dar visokio tavoro.

Vadžgirio vaikų folkloro ansamblis „Šebukai“ (vadovė Lina Lukošienė), Pagėgių savivaldybės kultūros centro Natkiškių kultūros namų kaimo kapela „Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas) susirinkusiuosius į žąsų turgų kvietė pasišokti, palinguoti, padainuoti. Išmokti Mažajai Lietuvai būdingų šokių žingsnelių kvietė Tauragės senjorų trečiojo amžiaus universiteto šokių kolektyvas ir Pagėgių savivaldybės kultūros centro vyresniųjų žmonių liaudiškų šokių grupė „Marguva“ (vadovė Gražina Paliokienė).

Turgaus lankytojus šildė tija, kafija ir tradicinė juodoji mažlietuvių sriuba švarczupė, kuria vaišino Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugija.

Norinčius turėti gerus ir gražius atvaizdus, fotografas kvietė fotografuotis ir tuoj pat gauti nuotrauką. Pro šalį einančius apsilankyti užeigoje kvietė apsukrusis Joškė. Žinoma, jomarke tavoras tik legalus, nes kiekvieną atvykusį kupčiauti tikrino žandarai iš Smalininkų.

Žąsų turguje netrūko ir edukacinės veiklos. Edukacines erdves kūrybingai įkūrė Martyno Jankaus muziejaus, Vydūno viešosios bibliotekos ir Pagėgių krašto turizmo ir informacijos centro darbuotojai.

Net Antanas Smetona apsilankė…

Usėnų etnografinio mėgėjų teatro „Negelys“ (vadovė Jūratė Daugalienė) teatralizuotas pasakojimas apie Šv. Martyną leido „prisiliesti“ prie šių dienų tradicijų. Kalėdiniame žąsų turguje apsilankė ir ypatingieji svečiai – Antanas Smetona su ponia Smetoniene, kurie pasveikino visus Mažosios Lietuvos ūkininkus bei aukščiausio rango valdininkus, pasidžiaugė stipriu Lietuvos žemės ūkiu ir išdidžiai apžygiavo visą turgų.

Prakalbas rėžė Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, mero pavaduotojas Edgaras Kuturys, Pagėgių seniūnijos seniūnijas („burmistras“) Dainius Maciukevičius, Pagėgių kredito unijos vadovė Raimonda Tutlienė, UAB „Ariogalos grūdai“ atstovė Skaidra Kordušienė.

Vaikams daug gerų emocijų sukėlė Mažosios Lietuvos siaurukas, kuriuo buvo galima apvažiuoti žąsų turgų.

Šiemet loterijoje „Laimėk žąsį“ buvo galima laimėti net dvi žąsis. Loterijos sėkmė aplankė Danguolę Girulienę iš Tauragės rajono ir Titą Bartulį iš Šilutės rajono.

Žąsų svėrimo punkte pasverta sunkiausia žąsis, kuri svėrė net 6 kilogramus ir 600 gramų. Sunkiausios žąsies šeimininkei įteiktas „Ariogalos grūdų“ įsteigtas prizas.

Prizais apdovanoti ir sunkiausios anties, sunkiausio kalakuto ir sunkiausios vištos prekiautojai.

Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius ir mero pavaduotojas Edgaras Kuturys žąsų padovanojo Jovitos ir Donato Šturmų šeimai, Pagėgių savivaldybės šeimos gerovės centrui, Žilvino ir Neringos Venckevičių šeimai.

Tiems, kas buvote – dėkojame. Tie, kas nesuspėjote – atvykite kitais metais!

Žąsų turgaus prievaizdai: Pagėgių savivaldybės kultūros centras. Paspirtis gauta iš 1 Valdininkų kategorijos: Lietuvos kultūros tarybos, Pagėgių savivaldybės administracijos. Turgaus bankelis – Pagėgių kredito unija.

Prieteliai: UAB „Ariogalos grūdai“, Vydūno viešoji biblioteka, Martyno Jankaus muziejus, Pagėgių neįgaliųjų draugija.

Ceitungos: „Šilokarčema“, „Voruta“, „Tauragės kurjeris“, „Lietuvos aidas“.

Internetas: pamarys.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite