Žygis – ir į Aukštumalos pelkę

Žygis Nemuno deltos regioninio parko Aukštumalos pelkėje vyks kovo 17 d. penktadienį, 8 val. Žygio tikslinė auditorija – Šilutės miesto bendruomenė. Žygio tema: sulėtėjęs medžių gyvenimas aukštapelkėje; vabzdžiaėdžiai augalai.

Atėjus pavasariui tęsiasi praėjusį rudenį prasidėjęs pažintinių žygių projektas „Gamtos detektyvai“. Žygių dalyviai tyrinėja mus supančią biologinę įvairovę, saugomas augalų, gyvūnų ir grybų rūšis, taip pat susipažįsta su Lietuvos ir Europos invazinėmis rūšimis bei šių atėjūnų natūralioms buveinėms daroma žala.

Iki vasaros vidurio planuojama surengti dar 28 pažintinius žygius įvairiose Lietuvos vietose. Žygiuose kviečiamos dalyvauti miestų ir kaimų bendruomenės, šeimos su vaikais, mokytojai su mokiniais ir visi, kurie nori geriau pažinti gamtą.

Organizatoriai žygeiviams primena, kad invazines rūšis griežtai draudžiama auginti, dauginti, naudoti arba mainyti, laikyti, veisti, vežti ar paleisti į aplinką. Todėl visų pirma, šiuos organizmus svarbu pažinti ir sugebėti atskirti nuo natūraliai Lietuvoje gyvenančių gyvūnų ir augalų.

„Gamtos detektyvų“ gidas Tomas Pocius žygio dalyviams ne tik siekia pristatyti ir papasakoti apie kiekvieną miško kelyje sutiktą į saugomų ar invazinių rūšių sąrašą įrašytą organizmą – augalą, gyvūną ar grybą, bet ir moko naudotis nemokama piliečių mokslo platforma iNaturalist, kuri padeda savarankiškai pažinti biologinę įvairovę.

Šį projektą inicijavo Aplinkos ministerija ir Aplinkos projektų valdymo agentūra, o vykdo Gamtos paveldo fondas ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Jeigu norite prisijungti prie žygių, rašykite el. paštu tomas.pocius@lmnsc.lt ir siūlykite savo miesto, kaimo, mokyklos ar kitokią bendruomenę. Geriausia, jeigu bendruomenė įsikūrusi prie saugomos teritorijos arba šalia turi mišką, vertingą parką, įdomių gamtinių objektų, pažintinį taką. Jei pavyks suderinti laiką ir vietą, galima surengti žygį toje vietoje.

Galima prisijungti ir prie jau suplanuotų žygių, tačiau pirmiausia parašius pateiktu pašto adresu reikėtų įsitikinti, ar dar yra vietų naujiems dalyviams, nes jų skaičius ribotas. Viename žygyje gali dalyvauti apie 15 žmonių. Jeigu vietos yra, priimami visi norintys.

Aplinkos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti prieš perkant elektrinius traktorius vaikams?

Elektriniai traktoriai yra populiariausia pramoginė priemonė vaikams, kuri gali suteikti jiems daug linksmybių ir pramogų. Tačiau, prieš perkant elektrinį traktorių vaikams, svarbu žinoti keletą dalykų, kad užtikrintumėte vaiko saugumą ir jis su juo smagiai jaustųsi. Čia jums pateiksime keletą patarimų, kaip juos išsirinkti, kad vaikiški traktoriai būtų šauni pramoga visai šeimai. Pirma, svarbu žinoti, kad visi elektriniai traktoriai yra skirti įvairių amžiaus grupių vaikams. Prieš perkant traktorių, reikia susipažinti su gamintojo teikiamomis rekomendacijomis, koks traktorius jam tinkamas. Taip nesukelsite pavojingos

Kodėl verta investuoti į kokybiškas plaukų kirpimo mašinėles?

Jei turite noro ir poreikio įsigyti profesionalią kirpimo mašinėlę, tačiau neturite pakankamai žinių pasirinkti ir suprasti, kuo šiuolaikinės mašinos skiriasi viena nuo kitos, mes padėsime rasti techninius skirtumus ir pasirinkti paprastą, ir pelningą pirkinį. Šiandien pasitelkus tinklaraščius ir internetą madinga rūpintis savimi namuose. Štai kodėl matome, kaip įvairūs profesionalūs prietaisai migruoja iš grožio salonų naudojimui į namus. Kirpimo mašinėlės jau nustojo būti prietaisu vien profesionalams. Pasaulio inžinieriai ir dizaineriai kasmet tobulina įrenginį, kad šis populiarus prietaisas būtų patogesnis ir saugesnis

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Taip pat skaitykite