Žvejybos leidimų išdavimo sistema bus dar parankesnė 

Beveik dešimtmetį veikianti Aplinkosaugos leidimų informacinė sistema (ALIS) tampa vis patrauklesnė žvejams mėgėjams. Pernai per šią sistemą mėgėjų žvejybos leidimų išduota 53 proc. daugiau nei ankstesniais metais.

Dabar ALIS modernizuojama, darbus numatoma užbaigti iki metų pabaigos. Įdiegtos naujovės padės lengviau rasti reikalingą informaciją, bus dar paprasčiau užsisakyti žvejybos leidimus, sistema bus geriau pritaikyta naudotis išmaniuosiuose įrenginiuose.

Numatyta, kad vienoje tinklalapio skiltyje bus pateikiami išsamūs duomenys apie išnuomotus vandens telkinius ir tuos, kuriuose organizuojama limituota žvejyba. Kitas svarbus pakeitimas – žvejo mėgėjo kortelėms įsigyti (išskyrus korteles lašišų ir šlakių žvejybai) nebereikės prisijungti per elektroninius valdžios vartus.

Bus atliekama išduotų leidimų patikra, todėl nebepavyks per klaidą įsigyti tokio pati leidimo, jeigu senasis vis dar galioja. Duomenys apie visų platintojų išduotus žvejybos leidimus bus kaupiami ALIS, todėl žvejybos vietoje nebereikės turėti atspausdintų ir kitų platintojų išduotų leidimų, užteks žinoti jų numerį, o pametus ar sunaikinus duomenys išliks.

Bus paprastesnė ataskaitų apie sugautas lašišas ir šlakius teikimo tvarka, sudaryta galimybė nustatyti skirtingą žvejo mėgėjo kortelių kainą, priklausomai nuo to, ar kortelė suteiks teisę paimti sugautas žuvis.

„Skaičiai rodo, kad ALIS žvejybos leidimų išdavimo modulis priklauso toms elektroninėms paslaugoms, kuriomis labiausiai naudojamasi mūsų šalyje. Puikiai suprantame, kad net nedidelės detalės gali lemti sistemos patogumą. Todėl ir paleidus atnaujintą sistemą darbas tikrai nesibaigs – atsižvelgsime į žvejų pastabas ir stengsimės tobulinti ją toliau“, – sako aplinkos ministro patarėjas IT pertvarkai Eimantas Norkūnas.

2012 m. pradėjusioje veikti sistemoje galima įsigyti visų rūšių žvejybos leidimus, išskyrus leidimus žvejoti privačiuose vandens telkiniuose, kuriuos išduoda tų vandens telkinių savininkai. ALIS žvejybos leidimai yra elektroniniai, todėl jų nebūtina spausdinti, galima bet kada atsisiųsti, išsisaugoti išmaniajame įrenginyje. Žvejybos vietoje užtenka žinoti ir patikrinimo metu aplinkosaugos pareigūnui pateikti leidimo numerį (reikia turėti ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą).

Išduodamų leidimų skaičius parodo, kokios žvejybos rūšys populiariausios. Daugiau nei pusę jų sudaro žvejo mėgėjo bilietai, skirti žvejybai valstybiniuose vandens telkiniuose, kurie yra neišnuomoti ir kuriuose neorganizuojama limituota žvejyba. 2020 m. jų išduota beveik 248 tūkst. Toliau rikiuojasi leidimai žvejybai išnuomotuose vandens telkiniuose, kortelės žvejybai Nemuno deltos regioniniame parke, kortelės lašišų ir šlakių žvejybai.

Už leidimus žvejoti valstybiniuose neišnuomotuose vandens telkiniuose surinktos lėšos keliauja į valstybės biudžetą (pastaraisiais metais surenkama apie 1,7 mln. eurų kasmet). Jos naudojamos žuvų ištekliams atkurti ir saugoti: aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės veiklai, žuvivaisai valstybiniuose vandens telkiniuose, moksliniams tyrimams, neigiamą poveikį aplinkai mažinančiai infrastruktūrai – vandens transporto priemonių nuleidimo vietoms įrengti ir kitiems projektams. Iš šių lėšų finansuojamas ir ALIS atnaujinimas.

Aplinkos ministerija primena, kad kai kurių rūšių žvejybos leidimų taip pat galima įsigyti „Perlo“ terminaluose, parduotuvių „Maxima“ kasose, „Tiketos“ kasose ir „Narvesen“ kioskuose. Iš viso 2020 m. išduota beveik 420 tūkst. mėgėjų žvejybos leidimų.

Naudingos informacijos apie skirtingus žvejybos leidimų tipus ir kaip juos įsigyti galima rasti Aplinkos ministerijos tinklalapio dažniausiai užduodamų klausimų skiltyje .

Aplinkos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotary diena prie Minijos

Šilutės Rotary klubas antrą kartą organizavo Rotary dieną. Pirma Rotary diena Pamario krašte buvo skirta Šilutės klubo 25-mečiui ir Rotary organizacijos Lietuvos apygardos penkmečiui 2019 metais. Dėl pandemijos suvaržymų pernai tokia šventė neįvyko. Šįkart rotarietiška šventė šurmuliavo lietuviškąja Venecija vadinamame Minijos (Mingės) kaime, svetingosios Monikos Dobrovolskytės vadovaujamuose svečių namuose. Karštą šeštadienio popietę pabendrauti ir drauge pasiilsėti susirinko beveik 100 rotariečių ir jų šeimų narių. Be šilutiškių, gausiausiai atvyko bendraminčių iš Tauragės, jie šiam tikslui net išsinuomojo didelį autobusą. Taip pat

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Taip pat skaitykite