Žuvienės čempionate 44 komandos išvirė beveik 3000 litrų viralo

Aštuntajame tarptautiniame žuvienės virimo čempionate geriausiai buvo įvertinta kaimyninės Pagėgių savivaldybės komanda (kapitonas Gintautas Stančaitis). Jie ne tik laimėjo absoliučių čempionų titulą, bet ir išvirė daugiausiai žuvienės. Šiemet į Šilutės uostą jie atvyko su 300 litrų talpos katilu.

prie.visu.66.pagOficialiais duomenimis šiemet čempionate varžėsi 44 komandos, kurios išvirė 2920 litrus žuvienės. Neoficialiais, nepatvirtintais duomenimis 3000 tūkstančių litrų žuvienės riba, kurią pasiekti linkėjo daugelis pasisakiusiųjų šventės metu, galėjo būti viršyta. Kai kurios komandos žuvienę virė po kelis kartus.

Per 8 metus čempionate dalyvaujančių komandų skaičius ir išverdamos žuvienės kiekiai nuolat didėjo. Apie pirmojo čempionato statistinius duomenis renginio sumanytojas, vedėjas ir organizatorius Marijus Budraitis nepasakojo, tačiau antrame čempionate dalyvavo 11 komandų, buvo išvirta 600 litrų žuvienės, trečiajame čempionate dalyvių padaugėjo iki 26, o žuvienės išvirta 1000 litrų. Nuo penktojo žuvienės virimo čempionato dalyvių visuomet buvo ne mažiau kaip 40, o išverdamos žuvienės kiekis viršydavo 2000 litrų. Tikėtina, kad jubiliejiniame dešimtajame čempionate po poros metų ši riba bus viršyta. Beje, M. Budraitis pažadėjo, kad tuomet bus išleistas fotografijų albumas, pasakojantis apie visų 10 metų žuvienės čempionatus.

Tapęs tarptautiniu, žuvienės čempionatas sulaukia vis daugiau svečių iš užsienio. Ir iš kaimyninio Slavsko (Gastos), RF Kaliningrado sr., Saldaus miesto, Latvijos, ir iš gerokai toliau esančios Turkijos, Ukrainos bei Lenkijos.

Komisija.66.gyv

Iš 44 dubenėlių komisijai teko išrinkti geriausią žuvies sriubą, geriausią žuvienę ir absoliutų nugalėtoją.

Beveik 20 žmonių vertinimo komisijai šiemet vadovavo renginio globėjas Kęstas Komskis. Tradiciškai komisijos nariais tapo visų anksčiau įvykusių čempionatų nugalėtojai, verslininkai, politikai, visuomenės veikėjai. Komisijos nariu pakviestas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas prabilo apie politinę sriubą. Anot jo, Prezidentė šiandien verda sriubą iš Oleko, prokurorai – iš Masiulio, STT verda Gražulį su Miliumi… „Siūlau skanauti žuvienės, nes nuo anos sriubos gali ir virškinimas sutrikti“, – sakė K. Trečiokas. Kaip aplinkos ministras jis pažadėjo, kad neateis uniformuoti aplinkosaugininkai ir žuvies nekonfiskuos. Belieka pačiam K. Trečiokui palinkėti nepatekti į tą politinę sriubą…

Skardžiuz.66.gyv

LR Seimo nario Artūro Skardžiaus vadovaujama socialdemokratų komanda leimėjo pirmą vietą.

Nemažai žinomų žmonių sukosi ir su samčiais prie puodų. Tarp jų – LR Seimo narys, aktyviai dalyvavęs pirmąją vietą tradicinės žuvienės kategorijoje užėmusios Socialdemokratų komandos veikloje – Artūras Skardžius, daugeliui į akį kritęs dėl savo milžiniško medinio samčio, kurį nešiojosi užsidėjęs ant peties. Savivaldybės tarybos nariai darbavosi su savo partiečių, bendradarbių ar kaimynų komandomis. Praėjus apie 2 val. po čempionato pradžios paskelbimo, į vertinimo komisijos palapinę pradėjo keliauti numeruoti dubenėliai su sriuba.

Valgo01.66.gyv

Beveik 3000 litrų žuvienės užteko visiems.

Žuvienę išvirusios komandos ja ėmė vaišinti ir žiūrovus, tad prie garuojančių katilų greitai išsirikiavo eilutės, o katilų alėja tapusią Šilutės uosto automobilių stovėjimo aikštelę užtvindė išalkusieji. Daugelis sugebėjo kelių komandų viralo paskanauti, o norintieji galėjo nusipirkti įvairiai paruoštos žuvies – nuo čia pat ant iešmo keptų žiobrių iki prabangių rūkytų eršketų.

Valgo.66.gyv

Komisija atskirai vertino žuvienę ir žuvies sriubą, o jai baigus darbą ir susumavus rezultatus, čempionato sumanytojas, taisyklių rengėjas ir vyriausiasis šefas Marijus Budraitis trumpam tapo dovanų karaliumi. Pirmiausia prizais buvo apdovanoti „Didžiojo žvyno kirčio“ lauko teniso varžybų nugalėtojai. Dovanų kliuvo iš toliau atvykusiems svečiams, tiems, kurie pirmą kartą dalyvauja čempionate, vienas kitą apdovanojo skirtingų čempionate dalyvaujančių ir jau spėjusių susidraugauti komandų atstovai.

Pagaliau į sceną pradėti kviesti aštuntojo žuvienės čempionato prizininkai. Žuvies sriubos kategorijoje trečią vietą užėmė „Šyšos lynų“ komanda, antrą – pirmą kartą tokiame čempionate dalyvavusi „Traksėdžių viltis“, o pirmoji vieta atiteko teniso klubui „Verdena“. Žuvienės kategorijoje trečia buvo komanda „Kobinys“ iš Mažeikių, antrą vietą užėmė pirmą kartą žuvienę virusi Šilutės medikų komanda „Daktaras Aiskauda“, beverdant žuvienę manipuliavusi įtartinais buteliukais, švirkštais ir kitomis medicininėmis priemonėmis. Pirmąją vietą laimėjo Šilutės socialdemokratų komanda. Taip jau atsitiko, kad jai atiteko bendrapartiečio administracijos direktoriaus Sigito Šepučio įsteigtas prizas – ketaus katilas.

Stanciatis.66.gyv

„Mes stengėmės išvirti daug ir skaniai. Pasirodo, taip galima ir laimėti“, – nuo scenos sakė Žuvienės virimo čempiono žiedu pasipuošęs Gintautas Stančaitis.

Absoliučiais nugalėtojais šiemet buvo pripažinta Pagėgių savivaldybės komanda „Pagėgių žvejai“, kurios kapitonui Gintautui Stančaičiui Šilutės meras Vytautas Laurinaitis įteikė pagrindinį prizą – šaukšto pavidalo nugalėtojo žiedą. Pagėgiškiai buvo apdovanoti ir kaip daugiausiai žuvienės (300 litrų) išvirusi komanda.

Vaidotas VILKAS

Rotary.66.gyv

Šilutės „Rotary“ klubo virėjas Audrius Endzinas, jam talkina Kęstas Keršys.

Petro Skutulo nuotr.

Medikai.66.gyv

Antrą vietą užėmė pirmą kartą žuvienę virusi Šilutės medikų komanda „Daktaras Aiskauda“.

Ziobriai.66.gyv

Pageidaujantys galėjo paragauti ant iešmų kepto žiobrio.

Indai.66.gyv

Po visko…

Vaidoto Vilko nuotr.