Žodžio galia

Ką mums reiškia ištarti žodžiai? Dažnai mes nepagalvojame prieš ištardami, tad lengvai įžeidžiame kitą žmogų… Ir tik vėliau, kai jau nieko nebegalime pakeisti, suprantame savo žodžius, jų prasmę ir kaip skaudžiai šie sminga į širdį.

Pirmosios gimnazijos moksleivė Akvilė Stražnickaitė

Ištarti žodžiai ne tik skaudina, tačiau gali ir padaryti dieną šviesesnę. Kartais užtenka tiek nedaug, kad ašaros būtų pakeistos į šypseną veide. Scenaristas Fredas Baueris yra pasakęs, kad kelios pagyrimo eilutės ne kartą yra pakeitusios dieną ir net gyvenimą. Pavyzdžiui, atsiribojusi nuo visų mergaitė, nemyli savęs, todėl vengia turėti draugų. Tereikia tiek mažai, kad ji neliūdėtų viena, stovėdama kampe. Prie jos prieina klasės draugas, į kurį mergaitė vis žvilgčioja slapčia, ir pasidomi, kodėl tokia miela ir graži mergaitė stovi viena. Vaikino ištarti žodžiai privers nusišypsoti ir ją, atsiskyrusią, pabandyti susidraugauti su savo klase. Keli bendraklasio žodžiai suteiks jai noro viską pakeisti ir jos gyvenimas palengvės. Kaip F. Baueris yra sakęs: „Visiems mums kartais reikia pastiprinimo“. Tad nebijokime gyvenime pastiprinti draugą, suteikti noro siekti laimės.
Bet, kaip jau anksčiau minėjau, žodžiai gali ir įskaudinti, perverti širdį lyg su aštriu peiliu. Dažnai mes ištariame pačius šlykščiausius žodžius, prakeikiame kitą žmogų. O kas atsitinka, kai mūsų keiksmas išsipildo? Nepagalvodami apipilame mylimus žmones žiauriausiais žodžiais. O vėliau tenka gailėtis, tačiau žodis ne žvirblis, jau nebesugrįš. Etnologė Pranė Dundulienė sakė: „Keikimas gali išsipildyti, nes kiekvienas žmogus, kaip ir gyvulys, turi laimingų ir nelaimingų valandų“. Tad, kai keiksmas išsipildo, belieka tik atgailauti. „Keiksmas yra didžiausia nuodėmė“, yra sakiusi etnologė. Nekeikime kito, jei nenorite jo įskaudinti arba jog tas žmogus atsilygintų tuo pačiu.
Prieš ištariant žodžius, būtina juos apgalvoti, nes vėliau gali tekti melsti atleidimo. O visi žinome, kad nėra lengva nei atsiprašyti, nei atleisti. Jaunimui žodis turi ypač didelę galią, tad prieš pasakydami būkit tikri dėl to, ar būtent tai norit pasakyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Nuo sausio  brangiau mokėsime už komunalinių atliekų tvarkymą?

Šią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai svarsto, ar didinti mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Tikslas – patvirtinti naujus Šilutės r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus dėl pasikeitusių įkainių. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro 2020 m. spalio 28 d. valdybos sprendimu nuo 2021 m. sausio 1 d. Šilutės rajono savivaldybei nustatytas 44,13 Eur/t su PVM „vartų mokestis“. Pagal atliktus skaičiavimus Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestis“ už komunalinių

Taip pat skaitykite