Žinios iš Šilutės Vydūno gimnazijos

Ar Šilutės Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė paliko darbą gimnazijoje?

Pamarys.eu to pasiteiravo Vydūno gimnazijos direktorės Marinos Stirbienės ir pačios mokytojos.

Sandra Tamašauskienė situacija pakomentavo taip: „Non progredi est regredi (neiti pirmyn reiškia žengti atgal) – tai vienas iš principų, kuriuo vadovaujuosi. Darbas gimnazijoje su jaunimu – mano meilė, bet pakviesta neatsispyriau iššūkiui padirbėti Europos Parlamento nario Liudo Mažylio komandoje. Apskritai, politika man įdomi sritis, matyt, todėl ir sekasi burti po Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos vėliava žmones, kurie nori gyventi teisingoje, išsilavinusioje Lietuvoje, laisvoje ne tik nuo svetimųjų, bet ir nuo savųjų. Auga ne tik mūsų – Šilutės – skyrius, į partiją stoja šeimomis, auga ir gyventojų pasitikėjimas, tai rodo ir rinkimų rezultatai. Sekasi, kai dirba komanda. Kas lieka lyderiui? Būti įkvepiančiu pavyzdžiu“.

„Mokytoja Sandra Tamašauskienė paprašė sumažinti krūvį, pasiliko 0,6 etato, kad galėtų skirti laiko visuomeninei ir politinei veiklai. Ji tebėra ir klasės auklėtoja“, – paaiškino M. Stirbienė ir patikino, kad S. Tamašauskienė, būdama aktyvi visuomenininkė ir politikė, prireikus imdavo nemokamų atostogų, kad nepakenktų gimnazijai ir atliktų visus kitus savo darbus, įsipareigojimus. „Ji tikrai patriotiška mokytoja, mokyklos palikti nenori, labai pareiginga. Kristijono Donelaičio kūrybai skirtas pamokas veda apsirengusi tautiniais rūbais, teatralizuotai. Darbas ir vietos politikoje, ir partijoje, matyt, reikalauja daug laiko…“ – sakė gimnazijos vadovė.

Kalba pakrypo apie po žiemos atostogų prasidėjusį nuotolinį gimnazistų mokymą. Direktorė sakė, kad COVID-19 persirgo 3 mokytojai, keli mokiniai. Palyginus su situacija rajone, tai yra neblogai. Nuotolinis mokymas suplanuotas, tam pasiruošta, gimnazija dar įsigijo būtinos įrangos, programų. „Tik mokytojams dirbti tenka gerokai ilgiau, krūvis labai padidėjo: klasėse yra 28-30 mokinių, po pamokų reikia patikrinti atliktas užduotis. Klasėje būdavo paprasčiau, kai mokiniai ir atsakinėdavo, ir mokytojas matydavo jų atliekamus darbus. Radosi ir išdaigų, kai pamokų epizodus mokiniai įkelia į feisbuką. Tad mokytojams buvo surengtas kelių valandų seminaras, kaip tokiais atvejais elgtis“, – pasakojo M. Stirbienė. Pasak jos, mokytojai ir mokiniai yra imlūs naujovėms, tad mokymo kokybė nenukentėjo, dalis gimnazistų net pastebėjo, kad turi daugiau laisvo laiko, kai jo negaišta kelionėms į gimnaziją ir atgal.

Vydūno gimnaziją lanko jaunimas iš viso Šilutės rajono, 40 proc. mokinių atvažiuoja į gimnaziją iš įvairių rajono vietovių. Kai Lietuvoje 30 proc. abiturientų neišlaikė matematikos egzamino, Vydūno gimnazijoje tokių tebuvo 20 proc. M. Stirbienė įsitikinusi, kad matematikos egzaminas, jeigu norima įstoti į aukštąją mokyklą ir gauti studijoms valstybės finansavimą, yra svarbus. „Tegul laiko, jeigu tam ryžtasi. Egzaminas – objektyvus žinių patikrinimas, gali ir pasisekti, čia kaip dalyvaujant konkurse užimti tam tikras pareigas“, – pasakojo M. Stirbienė.

Mokytojų atlyginimai, jeigu lygintume su gautais prieš dvejus metus, padidėjo, tačiau darbo krūviai – labai stipriai. Uždarbiai priklauso ir nuo mokinių skaičiaus. Rudenį gimnazija sulaukė 20 mokinių daugiau, dabar mokosi 388. Kodėl Vydūno gimnazija tokia populiari? Į tai direktorė atsakė, jog traukia geras mikroklimatas, susitelkusi gimnazijos bendruomenė, glaudūs ryšiai su gimnazistų tėvais, dėmesingumas specialiųjų poreikių turintiems auklėtiniams, neįgaliesiems.

„Jeigu mokinys gimnaziją renkasi vos porai metų, po to išeina mokytis į profesinę mokyklą, mums tai ne kliūtis. Mokėme, padėjome, vadinasi, buvome naudingi“, – sakė M. Stirbienė, kuri nuo rugsėjo atliko tris COVID-19 testus ir visų rezultatai buvo neigiami.

Stasė SKUTULIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite