Žinios iš Šilutės Vydūno gimnazijos

Ar Šilutės Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė paliko darbą gimnazijoje?

Pamarys.eu to pasiteiravo Vydūno gimnazijos direktorės Marinos Stirbienės ir pačios mokytojos.

Sandra Tamašauskienė situacija pakomentavo taip: „Non progredi est regredi (neiti pirmyn reiškia žengti atgal) – tai vienas iš principų, kuriuo vadovaujuosi. Darbas gimnazijoje su jaunimu – mano meilė, bet pakviesta neatsispyriau iššūkiui padirbėti Europos Parlamento nario Liudo Mažylio komandoje. Apskritai, politika man įdomi sritis, matyt, todėl ir sekasi burti po Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos vėliava žmones, kurie nori gyventi teisingoje, išsilavinusioje Lietuvoje, laisvoje ne tik nuo svetimųjų, bet ir nuo savųjų. Auga ne tik mūsų – Šilutės – skyrius, į partiją stoja šeimomis, auga ir gyventojų pasitikėjimas, tai rodo ir rinkimų rezultatai. Sekasi, kai dirba komanda. Kas lieka lyderiui? Būti įkvepiančiu pavyzdžiu“.

„Mokytoja Sandra Tamašauskienė paprašė sumažinti krūvį, pasiliko 0,6 etato, kad galėtų skirti laiko visuomeninei ir politinei veiklai. Ji tebėra ir klasės auklėtoja“, – paaiškino M. Stirbienė ir patikino, kad S. Tamašauskienė, būdama aktyvi visuomenininkė ir politikė, prireikus imdavo nemokamų atostogų, kad nepakenktų gimnazijai ir atliktų visus kitus savo darbus, įsipareigojimus. „Ji tikrai patriotiška mokytoja, mokyklos palikti nenori, labai pareiginga. Kristijono Donelaičio kūrybai skirtas pamokas veda apsirengusi tautiniais rūbais, teatralizuotai. Darbas ir vietos politikoje, ir partijoje, matyt, reikalauja daug laiko…“ – sakė gimnazijos vadovė.

Kalba pakrypo apie po žiemos atostogų prasidėjusį nuotolinį gimnazistų mokymą. Direktorė sakė, kad COVID-19 persirgo 3 mokytojai, keli mokiniai. Palyginus su situacija rajone, tai yra neblogai. Nuotolinis mokymas suplanuotas, tam pasiruošta, gimnazija dar įsigijo būtinos įrangos, programų. „Tik mokytojams dirbti tenka gerokai ilgiau, krūvis labai padidėjo: klasėse yra 28-30 mokinių, po pamokų reikia patikrinti atliktas užduotis. Klasėje būdavo paprasčiau, kai mokiniai ir atsakinėdavo, ir mokytojas matydavo jų atliekamus darbus. Radosi ir išdaigų, kai pamokų epizodus mokiniai įkelia į feisbuką. Tad mokytojams buvo surengtas kelių valandų seminaras, kaip tokiais atvejais elgtis“, – pasakojo M. Stirbienė. Pasak jos, mokytojai ir mokiniai yra imlūs naujovėms, tad mokymo kokybė nenukentėjo, dalis gimnazistų net pastebėjo, kad turi daugiau laisvo laiko, kai jo negaišta kelionėms į gimnaziją ir atgal.

Vydūno gimnaziją lanko jaunimas iš viso Šilutės rajono, 40 proc. mokinių atvažiuoja į gimnaziją iš įvairių rajono vietovių. Kai Lietuvoje 30 proc. abiturientų neišlaikė matematikos egzamino, Vydūno gimnazijoje tokių tebuvo 20 proc. M. Stirbienė įsitikinusi, kad matematikos egzaminas, jeigu norima įstoti į aukštąją mokyklą ir gauti studijoms valstybės finansavimą, yra svarbus. „Tegul laiko, jeigu tam ryžtasi. Egzaminas – objektyvus žinių patikrinimas, gali ir pasisekti, čia kaip dalyvaujant konkurse užimti tam tikras pareigas“, – pasakojo M. Stirbienė.

Mokytojų atlyginimai, jeigu lygintume su gautais prieš dvejus metus, padidėjo, tačiau darbo krūviai – labai stipriai. Uždarbiai priklauso ir nuo mokinių skaičiaus. Rudenį gimnazija sulaukė 20 mokinių daugiau, dabar mokosi 388. Kodėl Vydūno gimnazija tokia populiari? Į tai direktorė atsakė, jog traukia geras mikroklimatas, susitelkusi gimnazijos bendruomenė, glaudūs ryšiai su gimnazistų tėvais, dėmesingumas specialiųjų poreikių turintiems auklėtiniams, neįgaliesiems.

„Jeigu mokinys gimnaziją renkasi vos porai metų, po to išeina mokytis į profesinę mokyklą, mums tai ne kliūtis. Mokėme, padėjome, vadinasi, buvome naudingi“, – sakė M. Stirbienė, kuri nuo rugsėjo atliko tris COVID-19 testus ir visų rezultatai buvo neigiami.

Stasė SKUTULIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Lietuva pasiekė naują per metus surinktų pakuočių rekordą

Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių.   „Gėrimų pakuotes dauguma gyventojų įprato kaupti ne tik namuose, bet ir iškylaudami gamtoje ar ilsėdamiesi pajūryje. Grąžintos pakuotės virsta aukštos kokybės žaliava. Todėl galima daryti išvadą, kad Lietuvos žmonės palaiko žiedinės ekonomikos idėją ir prie jos aktyviai prisideda – kiekviena grąžinta

Atsiveria durys į profesines mokyklas

Ši informacija aktuali tiems, kas planuoja mokytis Šilutės profesinio mokymo centre, įsigyti populiarią specialybę ir išmokti norimo amato. Vasario 3 d. prasideda priėmimo į profesines mokyklas žiemos etapas. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė patvirtino 2021 m. terminus. „Įvertinę pernai išplėstas priėmimo ribas, kai stojantieji galėjo į profesines mokyklas ateiti beveik visus metus, kada jiems patogiau, šiemet šią praktiką tęsiame. Priėmimas startuoja jau vasarį, tad įgyti rinkoje paklausaus amato iš karto gali ateiti ir jaunuoliai, kurie rudenį įstojo į

Šilutėje rastas sprogmuo, Sausgalviuose į kanalą įlūžo karvė, Pagėgiuose – gaisras

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad sausio 20-ąją, trečiadienį, apie 11 valandą buvo gautas pranešimas apie Sausgalvių kaime, Šilutės rajone į kanalą įlūžusią karvę. Atvykus ugniagesiams karvė buvo rasta vandenyje, nutolusi nuo kranto 8 metrus. Karvei ant ragų buvo uždėta gelbėjimo virvė ir traktoriumi ištraukta į krantą. Tą pačią dieną 15:12 val. buvo gautas pranešimas apie Šilutėje, Žuvų gatvėje, rastą sprogmenį. Nedelsiant buvo įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą daiktą, kuris buvo panašus į sprogmenį, išsivežė. Vėliau buvo nustatyta,

Už kalbėjimą telefonu vairuojant numatytos baudos

Policijos pareigūnai sausio 18-21 d. vykdė policinę priemonę, kurios metu fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuodami transporto priemones naudojasi mobiliojo ryšio priemonėmis. Iš viso priemonės metu buvo užfiksuoti 22 pažeidimai. Nustatytiems pažeidėjams gresia baudos nuo 60 iki 90 eurų. Pakartotinai pažeidusiems taisykles gresia netekti vairuotojo pažymėjimo nuo 1 iki 3 mėnesių. Primename, kad nedraudžiama vairuojant naudotis mobiliuoju telefonu su laisvų rankų įranga, tačiau ir tai ne visada užtikrina saugų vairavimą. Įspėjame transporto priemonių vairuotojus vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu

Taip pat skaitykite