Žinios iš Šilutės Vydūno gimnazijos

Ar Šilutės Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė paliko darbą gimnazijoje?

Pamarys.eu to pasiteiravo Vydūno gimnazijos direktorės Marinos Stirbienės ir pačios mokytojos.

Sandra Tamašauskienė situacija pakomentavo taip: „Non progredi est regredi (neiti pirmyn reiškia žengti atgal) – tai vienas iš principų, kuriuo vadovaujuosi. Darbas gimnazijoje su jaunimu – mano meilė, bet pakviesta neatsispyriau iššūkiui padirbėti Europos Parlamento nario Liudo Mažylio komandoje. Apskritai, politika man įdomi sritis, matyt, todėl ir sekasi burti po Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos vėliava žmones, kurie nori gyventi teisingoje, išsilavinusioje Lietuvoje, laisvoje ne tik nuo svetimųjų, bet ir nuo savųjų. Auga ne tik mūsų – Šilutės – skyrius, į partiją stoja šeimomis, auga ir gyventojų pasitikėjimas, tai rodo ir rinkimų rezultatai. Sekasi, kai dirba komanda. Kas lieka lyderiui? Būti įkvepiančiu pavyzdžiu“.

„Mokytoja Sandra Tamašauskienė paprašė sumažinti krūvį, pasiliko 0,6 etato, kad galėtų skirti laiko visuomeninei ir politinei veiklai. Ji tebėra ir klasės auklėtoja“, – paaiškino M. Stirbienė ir patikino, kad S. Tamašauskienė, būdama aktyvi visuomenininkė ir politikė, prireikus imdavo nemokamų atostogų, kad nepakenktų gimnazijai ir atliktų visus kitus savo darbus, įsipareigojimus. „Ji tikrai patriotiška mokytoja, mokyklos palikti nenori, labai pareiginga. Kristijono Donelaičio kūrybai skirtas pamokas veda apsirengusi tautiniais rūbais, teatralizuotai. Darbas ir vietos politikoje, ir partijoje, matyt, reikalauja daug laiko…“ – sakė gimnazijos vadovė.

Kalba pakrypo apie po žiemos atostogų prasidėjusį nuotolinį gimnazistų mokymą. Direktorė sakė, kad COVID-19 persirgo 3 mokytojai, keli mokiniai. Palyginus su situacija rajone, tai yra neblogai. Nuotolinis mokymas suplanuotas, tam pasiruošta, gimnazija dar įsigijo būtinos įrangos, programų. „Tik mokytojams dirbti tenka gerokai ilgiau, krūvis labai padidėjo: klasėse yra 28-30 mokinių, po pamokų reikia patikrinti atliktas užduotis. Klasėje būdavo paprasčiau, kai mokiniai ir atsakinėdavo, ir mokytojas matydavo jų atliekamus darbus. Radosi ir išdaigų, kai pamokų epizodus mokiniai įkelia į feisbuką. Tad mokytojams buvo surengtas kelių valandų seminaras, kaip tokiais atvejais elgtis“, – pasakojo M. Stirbienė. Pasak jos, mokytojai ir mokiniai yra imlūs naujovėms, tad mokymo kokybė nenukentėjo, dalis gimnazistų net pastebėjo, kad turi daugiau laisvo laiko, kai jo negaišta kelionėms į gimnaziją ir atgal.

Vydūno gimnaziją lanko jaunimas iš viso Šilutės rajono, 40 proc. mokinių atvažiuoja į gimnaziją iš įvairių rajono vietovių. Kai Lietuvoje 30 proc. abiturientų neišlaikė matematikos egzamino, Vydūno gimnazijoje tokių tebuvo 20 proc. M. Stirbienė įsitikinusi, kad matematikos egzaminas, jeigu norima įstoti į aukštąją mokyklą ir gauti studijoms valstybės finansavimą, yra svarbus. „Tegul laiko, jeigu tam ryžtasi. Egzaminas – objektyvus žinių patikrinimas, gali ir pasisekti, čia kaip dalyvaujant konkurse užimti tam tikras pareigas“, – pasakojo M. Stirbienė.

Mokytojų atlyginimai, jeigu lygintume su gautais prieš dvejus metus, padidėjo, tačiau darbo krūviai – labai stipriai. Uždarbiai priklauso ir nuo mokinių skaičiaus. Rudenį gimnazija sulaukė 20 mokinių daugiau, dabar mokosi 388. Kodėl Vydūno gimnazija tokia populiari? Į tai direktorė atsakė, jog traukia geras mikroklimatas, susitelkusi gimnazijos bendruomenė, glaudūs ryšiai su gimnazistų tėvais, dėmesingumas specialiųjų poreikių turintiems auklėtiniams, neįgaliesiems.

„Jeigu mokinys gimnaziją renkasi vos porai metų, po to išeina mokytis į profesinę mokyklą, mums tai ne kliūtis. Mokėme, padėjome, vadinasi, buvome naudingi“, – sakė M. Stirbienė, kuri nuo rugsėjo atliko tris COVID-19 testus ir visų rezultatai buvo neigiami.

Stasė SKUTULIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite