Žinia: „Liberalai kviečia…“

Atsinaujinęs ir gausėjantis Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius kovo 10 d. sušaukė visuotinį susirinkimą – išsirinko naują skyriaus pirmininką. Šios pareigos vėl patikėtos Raimundui Ambrozaičiui, Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariui, priklausančiam opozicijai. Susirinkime dalyvavo ir iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus į Liberalų sąjūdį perėję nariai, du iš jų yra Savivaldybės tarybos nariai – Algirdas Gečas ir Vidmantas Gečas. Šie vietos politikai, taip pat Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis, nariai Jonas Jatautas, Daiva Plikšnienė, Jonas Purlys, Audrius Endzinas prieš liberalų visuotinį susirinkimą surengė spaudos konferenciją.

Permainas Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriuje, liberalų politiką ir rajono aktualijas spaudos konferencijoje nagrinėjo (iš dešinės) Audrius Endzinas, Jonas Purlys, Vidmantas Gečas, Algirdas Gečas, Raimundas Ambrozaitis, Jonas Jatautas ir Daiva Plikšnienė.

Permainas Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriuje, liberalų politiką ir rajono aktualijas spaudos konferencijoje nagrinėjo (iš dešinės) Audrius Endzinas, Jonas Purlys, Vidmantas Gečas, Algirdas Gečas, Raimundas Ambrozaitis, Jonas Jatautas ir Daiva Plikšnienė.

Spaudos konferencija surengta priminti, kad jau pusantrų metų vykusios diskusijos, kaip suvienyti rajone liberaliąsias jėgas, duoda rezultatų. Liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius sulaukė 11 liberalų iš Arvydo Jako vadovaujamo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus, dar 7-8 nariai svarsto galimybę pereiti. Savivaldybės taryboje visi 5 liberalai priklauso vienai frakcijai, yra opozicijoje. Čia lyg niekas ir nesikeičia, jeigu A. Jakas, kaip „Pamaryje“ jau yra paskelbęs, nepaliks šios frakcijos.
„Jungimasis vyksta sklandžiai, raginu šilutiškius mūsų telkimąsi vertinti pozityviai, būsime stipri jėga“, – kalbėjo buvęs A. Jako bendražygis A. Gečas, kartu su kolega V. Geču pareiškę norą tapti Liberalų sąjūdžio nariais. Neaišku tik tiek, ar dabartinėje rajono Tarybos Liberalų frakcijoje liks A. Jakas, kai kiti 4 liberalai jau bus tos pačios partijos nariai.
Kritika ir pasiteisinimai
R. Ambrozaitis sakė, kad po visuotinio susirinkimo būsią susitelkta į strategiją ir ateities planus, ruošimąsi Seimo rinkimams. Liberalai, būdami opozicijoje, pastebi rajone savanaudiškų tikslų įgyvendinimą, bendruomenių ignoravimą, nesiskaitymą su jų nuomone, sprendimai „stumiami buldozeriu“, įvedama sava tvarka, nepaisoma net įstatymų. Kaip pavyzdys paminėta mokyklų tinklo pertvarka, daryta nepaisant Vyriausybės nustatytos tvarkos, etapų, informacijos sklaidos, stokojant diskusijų, viešumo, nepaisant pedagogų ar bendruomenių argumentų. Anot R. Ambrozaičio, sprendimą pertvarkyti mokyklų tinklą turi lydėti apsisprendimas dėl pedagogų įdarbinimo, mokinių pavėžėjimo ir kt. To nebuvo.
Be to, opozicija jaučianti nuolatinį spaudimą tylėti, nediskutuoti, nesiūlyti, neprieštarauti… Opozicijos pastebėjimai, pasiūlymai valdantiesiems visai nerūpi.
„Liberalų sąjūdis yra patikimas partneris, ne toks, kokiu mus bandoma parodyti. Ir praėjusią kadenciją mums teko būti valdančiojoje daugumoje, tačiau ir joje buvome mažuma, nes kai yra tik 2 atstovai, tiek ir tos galios nukreipti, nulemti, įtikinti…“ – teisinosi R. Ambrozaitis, jau pradėjęs didžiuotis, kad rajono valdžioje yra 4 Liberalų sąjūdžio atstovai. Tiesa, rinkėjų valia per rinkimus buvo nepakeičiama: jie Liberalų sąjūdžiui patikėjo tik 2 mandatus iš 25, o A. Jako Laisvės sąjunga per pakartotinius rinkimus gavo tris mandatus – vienu daugiau negu per pirmąjį balsavimą, kurio rezultatai buvo panaikinti.
Yra vilčių…
A. Gečas liberalių jėgų telkimąsi rajone pavadino simboliniu. Ir valdančiojoje daugumoje yra žmonių, kurie jaučiasi nepatogiai, yra spaudžiami balsuoti taip, kaip nuspręsta, elgtis taip, kaip nurodyta. „Mes jiems rodome pavyzdį. Jeigu nori, gali išreikšti savo poziciją, jeigu priimtina, gali ateiti ir jungtis prie liberalų – stiprėsime, tvirtėsime. Dabar opozicijoje turime 8 rajono Tarybos narius. Būtų daugiau narių, būtų svaresnė įtaka, stipresnės pozicijos… Neškite žinią, kad liberalai kviečia…“ – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Gečas.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite