Žinia: „Liberalai kviečia…“

Atsinaujinęs ir gausėjantis Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius kovo 10 d. sušaukė visuotinį susirinkimą – išsirinko naują skyriaus pirmininką. Šios pareigos vėl patikėtos Raimundui Ambrozaičiui, Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariui, priklausančiam opozicijai. Susirinkime dalyvavo ir iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus į Liberalų sąjūdį perėję nariai, du iš jų yra Savivaldybės tarybos nariai – Algirdas Gečas ir Vidmantas Gečas. Šie vietos politikai, taip pat Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis, nariai Jonas Jatautas, Daiva Plikšnienė, Jonas Purlys, Audrius Endzinas prieš liberalų visuotinį susirinkimą surengė spaudos konferenciją.

Permainas Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriuje, liberalų politiką ir rajono aktualijas spaudos konferencijoje nagrinėjo (iš dešinės) Audrius Endzinas, Jonas Purlys, Vidmantas Gečas, Algirdas Gečas, Raimundas Ambrozaitis, Jonas Jatautas ir Daiva Plikšnienė.

Permainas Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriuje, liberalų politiką ir rajono aktualijas spaudos konferencijoje nagrinėjo (iš dešinės) Audrius Endzinas, Jonas Purlys, Vidmantas Gečas, Algirdas Gečas, Raimundas Ambrozaitis, Jonas Jatautas ir Daiva Plikšnienė.

Spaudos konferencija surengta priminti, kad jau pusantrų metų vykusios diskusijos, kaip suvienyti rajone liberaliąsias jėgas, duoda rezultatų. Liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius sulaukė 11 liberalų iš Arvydo Jako vadovaujamo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus, dar 7-8 nariai svarsto galimybę pereiti. Savivaldybės taryboje visi 5 liberalai priklauso vienai frakcijai, yra opozicijoje. Čia lyg niekas ir nesikeičia, jeigu A. Jakas, kaip „Pamaryje“ jau yra paskelbęs, nepaliks šios frakcijos.
„Jungimasis vyksta sklandžiai, raginu šilutiškius mūsų telkimąsi vertinti pozityviai, būsime stipri jėga“, – kalbėjo buvęs A. Jako bendražygis A. Gečas, kartu su kolega V. Geču pareiškę norą tapti Liberalų sąjūdžio nariais. Neaišku tik tiek, ar dabartinėje rajono Tarybos Liberalų frakcijoje liks A. Jakas, kai kiti 4 liberalai jau bus tos pačios partijos nariai.
Kritika ir pasiteisinimai
R. Ambrozaitis sakė, kad po visuotinio susirinkimo būsią susitelkta į strategiją ir ateities planus, ruošimąsi Seimo rinkimams. Liberalai, būdami opozicijoje, pastebi rajone savanaudiškų tikslų įgyvendinimą, bendruomenių ignoravimą, nesiskaitymą su jų nuomone, sprendimai „stumiami buldozeriu“, įvedama sava tvarka, nepaisoma net įstatymų. Kaip pavyzdys paminėta mokyklų tinklo pertvarka, daryta nepaisant Vyriausybės nustatytos tvarkos, etapų, informacijos sklaidos, stokojant diskusijų, viešumo, nepaisant pedagogų ar bendruomenių argumentų. Anot R. Ambrozaičio, sprendimą pertvarkyti mokyklų tinklą turi lydėti apsisprendimas dėl pedagogų įdarbinimo, mokinių pavėžėjimo ir kt. To nebuvo.
Be to, opozicija jaučianti nuolatinį spaudimą tylėti, nediskutuoti, nesiūlyti, neprieštarauti… Opozicijos pastebėjimai, pasiūlymai valdantiesiems visai nerūpi.
„Liberalų sąjūdis yra patikimas partneris, ne toks, kokiu mus bandoma parodyti. Ir praėjusią kadenciją mums teko būti valdančiojoje daugumoje, tačiau ir joje buvome mažuma, nes kai yra tik 2 atstovai, tiek ir tos galios nukreipti, nulemti, įtikinti…“ – teisinosi R. Ambrozaitis, jau pradėjęs didžiuotis, kad rajono valdžioje yra 4 Liberalų sąjūdžio atstovai. Tiesa, rinkėjų valia per rinkimus buvo nepakeičiama: jie Liberalų sąjūdžiui patikėjo tik 2 mandatus iš 25, o A. Jako Laisvės sąjunga per pakartotinius rinkimus gavo tris mandatus – vienu daugiau negu per pirmąjį balsavimą, kurio rezultatai buvo panaikinti.
Yra vilčių…
A. Gečas liberalių jėgų telkimąsi rajone pavadino simboliniu. Ir valdančiojoje daugumoje yra žmonių, kurie jaučiasi nepatogiai, yra spaudžiami balsuoti taip, kaip nuspręsta, elgtis taip, kaip nurodyta. „Mes jiems rodome pavyzdį. Jeigu nori, gali išreikšti savo poziciją, jeigu priimtina, gali ateiti ir jungtis prie liberalų – stiprėsime, tvirtėsime. Dabar opozicijoje turime 8 rajono Tarybos narius. Būtų daugiau narių, būtų svaresnė įtaka, stipresnės pozicijos… Neškite žinią, kad liberalai kviečia…“ – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Gečas.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite