Žinia: „Liberalai kviečia…“

Atsinaujinęs ir gausėjantis Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius kovo 10 d. sušaukė visuotinį susirinkimą – išsirinko naują skyriaus pirmininką. Šios pareigos vėl patikėtos Raimundui Ambrozaičiui, Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariui, priklausančiam opozicijai. Susirinkime dalyvavo ir iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus į Liberalų sąjūdį perėję nariai, du iš jų yra Savivaldybės tarybos nariai – Algirdas Gečas ir Vidmantas Gečas. Šie vietos politikai, taip pat Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis, nariai Jonas Jatautas, Daiva Plikšnienė, Jonas Purlys, Audrius Endzinas prieš liberalų visuotinį susirinkimą surengė spaudos konferenciją.

Permainas Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriuje, liberalų politiką ir rajono aktualijas spaudos konferencijoje nagrinėjo (iš dešinės) Audrius Endzinas, Jonas Purlys, Vidmantas Gečas, Algirdas Gečas, Raimundas Ambrozaitis, Jonas Jatautas ir Daiva Plikšnienė.

Permainas Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriuje, liberalų politiką ir rajono aktualijas spaudos konferencijoje nagrinėjo (iš dešinės) Audrius Endzinas, Jonas Purlys, Vidmantas Gečas, Algirdas Gečas, Raimundas Ambrozaitis, Jonas Jatautas ir Daiva Plikšnienė.

Spaudos konferencija surengta priminti, kad jau pusantrų metų vykusios diskusijos, kaip suvienyti rajone liberaliąsias jėgas, duoda rezultatų. Liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius sulaukė 11 liberalų iš Arvydo Jako vadovaujamo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus, dar 7-8 nariai svarsto galimybę pereiti. Savivaldybės taryboje visi 5 liberalai priklauso vienai frakcijai, yra opozicijoje. Čia lyg niekas ir nesikeičia, jeigu A. Jakas, kaip „Pamaryje“ jau yra paskelbęs, nepaliks šios frakcijos.
„Jungimasis vyksta sklandžiai, raginu šilutiškius mūsų telkimąsi vertinti pozityviai, būsime stipri jėga“, – kalbėjo buvęs A. Jako bendražygis A. Gečas, kartu su kolega V. Geču pareiškę norą tapti Liberalų sąjūdžio nariais. Neaišku tik tiek, ar dabartinėje rajono Tarybos Liberalų frakcijoje liks A. Jakas, kai kiti 4 liberalai jau bus tos pačios partijos nariai.
Kritika ir pasiteisinimai
R. Ambrozaitis sakė, kad po visuotinio susirinkimo būsią susitelkta į strategiją ir ateities planus, ruošimąsi Seimo rinkimams. Liberalai, būdami opozicijoje, pastebi rajone savanaudiškų tikslų įgyvendinimą, bendruomenių ignoravimą, nesiskaitymą su jų nuomone, sprendimai „stumiami buldozeriu“, įvedama sava tvarka, nepaisoma net įstatymų. Kaip pavyzdys paminėta mokyklų tinklo pertvarka, daryta nepaisant Vyriausybės nustatytos tvarkos, etapų, informacijos sklaidos, stokojant diskusijų, viešumo, nepaisant pedagogų ar bendruomenių argumentų. Anot R. Ambrozaičio, sprendimą pertvarkyti mokyklų tinklą turi lydėti apsisprendimas dėl pedagogų įdarbinimo, mokinių pavėžėjimo ir kt. To nebuvo.
Be to, opozicija jaučianti nuolatinį spaudimą tylėti, nediskutuoti, nesiūlyti, neprieštarauti… Opozicijos pastebėjimai, pasiūlymai valdantiesiems visai nerūpi.
„Liberalų sąjūdis yra patikimas partneris, ne toks, kokiu mus bandoma parodyti. Ir praėjusią kadenciją mums teko būti valdančiojoje daugumoje, tačiau ir joje buvome mažuma, nes kai yra tik 2 atstovai, tiek ir tos galios nukreipti, nulemti, įtikinti…“ – teisinosi R. Ambrozaitis, jau pradėjęs didžiuotis, kad rajono valdžioje yra 4 Liberalų sąjūdžio atstovai. Tiesa, rinkėjų valia per rinkimus buvo nepakeičiama: jie Liberalų sąjūdžiui patikėjo tik 2 mandatus iš 25, o A. Jako Laisvės sąjunga per pakartotinius rinkimus gavo tris mandatus – vienu daugiau negu per pirmąjį balsavimą, kurio rezultatai buvo panaikinti.
Yra vilčių…
A. Gečas liberalių jėgų telkimąsi rajone pavadino simboliniu. Ir valdančiojoje daugumoje yra žmonių, kurie jaučiasi nepatogiai, yra spaudžiami balsuoti taip, kaip nuspręsta, elgtis taip, kaip nurodyta. „Mes jiems rodome pavyzdį. Jeigu nori, gali išreikšti savo poziciją, jeigu priimtina, gali ateiti ir jungtis prie liberalų – stiprėsime, tvirtėsime. Dabar opozicijoje turime 8 rajono Tarybos narius. Būtų daugiau narių, būtų svaresnė įtaka, stipresnės pozicijos… Neškite žinią, kad liberalai kviečia…“ – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Gečas.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 52

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite