Žinia: „Liberalai kviečia…“

Atsinaujinęs ir gausėjantis Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius kovo 10 d. sušaukė visuotinį susirinkimą – išsirinko naują skyriaus pirmininką. Šios pareigos vėl patikėtos Raimundui Ambrozaičiui, Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariui, priklausančiam opozicijai. Susirinkime dalyvavo ir iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus į Liberalų sąjūdį perėję nariai, du iš jų yra Savivaldybės tarybos nariai – Algirdas Gečas ir Vidmantas Gečas. Šie vietos politikai, taip pat Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis, nariai Jonas Jatautas, Daiva Plikšnienė, Jonas Purlys, Audrius Endzinas prieš liberalų visuotinį susirinkimą surengė spaudos konferenciją.

Permainas Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriuje, liberalų politiką ir rajono aktualijas spaudos konferencijoje nagrinėjo (iš dešinės) Audrius Endzinas, Jonas Purlys, Vidmantas Gečas, Algirdas Gečas, Raimundas Ambrozaitis, Jonas Jatautas ir Daiva Plikšnienė.

Permainas Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriuje, liberalų politiką ir rajono aktualijas spaudos konferencijoje nagrinėjo (iš dešinės) Audrius Endzinas, Jonas Purlys, Vidmantas Gečas, Algirdas Gečas, Raimundas Ambrozaitis, Jonas Jatautas ir Daiva Plikšnienė.

Spaudos konferencija surengta priminti, kad jau pusantrų metų vykusios diskusijos, kaip suvienyti rajone liberaliąsias jėgas, duoda rezultatų. Liberalų sąjūdžio Šilutės skyrius sulaukė 11 liberalų iš Arvydo Jako vadovaujamo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus, dar 7-8 nariai svarsto galimybę pereiti. Savivaldybės taryboje visi 5 liberalai priklauso vienai frakcijai, yra opozicijoje. Čia lyg niekas ir nesikeičia, jeigu A. Jakas, kaip „Pamaryje“ jau yra paskelbęs, nepaliks šios frakcijos.
„Jungimasis vyksta sklandžiai, raginu šilutiškius mūsų telkimąsi vertinti pozityviai, būsime stipri jėga“, – kalbėjo buvęs A. Jako bendražygis A. Gečas, kartu su kolega V. Geču pareiškę norą tapti Liberalų sąjūdžio nariais. Neaišku tik tiek, ar dabartinėje rajono Tarybos Liberalų frakcijoje liks A. Jakas, kai kiti 4 liberalai jau bus tos pačios partijos nariai.
Kritika ir pasiteisinimai
R. Ambrozaitis sakė, kad po visuotinio susirinkimo būsią susitelkta į strategiją ir ateities planus, ruošimąsi Seimo rinkimams. Liberalai, būdami opozicijoje, pastebi rajone savanaudiškų tikslų įgyvendinimą, bendruomenių ignoravimą, nesiskaitymą su jų nuomone, sprendimai „stumiami buldozeriu“, įvedama sava tvarka, nepaisoma net įstatymų. Kaip pavyzdys paminėta mokyklų tinklo pertvarka, daryta nepaisant Vyriausybės nustatytos tvarkos, etapų, informacijos sklaidos, stokojant diskusijų, viešumo, nepaisant pedagogų ar bendruomenių argumentų. Anot R. Ambrozaičio, sprendimą pertvarkyti mokyklų tinklą turi lydėti apsisprendimas dėl pedagogų įdarbinimo, mokinių pavėžėjimo ir kt. To nebuvo.
Be to, opozicija jaučianti nuolatinį spaudimą tylėti, nediskutuoti, nesiūlyti, neprieštarauti… Opozicijos pastebėjimai, pasiūlymai valdantiesiems visai nerūpi.
„Liberalų sąjūdis yra patikimas partneris, ne toks, kokiu mus bandoma parodyti. Ir praėjusią kadenciją mums teko būti valdančiojoje daugumoje, tačiau ir joje buvome mažuma, nes kai yra tik 2 atstovai, tiek ir tos galios nukreipti, nulemti, įtikinti…“ – teisinosi R. Ambrozaitis, jau pradėjęs didžiuotis, kad rajono valdžioje yra 4 Liberalų sąjūdžio atstovai. Tiesa, rinkėjų valia per rinkimus buvo nepakeičiama: jie Liberalų sąjūdžiui patikėjo tik 2 mandatus iš 25, o A. Jako Laisvės sąjunga per pakartotinius rinkimus gavo tris mandatus – vienu daugiau negu per pirmąjį balsavimą, kurio rezultatai buvo panaikinti.
Yra vilčių…
A. Gečas liberalių jėgų telkimąsi rajone pavadino simboliniu. Ir valdančiojoje daugumoje yra žmonių, kurie jaučiasi nepatogiai, yra spaudžiami balsuoti taip, kaip nuspręsta, elgtis taip, kaip nurodyta. „Mes jiems rodome pavyzdį. Jeigu nori, gali išreikšti savo poziciją, jeigu priimtina, gali ateiti ir jungtis prie liberalų – stiprėsime, tvirtėsime. Dabar opozicijoje turime 8 rajono Tarybos narius. Būtų daugiau narių, būtų svaresnė įtaka, stipresnės pozicijos… Neškite žinią, kad liberalai kviečia…“ – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Gečas.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite