Žiemos vargai

Žiema – ne vien malonumai, bet ir darbymetis kelininkams, gatves prižiūrinčioms tarnyboms, medikams. Nors ši žiema buvo užtrukusi ir atskubėjo į mūsų kraštą vėliau nei įprastai, bet savo galybę jau parodė.

Ketvirtadienį žiemos rūpesčius tirpdė ir pavasarėjanti saulė.

Sekmadienį šilutiškiams nereikėjo ieškoti čiuožyklos – visas miestas buvo virtęs didžiule nemokama čiuožykla. Išėjusiems pasivaikščioti po vakarinį miestą šaligatviai buvo neįveikiami. Sutikti miestiečiai juokavo, kad saugiau eiti gatve.
Sekmadienio vakarą nusprendusi išnešti šiukšles garbaus amžiaus daugiabučio namo gyventoja atviravo, kad pajutusi kieme po kojomis ledą netrukus gailėjosi iš viso išėjusi į lauką. Moteris pasakojo, kad iki konteinerio šiaip taip nuėjo įsikabindama į kieme stovinčius automobilius ir džiaugėsi laimingai sugrįžusi namo. Visą miestą padengęs plikledis džiugino nebent vaikus.
Pirmadienio rytą į darbus ir mokyklas skubantys miestelėnai jau galėjo jaustis saugiau – miesto šaligatviai, takeliai prie namų buvo pabarstyti. UAB „Šilutės komunalininkas“ meistrė Danutė Meškienė patikino, kad ankstų rytą į miesto gatves išskuba 16 kiemsargių bei specialus traktoriukas, barstantis smėlio ir druskos mišinį.
Vis dėlto miestiečiai randa trūkumų. „Pamario“ laikraščio skaitytojas susirūpino, kas prižiūri Pramonės gatvę, kodėl jos šaligatviai taip nevienodai pabarstomi. Gatvę ir šaligatvius prie geležinkelio pervažos prižiūri geležinkeliečiai, iki UAB „Šilutės agrotechnika“ taip pat jaučiasi rūpestingo šeimininko ranka, kurios, deja, trūksta kitose gatvės vietose. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sakė, kad miesto gatves ir šaligatvius prižiūrintys komunalininkai, kaip ir kasmet, yra pasiruošę pakankamai smėlio ir druskos mišinio, kuriuo barstoma, kai yra slidu. Šilutės seniūniją taip pat pasiekė pageidavimai dėl Pramonės gatvės šaligatvių priežiūros. Šaligatviai buvo prižiūrimi iki prekybos centro „Litorina“, bet atsiradus prekybos centrui „Moki-veži“ ir padidėjus žmonių srautui šios gatvės priežiūrai bus skiriama daugiau dėmesio.
Baigiantis savaitei pasidomėjome, ar medikai pajuto, kad į Šilutę atėjo žiema, ar padaugėjo ligonių, nukentėjusių gatvėse, keliuose, čiuožyklose.
Šilutės ligoninės vyr. gydytojas traumatologas Darius Steponkus pasidžiaugė, kad Šilutės rajono žmonės žiemą yra atsargesni nei prieš 10 ar 15 metų. Vis mažiau į ligoninę guldoma ligonių, patyrusių traumas slidžiame kelyje. Gal pagaliau žmonės suprato, kad žiemą reikia avėti tinkama avalyne, apsirengti natūralaus pluošto drabužiais ir be didesnės būtinybės nesiveržti iš namų, jei lauke nepalankios ir pavojingos oro sąlygos. Medikas pastebi, kad traumų sumažėjo ir dėl geresnės kelių bei šaligatvių priežiūros, nors šios srities tarnybos dažniausiai sulaukia tik keiksnojimų.
Šiemet neišvengta žiemos aukos. Sausio mėnesį miesto centre rastas ant šaligatvio gulintis vyras, kuris į ligoninę atvežtas jau miręs. Pasak D. Steponkaus, prieš 10-15 metų ligonės Traumatologijos skyriuje pusę ligonių žiemos mėnesiais buvo gydomi dėl traumų kelyje, gatvėje ar dėl nušalusių galūnių, kurias tekdavo net amputuoti.
Šiuo metu ligoninėje gydomi 3 įvairaus amžiaus ligoniai, patyrę nušalimus. Nors gydymas dėl nušalusių galūnių yra ilgas, tačiau chirurginio įsikišimo neprireiks. Per dvi pastarąsias savaites medikai atliko apie 10 operacijų įvairių lūžių slidžiame kelyje patyrusiems pacientams. Ligoninės vyr. gydytojas D. Steponkus atkreipia dėmesį, kad ne slidus kelias yra didžiausias priešas žiemą – koją kelyje dažniau pakiša velnio lašai. Žalingo įpročio neatsisakantys yra dažniausi medikų pacientai, ypač naktinio budėjimo metu. Medikams nėra lengva su tokiais piliečiais, iš jų išgirsta įvairių priekaištų. Neblaivus pacientas pirmiausia išblaivinamas, o operuojamas tik tuo atveju, jei jo gyvybei gresia pavojus.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite