Žiemos vargai

Žiema – ne vien malonumai, bet ir darbymetis kelininkams, gatves prižiūrinčioms tarnyboms, medikams. Nors ši žiema buvo užtrukusi ir atskubėjo į mūsų kraštą vėliau nei įprastai, bet savo galybę jau parodė.

Ketvirtadienį žiemos rūpesčius tirpdė ir pavasarėjanti saulė.

Sekmadienį šilutiškiams nereikėjo ieškoti čiuožyklos – visas miestas buvo virtęs didžiule nemokama čiuožykla. Išėjusiems pasivaikščioti po vakarinį miestą šaligatviai buvo neįveikiami. Sutikti miestiečiai juokavo, kad saugiau eiti gatve.
Sekmadienio vakarą nusprendusi išnešti šiukšles garbaus amžiaus daugiabučio namo gyventoja atviravo, kad pajutusi kieme po kojomis ledą netrukus gailėjosi iš viso išėjusi į lauką. Moteris pasakojo, kad iki konteinerio šiaip taip nuėjo įsikabindama į kieme stovinčius automobilius ir džiaugėsi laimingai sugrįžusi namo. Visą miestą padengęs plikledis džiugino nebent vaikus.
Pirmadienio rytą į darbus ir mokyklas skubantys miestelėnai jau galėjo jaustis saugiau – miesto šaligatviai, takeliai prie namų buvo pabarstyti. UAB „Šilutės komunalininkas“ meistrė Danutė Meškienė patikino, kad ankstų rytą į miesto gatves išskuba 16 kiemsargių bei specialus traktoriukas, barstantis smėlio ir druskos mišinį.
Vis dėlto miestiečiai randa trūkumų. „Pamario“ laikraščio skaitytojas susirūpino, kas prižiūri Pramonės gatvę, kodėl jos šaligatviai taip nevienodai pabarstomi. Gatvę ir šaligatvius prie geležinkelio pervažos prižiūri geležinkeliečiai, iki UAB „Šilutės agrotechnika“ taip pat jaučiasi rūpestingo šeimininko ranka, kurios, deja, trūksta kitose gatvės vietose. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sakė, kad miesto gatves ir šaligatvius prižiūrintys komunalininkai, kaip ir kasmet, yra pasiruošę pakankamai smėlio ir druskos mišinio, kuriuo barstoma, kai yra slidu. Šilutės seniūniją taip pat pasiekė pageidavimai dėl Pramonės gatvės šaligatvių priežiūros. Šaligatviai buvo prižiūrimi iki prekybos centro „Litorina“, bet atsiradus prekybos centrui „Moki-veži“ ir padidėjus žmonių srautui šios gatvės priežiūrai bus skiriama daugiau dėmesio.
Baigiantis savaitei pasidomėjome, ar medikai pajuto, kad į Šilutę atėjo žiema, ar padaugėjo ligonių, nukentėjusių gatvėse, keliuose, čiuožyklose.
Šilutės ligoninės vyr. gydytojas traumatologas Darius Steponkus pasidžiaugė, kad Šilutės rajono žmonės žiemą yra atsargesni nei prieš 10 ar 15 metų. Vis mažiau į ligoninę guldoma ligonių, patyrusių traumas slidžiame kelyje. Gal pagaliau žmonės suprato, kad žiemą reikia avėti tinkama avalyne, apsirengti natūralaus pluošto drabužiais ir be didesnės būtinybės nesiveržti iš namų, jei lauke nepalankios ir pavojingos oro sąlygos. Medikas pastebi, kad traumų sumažėjo ir dėl geresnės kelių bei šaligatvių priežiūros, nors šios srities tarnybos dažniausiai sulaukia tik keiksnojimų.
Šiemet neišvengta žiemos aukos. Sausio mėnesį miesto centre rastas ant šaligatvio gulintis vyras, kuris į ligoninę atvežtas jau miręs. Pasak D. Steponkaus, prieš 10-15 metų ligonės Traumatologijos skyriuje pusę ligonių žiemos mėnesiais buvo gydomi dėl traumų kelyje, gatvėje ar dėl nušalusių galūnių, kurias tekdavo net amputuoti.
Šiuo metu ligoninėje gydomi 3 įvairaus amžiaus ligoniai, patyrę nušalimus. Nors gydymas dėl nušalusių galūnių yra ilgas, tačiau chirurginio įsikišimo neprireiks. Per dvi pastarąsias savaites medikai atliko apie 10 operacijų įvairių lūžių slidžiame kelyje patyrusiems pacientams. Ligoninės vyr. gydytojas D. Steponkus atkreipia dėmesį, kad ne slidus kelias yra didžiausias priešas žiemą – koją kelyje dažniau pakiša velnio lašai. Žalingo įpročio neatsisakantys yra dažniausi medikų pacientai, ypač naktinio budėjimo metu. Medikams nėra lengva su tokiais piliečiais, iš jų išgirsta įvairių priekaištų. Neblaivus pacientas pirmiausia išblaivinamas, o operuojamas tik tuo atveju, jei jo gyvybei gresia pavojus.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite