Žiemos vargai

Žiema – ne vien malonumai, bet ir darbymetis kelininkams, gatves prižiūrinčioms tarnyboms, medikams. Nors ši žiema buvo užtrukusi ir atskubėjo į mūsų kraštą vėliau nei įprastai, bet savo galybę jau parodė.

Ketvirtadienį žiemos rūpesčius tirpdė ir pavasarėjanti saulė.

Sekmadienį šilutiškiams nereikėjo ieškoti čiuožyklos – visas miestas buvo virtęs didžiule nemokama čiuožykla. Išėjusiems pasivaikščioti po vakarinį miestą šaligatviai buvo neįveikiami. Sutikti miestiečiai juokavo, kad saugiau eiti gatve.
Sekmadienio vakarą nusprendusi išnešti šiukšles garbaus amžiaus daugiabučio namo gyventoja atviravo, kad pajutusi kieme po kojomis ledą netrukus gailėjosi iš viso išėjusi į lauką. Moteris pasakojo, kad iki konteinerio šiaip taip nuėjo įsikabindama į kieme stovinčius automobilius ir džiaugėsi laimingai sugrįžusi namo. Visą miestą padengęs plikledis džiugino nebent vaikus.
Pirmadienio rytą į darbus ir mokyklas skubantys miestelėnai jau galėjo jaustis saugiau – miesto šaligatviai, takeliai prie namų buvo pabarstyti. UAB „Šilutės komunalininkas“ meistrė Danutė Meškienė patikino, kad ankstų rytą į miesto gatves išskuba 16 kiemsargių bei specialus traktoriukas, barstantis smėlio ir druskos mišinį.
Vis dėlto miestiečiai randa trūkumų. „Pamario“ laikraščio skaitytojas susirūpino, kas prižiūri Pramonės gatvę, kodėl jos šaligatviai taip nevienodai pabarstomi. Gatvę ir šaligatvius prie geležinkelio pervažos prižiūri geležinkeliečiai, iki UAB „Šilutės agrotechnika“ taip pat jaučiasi rūpestingo šeimininko ranka, kurios, deja, trūksta kitose gatvės vietose. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sakė, kad miesto gatves ir šaligatvius prižiūrintys komunalininkai, kaip ir kasmet, yra pasiruošę pakankamai smėlio ir druskos mišinio, kuriuo barstoma, kai yra slidu. Šilutės seniūniją taip pat pasiekė pageidavimai dėl Pramonės gatvės šaligatvių priežiūros. Šaligatviai buvo prižiūrimi iki prekybos centro „Litorina“, bet atsiradus prekybos centrui „Moki-veži“ ir padidėjus žmonių srautui šios gatvės priežiūrai bus skiriama daugiau dėmesio.
Baigiantis savaitei pasidomėjome, ar medikai pajuto, kad į Šilutę atėjo žiema, ar padaugėjo ligonių, nukentėjusių gatvėse, keliuose, čiuožyklose.
Šilutės ligoninės vyr. gydytojas traumatologas Darius Steponkus pasidžiaugė, kad Šilutės rajono žmonės žiemą yra atsargesni nei prieš 10 ar 15 metų. Vis mažiau į ligoninę guldoma ligonių, patyrusių traumas slidžiame kelyje. Gal pagaliau žmonės suprato, kad žiemą reikia avėti tinkama avalyne, apsirengti natūralaus pluošto drabužiais ir be didesnės būtinybės nesiveržti iš namų, jei lauke nepalankios ir pavojingos oro sąlygos. Medikas pastebi, kad traumų sumažėjo ir dėl geresnės kelių bei šaligatvių priežiūros, nors šios srities tarnybos dažniausiai sulaukia tik keiksnojimų.
Šiemet neišvengta žiemos aukos. Sausio mėnesį miesto centre rastas ant šaligatvio gulintis vyras, kuris į ligoninę atvežtas jau miręs. Pasak D. Steponkaus, prieš 10-15 metų ligonės Traumatologijos skyriuje pusę ligonių žiemos mėnesiais buvo gydomi dėl traumų kelyje, gatvėje ar dėl nušalusių galūnių, kurias tekdavo net amputuoti.
Šiuo metu ligoninėje gydomi 3 įvairaus amžiaus ligoniai, patyrę nušalimus. Nors gydymas dėl nušalusių galūnių yra ilgas, tačiau chirurginio įsikišimo neprireiks. Per dvi pastarąsias savaites medikai atliko apie 10 operacijų įvairių lūžių slidžiame kelyje patyrusiems pacientams. Ligoninės vyr. gydytojas D. Steponkus atkreipia dėmesį, kad ne slidus kelias yra didžiausias priešas žiemą – koją kelyje dažniau pakiša velnio lašai. Žalingo įpročio neatsisakantys yra dažniausi medikų pacientai, ypač naktinio budėjimo metu. Medikams nėra lengva su tokiais piliečiais, iš jų išgirsta įvairių priekaištų. Neblaivus pacientas pirmiausia išblaivinamas, o operuojamas tik tuo atveju, jei jo gyvybei gresia pavojus.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite