Žemės ūkio ministras K. Navickas susitiko su Pagėgių savivaldybės ūkininkais

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas Pagėgių krašte susitiko su ūkininkais, su kuriais aptarė Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą, kitus aktualius klausimus. Jis taip pat lankėsi Žukų, Bitėnų ir Vėžininkų kaimų ūkiuose.

  • Pagėgių krašte du trečdaliai ūkių – smulkūs. Daugiausia čia esama pienininkystės ar mėsinės galvijininkystės ūkių. Juose laikoma nuo 50 iki 100 galvijų.

„Daugelyje ūkių karvidės statytos seniai, pačių ūkininkų pastangomis. Joms atnaujinti reikalingos investicijos, tačiau nugali nerimas prisiimti papildomų finansinių įsipareigojimų. O kur dar statybų ribojimai saugomoje teritorijoje! Konkurencinėje rinkoje pranašumas, deja, ne šių ūkių pusėje“, – pastebi ministras K. Navickas.

Žukų kaime apie 60 karvių ūkio savininkas Mindaugas Pocius sako, kad jis mieliau rinktųsi ilgalaikes paskolas ir turėtų laisvę apsispręsti dėl investicijų panaudojimo. Pasak ūkininko, norėtųsi investuoti į ūkio plėtrą ir inovacijas, tačiau stabdo nežinomybė. Nemažai klausimų kyla ir dėl Strateginio plano įgyvendinimo, juos ūkininkas aptarė su ministru.

Kiek kitokį požiūrį į Strateginį planą turi Paulius Dargelis – kitas ministro aplankytas žemdirbys, kartu su šeima puoselėjantis ekologinės augalininkystės ūkį. Su žmona jiedu valdo 200 ha, kurio nederlingose žemėse ekologiškai auginami grikiai, rugiai, lubinai, žirniai, kviečiai ir kita. Pasak jo, šis planas ekologiniams ūkiams tikrai nėra prastas.

Vėžininkuose

Tai, kad moderni įranga ir nauji tvartai yra labai reikalingi tiek ūkio plėtrai, tiek darbams palengvinti, pabrėžė ir kiti du ministro aplankyti ūkininkai Vėžininkų kaime.

Petras Bagavičius, kurio pienininkystės ūkyje laikoma daugiau kaip 80 melžiamų karvių ir antra tiek prieauglio, su ministru aptarė paramos naujai fermai statyti galimybes. Tai yra šio ūkininko svajonė, kurią jis tikisi įgyvendinti susiklosčius palankioms aplinkybėms. Nauja, moderni ferma ir įranga palengvintų ūkio darbus, kurių keliuose šimtuose hektarų tikrai netrūksta.

„Karvei biuletenio neparodysi…“

Su tuo sutinka ir Vėžininkų kaime ūkininkaujanti Janina Savickienė. Jos šeimos 42 hektarų pienininkystės ūkyje laikoma per 50 galvijų. Ūkininkė taip pat tvirtino, kad darbas labai sunkus, trūksta technikos (ypač – pašarų barstytuvo), reikėtų ir naujo tvarto. Tačiau ji pabrėžė ir kitą problemą – stinga darbo rankų… „Samdome žmogų, tačiau labai reikėtų dar vieno, kuris prireikus galėtų padėti ūkyje. Dabar sukamės kaip išmanome, juk karvei biuletenio neparodysi… Darbas sunkus fiziškai, o pagalbininkų rasti beveik neįmanoma“, – sakė ūkininkė.

Bitėnų kaime esančiame Šarūno Mikelio mišriame ūkyje auginama apie 60 galvijų, ūkininkas valdo 42 hektarus žemės. Jis mano, kad kartais reikalavimai ūkininkams yra per dideli, ir baiminasi, kad reikės daugiau laiko skirti jų skaitymui, nei darbui. Tačiau optimizmo nestokoja.

„Viskas gerai! Reikia dirbti. Reikia nebijoti, teikti projektus. Viskas įgyvendinama, nors, žinoma, darbas sunkus“,– sako Šarūnas, kasdien po 12 darbo valandų skubantis namo pas šeimą.

Įteikė padėkas

Apsilankęs ūkiuose ministras K. Navickas Pagėgių rajono savivaldybėje susitiko su šio krašto ūkininkais ir aptarė žemės ūkio aktualijas.

Po susitikimo vykusiame renginyje „Metų ūkis 2022“ žemės ūkio ministras įteikė padėkas Pagėgių krašto ūkininkams.

Algirdui ir sūnums Mindaugui bei Deivydui Obrikiams padėka įteikta už ūkio plėtrą ir aktyvų įsitraukimą į bendruomenės veiklą, Šarūnui Mikeliui – už modernaus pieno ūkio plėtrą, Egidijui ir Loretai Masidunskams – už pieno ūkio plėtrą, o Sigitai ir Audriui Rakšniams – už sėkmingą pažangaus pieno ūkio plėtrą.

Parengta pagal Žemės ūkio min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?

Ligonių kasos gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo konsultacijai nebereikia. Naujovės taupys medikų ir pacientų laiką Šių metų vasarį buvo pakeista siuntimų išdavimo tvarka, kuri mažins administracinę naštą šeimos gydytojams ir užtikrins sveikatos priežiūros paslaugų tęstinumą pacientams. Joje numatyta, kad  teisės aktuose nurodytais atvejais siuntimus konsultuotis pas gydytojus specialistus gali išduoti ir bendrosios praktikos slaugytojas, išplėstinės praktikos slaugytojas arba akušeris. Be to, siuntimus

Policija: įvykiai Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Gegužės 22 d. naktį buitinio konflikto metu Vilkų kampo k., Švėkšnos sen., vyras, gim. 1999 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1999 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gegužės 22 d. vėlų vakarą Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, moteris, gim. 1978 m., (tikrintis blaivumą atsisakė) sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (1,91 prom.) vyrui, gim. 1974 m. Moteris sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gegužės 22 d. prieš pusiaunaktį Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, policijos pareigūnams sodinant į

Moksleiviai laukia vasaros darbų

Šiltasis sezonas kasmet pažeria netikėtumų – šįkart sulaukta didelio mokinių susidomėjimo darbu vasarą. Užimtumo tarnybos paskelbtoje apklausoje net 1433 moksleiviai užpildė anketas dėl vasaros darbo. Tai – dvigubai daugiau nei pernai, kai anketas pateikė 703 jaunuoliai. Moksleiviai dažniausiai norėtų dirbti padavėjais, barista, auklėmis, kambarių tvarkytojais, pardavėjais, maisto gamintojais. Kai kas pageidavo darbo su senjorais, sporto klube, muziejuje, policijoje, Seime, bibliotekoje ar kazino. Besimokantį jaunimą labiau domina aptarnavimo, maitinimo ir kitos paslaugos. Mažiau aktualūs statybos ir ūkio sektoriaus darbai. Labiausiai pageidauja

Keturiems – 37 tūkstančiai eurų

Pinigų dalybos tęsiasi: šįkart Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys, ar 37 tūkt. Eurų mokesčių mokėtojų pinigų paskirsčius keturiems nevyriausybinio sektoriaus organizuojamiems renginiams. Visi šie strateginiai renginiai yra žinomi, kurie kultūrine prasme svarbesni, irgi suprantama. Ir nebe pirmą kartą kyla abejonių dėl perdėto dosnumo… VšĮ „Kintai Arts“, Kintų muzikos festivalis – 5000 eurų; Asociacija „Pamario vakarai“, Rusnės festivalis – 10 000 eurų; Visuomeninė organizacija „Forumas“ – Tarptautinis žuvienės virimo čempionatas – 18 000 eurų; Vilkyčių bendruomenės centras „Viltis“, renginys „Vilko pėdomis“

Taip pat skaitykite