Žaliųjų stogų privalumai 

Žalieji stogai atrodo įspūdingai, tokiais visada grožimės. Iš tiesų, tokio tipo apželdinimą galima taikyti visur – tiek ant nedidelių, kompaktiškų ir žemesnių stogų, tiek ant milžiniško dydžio pastatų. Tad jei seniai žavitės šia idėja, ją galite įgyvendinti ir ant savo gyvenamojo namo, sodybos ar net garažo stogo.

Kokie stogų apželdinimo privalumai? 

 

Eksterjero estetika

Sunku nesutikti, kad žalias stogas visų pirma atrodo labai gražiai ir iškart pagyvina pastato eksterjero estetiką. Apželdintas stogas puikiai įsilies į bet kokią aplinką, nesvarbu, ar pastatas stovi miesto centre, ar gamtos apsuptyje.

Be to, Lietuvoje turime visus keturis metų laikus, kuriais žalias stogas keičia savo paviršių ir suteikia vis naują įvaizdį.

Stogo ilgaamžiškumas

Žalias stogas ne tik gražiai atrodo, bet ir yra itin funkcionalus.

Pavyzdžiui, gali prailginti stogo gyvavimo laikotarpį. Augalai apsaugo stogą nuo įvairių žalingų aplinkos veiksnių, pvz., UV spindulių ar temperatūros pokyčių. Tai ypač aktualu, kai naktį yra vėsiau, o dieną išlenda saulė, kuri stogą gali įkaitinti gana stipriai. Žali stogai neleidžia įkaisti patalpoms po stogu ir sumažina temperatūros svyravimą, todėl gali prailginti stogo hidroizoliacijos tarnavimo laiką.

Sulaiko lietaus vandenį

Mūsų klimatinėje zonoje būdingi lietūs gali tapti didele problema, keliančia riziką užtvindyti pastatą. Apželdintas stogas gali sulaikyti net iki 90 % lietaus vandens. Taip yra todėl, kad jį sugeria ant stogo esantys augalai arba tam tikra dalis vandens tiesiog išgaruoja. Dėl šios priežasties galima investuoti mažiau į vandens nutekėjimo sistemas, neapkraunama miesto kanalizacijos sistema. Todėl kai kuriose šalyse žaliejistogai yra finansuojami valstybės ir yra ypač skatinami.

Sugeria triukšmą

Tai ypač aktualu didesniems pastatams arba namams, kurie įrengti triukšmingoje aplinkoje. Apželdinti stogai natūraliai izoliuoja garsą ir tai daro kur kas geriau už kieto paviršiaus stogą. Jie gali pagerinti garso izoliaciją iki 8 dB. Tad jei jūsų pastatas yra miesto centre, šalia gamyklos ar naktinio klubo, toks apželdinimo sprendimas padės išspręsti triukšmo problemą. Negirdėsite net lietaus barbenimo į stogą, tad žalias stogas tikrai pravers jautriai miegantiems ar į garsus stipriai reaguojantiems žmonėms.

Žalio stogo įrengimas

Stogo apželdinimas – laiko ir išmanymo reikalaujantis procesas. Čia reikia montuoti gelžbetonines plokštes, skiriamąjį, garso, šilumos, hidroizoliacijos, drėgmę kaupiančius sluoksnius, drenažinius sluoksnius bei specialias apsaugas, substratą. Taip pat reikia įvertinti, kad apželdinimas reikalauja papildomų apkrovų stogui, kurias teks apskaičiuoti.

Dėl to rekomenduojama šį darbą patikėti apželdinimo meistrams ir profesionalams, kurie galės įvertinti, ar jūsų stogas gali būti apželdintas, ir kokio tipo apželdinimą reikia rinktis, kad jis atitiktų pastato kriterijus.

Jei ieškote patikimų ir patirtį turinčių specialistų, kviečiame užsukti į https://www.trihaus.lt/zaliu-stogu-apzeldinimas/ ir apie žaliuosius stogus sužinoti daugiau.

pr2022/005

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite