Žaliųjų stogų privalumai 

Žalieji stogai atrodo įspūdingai, tokiais visada grožimės. Iš tiesų, tokio tipo apželdinimą galima taikyti visur – tiek ant nedidelių, kompaktiškų ir žemesnių stogų, tiek ant milžiniško dydžio pastatų. Tad jei seniai žavitės šia idėja, ją galite įgyvendinti ir ant savo gyvenamojo namo, sodybos ar net garažo stogo.

Kokie stogų apželdinimo privalumai? 

 

Eksterjero estetika

Sunku nesutikti, kad žalias stogas visų pirma atrodo labai gražiai ir iškart pagyvina pastato eksterjero estetiką. Apželdintas stogas puikiai įsilies į bet kokią aplinką, nesvarbu, ar pastatas stovi miesto centre, ar gamtos apsuptyje.

Be to, Lietuvoje turime visus keturis metų laikus, kuriais žalias stogas keičia savo paviršių ir suteikia vis naują įvaizdį.

Stogo ilgaamžiškumas

Žalias stogas ne tik gražiai atrodo, bet ir yra itin funkcionalus.

Pavyzdžiui, gali prailginti stogo gyvavimo laikotarpį. Augalai apsaugo stogą nuo įvairių žalingų aplinkos veiksnių, pvz., UV spindulių ar temperatūros pokyčių. Tai ypač aktualu, kai naktį yra vėsiau, o dieną išlenda saulė, kuri stogą gali įkaitinti gana stipriai. Žali stogai neleidžia įkaisti patalpoms po stogu ir sumažina temperatūros svyravimą, todėl gali prailginti stogo hidroizoliacijos tarnavimo laiką.

Sulaiko lietaus vandenį

Mūsų klimatinėje zonoje būdingi lietūs gali tapti didele problema, keliančia riziką užtvindyti pastatą. Apželdintas stogas gali sulaikyti net iki 90 % lietaus vandens. Taip yra todėl, kad jį sugeria ant stogo esantys augalai arba tam tikra dalis vandens tiesiog išgaruoja. Dėl šios priežasties galima investuoti mažiau į vandens nutekėjimo sistemas, neapkraunama miesto kanalizacijos sistema. Todėl kai kuriose šalyse žaliejistogai yra finansuojami valstybės ir yra ypač skatinami.

Sugeria triukšmą

Tai ypač aktualu didesniems pastatams arba namams, kurie įrengti triukšmingoje aplinkoje. Apželdinti stogai natūraliai izoliuoja garsą ir tai daro kur kas geriau už kieto paviršiaus stogą. Jie gali pagerinti garso izoliaciją iki 8 dB. Tad jei jūsų pastatas yra miesto centre, šalia gamyklos ar naktinio klubo, toks apželdinimo sprendimas padės išspręsti triukšmo problemą. Negirdėsite net lietaus barbenimo į stogą, tad žalias stogas tikrai pravers jautriai miegantiems ar į garsus stipriai reaguojantiems žmonėms.

Žalio stogo įrengimas

Stogo apželdinimas – laiko ir išmanymo reikalaujantis procesas. Čia reikia montuoti gelžbetonines plokštes, skiriamąjį, garso, šilumos, hidroizoliacijos, drėgmę kaupiančius sluoksnius, drenažinius sluoksnius bei specialias apsaugas, substratą. Taip pat reikia įvertinti, kad apželdinimas reikalauja papildomų apkrovų stogui, kurias teks apskaičiuoti.

Dėl to rekomenduojama šį darbą patikėti apželdinimo meistrams ir profesionalams, kurie galės įvertinti, ar jūsų stogas gali būti apželdintas, ir kokio tipo apželdinimą reikia rinktis, kad jis atitiktų pastato kriterijus.

Jei ieškote patikimų ir patirtį turinčių specialistų, kviečiame užsukti į https://www.trihaus.lt/zaliu-stogu-apzeldinimas/ ir apie žaliuosius stogus sužinoti daugiau.

pr2022/005

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Žemės ūkio ministras K. Navickas tikina palaikantis pieno ūkininkus

Pieno gamintojai pirmadienį pradėjo protestus prie perdirbėjų ir prekybininkų atstovybių dėl itin nukritusių pieno pirkimo kainų. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad daliai ūkininkų argumentų ministerija pritaria bei yra parengusi planą, kaip jų naudai koreguoti įstatymus. „Vyksta žemdirbių akcija, kuriai viena esmine dalimi tikrai pritariame ir palaikome. Atsitikus krizėms ir ypač kainų svyravimams, pirmiausia nukenčia ir visas krūvis tenka žemdirbiams. Dėl to peržiūrime esamą reguliavimą. Manome, kad tos priemonės, kurios buvo numatytos iki šiol, nėra pakankamos“, – pirmadienį žurnalistams

Sėdę į transporto priemonę nepamirškime užsisegti saugos diržo!

Sausio 30-31 d. ir vasario 1-2 d. policijos pareigūnai sustiprino privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 45 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Daugiausia saugos diržų nenaudojimo atvejų nustatyta Šilalėje – 24, Šilutėje – 17, Tauragėje – 3, Pagėgių savivaldybėje – 1. Nustatyti 3 vairuotojai (Šilalėje – 2, Šilutėje – 1), kurie vairuodami savo transporto priemones ne tik nesegėjo saugos diržų, bet ir naudojosi mobiliaisiais

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-iejų ūkių šeimininkus.  Šiame sąraše yra Simona ir Egidijus Vičkai iš Šilutės rajono bei Donata ir Paulius Dargeliai iš Pagėgių krašto. Šventėje pagerbtiesiems įteikti žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau 229-ąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre. 2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė

2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija paskirta Daliutei Reginai Žibaitienei

Dalia-Žibaitienė

Praėjusią savaitę „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas paskelbė, kad 2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija ir laureato ženklas suteikiamas pedagogei, poetei, visuomenininkei Daliutei Reginai Žibaitienei, kuri daug metų garsino Šilutės kraštą rajoniniuose, respublikiniuose ir užsienio leidiniuose bei renginiuose. D. Žibaitienės kandidatūrą „Sidabrinės nendrės“ premijai praėjusiais metais pateikė Šilutės Martyno Jankaus mokykla. Teikime rašoma, kad D. Žibaitienė yra Žemaitijos rašytojų bendrijos narė (nuo 1996 m.), Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“ narė (nuo 2008 m.), Lietuvos mokytojų literatų draugijos „Spindulys“ narė – nuo 2013 m.,

Taip pat skaitykite