Žaliųjų stogų privalumai 

Žalieji stogai atrodo įspūdingai, tokiais visada grožimės. Iš tiesų, tokio tipo apželdinimą galima taikyti visur – tiek ant nedidelių, kompaktiškų ir žemesnių stogų, tiek ant milžiniško dydžio pastatų. Tad jei seniai žavitės šia idėja, ją galite įgyvendinti ir ant savo gyvenamojo namo, sodybos ar net garažo stogo.

Kokie stogų apželdinimo privalumai? 

 

Eksterjero estetika

Sunku nesutikti, kad žalias stogas visų pirma atrodo labai gražiai ir iškart pagyvina pastato eksterjero estetiką. Apželdintas stogas puikiai įsilies į bet kokią aplinką, nesvarbu, ar pastatas stovi miesto centre, ar gamtos apsuptyje.

Be to, Lietuvoje turime visus keturis metų laikus, kuriais žalias stogas keičia savo paviršių ir suteikia vis naują įvaizdį.

Stogo ilgaamžiškumas

Žalias stogas ne tik gražiai atrodo, bet ir yra itin funkcionalus.

Pavyzdžiui, gali prailginti stogo gyvavimo laikotarpį. Augalai apsaugo stogą nuo įvairių žalingų aplinkos veiksnių, pvz., UV spindulių ar temperatūros pokyčių. Tai ypač aktualu, kai naktį yra vėsiau, o dieną išlenda saulė, kuri stogą gali įkaitinti gana stipriai. Žali stogai neleidžia įkaisti patalpoms po stogu ir sumažina temperatūros svyravimą, todėl gali prailginti stogo hidroizoliacijos tarnavimo laiką.

Sulaiko lietaus vandenį

Mūsų klimatinėje zonoje būdingi lietūs gali tapti didele problema, keliančia riziką užtvindyti pastatą. Apželdintas stogas gali sulaikyti net iki 90 % lietaus vandens. Taip yra todėl, kad jį sugeria ant stogo esantys augalai arba tam tikra dalis vandens tiesiog išgaruoja. Dėl šios priežasties galima investuoti mažiau į vandens nutekėjimo sistemas, neapkraunama miesto kanalizacijos sistema. Todėl kai kuriose šalyse žaliejistogai yra finansuojami valstybės ir yra ypač skatinami.

Sugeria triukšmą

Tai ypač aktualu didesniems pastatams arba namams, kurie įrengti triukšmingoje aplinkoje. Apželdinti stogai natūraliai izoliuoja garsą ir tai daro kur kas geriau už kieto paviršiaus stogą. Jie gali pagerinti garso izoliaciją iki 8 dB. Tad jei jūsų pastatas yra miesto centre, šalia gamyklos ar naktinio klubo, toks apželdinimo sprendimas padės išspręsti triukšmo problemą. Negirdėsite net lietaus barbenimo į stogą, tad žalias stogas tikrai pravers jautriai miegantiems ar į garsus stipriai reaguojantiems žmonėms.

Žalio stogo įrengimas

Stogo apželdinimas – laiko ir išmanymo reikalaujantis procesas. Čia reikia montuoti gelžbetonines plokštes, skiriamąjį, garso, šilumos, hidroizoliacijos, drėgmę kaupiančius sluoksnius, drenažinius sluoksnius bei specialias apsaugas, substratą. Taip pat reikia įvertinti, kad apželdinimas reikalauja papildomų apkrovų stogui, kurias teks apskaičiuoti.

Dėl to rekomenduojama šį darbą patikėti apželdinimo meistrams ir profesionalams, kurie galės įvertinti, ar jūsų stogas gali būti apželdintas, ir kokio tipo apželdinimą reikia rinktis, kad jis atitiktų pastato kriterijus.

Jei ieškote patikimų ir patirtį turinčių specialistų, kviečiame užsukti į https://www.trihaus.lt/zaliu-stogu-apzeldinimas/ ir apie žaliuosius stogus sužinoti daugiau.

pr2022/005

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite