Žaislai kūdikiams. Ką turi žinoti kiekviena mama?

Artėjant įvairiausioms šventėms, tėveliai ir artimieji puola šluoti parduotuvių lentynas tik tam, kad mažyliams nupirktų geriausią dovaną. Tačiau prieš perkant, vertėtų pasidomėti, kokiai amžiaus kategorijai kokie žaislai tinkami. 

Kada kūdikiams pradeda rūpėti žaislai?

Anot psichologų, 2 savaičių kūdikis turi gebėti fokusuoti žvilgsnį priešais save kabančius žaislus. Kai kūdikis geba fokusuoti žvilgsnį, tuomet galima pačius žaislus judinti įvairiomis kryptimis ir stebėti, ar vaikas spėja „pagauti“ juos žvilgsniu. Tačiau (pagal atliktus mokslinius tyrimus) mažiesiems labiausiai patinka stebėti žmonių veidus. Tuomet yra ne tik prajuokinamas vaikas, kadangi jis stebi žmonių mimiką, bet ir sukuriamas artimas ryšys.

Pirmaisiais mėnesiais kūdikis saugiausiai jaučiasi ant tėvų rankų, tačiau ateina tam tikrų akimirkų, kai vaiką reikia palikti trumpam vieną. Tam, kad jis jaustųsi ramus ir saugus, puikiai tinka lavinamasis kilimėlis. Šis žaislas tinkamiausias ir geriausias 2-4 mėnesių kūdikiams. Taip pat kol vaikas atlieka nesąmoningus veiksmus, derėtų priešais jį kabinti tik vieną žaislą. Taip jis bus skatinimas greičiau pasiekti rankutėmis tą kabantį žaislą (jeigu bus keli, vaikas tiesiog pasimes).

Kokie žaislai turėtų būti?

Kuo paprastesni žaislai, tuo yra geriau. Pirmiausiai galima pradėti nuo barškučių, o vėliau pereiti prie kitų žaislų. Barškučiai turi būti lengvi, apvalūs, kad kūdikis galėtų apgriebti juos rankutėmis. Vėliau galima pereiti ir prie minkštų žaislų ar knygučių.

Kai kurie kūdikiai (iki 3 mėn.) pradeda atskirti kontrastingus spalvų derinius. Tokiu atveju, tėvai gali pasidaryti įvairiaspalves korteles ir jau nuo pat mažų dienų lavinti savo vaikus. Iš pradžių kūdikiai pasaulį pradeda pažinti per lytėjimo pojūčius, todėl kuo daugiau medžiagų (tekstūrų) vaikas turės rankose, tuo labiau pavyks jam išmokti ir atskirti jas ateityje.

3-4 mėnesių kūdikiai jau pradeda ropoti ant žemės. Taigi, įkurkite vaiko kampelį, kuriame jis galėtų žaisti ir saugiai jaustis.

Kokie žaislai netinkami?

Nors kūdikio sulaukę tėveliai skuba jam pirkti žaislų, pirmiau derėtų pagalvoti, ar išties šio žaislo reikia.

  • Spyruoklinis gultukas gali neigiamai paveikti sėdėjimo raidą. Nuolatinis spyruokliavimas skatina vaiką suptis visu kūnu, o tai gali pažeisti nugaros raumenis. Norint vaiką išmokyti greičiau sėdėti, geriausia jį laikyti ant kelių.
  • Šokliukas. Į jį rekomenduojama statyti, kai vaikas jau moka savarankiškai sėdėti, ropoti ir atsistoti. Tačiau prieš įsigyjant šį sužaidybintą daiktą, turite įsitikinti, ar pakankamai yra išsivystę vaiko klubai.
  • Vaikštynė tinkama tik tada, kai vaikas pats atsistoja prie baldo ir jau moka eiti šoniniu žingsniu. Aišku, jeigu vaikas moka vaikščioti su tėvų pagalba arba savarankiškai, ar įsigyti vaikštynę sprendžia tėvai. Taip pat, jeigu vaikas jau vaikšto savarankiškai, vaikštynė gali tik varžyti.

pr2021/36

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite