Žaislai kūdikiams. Ką turi žinoti kiekviena mama?

Artėjant įvairiausioms šventėms, tėveliai ir artimieji puola šluoti parduotuvių lentynas tik tam, kad mažyliams nupirktų geriausią dovaną. Tačiau prieš perkant, vertėtų pasidomėti, kokiai amžiaus kategorijai kokie žaislai tinkami. 

Kada kūdikiams pradeda rūpėti žaislai?

Anot psichologų, 2 savaičių kūdikis turi gebėti fokusuoti žvilgsnį priešais save kabančius žaislus. Kai kūdikis geba fokusuoti žvilgsnį, tuomet galima pačius žaislus judinti įvairiomis kryptimis ir stebėti, ar vaikas spėja „pagauti“ juos žvilgsniu. Tačiau (pagal atliktus mokslinius tyrimus) mažiesiems labiausiai patinka stebėti žmonių veidus. Tuomet yra ne tik prajuokinamas vaikas, kadangi jis stebi žmonių mimiką, bet ir sukuriamas artimas ryšys.

Pirmaisiais mėnesiais kūdikis saugiausiai jaučiasi ant tėvų rankų, tačiau ateina tam tikrų akimirkų, kai vaiką reikia palikti trumpam vieną. Tam, kad jis jaustųsi ramus ir saugus, puikiai tinka lavinamasis kilimėlis. Šis žaislas tinkamiausias ir geriausias 2-4 mėnesių kūdikiams. Taip pat kol vaikas atlieka nesąmoningus veiksmus, derėtų priešais jį kabinti tik vieną žaislą. Taip jis bus skatinimas greičiau pasiekti rankutėmis tą kabantį žaislą (jeigu bus keli, vaikas tiesiog pasimes).

Kokie žaislai turėtų būti?

Kuo paprastesni žaislai, tuo yra geriau. Pirmiausiai galima pradėti nuo barškučių, o vėliau pereiti prie kitų žaislų. Barškučiai turi būti lengvi, apvalūs, kad kūdikis galėtų apgriebti juos rankutėmis. Vėliau galima pereiti ir prie minkštų žaislų ar knygučių.

Kai kurie kūdikiai (iki 3 mėn.) pradeda atskirti kontrastingus spalvų derinius. Tokiu atveju, tėvai gali pasidaryti įvairiaspalves korteles ir jau nuo pat mažų dienų lavinti savo vaikus. Iš pradžių kūdikiai pasaulį pradeda pažinti per lytėjimo pojūčius, todėl kuo daugiau medžiagų (tekstūrų) vaikas turės rankose, tuo labiau pavyks jam išmokti ir atskirti jas ateityje.

3-4 mėnesių kūdikiai jau pradeda ropoti ant žemės. Taigi, įkurkite vaiko kampelį, kuriame jis galėtų žaisti ir saugiai jaustis.

Kokie žaislai netinkami?

Nors kūdikio sulaukę tėveliai skuba jam pirkti žaislų, pirmiau derėtų pagalvoti, ar išties šio žaislo reikia.

  • Spyruoklinis gultukas gali neigiamai paveikti sėdėjimo raidą. Nuolatinis spyruokliavimas skatina vaiką suptis visu kūnu, o tai gali pažeisti nugaros raumenis. Norint vaiką išmokyti greičiau sėdėti, geriausia jį laikyti ant kelių.
  • Šokliukas. Į jį rekomenduojama statyti, kai vaikas jau moka savarankiškai sėdėti, ropoti ir atsistoti. Tačiau prieš įsigyjant šį sužaidybintą daiktą, turite įsitikinti, ar pakankamai yra išsivystę vaiko klubai.
  • Vaikštynė tinkama tik tada, kai vaikas pats atsistoja prie baldo ir jau moka eiti šoniniu žingsniu. Aišku, jeigu vaikas moka vaikščioti su tėvų pagalba arba savarankiškai, ar įsigyti vaikštynę sprendžia tėvai. Taip pat, jeigu vaikas jau vaikšto savarankiškai, vaikštynė gali tik varžyti.

pr2021/36

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.   O kas mums yra savanorystė? Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu.

Taip pat skaitykite