Žaislai kūdikiams. Ką turi žinoti kiekviena mama?

Artėjant įvairiausioms šventėms, tėveliai ir artimieji puola šluoti parduotuvių lentynas tik tam, kad mažyliams nupirktų geriausią dovaną. Tačiau prieš perkant, vertėtų pasidomėti, kokiai amžiaus kategorijai kokie žaislai tinkami. 

Kada kūdikiams pradeda rūpėti žaislai?

Anot psichologų, 2 savaičių kūdikis turi gebėti fokusuoti žvilgsnį priešais save kabančius žaislus. Kai kūdikis geba fokusuoti žvilgsnį, tuomet galima pačius žaislus judinti įvairiomis kryptimis ir stebėti, ar vaikas spėja „pagauti“ juos žvilgsniu. Tačiau (pagal atliktus mokslinius tyrimus) mažiesiems labiausiai patinka stebėti žmonių veidus. Tuomet yra ne tik prajuokinamas vaikas, kadangi jis stebi žmonių mimiką, bet ir sukuriamas artimas ryšys.

Pirmaisiais mėnesiais kūdikis saugiausiai jaučiasi ant tėvų rankų, tačiau ateina tam tikrų akimirkų, kai vaiką reikia palikti trumpam vieną. Tam, kad jis jaustųsi ramus ir saugus, puikiai tinka lavinamasis kilimėlis. Šis žaislas tinkamiausias ir geriausias 2-4 mėnesių kūdikiams. Taip pat kol vaikas atlieka nesąmoningus veiksmus, derėtų priešais jį kabinti tik vieną žaislą. Taip jis bus skatinimas greičiau pasiekti rankutėmis tą kabantį žaislą (jeigu bus keli, vaikas tiesiog pasimes).

Kokie žaislai turėtų būti?

Kuo paprastesni žaislai, tuo yra geriau. Pirmiausiai galima pradėti nuo barškučių, o vėliau pereiti prie kitų žaislų. Barškučiai turi būti lengvi, apvalūs, kad kūdikis galėtų apgriebti juos rankutėmis. Vėliau galima pereiti ir prie minkštų žaislų ar knygučių.

Kai kurie kūdikiai (iki 3 mėn.) pradeda atskirti kontrastingus spalvų derinius. Tokiu atveju, tėvai gali pasidaryti įvairiaspalves korteles ir jau nuo pat mažų dienų lavinti savo vaikus. Iš pradžių kūdikiai pasaulį pradeda pažinti per lytėjimo pojūčius, todėl kuo daugiau medžiagų (tekstūrų) vaikas turės rankose, tuo labiau pavyks jam išmokti ir atskirti jas ateityje.

3-4 mėnesių kūdikiai jau pradeda ropoti ant žemės. Taigi, įkurkite vaiko kampelį, kuriame jis galėtų žaisti ir saugiai jaustis.

Kokie žaislai netinkami?

Nors kūdikio sulaukę tėveliai skuba jam pirkti žaislų, pirmiau derėtų pagalvoti, ar išties šio žaislo reikia.

  • Spyruoklinis gultukas gali neigiamai paveikti sėdėjimo raidą. Nuolatinis spyruokliavimas skatina vaiką suptis visu kūnu, o tai gali pažeisti nugaros raumenis. Norint vaiką išmokyti greičiau sėdėti, geriausia jį laikyti ant kelių.
  • Šokliukas. Į jį rekomenduojama statyti, kai vaikas jau moka savarankiškai sėdėti, ropoti ir atsistoti. Tačiau prieš įsigyjant šį sužaidybintą daiktą, turite įsitikinti, ar pakankamai yra išsivystę vaiko klubai.
  • Vaikštynė tinkama tik tada, kai vaikas pats atsistoja prie baldo ir jau moka eiti šoniniu žingsniu. Aišku, jeigu vaikas moka vaikščioti su tėvų pagalba arba savarankiškai, ar įsigyti vaikštynę sprendžia tėvai. Taip pat, jeigu vaikas jau vaikšto savarankiškai, vaikštynė gali tik varžyti.

pr2021/36

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite