Žaislai kūdikiams. Ką turi žinoti kiekviena mama?

Artėjant įvairiausioms šventėms, tėveliai ir artimieji puola šluoti parduotuvių lentynas tik tam, kad mažyliams nupirktų geriausią dovaną. Tačiau prieš perkant, vertėtų pasidomėti, kokiai amžiaus kategorijai kokie žaislai tinkami. 

Kada kūdikiams pradeda rūpėti žaislai?

Anot psichologų, 2 savaičių kūdikis turi gebėti fokusuoti žvilgsnį priešais save kabančius žaislus. Kai kūdikis geba fokusuoti žvilgsnį, tuomet galima pačius žaislus judinti įvairiomis kryptimis ir stebėti, ar vaikas spėja „pagauti“ juos žvilgsniu. Tačiau (pagal atliktus mokslinius tyrimus) mažiesiems labiausiai patinka stebėti žmonių veidus. Tuomet yra ne tik prajuokinamas vaikas, kadangi jis stebi žmonių mimiką, bet ir sukuriamas artimas ryšys.

Pirmaisiais mėnesiais kūdikis saugiausiai jaučiasi ant tėvų rankų, tačiau ateina tam tikrų akimirkų, kai vaiką reikia palikti trumpam vieną. Tam, kad jis jaustųsi ramus ir saugus, puikiai tinka lavinamasis kilimėlis. Šis žaislas tinkamiausias ir geriausias 2-4 mėnesių kūdikiams. Taip pat kol vaikas atlieka nesąmoningus veiksmus, derėtų priešais jį kabinti tik vieną žaislą. Taip jis bus skatinimas greičiau pasiekti rankutėmis tą kabantį žaislą (jeigu bus keli, vaikas tiesiog pasimes).

Kokie žaislai turėtų būti?

Kuo paprastesni žaislai, tuo yra geriau. Pirmiausiai galima pradėti nuo barškučių, o vėliau pereiti prie kitų žaislų. Barškučiai turi būti lengvi, apvalūs, kad kūdikis galėtų apgriebti juos rankutėmis. Vėliau galima pereiti ir prie minkštų žaislų ar knygučių.

Kai kurie kūdikiai (iki 3 mėn.) pradeda atskirti kontrastingus spalvų derinius. Tokiu atveju, tėvai gali pasidaryti įvairiaspalves korteles ir jau nuo pat mažų dienų lavinti savo vaikus. Iš pradžių kūdikiai pasaulį pradeda pažinti per lytėjimo pojūčius, todėl kuo daugiau medžiagų (tekstūrų) vaikas turės rankose, tuo labiau pavyks jam išmokti ir atskirti jas ateityje.

3-4 mėnesių kūdikiai jau pradeda ropoti ant žemės. Taigi, įkurkite vaiko kampelį, kuriame jis galėtų žaisti ir saugiai jaustis.

Kokie žaislai netinkami?

Nors kūdikio sulaukę tėveliai skuba jam pirkti žaislų, pirmiau derėtų pagalvoti, ar išties šio žaislo reikia.

  • Spyruoklinis gultukas gali neigiamai paveikti sėdėjimo raidą. Nuolatinis spyruokliavimas skatina vaiką suptis visu kūnu, o tai gali pažeisti nugaros raumenis. Norint vaiką išmokyti greičiau sėdėti, geriausia jį laikyti ant kelių.
  • Šokliukas. Į jį rekomenduojama statyti, kai vaikas jau moka savarankiškai sėdėti, ropoti ir atsistoti. Tačiau prieš įsigyjant šį sužaidybintą daiktą, turite įsitikinti, ar pakankamai yra išsivystę vaiko klubai.
  • Vaikštynė tinkama tik tada, kai vaikas pats atsistoja prie baldo ir jau moka eiti šoniniu žingsniu. Aišku, jeigu vaikas moka vaikščioti su tėvų pagalba arba savarankiškai, ar įsigyti vaikštynę sprendžia tėvai. Taip pat, jeigu vaikas jau vaikšto savarankiškai, vaikštynė gali tik varžyti.

pr2021/36

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite