Vytautui Jovaišai siūloma suteikti Šilutės Garbės piliečio vardą     

Laimos Putriuvienės nuotraukoje (iš „Pamario“ archyvo) Vytautas Jovaiša diriguoja chorui Šilutės miesto aikštėje.

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai pritarė sprendimo projektui siūlyti Savivaldybės tarybai už profesinę ir visuomeninę veiklą, ypatingus nuopelnus Šilutės miestui Garbės piliečio vardą suteikti Vytautui Jovaišai. Tarybos posėdis planuojamas kitą savaitę.

Nuopelnai

Suteikti Šilutės miesto Garbės piliečio vardą Vytautui Jovaišai pasiūlyta už profesinę ir visuomeninę veiklą, ypatingus nuopelnus Šilutės miestui: nominantas – buvęs ilgametis Šilutės vaikų muzikos mokyklos direktorius, Šilutės rajono dainų švenčių organizatorius ir vyriausiasis dirigentas, Šilutės politinių kalinių ir tremtinių mišraus choro „Pamario aidas“, kuriam 2010 m. įteikta „Sidabrinės nendrės“ premija, vadovas ir dirigentas, pilietinių patriotinių dainų chorams ir vokaliniams ansambliams autorius, Lietuvos  laisvės  kovų  dalyvis,  nusipelnęs pedagogas, kultūros veikėjas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo valdybos narys. Jis –  Lietuvos respublikinių  dainų  švenčių, respublikinių politinių  kalinių ir  tremtinių poezijos ir dainų švenčių „Leiskit į Tėvynę“, Laisvės kovų dalyvių sąskrydžių „Su Lietuva širdy“ dalyvis, kompaktinės plokštelės „Atminki, drauguži“ bendraautorius, per 330 choro koncertų vadovas ir dirigentas, apdovanotas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos visų trijų laipsnių medaliu– žymeniu „Už nuopelnus Lietuvai“, padėkos raštais, Kultūros ministerijos, Šilutės rajono savivaldybės mero padėkos raštais.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos siūlymui suteikti V. Jovaišai Šilutės miesto garbės piliečio vardą pritarė Šilutės meno mokykla, Šilutės kultūros ir pramogų centras, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo mišrus choras „Pamario aidas“, Gardamo pagrindinė mokykla. Pateikti 7 parašų rinkimo lapai su 180  asmenų parašais.

Pagerbtieji

Šilutės krašte Garbės piliečio vardas yra suteiktas 7 asmenims: 1991 m. šis vardas suteiktas šilutiškiui Jurgiui Plonaičiui, Klaipėdos krašto sukilimo dalyviui, Klaipėdos miesto seimelio deputatui; 1999 m. – šilutiškiui Jonui Jonaičiui, ekonomistui, teisininkui, kraštotyrininkui; 2003 m. –  juknaitiškiui Zigmantui Dokšui, ilgamečiui Juknaičių ūkio vadovui; 2011 m. – šilutiškiui Vytautui Vaicekauskui, gydytojui, rajono politinių kalinių ir tremtinių skyriaus pirmininkui, visuomenės veikėjui; 2012 m. – šilutiškei buvusiai Šilutės pirmosios gimnazijos direktorei, pedagogei, mokslininkei doc. dr. Romualdai Dobranskienei; 2016 m. – Juknaičių seniūnijos vyresniųjų žmonių šokių kolektyvo vadovei, tautinio meno skleidėjai Loretai Margaritai Černeckienei; 2016 m. – šilutiškiui mokytojui, istorikui, kraštotyrininkui Algirdui Juozui Červinskui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite